Зміст

Новини

Прес релізи

Церква в Україні

Історія УГКЦ

УГКЦ сьогодні

Офіційні документи

Патріархат

Бібліотека

Запитуємо священика

Контакти

Головна сторінка

Rambler's Top100


Помилка в тексті?
Виділіть мишкою та натисніть Ctrl+Enter!

   В розділі...
    <<< Назад
• Січень
• Лютий
• Березень
• Квітень
• Травень
• Червень
 Липень
• Серпень
• Вересень
• Жовтень
• Листопад
• Грудень
  

Дати з життя і діяльності

 

29 липня 1865 р. – народився у с. Прилбичі Яворівського повіту, що на Львівщині, в сім'ї графа Івана та графині Софії з роду Фредрів Шептицьких. Андрей (хресні імена: Роман Марія Олександер) Шептицький – митрополит Галицький, архиєпископ Львівський, єпископ Кам'янець-Подільський, нащадок Київсько-Галицьких митрополитів Лева і Атанасія Шептицьких, видатний церковний, культурний і громадський діяч.

1 липня 1888 р. – під час облечин отримує ім'я Андрей.

28 липня 1902 р. – Пастирський лист “Про місії і духовні вправи”.

5 липня 1903 р. – перша поїздка до Велеграду (Моравія) – давнього центру святих Кирила й Методія, де згодом був ініціатором відомих Велеградських Конгресів [1907-1927]. Бере участь у Велеградському (Моравія) з'їзді, присвяченому 1000-літтю приходу на слов'янські землі святих Кирила й Методія.

25 липня – 2 серпня 1907 р. – обраний головою Першого Велеградського Конгресу, в якому брали участь православні та католицькі історики й богослови.

11 липня 1911 р. - Акт митрополита про надання науковій фундації «Церковний музей» назви «Національний музей у Львові». Галицьке Намісництво офіційно визнало право на існування фундації митрополита А. Шептицького під назвою «Національний музей». У тому ж році митрополит купив для потреб музею палату гр. Дуніковського на вул. Мохнацького, 42 у Львові.

Липень-листопад 1922 р. - відвідує осередки українців на Сході Канади, зустрічається у Вінніпезі з єпископом Никитою Будкою. Збирає пожертви для допомоги голодуючим та сиротам у Галичині.

Липень 1923 р. – заповіт митрополита Андрея, переданий папі Пієві ХІ, з проханням благословити на мученицьку смерть і з окресленням головної мети свого життя – об'єднання церков і відновлення східного чернецтва.

Липень-серпень 1928 р. - спільно з Крижевацьким єпископом Діонізієм Няраді, відвідує єпархії Підкарпатської Русі та Словаччини.

24 липня 1933 р. - спільне Пастирське Послання єпископату УГКЦ “Україна в передсмертних судорогах”, присвячене голодомору в Україні, із закликом до організації рятункової акції. Після оголошення Послання у Львові заснований Український Громадський Комітет Рятунку України.

5 липня 1941 р. - Пастирське Послання з нагоди проголошення Української Держави 30.06.1941 року.

22 липня 1941 р. - протестує проти приєднання Галичини до складу Генеральної губернії Німеччини.

 

На фото: Митрополит Андрей Шептицький, 30-ті роки минулого століття, Львів.

Помилка в тексті? Виділіть мишкою та натисніть Ctrl+Enter!
© 1995-2008 Українська Греко-Католицька Церква  Web від TRC