Зміст

<< Головна УГКЦ

  Собор:
 IV-a сесія
 Канонічні основи
 Статут Собору
 Попередні сесії
   В розділі...
<<< Єпархії
 Відпоручництво Верховного Архиєпископа Блаженнішого Любомира
• М.Димид - А що після візиту Єпископа Риму в Україну?
• М.Димид - Життя з Христом і в Христі
• Богословський вступ на відкриття Собору (М. Димид)
• Слово з приводу проголошення Статутів Єпархії
• М.Димид Проповідь в катедрі св. Петра і Павла в Мельбурні
• Торжественна Архиєрейська вечірня
• Ісус Христос у Святій Тройці, с. Марія Моравська, СНДМ
• Статути Єпархії (в форматі PDF)
   Відпоручництво Верховного Архиєпископа Блаженнішого Любомира

УКРАЇНСЬКА ГРЕКО-КАТОЛИЦЬКА ЦЕРКВА

ВЕРХОВНЕ АРХИЄПИСКОПСТВО

Львів, 21 січня 2002 р.
прот. № Р 2002/ 64

Преосвященний Владика
Петро Стасюк
Делегати Собору Української Католицької Церкви
Єпархії в Австралії, Новій Зеландії та Океанії

Слава Ісусу Христу!

Преосвященний Владико!
Дорогі Делегати і Гості Собору Української Католицької Церкви
Єпархії в Австралії, Новій Зеландії та Океанії !

    Дуже сердечно дякую за запрошення на Ваш Собор, у якому, на жаль, через велику віддаль, а головно, через термінові зобов'язання у Римі не можу взяти участь. Висилаю о. д-ра Михайла Димида як мого Відпоручника, і через його особу буду присутній з Вами.

    Собор - це справді дуже важлива подія у житті єпархії. У Вашому випадку - ще більше вагома подія, бо на цьому Соборі має бути проголошений Статут єпархії. Безумовно, Собор буде старатися підвести підсумки минулих років, проаналізувати досягнення і помилки минулого. А на підставі пережитого пізнати потреби української католицької спільноти в Австралії і шукати шляхи до кращого майбутнього. Цей Собор своїми напрацюваннями також причиниться до Патріяршого Собору, який передбачено на літо 2002 року.

    За Вами вже більш, ніж півстоліття церковного і суспільного життя, яке принесло свої плоди, одним з яких і є Ваш Собор. На минулому треба вчитися, стараючись добачити усі ті елементи, які стали запорукою успіху, як також і такі, що привели до невдач. Те, що було добрим, треба скріпити, а що було поганим - виправити.

    Дуже важним чинником для дальшого розвитку є мир, злагода і співпраця усіх членів християнської спільноти. Спільнота в Австралії складається вже із кількох поколінь. Церковна приналежність є зовнішньою прикметою єдності громади, а внутрішньою - є свідомість, що незалежно від місця і часу нашого народження, ми усі зберігаємо той самий духовний скарб нашого терпіннями випробуваного християнства.

    Не можна ділити громаду на кращих і гірших, на однодумців і інакодумців, на наших і ваших, бо це - запевнення повного програшу. Кожен член спільноти має свою гідність і свою вартість для загального добра. Не треба мріяти про спільноту досконалих людей, бо таких спільнот на земній кулі не має. Здорова спільнота - це не збір ангелів, а збір людей, немічних і недосконалих, які мають бажання працювати для спільного добра.

    Щиро надіюся, що власне новий Статут точно визначить, у чому полягає для Вас в Австралії це спільне добро.

    Молюся до Бога, до Пресвятої Богородиці та до всіх Святих українського народу, щоб Вам не забракло світла, відваги та сили на корисні рішення.

    Як завдаток щедрих Божих благодатей уділяю Вам своє Архиєрейське благословення

Благословення Господнє на Вас!
+Любомир

© Розробка та розміщення - TRC, 2001