Зміст

<< Головна УГКЦ

  Собор:
 IV-a сесія
 Канонічні основи
 Статут Собору
 Попередні сесії

Rambler's Top100


Помилка в тексті?
Виділіть мишкою та натисніть Ctrl+Enter!

   В розділі...
    <<< Назад
• Звернення делегатів IV сесії Патріаршого Собору УГКЦ «Молодь у Церкві III тисячоліття» до членів Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій
• Звернення делегатів IV сесії Патріаршого Собору УГКЦ «Молодь у Церкві III тисячоліття» до Синоду Єпископів УГКЦ
 Звернення делегатів IV сесії Патріаршого Собору «Молодь у Церкві III тисячоліття» до молоді в Україні та на поселеннях
• Резолюції IV сесії Патріаршого Собору Української Греко-Католицької Церкви «Молодь у Церкві III тисячоліття»
  

Київ, 17 серпня 2007 року

Звернення
делегатів IV сесії Патріаршого Собору
«Молодь у Церкві III тисячоліття»
до молоді в Україні та на поселеннях

Учителю, де перебуваєш?
Каже їм: «Ходіть і подивіться».
(Ів. 1, 38- 39)

Дорога Молоде! IV сесія Патріаршого Собору УГКЦ була присвячена Тобі! Ми, делегати з усіх континентів, мали можливість зустрітися та обговорити стан і потреби сучасної молодої людини, це була особлива нагода проводу Церкви почути Тебе та спільно шукати шляхи виконання завдань і викликів у сфері душпастирства молоді, які перед нами ставить час.

Євангельське гасло Собору, поміщене в епіграфі, передає розмову між Христом і Його майбутніми учнями. Його сенс актуальний і сьогодні: кожна молода людина шукає Бога («Учителю, де перебуваєш?»), але і Бог завжди шукає і чекає її («Ходіть і подивіться»). Відповідаючи позитивно на заклик Господа, ми зможемо осягнути справжнє щастя – мету нашого життєвого пошуку.

Сьогодні звертаємося до кожної молодої людини із закликом Христа: «Ходіть і подивіться»! Цей заклик молодіжний за суттю. Юність і молодість – час вибору як місця у житті, так і способів його досягнення. Сьогоднішній вибір визначає характер дня прийдешнього, тож оберімо разом Христа і побачимо у Ньому світло і надію нашого майбутнього. «Займіть ваше місце в Церкві, що не є лише місцем тих, до кого направлена вся пастирська діяльність Церкви, а займіть місце, як активні носії місії Церкви. Церква є вашою, а краще, ви самі є Церквою».(1)

Упродовж історії нашого народу молодь разом зі своїми провідниками брала на себе відповідальність за Церкву і державу. Сьогодні цю естафету покликані перейняти ми. Наше завдання – зберегти скарб віри наших батьків від загрози секуляризації та байдужості, ту віру, яку передав нам рівноапостольний князь Володимир у Хрещенні Русі-України та за яку, не вагаючись, віддавали життя наші ровесники під час жорстоких переслідувань минулого століття. Слуга Божий Папа Іван Павло II невмирущим голосом кличе до нас: „Ви потрібні Церкві, щоб вона і в цьому поколінні, і в наступних залишалася юною".(2)

Найкращим апостолом молоді є сама молодь – та, котра горить духом Євангелія, котра активно присутня у всіх сферах церковного буття і служіння. Владики готові сьогодні нас слухати: промовляймо до них – і нас почують, будьмо активними – і нам повірять, будьмо небайдужими – і не будуть байдужими до нас. Слуга Божий Митрополит Андрей кличе: «Молоде!... Поможіть нам, священикам, поможіть мені, архипастирю!»(3) Нашою любов'ю до Бога і ближнього, разом з нашими батьками і матерями у вірі – єпископами, священиками, монахами і монахинями — зробімо нашу Церкву вічно молодою, актуальною та цікавою для сучасної людини.

