Зміст

Новини

Прес релізи

Церква в Україні

Історія УГКЦ

УГКЦ сьогодні

Офіційні документи

Патріархат

Бібліотека

Запитуємо священика

Контакти

Головна сторінка

Rambler's Top100

   В розділі...
     <<< Назад
  
• 01.10.2007
• 02.10.2007
• 03.10.2007
• 04.10.2007
• 05.10.2007
• 06.10.2007
• 07.10.2007
• 08.10.2007
• 09.10.2007
• 10.10.2007
• 11.10.2007
• 12.10.2007
• 13.10.2007
• 14.10.2007
• 15.10.2007
• 16.10.2007
 17.10.2007
• 18.10.2007
• 19.10.2007
• 20.10.2007
• 21.10.2007
• 22.10.2007
• 23.10.2007
• 24.10.2007
• 25.10.2007
• 26.10.2007
• 27.10.2007
• 28.10.2007
• 29.10.2007
• 30.10.2007
• 31.10.2007
   17.10.2007

17 жовтня 2007 року


Св. свящмуч. Єротея, єп. Атенського.
Преп. Франциска з Ассізі.Святий Єротей

Християнське передання переказало нам вістку, що св. Єротей був учнем св. апостола Павла, учителем св. Діонисія Ареопагіта, а згодом єпископом. Він помер мученицькою смертю.

Святий Франциск Ассізький

Святий Франциск Ассізький народився 1181 року в італійському місті Ассізі в родині багатого купця. Замолоду він полюбляв розкоші життя, але мав чутливе серце до вбогих. Коли йому виповнилося 24 роки, він покинув усе, одягнувся у грубий одяг і почав жити у пості й молитві. Він проповідував слово Боже і закликав людей до покаяння. В той час Бог наділив його даром чудотворення і передбачення. Згодом й інші юнаки забажали жити разом з Франциском і наслідувати його у вбогості і жертвенному способі життя.

Маючи дванадцять учнів, Франциск уклав для них правила монашого Чину Братів Менших. У 1224 році Бог чудесним способом наділив його стигмами. У 1226 році Франциск помер у віці 45 років і був похований в Асижі. На його гробі діялося так багато чудес, що Святіший Отець через два роки після смерті Франциска проголосив його святим.

На початок Послання ап. Павла до Колосян 1, 18-23

Браття, Син Божий є голова тіла, тобто Церкви. Він начало, первородний з мертвих, щоб у всьому мав першенство, бо вгодно було Богові, поселити всю повноту в ньому, щоб через нього примирити з собою все чи то на землі, чи на небесах, встановивши мир кров'ю його хреста. І вас самих, що колись були Богові чужі й вороги йому думкою та лихими вчинками, він тепер примирив смертю у своїм смертнім тілі, щоб вас зробити святими, без плями та бездоганними перед собою. Тільки ж стійте твердо у вірі основані та стійкі, не відхиляючись від надії євангелія, яке ви чули, що було проповідуване всьому сотворінню, що під небом, і якого я, Павло, став слугою.

На початок Євангеліє від Луки 8, 22-25

В той час увійшов Ісус до човна зо своїми учнями і сказав їм: Переплиньмо на той бік озера. І відплили. Як вони плили, Він заснув. Тим часом зірвалась буря з вітром над озером; їх почало заливати, і вони були в небезпеці. Приступивши до Нього, вони збудили Його і кажуть: Наставнику, наставнику, ми гинемо! Він встав, погрозив вітрові й розбурханим хвилям, і вони ущухли, і настала тиша. Тоді сказав їм: Де ваша віра? Вони, налякані й здивовані, один до одного казали: Хто це, що велить вітрам і воді, і вони слухають Його?

На початок Нерукотворна твердиня

Жив колись могутній володар. Він знав, що час, який йому відпущено, невблаганно спливає. Що буде з його країною, коли він відійде? Її-бо зусібіч оточували вороги. Як у цій ситуації дасть собі раду молодий принц, його син? Він іще такий юний і недосвідчений, бо народився, коли володар був уже чоловіком у літах. Чи зможе вберегти себе? Хто його захищатиме?

Ці думки не давали спокою старому королю. Й ось настав день, коли він звірився синові: «Сину мій, мені недовго залишилось володарювати. Не знаю, що станеться по моїй смерті. Так багато ворогів у нашого трону... Непокоїть мене доля королівства, але так само боюся за тебе. Я помер би спокійно, якби знав, що ти матимеш надійне пристановище у часі небезпеки. Тому раджу тобі: об'їдь наші володіння і по всіх закутках, на всіх кордонах збудуй міцні твердині».

Юнак послухав батька і негайно вирушив у дорогу. Об'їхав усю країну, гори й долини, і де тільки знаходив відповідне місце, наказував зводити там велетенські непорушні твердині.

Такі твердині виросли у густих лісах, у потаємних долинах, на вершинах пагорків, у пус­телі, на річкових берегах і на гірських схилах. Їх зведення забирало багацько грошей, проте принц не звертав уваги на видатки. Ішлося-бо про його життя і про отчий трон. По якомусь часі він повернувся до королівського палацу. Украй змучений, але задоволений, що виконав завдання, юнак підійшов до батька.

«Ну, сину, як тобі велося? Чи зробив те, що я тобі радив?» — спитав король.

