Зміст

Новини

Прес релізи

Церква в Україні

Історія УГКЦ

УГКЦ сьогодні

Офіційні документи

Патріархат

Бібліотека

Запитуємо священика

Контакти

Головна сторінка

Rambler's Top100

   В розділі...
     <<< Назад
  
• "Ікона, що припадає порохом": о. Володимир Сивак, голова Комісії у справах родини Самбірсько-Дрогобицької єпархії
• "Щастя сім’ї на жертовнику мамони?": о. Володимир Сивак, голова Комісії у справах родини Самбірсько-Дрогобицької єпархії
• Свята Тайна Подружжя
• Християнська родина згідно з вченням св. Івана Золотоустого
• Подружня любов – образ Божої любові
 Засади християнської родини
• “Цивілізація життя і смерті”
• "Контрацепція – це коли ми виставляємо Бога...": інтерв'ю о. Юрія Коласи, голови Комісії у справах родини Львівської Архієпархії УГКЦ, "Львівській газеті"
• "Актуальність вчення Св. Івана Золотоустого про подружжя": о. Юрій Коласа STM, Львівська Архиєпархія УГКЦ
• "Любов у родині - вирішальний чинник у вихованні дитини": Лев Сабара, Інспектор-методист управління освіти Львівської міської ради
   Засади християнської родини

Засади християнської родини

У сучасний час чимало фальшивих пророків, знецінюючи справжні вартості, дуже підступно і організовано пропонують у “привабливій упаковці” неправильний спосіб родинного життя, який ніколи не веде до правдивого щастя. Через всі засоби масової інформації та неморальні конференції у різних навчальних закладах пропонується світогляд, який заперечує життя і руйнує в молодих людей бажання створити справжню сім’ю.

Церква навчає, що кожна людина бажає любити і бути любленою. Власне подружжя, яке благословляє Бог, тобто сім’я, є місцем, де слід проявляти любов і ніжність. Особа, яка відчуває себе любленою і вдома почувається добре, без огляду на свій вік легше переносить матеріальні нестатки та різні стресові ситуації, рідко стає жертвою узалежнення, не схильна ображати інших і навіть краще дотримується правил дорожнього руху. Така людина, навіть коли захворіє, завдяки аурі любові серед членів родини, скоріше видужує. Коли настає хвилина відходу з цього світу, такі люди легше зносять навіть найважчу недугу.

Як, отже, створити щасливу сім’ю? Очевидно, слід цінувати подружжя, шукати Божу допомогу і дотримуватися усього того, чого навчає Католицька Церква, яка є вчителькою віри і моралі. Статистика свідчить, що у тих християнських сім’ях, де чоловік і жінка кожної неділі й у свята беруть участь у Божественній Літургії, а вдома разом щоденно моляться, розлучення відбуваються менше 1%.

На дорозі до правдивого щастя як кожному з подругів, так і усій сім’ї перешкоджає будь-який гріх, з якого випливають шкідливі наслідки для душі, тіла та сімейного співжиття. Найнебезпечніше для розвитку подружжя – це алкоголь, наркотики, шкідлива музика, аморальні кінострічки, фільми жахів, а передусім контрацепція, стерилізація, аборти тощо.

Жінка, яка використовує спіралі, навіть не знає, що чотири або п’ять разів у році могла би стати матір’ю, але ці хитро продумані засоби убивають ембріон людини у перші дні його життя. У подібний спосіб убивають щойно запліднене життя інші контрацептивні препарати. Гормони та інші контрацептиви шкідливо діють на очні нерви жінки, печінку, нирки, прискорюють розвиток атеросклерозу та роблять набагато ймовірнішим інсульт, рак грудей і матки тощо. Спіраль спричиняє виникнення болей і внутрішніх ран статевих органів жінки.

Діти у подружжі, де панує любов, ніколи не є причиною убогості; без дітей всі будемо ще убогішими. Тільки діти, яких любимо і виховуємо по-християнськи, відкривають нам перспективу на краще майбутнє, навіть в економічному вимірі, не тільки для родини, а й для цілого суспільства.

Не можна аж ніяк згодитися з обмеженням у родині одною дитиною чи двома. У цьому криється загроза зникнення народу, який це практикує.

Жодні найкомфортніші помешкання, вілли, дорогі автомобілі та інші багатства не ощасливлять серця подругів більше, ніж усмішка дитяти, яке вони тримають на своїх руках. Нехай кожна християнська родина бере за взірець до наслідування Пресвяту Родину з Назарету!

д-р Антун ЛІСЕЦ
часопис “Місіонар”, ч. 5 за 2003 р.

(переклад із хорватської мови Павла Запотічного)
© 1995-2008 Українська Греко-Католицька Церква  Web від TRC