Дорогі друзі! Вже понад дві тисячі років спільнота Церкви прямує за Христом шляхами історії. Це – захоплююча подорож. У цій подорожі наша Церква-мати готова супроводжувати нас! Сьогодні Христос запрошує нас піти за Ним: «Ходіть і подивіться»! Ступивши на християнський шлях, ви на власні очі побачите, «де живе Вчитель», тобто «Дім Отця». Бог як ласкавий Отець покликав нас до життя і щастя, Він послав свого Сина, щоб той послужив нам за Провідника на життєвому шляху.

Ми звертаємося до всіх юнаків та дівчат:

•  відкрийте двері свого серця Христові. Не бійтеся – Він прийшов не судити, а зцілити та спасти нас. Відкрийте Йому свої сумніви, труднощі, радощі та почуття. Пустіть Його в своє життя – і Він лагідно перемінить його;

•  пам'ятайте, що з нас самих Господь творить Церкву, якої ми є членами. Зростаймо у вірі та розвиваймо наше життя у християнській спільноті, до якої належимо;

•  суспільство потребує від молоді свідчення правдивої любові, поваги до людського життя, стриманості та відповідальності у статевих стосунках, краси християнського подружжя, якій передує дошлюбна чистота. Отож вчімося у Христа по-справжньому любити, просімо у Духа Святого дару жити в чистоті відповідно до покликання та стану кожного з нас, будьмо вірними та відповідальними, шануймо людське життя та служімо йому.

•  Церква потребує вашого свідчення Доброї Новини – новини про те, що Бог нас любить і носить у своєму серці бажання, щоб ми жили в свободі та святості, любові та правді. Силу для цього отримаємо тоді, коли будемо перебувати з Учителем, живитимемося Його Словом та Євхаристійним Хлібом Життя.

До молодих спрямовуємо заклик: будьте святими! А до духовенства та всіх вірних звертаємо прохання: покажіть молодим красу святості. Пам'ятайте, що ви не самотні у виконанні усіх цих завдань. Чимало молодих людей, таких самих, як ми, вже борються і перемагають завдяки Божій благодаті.

Ми звертаємося до наших православних молодих братів і сестер: діалог християн київської традиції та діяльність спрямована на відновлення єдності Церкви, яка була в час Володимирового Хрещення – це в першу чергу перспектива для молодих, які не несуть на собі тягаря та ран минулого. Пам'ятаймо, що брак єдності між нами шкодить свідченню Христа в нашому народі. Очистімо наші серця від гріхів, які породжують у нас байдужість, упередженість та незгоди. Плекаймо взаємне спілкування, щоб ми, прагнучи зрозуміти наші відмінності, «в головному мали єдність, в другорядному – свободу, в усьому – любов» (св. Августин).

Ми, делегати IV сесії Патріаршого Собору УГКЦ, споглядаючи Нерушиму Стіну – Київську Оранту, бачимо, що наша дорога веде до Бога-Отця через Сина у Святому Дусі. Запрошуємо і Тебе, дорога Молоде в Україні та на поселеннях, до подорожі цим шляхом. На ньому підтримуймо одні одних і подолаємо труднощі та нерівності на шляху.

Друзі, Ви, що зустріли Ісуса-Вчителя, поділіться своєю радістю з іншими та будьте Його апостолами сьогодні. Христос запевняє: «Хто вірує в мене, як Писання каже, то ріки води живої з нутра його потечуть!» (Ів. 7, 37-38). Бажаємо всім вам зазнати великої радості від того, що ріки цієї води течуть з вашого нутра, а ще більше – від того, що біля вас тамують свою спрагу сотні інших.

Хай Бог благословить Вас! Хай правиця Господня буде завжди над вами!

Від імені делегатів IV сесії Патріаршого Собору УГКЦ

о. Ростислав Пендюк
секретар IV сесії Патріаршого Собору УГКЦ
«Молодь у Церкві III тисячоліття»

1 Іван Павло II, Послання на V Всесвітній день молоді 1990 року
2 Іван Павло II, Виступ перед представниками молодіжних рухів у центрі св. Марка, Австрія, Зальцбург, 26 червня 1983, н.7
3 Львівські Архиєпархіальні Відомості, квітень 37, с. 41-46.

На початок 

Помилка в тексті? Виділіть мишкою та натисніть Ctrl+Enter!
© 1995-2008 Українська Греко-Католицька Церква  Web від TRC