Зміст

Новини

Прес релізи

Церква в Україні

Історія УГКЦ

УГКЦ сьогодні

Офіційні документи

Патріархат

Бібліотека

Запитуємо священика

Контакти

Головна сторінка

Rambler's Top100

   В розділі...
     <<< Назад
  
• 01.10.2007
• 02.10.2007
• 03.10.2007
• 04.10.2007
• 05.10.2007
• 06.10.2007
• 07.10.2007
• 08.10.2007
• 09.10.2007
• 10.10.2007
• 11.10.2007
• 12.10.2007
• 13.10.2007
• 14.10.2007
• 15.10.2007
• 16.10.2007
• 17.10.2007
• 18.10.2007
• 19.10.2007
• 20.10.2007
• 21.10.2007
 22.10.2007
• 23.10.2007
• 24.10.2007
• 25.10.2007
• 26.10.2007
• 27.10.2007
• 28.10.2007
• 29.10.2007
• 30.10.2007
• 31.10.2007
   22.10.2007

22 жовтня 2007 року


Св. ап. Якова Алфеєвого.
Св. Андроніка та його дружини Атанасії.Святий Яків Алфеєвий

Святий Яків Алфеєвий був сином Алфея і рідним братом св. єван-гелиста Матея. Відрізняти його треба від Якова Заведеєвого, брата св. Івана Богослова, і від Якова, брата Господнього, одного із 70 Христових учнів і першого єпископа Єрусалима. Яків Алфеєвий був у числі 12 Христових апостолів.

Після зіслання Святого Духа Яків навчав у Юдеї, Едессі, Газі, Тирі, Елевтерополі, а також проповідував у Персії. Коли ж світло Божої віри Яків ніс до Єгипту, то в приморському місті Острацині, на кордоні Палестини, зазнав мученицької смерті - після жахливого бичування його розп'яли на хресті.

Святі Андронік та Атанасія

В п'ятому столітті жив у місті Антіохії побожний золотар і банкір Андронік. Свої доходи він ділив на три частини. Першу частину призначав на прожиток родини, другу роздавав убогим, а з третьої давав позички купцям і тим людям, що були в скрутнім положенні.

Андронік мав жінку Атанасію й двоє дітей; його родинне життя було дуже щасливе. По дванадцятьох роках спільного життя вмерли їм несподівано обоє дітей. Смерть дітей була для щасливих подругів великим ударом. Атанасія часто плакала і ходила молитися на гріб дітей, або до церкви св. Юліяна; Андронік покривав свій біль терпеливістю й відданістю на Божу волю.

Відтак Атанасія піддала думку Андроніку, щоб вони покинули світ і приготувалися до щасливої смерті. Незабаром вони звільнили своїх слуг, роздали маєток, а задержавши собі тільки частину на конечні видатки. За порадою св. ченця Данила, Андронік вступив до монастиря в Табенні, а Атанасія в мужеській одежі стала пустельницею в дикій пущі.

Св. Андронік після смерті жінки жив тільки кілька днів. Коли він спокійно спочив у Бозі, його поховали поруч св. Атанасії.

На початок Послання ап. Павла до Колосян 2, 13-20

Браття, вас, що були мертві гріхами й вашим необрізанням тілесним, вас він оживив із ним; простивши нам усі провини. Він знищив розписку, що була проти нас, що нас осуджувала, разом з приписами; він її зробив нечинною, прибивши до хреста; і здерши здобич в начал і властей, він виставив їх прилюдно на сміховище, перемігши їх у ньому. Нехай же нас ніхто не судить за їжу чи пиття, чи у справі свят, чи щодо новомісяця, чи суботи; все це лиш тінь того, що буде, дійсність же — Христос. Нехай ніхто вас не позбавляє нагороди самовільною покорою і служінням ангелам; такі бо звертають усю увагу на примари, надуваються марно своїм тілесним розумом і не тримаються голови, від якої все тіло, об'єднане і зміцнене суглобами та зв'язями, росте Божим зростом. Коли ви з Христом умерли для первнів світу, чому, наче б ви ще в світі жили, піддаєтеся приписам.

На початок Євангеліє від Луки 9, 18-22

В той час, коли Ісус молився на самоті, і були з ним Його учні, Він спитав їх: За кого Мене мають люди? Вони у відповідь сказали: За Івана Хрестителя, інші — за Іллю, ще інші — за якогось із старовинних пророків, що воскрес із мертвих. — А, ви, спитав їх Ісус, що кажете про Мене? Хто Я? Тоді Петро, озвавшись, мовив: Ти — Христос Божий. Він гостро заборонив їм про це комусь говорити. Далі додав: Син Людський має багато страждати; старші, первосвященики та книжники Його відкинуть і вб'ють, та Він на третій день воскресне.

На початок Старі скрипки

На торгах розпорядник підняв догори скрипки. Були вони подряпані, понищені, а струни порозтягувалися й обвисли. Торговець вважав, що не варто марнувати час на старі скрипки, а проте показав їх усім, посміхаючись.

«Скільки за них дасте? Почнемо від... ста тисяч лір».

