Зміст

<< Головна УГКЦ

  Собор:
 IV-a сесія
 Канонічні основи
 Статут Собору
 Попередні сесії
   В розділі...
<<< Єпархії
• Вступ Владики Кир Михайла Сабриги
• Богословський вимір соціального життя
• Особливості соціальної місії Церкви
• Соціальні енцикліки Римських Архиєреїв
• Христос і антропологічний вимір Його діяння
 Сім’я
• Мирянський рух
• Суспільні хвороби
• Культура - наука - релігія
• Освіта
   Сім’я

Матеріали
Єпархіального Собору
Тернопільсько-Зборівської Єпархії
Української Греко-Католицької Церкви

“ХРИСТОС – ДЖЕРЕЛО ВІДРОДЖЕННЯ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ”

с. Велика Березовиця
Тернопільська Вища Духовна Семінарія
25-26 грудня 2001 р.Б.Сім’я

Любов Бойко

  Щоб перейти до сучасності пригадаймо історію та Святе Письмо. Людина була покликана до відповідної місії, до відтворення людського житя, і сказав Бог: будьте плідні між собою. Отже, покликав особу чоловіка і жінки, які природною силою творять нерозривний союз любові і свідомо та добровільно посвячують себе один одному. Покликання людини до любові і пізнання Бога є таким сильним, що чоловік за словами Святого Письма залишить батька і матір, і прилучиться до своєї дружини і вони будуть одним тілом. І цей первообраз під назвою Ісус Христос також хоче відновити в нас Божу подобу. Але усвідомимо собі, що на даний час не можемо говорити про сім’ю, її розвиток, поки кожна людина, сім’я не повернеться до віднови втраченого образу через Слово Бога. І важко відновити ту людину, ким була раніше і ким повинна бути. Звичайно, людство переживало дуже багато криз в своїй історії: голод, війни та інше. А сьогодні ми переживаємо кризу сім’ї. В наші дні в ХХІ ст. родина переживає складний час, надзвичайну боротьбу проти цілої системи злих сил світу, які атакують її як ззовні так із середини. Наслідком цього є розлучення, аборти, виїзд за кордон, п’янство, наркоманія, позашлюбні стосунки і т. д. Поширення мас-медією своєї антинародної ідеї веде до сексуальної революції. Можемо зробити висновок, що сучасна сім’я деформована і це є типовий досвід сімей на Тернопіллі. Болючою проблемою для сучасної сім’ї є виїзд за кордон. Можу навести приклад. Працюю в школі психологом і лише в цій школі в Тернополі, яка знаходиться в центрі міста двісті родин виїхало за кордон, тобто можемо сказати, що деякі сім’ї це батько і мати, отже це чотириста осіб. Діти переживають велику кризу, підходять з різними проблемами найбільшою проблемою є брак любові. Можемо розважити над тим, якщо візьмемо центр міста, то діти живуть з бабусею і дідусем, вони виховуються в штучному середовищі, тому що це є інший світ, який вже прожили дорослі люди. Іншим середовищем, яке виховує дітей є телебачення, яке теж є штучним і не може дати правдивого виховання.

  Подаючи статистику, можна сказати, що народжується менше дітей в порівнянні з попередніми двома-трьома роками тому, а кількість померлих перевищує народжуваність. Також збільшується рівень гінекологічних патологій у дівчат, збільшується кількість абортів є 25% неповнолітніх матерів, 80% пологів проходить з ускладненнями. Особливістю молодої сім’ї є малодітність, бездітність або відкладання народження дітей на невизначений період. Втратився авторитет батьків, якщо раніше дідусі, бабці були авторитетом, то зараз вони ним не є. Основний доступ інформації був від старшого покоління. На даний час основним джерелом інформації став інтернет. Батьки приділяють мало часу для спілкування з дітьми, більше часу діти є на вулиці. Отже, їх виховує вулиця. І таких фактів можна навести багато.

  В даний час панує кіпер культура від комп’ютеризації, це дійсно впливає на особистість. Також можна назвати персоналізацію, коли вплив світової культури впливає на особистість наших дітей. Виховання йде до “я є сам” і це є “моє”. Виховується думка, що можна неодружуватися, жити самотньо і в будь-який час задовільнити свої потреби. Така культура в даний час існує і людина може задовільнити свої потреби в будь-який час. Абсолютно змінюється світ, інша культура приходить до нас в Україну і наше завдання, зберегти свою культуру, свій світ і багато уваги приділяти вихованню.

© Розробка та розміщення - TRC, 2001