«Так, батьку, — відповів принц. — Тепер у країні повсюдно височать неприступні оборонні твердині. Ними всіяно всі пустелі, гори й ліси».

Старий король, наймогутніший із володарів, яких тільки знала історія, замість привітати сина та похвалити його за старання і зусилля, похитав головою, неначе б його хто прикро засмутив.

«Не те я мав на увазі, сину мій. Мусиш повернутися і почати спочатку, — промовив король. — Бо твердині, які ти збудував, не вбережуть перед небезпекою. Коли опинишся сам, то не здолаєш врятуватись від усіх ворожих засідок та пасток або й не встигнеш утекти, щоб сховатись за камінними мурами. Тобі потрібно збудувати собі прихисток у серцях шляхетних і добрих людей. Ти мусиш знайти їх і заслужити їхню дружбу. Лише тоді будеш певен, що знайдеш пристановище у скрутну годину. Де маєш щирого приятеля, там завше знайдеш дах над головою».

Принц знову подався у мандри. Та зараз він простував не в пустелю, не в гірські ущелини чи в непролазні хащі, а до людей, щоб серед них збудувати собі пристановище, про яке мріяв його старий мудрий батько. Однак це вимагало набагато більше зусиль і труду. Але згодом принц ніколи про це не жалкував.

І коли невдовзі старий король залишив цей світ, молодому володареві не страшний був жоден ворог.


Бруно Ферреро. Часом досить промінчика. - Свічадо, 2004

На початок Прохання про молитву

З 9 грудня 2003 року на цьому місці у "Покутті" Ви можете подати своє прохання про молитву. А ми передамо його сестрам-монахиням Української Греко-Католицької Церкви, які будуть молитися у Вашому намірі. Якщо Ви не заперечуватимете, прохання буде активізоване тут (тільки текст прохання, без вказівки імені та прізвища того, хто просить про молитву).

Запрошуємо відвідувачів нашої сторінки до спільної молитви, адже Господь наш Ісус Христос сказав: "Де двоє або троє зібрані в моє ім'я, там я серед них" (Мт. 18, 20), - а також: "Просіть, і дасться вам; шукайте, і знайдете; стукайте, і відчинять вам" (Мт. 7, 7). Як відомо, молитви є різні (одна триває декілька хвилин і інша - лічені секунди), тому просимо про таку молитву, яку матимете змогу промовити.

Просимо помолитися

- за прославу Слуги Божого Митрополита Андрея (Шептицького) та Ісповідника віри Патріарха Йосифа (Сліпого);
- за Боже благословення для Віктора, Олександра, Галини, Петра, Каземіра, Світлани, Олени, Оксани, Віри;
- за Боже благословення для Михайла, Олени, Настасії, Маркіяна, Миколи, Ольги, Володимира, Евеліни, Ілони, Геннадія, Ярослава, Марти, Марти, Ірини, Галини, Михайла, Світлани, Світлани;
- за упокій Петра, Юстини, Миколи, Василя, Кулини, Миколи, Івана, Матрони;
- за упокій Михайла, Марії, Тетяни, Анни, Петра, Станіслава, Данила, Меланки, Стефи, Михайла, Гриня, Василя, Йосифа;
- за упокій Михайла, Марії, Миколи, Людмили, Валентини, Антона, Єфросинії, Олексія, Семена, Єви;
- за упокій Василя, Емілії, Богдана, Лідії, Віктора, Михайла, Наталії, Зінаїди, Михайла, Миколи, Миколи;
- за здоров'я душі, тіла Тетяни і Вадима, мир, злагоду в їх сім’ї, любов між ними і за те, щоб Господь Бог дав їм дитину;
- за здоров'я душі, тіла Евеліни і Михайла, мир, злагоду між ними, щоб Господь Бог дав Михайлові роботу;
- за упокій Нелі, Луня;
- за Боже благословення для священників Романа, Романа, Івана, Андрія, Миколу, Тимотея, Володимира, Юрія;
- за Боже благословення для сестер Емілії, Бернадети, Ольги;
- за упокій воїнів ОУН, УПА, запорізьких козаків знищених Катериною II та душі в чистилищі українського народу;
- за упокій душ, які померли під час голодомору;
- за Боже благословення для готельного бізнесу Михайла, Світлани;
- за Боже благословення та здоров'я для Валентина;
- за Боже благословення для Назара і його швидке одужання після важкої аварії;
- за благословення для Андрія та Оксани, за мир злагоду і любов у їхній сім'ї і щоб Господь Бог подарував їм дитину;
- за благословення для Андрія, Лесі та Юлії і, щоб Господь допоміг їм подолали ту складну ситуацію, в якій вони опинилися;
- за здоров'я та ласки Божі для Марічки;
- за ласки Божі та оздоровлення 10-річної Віти, хворої на лейкемію.У зв'язку з неполадками в роботі форми для надсилання прохань про молитву, просимо надсилати свої прохання безпосередньо на електронну адресу: [email protected]

Якщо Ви бажаєте залишити своє прохання, то просимо заповнити нижчеподану форму (формулювання прохання має бути чітким і лаконічним).

Ваше ім'я та прізвище:
         
Ваша ел. адреса (e-mail):
         
Текст прохання:
         
                         

На початок 


© 1995-2008 Українська Греко-Католицька Церква  Web від TRC