Зміст

Новини

Прес релізи

Церква в Україні

Історія УГКЦ

УГКЦ сьогодні

Офіційні документи

Патріархат

Бібліотека

Запитуємо священика

Контакти

Головна сторінка

Rambler's Top100

   В розділі...
     <<< Назад
  
• 01.10.2007
• 02.10.2007
• 03.10.2007
• 04.10.2007
• 05.10.2007
• 06.10.2007
• 07.10.2007
• 08.10.2007
• 09.10.2007
• 10.10.2007
• 11.10.2007
• 12.10.2007
• 13.10.2007
• 14.10.2007
• 15.10.2007
• 16.10.2007
• 17.10.2007
• 18.10.2007
• 19.10.2007
• 20.10.2007
• 21.10.2007
• 22.10.2007
• 23.10.2007
• 24.10.2007
 25.10.2007
• 26.10.2007
• 27.10.2007
• 28.10.2007
• 29.10.2007
• 30.10.2007
• 31.10.2007
   25.10.2007

25 жовтня 2007 року


Свв. мучч. Прова, Тараха й Андроніка.
Преп. Косми Святоградця, єп. Маюмського, творця канонів.
Св. Мартина Милостивого, єп. Туронського.Святі Пров, Тарах і Андронік

Св. Пров, Тарах і Андронік походили з Малої Азії. Під час допитів, намов до відступства від Христової віри та жорстоких мук, гладіатори зарубали їх мечами 304 року.

Авксентій II, єпископ міста Мопсвестії, збудував на честь цих св. мучеників величну церкву, куди перенесено частину їхніх св. мощів.

Святий Косма

Святий Косма був родом з Єрусалима. Після смерті його батьків, хлопцем заопікувався батько св. Івана Дамаскина. Він забрав хлопця до себе в Дамаск, де під проводом учителя-ченця Косма разом зі св. Іваном вивчали Святе Письмо та різні церковні науки. Після закінчення навчання обидва юнаки подалися до єрусалимської лаври св. Сави і там постриглися у ченці. В час іконоборства товариші відважно обороняли правдиву віру від єретиків.

У 734 році Косма був висвячений на Маюмського єпископа. Він як добрий пастир дбайливо управляв своєю єпархією. Косма був автором гарних церковних пісень й канонів на Господні та Богородичні свята. Косма був мужем покірної та лагідної вдачі і проводив своє життя у молитвах, постах й чуван-нях. По вічну нагороду відійшов 781 року.

Святий Мартин

Святий Мартин походив з Горішньої Паннонії і був сином поганського військового старшини. На десятому році життя він сам добровільно почав приготовлятися до св. Хрещення. Коли йому було п'ятнадцять років, його присилували вступити до війська. Хоч він у тому часі не був іще охрещений, проте він уже тоді жив християнським духом і при війську вів більш чернече, ніж вояцьке життя. Про нього оповідають, що коли раз під час лютої зими він побачив майже нагого прошака, що трясся від холоду, то витягнув свого меча, розтяв надвоє свого вояцького плаща і дав половину вбогому, щоб накрився і загрівся. Вночі побачив Мартин у сні Ісуса Христа одягненого в ту половину його плаща, що її він дав був убогому.

Коли приблизно 371 року помер турський єпископ, на його наступника священики з народом вибрали Мартина. Після свячень він замешкав у келії поза містом, де незабаром постав монастир, що в ньому за його проводом жило вісімдесять ченців. З цього монастиря багато ченців стали єпископами, бо не було міста, що не бажало б мати пастирем Мартинового учня.

Він в спокою відійшов у вічність приблизно 400 року.

На початок Послання ап. Павла до Колосян 4, 2-9

Браття, будьте в молитві витривалі і чувайте в ній з подякою. Моліться рівночасно і за нас, щоб Бог відчинив нам двері проповіді, возвіщати тайну Христову, за яку я в кайданах, щоб я її зробив явною так, як мені слід говорити. Поводьтеся мудро з тими, що назовні, використовуючи час. Ваша розмова нехай завжди буде люб'язна та приправлена сіллю, щоб ви знали, як маєте кожному відповісти. Щодо мене, вас повідомить про все Тихик, любий брат, вірний помічник і сослужитель у Господі. Власне, тому я його до нас вислав, щоб ви довідалися про ваші справи та щоб він утішив серця ваші, разом з Онисимом, вірним та любим братом, який з-між вас. Вони скажуть вам про все, що тут діється.

