Зміст

<< Головна УГКЦ

  Собор:
 IV-a сесія
 Канонічні основи
 Статут Собору
 Попередні сесії

Rambler's Top100


Помилка в тексті?
Виділіть мишкою та натисніть Ctrl+Enter!

   В розділі...
    <<< Назад
 Звернення делегатів IV сесії Патріаршого Собору УГКЦ «Молодь у Церкві III тисячоліття» до членів Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій
• Звернення делегатів IV сесії Патріаршого Собору УГКЦ «Молодь у Церкві III тисячоліття» до Синоду Єпископів УГКЦ
• Звернення делегатів IV сесії Патріаршого Собору «Молодь у Церкві III тисячоліття» до молоді в Україні та на поселеннях
• Резолюції IV сесії Патріаршого Собору Української Греко-Католицької Церкви «Молодь у Церкві III тисячоліття»
  

Київ, 16 серпня 2007 року

Звернення
делегатів IV сесії Патріаршого Собору УГКЦ «Молодь у Церкві III тисячоліття»
до членів Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій

Делегати IV сесії Патріаршого Собору УГКЦ «Молодь у Церкві III тисячоліття», яка проходить у м. Києві 13-17 серпня 2007 р. Б., зустрілися та обговорили становище молоді нашої Церкви в Україні і на поселеннях. Учасники Собору запропонували Синоду Єпископів Греко-Католицької Церкви варіанти відповідей на «знаки часу», які перед нами ставить сучасний світ.

На пленарних засіданнях та в групах ми підкреслили, що формування у молоді християнської свідомості, традиційної для тисячолітньої української культури, – це спільна справа всіх Церков України. Кожна Церква та релігійна спільнота повинна мати вільні та рівні можливості для виховання своєї молоді, разом оберігати її від загроз сучасності. Прояви секуляризації та релятивізації дають підстави стверджувати: якщо християнські Церкви і конфесії в Україні не скоординують свої зусилля, то віра в Бога, моральне здоров'я і культура українського народу, майбутнім якого є молодь, можуть бути зруйнованими.

Делегати Собору позитивно оцінюють результати роботи членів Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій, а тому пропонують спільно діяти з органами державної влади України у такому:

•  Виступати за створення законодавчої бази для співпраці між Церквами та державними структурами в царині виховання, освіти та молодіжної політики.

•  Вжити необхідних заходів для того, щоб держава надала право Церквам брати участь у виховному та навчальному процесі в дошкільних закладах, школі та вузах. Організувати капеланську службу у війську, медичних закладах та в місцях позбавлення волі.

•  Виступати за введення предмету християнської етики в школах та вищих навчальних закладах. Наполягати на тому, щоб зміст навчальних програм у вищій і середній школі був відкритим до християнського світогляду та засад християнської моралі, на яких побудована тисячолітня українська національна культура.

•  Наполягати на державній підтримці тих видів засобів масові інформації, що пропагують християнські цінності та мораль.

Впевнені, що спільними зусиллями вдасться виправити проблемну ситуацію у сфері молодіжного виховання, спричинену важкою спадщиною тоталітарного комуністичного режиму, та вберегти нашу молодь перед небезпеками сучасного світу.

Від імені делегатів IV сесії Патріаршого Собору УГКЦ

+ Любомир (Гузар),
Голова Патріаршого Собору УГКЦ

На початок 

Помилка в тексті? Виділіть мишкою та натисніть Ctrl+Enter!
© 1995-2008 Українська Греко-Католицька Церква  Web від TRC