Зміст

<< Головна УГКЦ

  Собор:
 IV-a сесія
 Канонічні основи
 Статут Собору
 Попередні сесії

Rambler's Top100


Помилка в тексті?
Виділіть мишкою та натисніть Ctrl+Enter!

   В розділі...
    <<< Назад
• Звернення делегатів IV сесії Патріаршого Собору УГКЦ «Молодь у Церкві III тисячоліття» до членів Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій
 Звернення делегатів IV сесії Патріаршого Собору УГКЦ «Молодь у Церкві III тисячоліття» до Синоду Єпископів УГКЦ
• Звернення делегатів IV сесії Патріаршого Собору «Молодь у Церкві III тисячоліття» до молоді в Україні та на поселеннях
• Резолюції IV сесії Патріаршого Собору Української Греко-Католицької Церкви «Молодь у Церкві III тисячоліття»
  

Київ, 17 серпня 2007 року

Звернення
делегатів IV сесії Патріаршого Собору УГКЦ «Молодь у Церкві III тисячоліття»
до Синоду Єпископів УГКЦ

Слава Ісусу Христу!

Ваша Святосте! Преосвященні Владики!

Ми, делегати IV сесії Патріаршого Собору Української Греко-Католицької Церкви «Молодь у Церкві III тисячоліття», хочемо від щирого серця висловити подяку вам, нашим духовним батькам, за те, що ваш пастирський погляд особливим чином зупинився на потребах молодого покоління, що й стало передумовою того, що 13-17 серпня 2007 р. Б. ми мали прекрасну нагоду зібратися у колисці українського християнства – місті Києві. Щиросередечно дякуємо за великий пастирський досвід тих нечисленних єпископів нашої Церкви, що були присутні на Соборі і уважно прислухалися до голосу молоді.

Під час роботи Собору ми вкотре усвідомили, що всі ми – миряни, монашество, священики єпископи – є єдиною Церквою і покликані працювати разом над поширенням Христової Благовісті у світі. Хочемо запевнити вас, що усвідомлюємо свою відповідальність за передавання скарбів нашої київської церковної традиції майбутнім поколінням. Тому щиро поділяємо вашу турботу про молодіжне душпастирство. Запрошені на високе зібрання, висловлюємо своє бачення ролі нашої Церкви для молоді сучасного світу. З цього огляду подаємо резолюції Собору і завсідчуємо свою готовність в їх реалізації.

Під час пленарних засідань і роботи в групах була з'ясована реальна ситуація стану молодіжного душпастирства в Україні і на поселеннях. Отож ми щиро зауважуємо, що висловлювання делегатів часто були гострими і вони критично оцінювали існуючий стан речей. Бракує уваги, опіки та духовного проводу молоді як з боку священиків, так і ієрархів, іноді така увага взагалі відсутня. Більшість синодальних рішень, що стосуються молодіжного душпастирства, досі не втілені в життя. Існуючі молодіжні організації та рухи, а навіть окремі молоді люди не завжди віднаходять себе в парафіяльному контексті. Просимо вважати такі критичні зауваги вболіванням за нашу Церкву, що заохочує нас до відданої праці у такій важливій ділянці, як молодіжне душпастирство, яке сформує обличчя нашої Церкви у III тисячолітті.

Особливо цінною і корисною для нас була робота в секціях: соціальній, екуменічній, духовно-моральній, академічній, пасторальній і секції молодіжних християнських організацій, рухів та спільнот. Приємно визнати, що тут не тільки було констатовано актуальну ситуацію у молодіжній сфері, але й запропоновано конкретні шляхи розв'язання наявних проблем та способи вдосконалення напрацювань, які вже має наша Церква. Ми передали всі наші зауваження і пропозиції богословсько-редакційної комісії IV Сесії Патріаршого Собору і доручили їй узагальнити та опрацювати їх та представити на розгляд вам, провідникам нашої Церкви, у вигляді окремого документу. Сподіваємося, що Синод Єпископів врахує нашу думку, коли випрацьовуватиме стратегію служіння УГКЦ у молодіжній ділянці та звершуватиме конкретні кроки її реалізації.

Повертаючись до своїх домівок, ми понесемо зі собою незабутню атмосферу Собору та будемо активно працювати, щоб він знайшов своє практичне застосування у житті УГКЦ. Воднораз ми свідомі того, що реалізація молодіжних ініціатив учасників Собору цілком залежить від тих механізмів, що їх розпрацюють у своїх єпархіях та екзархатах правлячі архієреї Отож наші пропозиції і готовність їх здійснювати – у ваших руках. Не дайте молоді вкотре розчаруватися, бо Церква через це багато втрачає. Запевняємо вас, що хочемо буди гідними послідовниками великої кількості подвижників, святих, ісповідників і мучеників нашої Церкви, а тому готові відповідати на виклики, які нам ставить сучасний світ. Просимо вашого розуміння, співпраці благословення та молитов за успішність нашої відповідальної місії – бути свідками Христа у IIІ тисячолітті.

Від імені делегатів

о. Ростислав Пендюк
секретар IV сесії Патріаршого Собору УГКЦ
«Молодь у Церкві III тисячоліття»

На початок 

Помилка в тексті? Виділіть мишкою та натисніть Ctrl+Enter!
© 1995-2008 Українська Греко-Католицька Церква  Web від TRC