Зміст

<< Головна УГКЦ

  Собор:
 IV-a сесія
 Канонічні основи
 Статут Собору
 Попередні сесії

Rambler's Top100


Помилка в тексті?
Виділіть мишкою та натисніть Ctrl+Enter!

   В розділі...
<<< Єпархії
 Пастирсське послання Преосвященного Владики Юліяна Гбура
  

Матеріали
Єпархіального Собору
Стрийської Єпархії
Української Греко-Католицької Церкви
“Церква і соціальні проблеми”

м. Стрий-Моршин
17-20 лютого 2002 р.Б.ПАСТИРСЬКЕ ЗВЕРНЕННЯ
Преосвященного Владики Юліяна Гбура,

Єпарха Стрийського Української Греко-Католицької Церкви
з нагоди проведення Єпархіального Собору УГКЦ у лютому 2002 року
в рамках підготовки до ІІІ сесії Патріаршого Собору УГКЦ (липень 2002 року)

Всесвітлішим і Всечеснішим духовним Отцям,
Преподобним Монахам і Монахиням,
всім вірним у Христі Стрийської Єпархії

Дорогі Браття і Сестри!

    В книзі Діянь апостолів описано таку подію: "Тим часом деякі, що прийшли з Юдеї, навчали братів: "Коли ви не обріжетеся за звичаєм Мойсея, не зможете спастися". По чималій суперечці та змаганні Павла і Варнави з ними, вирішено, щоб Павло і Варнава, і деякі інші з них, пішли в цій справі в Єрусалим до апостолів і старших (...) Прибувши ж у Єрусалим, вони були прийняті Церквою, апостолами та старшими й оповіли, що Бог зробив через них. Та деякі з секти фарисеїв, що були увірували, встали, кажучи, що треба їх обрізати та наказати, щоб берегли закон Мойсея. От і зібралися апостоли та старші, щоб розглянути цю справу" (Ді. 15, 1-6).

    Це перше зібрання апостолів увійшло до історії Церкви як Перший Єрусалимський Собор. Він дав початок Вселенським Соборам. Наслідники апостолів, коли треба було вирішувати важливі загальноцерковні справи, скликали Собор. Із цих часів пішла традиція Вселенських Соборів, яких до сьогоднішніх часів відбулось дванадцять.

    Крім Вселенських Соборів відбувалися також помісні та регіональні собори, які вирішували справи регіонального чи єпархіального значення. Українська Греко-Католицька Церква також має довгу соборну традицію, а рішення їх є актуальними і сьогодні. Найвизначнішими серед них були: синод у Бересті (1596), Замойський синод (1720), слід згадати синоди, скликувані митрополитом Андреєм Шептицьким, які підготували Церкву до часів гноблення її комунізмом, а також дві сесії Патріаршого Собору у 1996 та 1998 роках у Львові.

    Згідно з постановами Синоду Єпископів УГКЦ третя сесія Патріаршого Собору нашої Церкви відбудеться у липні 2002 року у Львові. Темою патріаршого Собору УГКЦ буде: "Ісус Христос – джерело відродження українського народу". Про вибір такої теми Синод Єпископів УГКЦ пояснює у Соборному посланні з нагоди Великого Ювілею 2000-ліття Різдва Христового: "У ділянці моралі нині помітна нестриманість і свобода, що є причиною втрати у молодих людей особистості, здоров’я, чеснот, прищеплюється натомість легковажне ставлення до життя інших людей і навіть свого власного. Тому нині так багато самогубств серед молоді. Часто на телебаченні пропагується агресивність, розбої, пограбування та інші жахливі види насилля і беззаконня".

    На порозі третього тисячоліття нам, українцям, необхідно відновити автентичну духовність і християнську етику. Для виконання цього завдання ми мусимо наслідувати самого Ісуса Христа, який "задля нас людей і нашого ради спасіння стався чоловіком". Син Божий приймає людське тіло, щоб підняти впалого Адама. Показуючи людині дорогу до Неба, не знехтував земним життям. Він лікував хворих, годував голодних, ототожнювався із нагими, чітко заявив: "Істинно кажу вам: усе, що ви зробили одному з моїх братів менших – ви мені зробили" (Лк. 25, 40). Тому, дивлячись на безліч соціально незабезпечених людей, масові міграції за хлібом, численні розлучення, наркоманію та злочинність, маємо обов’язок вийти цим людям назустріч і в міру наших можливостей допомогти їм. Як це зробити? Це головне завдання Патріаршого Собору Української Греко-Католицької Церкви, до якого готуємося.

    Для належного проведення Патріаршого Собору необхідно насамперед скликати Собор Стрийської єпархії, метою якого буде обговорення шляхів вирішення соціальних потреб, існуючих на території єпархії. Єпархіальний Собор передбачається провести в неділю Закхея 17 лютого 2002 року. На даний час створено Організаційний комітет з підготовки Собору, очолюваний отцем-мітратом Василем Говгерою. Для кращого ознайомлення із темою Собору якнайбільшої кількості вірних, поручаю створити у кожному деканаті Стрийської єпархії соборний комітет.

    Єпархіальний Собор УГКЦ – це важлива подія, особливо для нашої молодої Єпархії, його завдання, згідно з каноном 235 Кодексу Канону Східних Церков, – допомогти правлячому Архієреєві у тому, що має відношення до спеціальних потреб єпархії. Тому звертаюсь до всіх отців, душпастирів, релігійних організацій та всіх людей, яким не байдужа доля нашого народу, включитись до загальної дискусії про подолання вищезгаданих проблем, що обговорюватимуться на Єпархіальному Соборі УГКЦ.

    Маю надію, що час підготування спричиниться до поглиблення релігійного життя та більшої співпраці мирян і духовенства.

На плідну працю в підготовці Собору Стрийської єпархії благословляю.
+ ЮЛІЯН
Єпарх Стрийський

Дано у місті Стрий
при Катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці
5 грудня 2001 року

Прошу зачитати це звернення вірним у Неділю Праотців 30 грудня 2001 року.

Помилка в тексті? Виділіть мишкою та натисніть Ctrl+Enter!
© 1995-2008 Українська Греко-Католицька Церква  Web від TRC