Зміст

<< Головна УГКЦ

  Собор:
 IV-a сесія
 Канонічні основи
 Статут Собору
 Попередні сесії
   В розділі...
    <<< Назад
• Декрет
• Програма Собору
• Коріння Нової Євангелізації
• Нова Євангелізація та плюралізм
• Психологічний аналіз душпастирської ситуації
• Душпастирство молоді в дусі Нової Євангелізації
• Душпастирство серед дорослих
• Душпастирство осіб з особливими потребами
• Возрождение пастырства глухонемых на Украине
 Підсумки Єпархіального Собору Сокальської Єпархії
   Підсумки Єпархіального Собору Сокальської Єпархії

Матеріали
Єпархіального Собору
Сокальської Єпархії
Української Греко-Католицької Церкви
«Нова Євангелізація в плюралістичному суспільстві»

м. Сокаль
4 лютого 2002 р.Б.

Підсумки
Єпархіального Собору Сокальської Єпархії

Підсумовуючи вище подані доповіді і напрацювання, можна ствердити, що Церква має за обов'язок нав'язувати тісніші контакти з сучасним суспільством, яке охарактеризоване як демократичне та плюралістичне, серед якого живе та, яке її оточує і серед якого має здійснювати свою місію. Щоб виконати успішно це завдання Церква повинна, як зазначає в своїх документах II Ватиканський Собор: "завжди розпізнавати знаки часу й пояснювати їх у світлі Євангелії; щоб так – у зрозумілий для кожного покоління спосіб – могла вона відповідати на вічні питання людини: про глузд теперішнього і прийдешнього життя й про взаємовідношення між ними".

Згідно навчання П Ватиканського Собору подаються пропозиції, які були представлені робочими групами в часі Собору Сокальської Єпархії, які можуть позитивно вплинути на душпастирську діяльність, яка має провадитися з метою поглиблення віри та усвідомлення в приналежності до спільноти вірних:

1. Час вимагає спеціального душпастирства серед священиків і душ покликаних:

а) єпископ має сприяти до розвитку спеціального душпастирства за посередництвом священиків і душ покликаних, як наприклад: для молоді, осіб старших, інтелігенції, робітників, студентів, осіб з особливими потребами, хворих, в'язнів, військових т.д.;

б) в академічну програму семінарії включити предмети, які б стосувалися спеціального душпастирства.

2. Під опікою Церкви та співпраці з державними органами влади створювати сиротинці сімейного типу.

3. На рівні єпископату нашої Церкви і держави вирішити потребу впровадження предмету "Християнська етика" у всіх школах України.

4. Провадження процесу Нової Євангелізації на парафіях має відбуватися за допомогою створення різноманітних товариств і спільнот, які б охоплювали різні інтереси вірних, як наприклад:

  • біблійні товариства
  • молодіжні товариства
  • товариства анонімних алкоголіків
  • товариства молодого подружжя
  • літургійні товариства- харитативш товариства та інші товариства і спільноти.

5. Провадити щорічні реколекції для родин та подружніх пар.

6. Провадити реколекції для молоді на між парафіяльному рівні.

7. Часте відвідування родин та індивідуальні розмови священика з ними, а також особисте пропонування членам родин Літургії за їхні родини.

8. Обов'язкове запровадження недільних шкіл при парафіях, катехизація та євангелізація дітей, молоді, дорослих під проводом священика.

9. Підготовку дітей до першої святої Сповіді провадити за участю батьків.

10. Створення парафіяльних літніх таборів для дітей та молоді при активному залученні аніматорів під проводом духовенства.

11 .Заохочувати до паломництва всіх вірних до відпустових місць.

12. В якості здійснення Нової Євангелізації і катехизації використову-вати засоби масової інформації, а також по можливості видавати парафіяльний інформаційний вісник.

13. На парафіях для людей з особливими потребами (хворих) за участю парафіян створювати організовану опіку на взірець організації "Віра і світло"

14. В теперішньому часі, зумовленому економічною кризою, де часто проявляється безробіття, а також масовий виїзд закордон, священикам слід вказувати в першій мірі на моральні якості людини.

15. Проповідь священика має бути спрямована на сучасні проблеми, з якими людина зустрічається в щоденному житті, і есхатологічну дійсність.

о. Іван Пігура
Секретар Собору

© Розробка та розміщення - TRC, 2001