«Сто п'ять!» — обізвався якийсь голос. Потім сто десять.

«Сто п'ятнадцять!» — вигукнув інший. Потім сто двадцять.

«Сто двадцять тисяч — раз, сто двадцять тисяч — два, сто двадцять тисяч...»

Тут якийсь сивоголовий чоловік із кінця зали піднявся зі свого місця і підійшов ближче. Чоловік узяв до рук смичок. Хустинкою витер стареньку скрипку, наладнав розтягнені струни, енергійно торкнув їх — і залунала дивовижна чиста мелодія, подібна на ангельські співи.

Коли він перестав грати, торговець спокійним низьким тоном спитав: «Скільки хто пропонує за стару скрипку? — І підняв її разом зі смичком. — Мільйон! А хто два мільйони? Два мільйони! А хто дає три? Три мільйони — раз, три мільйони — два, три мільйони — три! Продано!» — проказав торговець.

Люди стали аплодувати. Хтось спитав: «Що так змінило вартість скрипки?»

І пролунала відповідь: «Дотик майстра».

 

Усі ми — наче старі інструменти, заплюжені, понищені. Але можемо зіграти божественну мелодію. Досить лишень одного дотику Майстра.


Бруно Ферреро. Часом досить промінчика. - Свічадо, 2004

На початок Прохання про молитву

З 9 грудня 2003 року на цьому місці у "Покутті" Ви можете подати своє прохання про молитву. А ми передамо його сестрам-монахиням Української Греко-Католицької Церкви, які будуть молитися у Вашому намірі. Якщо Ви не заперечуватимете, прохання буде активізоване тут (тільки текст прохання, без вказівки імені та прізвища того, хто просить про молитву).

Запрошуємо відвідувачів нашої сторінки до спільної молитви, адже Господь наш Ісус Христос сказав: "Де двоє або троє зібрані в моє ім'я, там я серед них" (Мт. 18, 20), - а також: "Просіть, і дасться вам; шукайте, і знайдете; стукайте, і відчинять вам" (Мт. 7, 7). Як відомо, молитви є різні (одна триває декілька хвилин і інша - лічені секунди), тому просимо про таку молитву, яку матимете змогу промовити.

Просимо помолитися

- за прославу Слуги Божого Митрополита Андрея (Шептицького) та Ісповідника віри Патріарха Йосифа (Сліпого);
- за Боже благословення для Віктора, Олександра, Галини, Петра, Каземіра, Світлани, Олени, Оксани, Віри;
- за Боже благословення для Михайла, Олени, Настасії, Маркіяна, Миколи, Ольги, Володимира, Евеліни, Ілони, Геннадія, Ярослава, Марти, Марти, Ірини, Галини, Михайла, Світлани, Світлани;
- за упокій Петра, Юстини, Миколи, Василя, Кулини, Миколи, Івана, Матрони;
- за упокій Михайла, Марії, Тетяни, Анни, Петра, Станіслава, Данила, Меланки, Стефи, Михайла, Гриня, Василя, Йосифа;
- за упокій Михайла, Марії, Миколи, Людмили, Валентини, Антона, Єфросинії, Олексія, Семена, Єви;
- за упокій Василя, Емілії, Богдана, Лідії, Віктора, Михайла, Наталії, Зінаїди, Михайла, Миколи, Миколи;
- за здоров'я душі, тіла Тетяни і Вадима, мир, злагоду в їх сім’ї, любов між ними і за те, щоб Господь Бог дав їм дитину;
- за здоров'я душі, тіла Евеліни і Михайла, мир, злагоду між ними, щоб Господь Бог дав Михайлові роботу;
- за упокій Нелі, Луня;
- за Боже благословення для священників Романа, Романа, Івана, Андрія, Миколу, Тимотея, Володимира, Юрія;
- за Боже благословення для сестер Емілії, Бернадети, Ольги;
- за упокій воїнів ОУН, УПА, запорізьких козаків знищених Катериною II та душі в чистилищі українського народу;
- за упокій душ, які померли під час голодомору;
- за Боже благословення для готельного бізнесу Михайла, Світлани;
- за Боже благословення та здоров'я для Валентина;
- за Боже благословення для Назара і його швидке одужання після важкої аварії;
- за благословення для Андрія та Оксани, за мир злагоду і любов у їхній сім'ї і щоб Господь Бог подарував їм дитину;
- за благословення для Андрія, Лесі та Юлії і, щоб Господь допоміг їм подолали ту складну ситуацію, в якій вони опинилися;
- за здоров'я та ласки Божі для Марічки;
- за ласки Божі та оздоровлення 10-річної Віти, хворої на лейкемію.У зв'язку з неполадками в роботі форми для надсилання прохань про молитву, просимо надсилати свої прохання безпосередньо на електронну адресу: press@ugcc.org.ua

Якщо Ви бажаєте залишити своє прохання, то просимо заповнити нижчеподану форму (формулювання прохання має бути чітким і лаконічним).

Ваше ім'я та прізвище:
         
Ваша ел. адреса (e-mail):
         
Текст прохання:
         
                         

На початок 


© 1995-2008 Українська Греко-Католицька Церква  Web від TRC