Зміст

Новини

Прес релізи

Церква в Україні

Історія УГКЦ

УГКЦ сьогодні

Офіційні документи

Патріархат

Бібліотека

Запитуємо священика

Контакти

Головна сторінка

Rambler's Top100


Помилка в тексті?
Виділіть мишкою та натисніть Ctrl+Enter!

   В розділі...
<<< Єпархії
• Відпоручництво Верховного Архиєпископа Блаженнішого Любомира
• М.Димид - А що після візиту Єпископа Риму в Україну?
• М.Димид - Життя з Христом і в Христі
• Богословський вступ на відкриття Собору (М. Димид)
 Слово з приводу проголошення Статутів Єпархії
• М.Димид Проповідь в катедрі св. Петра і Павла в Мельбурні
• Торжественна Архиєрейська вечірня
• Ісус Христос у Святій Тройці, с. Марія Моравська, СНДМ
• Статути Єпархії (в форматі PDF)
  

herb ЄПАРХІАЛЬНИЙ СОБОР
УКРАЇНЦІВ-КАТОЛИКІВ
У АВСТРАЛІЇ, НОВІЙ ЗЕЛАНДІЇ ТА ОКЕАНІЇ

1-3 лютого 2002 р. Б.
МельбурнСлово з приводу торжественного проголошення
Статутів Єпархії святих Петра і Павла в Мельборні,
патріаршого відпорпоручника,
митрофорного протопресвітера
Михайла Димида

2 лютого 2002 року Божого

  Преосвященні Архиєреї, Всесвітліші і всечесніші ієреї, преподобні черниці, дорогі брати і сестри в Христі!

  Маю нині велику честь, від імені Глави і Батька Української Греко-Католицької Церкви, як спеціальний відпоручник (ле_ат) Блаженнішого Патріярха Любомира бути свідком і учасником урочистого прийняття і проголошення статутів Єпархії свв. Петра і Павла у Мельборні, для українців католиків у Австралії, Новій Зеляндії та Океанії.

  Над цими Статутами працювали понад п’ять років представники всіх верств Божого народу, що об’єднані довкруги святого Престолу Свв. Петра і Павла для споживання Євхаристії.

  І нині, в стіп цього Престолу, на руки того, хто його очолює від імені Христа і Його Церкви Преосвященний владика Петро, принесені плоди молитов і роздумувань. Це зроблено учасниками цього процесу — ієреями, черницями і мирянами.

  Яка це гарна символіка “зв’язку досконалості”, що нам пригадує, що без Христової Жертви, без нашої співучасті у Божій Благодаті, неможливе життя у Бозі.

  В Посланні до Колосян 3,12-16, що є і читаням на нинішній Літургії, ми маємо це доповнення, яке нам потрібно кожному, бо кожний з нас — грішна особа і в наслідок цього — носій безпорядку в Церкві і суспільстві.

  Апостол Павло, що є покровителем цієї Єпархії, каже, що нам потрібно “в серцях мир Господній” тобто Благодать, а потім постійне взаємне прощення, спеціяльно щодо тих, на кого ми маємо скаргу чи доказ. Все це нам треба робити так само “як Господь простив нам”. Ось таким є “звязок досконалості”, що значить “перебувати в любові”.

  В такому розуміні читаємо, на сторінках 83/86 Статутів, заяву про “парафіяльну візію Української Католицької Церкви в Австралії”. І дійсно, Любов — це той вогонь, без якого ніщо немає більше сенсу в людьскому житті, без якого, — на його шкалі вартостей, — не має живого Бога на першому місці. Цей текст якраз показує такого роду інтерпритацію, яка насам перед вимагає “бути причасником на тверезість душі, на відпущення гріхів, на спільність зі Святим Духом, на повноту Царства небесного” (Тиха молитва ієрея після освячення на Літур_ії св. Івана Золотоустого). Більш приземленими словами, це означає, що якщо хтось з нас, незалежно від нашого стану, хочемо полагодити якусь справу в Божому дусі, у якомусь спорі, то ми повинні заглядати до Статутів, як до Божого інструменту. Але для того, щоб їх належним чином витлумачити, тільки в Любові, то перед тим треба нам піти до св. Сповіді і самим очиститися від гріха. Щойно у такому випадку, ми зможемо виконати ключеві слова Статутів, що, “всі християни мають обов’язок євангелізації”.

  Дійсно, ці Статути справді варті уваги, більше того, в них багато нових напрацювань і цікавих вирішень проблематик парафіяльного життя, як і щодо духовенства, так і стосовно мирян.

  Відчувається, що Статути опрацювано на базі основних вимог Кодексу Канонів Східних Церков, проекту Партикулярного Права УГКЦ, державних законів Австралії і напевно існуючої уже практики чи особистих заряджень Єпарха. Особливо хотілося відзначити розділ “Додатки”, якого, — так як і решта документу, — писав фахівець.

  Ці Статути охоплюють майже всі сфери активності парафіяльного життя, де подано і виразно вказано, відповідно до соціяльно-економічних можливостей даної Єпархії, права і обов’язки ієреїв, ченців і мирян.

  Уважаю, що такі Статути є гарним вкладом Єпархії свв. Петра і Павла до скарбниці цілої Української Греко Католицької Церкви і варто їх винести на ширше обговорення, і запропонувати, як серйозну базу для випрацювання подібних правничих документів у інших єпархіях, зокрема в Україні.


Статути українською мовою в форматі PDF
Statutes-ukrainian.pdf

Статути англійською мовою в форматі PDF
Statutes-english.pdf (для перегляду необхідно Acrobat v.5)

Помилка в тексті? Виділіть мишкою та натисніть Ctrl+Enter!
© 1995-2008 Українська Греко-Католицька Церква  Web від TRC