На початок Євангеліє від Луки 9, 49-56

В той час приступив до Ісуса один із Його учнів і сказав Йому: Наставнику, ми бачили одного, що Твоїм ім'ям виганяв бісів, і ми йому заборонили, бо він не ходить з нами. А Ісус сказав до нього: Не бороніть, бо хто не проти вас, той з вами. Коли наблизився час, що Ісус мав відійти з цього світу, Він твердо постановив пуститися в дорогу до Єрусалиму. І вислав посланців перед Собою. Пішли вони і увійшли в якесь самарянське село, щоб Йому приготовити місце. Та самаряни Його не прийняли, бо Він подорожував до Єрусалиму. Бачивши те, учні Яків та Іван сказали: Господи, хочеш, ми скажемо, щоб вогонь зійшов з неба і знищив їх, як Ілля вчинив. Ісус, обернувшись, став докоряти їм: Не знаєте, якого ви духа. Бо Син Людський не прийшов губити людські душі, а спасти. І вони пішли в інше село.

На початок За прикладом Марії

Однієї ночі мені приснився дивовижний сон. Я бачив довгу дорогу, що піднімалася догори, до неба, і губилася десь серед хмар. Дорога була нелегка, рясно всіяна іржавими цвяхами, гострим каміняччям і скалками битого скла.

Люди ішли по ній босоніж. Гвіздки впива­лися в тіло — багато хто мав закривавлені сто­пи. Проте ніхто не сходив зі шляху, всі бажали дійти до неба. Кожен крок завдавав страждань. Шлях був довгий і важкий.

Потім я побачив Ісуса, який ішов попереду. Він також був босий. Ісус ступав легко, але рішуче. І жодного разу не зранив собі ніг. Ісус ішов і йшов. Та ось Він досягнув неба. Сівши на великому золотому троні, Ісус пильно ди­вився униз, споглядаючи тих, що намагалися піднятися вгору. Поглядом і рухами Він підба­дьорював їх. Одразу за Ним ішла Марія, Його Мати.

Марія крокувала швидше за Ісуса. Знаєте чому? Бо ішла по слідах, які зоставив Ісус. Во­на хутко піднялася до Сина, який посадовив її правобіч від себе, у зручне м'яке крісло.

Марія також утішала тих, що піднімались угору, і радила їм ступати по слідах Ісуса — так, як це робила вона.

Мудрі люди так і чинили, тому швидко наближались до неба. Інші скаржилися на рани, часто зупинялися, а інколи й зовсім відмовлялися іти і падали обабіч дороги, піддавшись смуткові.

 

Зранку професор кардіології завів своїх студентів до прозектури.

Там вони розглядали різні людські органи.

Ось вони зупинилися перед надзвичайно великим серцем. Професор поставив студентам питання, чи знають вони, чиє це серце і від якої хвороби померла та людина.

«Я знаю, — не вагаючись відповів один хлопець. — Це серце матері».


Бруно Ферреро. Часом досить промінчика. - Свічадо, 2004

На початок Прохання про молитву

З 9 грудня 2003 року на цьому місці у "Покутті" Ви можете подати своє прохання про молитву. А ми передамо його сестрам-монахиням Української Греко-Католицької Церкви, які будуть молитися у Вашому намірі. Якщо Ви не заперечуватимете, прохання буде активізоване тут (тільки текст прохання, без вказівки імені та прізвища того, хто просить про молитву).

Запрошуємо відвідувачів нашої сторінки до спільної молитви, адже Господь наш Ісус Христос сказав: "Де двоє або троє зібрані в моє ім'я, там я серед них" (Мт. 18, 20), - а також: "Просіть, і дасться вам; шукайте, і знайдете; стукайте, і відчинять вам" (Мт. 7, 7). Як відомо, молитви є різні (одна триває декілька хвилин і інша - лічені секунди), тому просимо про таку молитву, яку матимете змогу промовити.

Просимо помолитися

- за прославу Слуги Божого Митрополита Андрея (Шептицького) та Ісповідника віри Патріарха Йосифа (Сліпого);
- за Боже благословення для Віктора, Олександра, Галини, Петра, Каземіра, Світлани, Олени, Оксани, Віри;
- за Боже благословення для Михайла, Олени, Настасії, Маркіяна, Миколи, Ольги, Володимира, Евеліни, Ілони, Геннадія, Ярослава, Марти, Марти, Ірини, Галини, Михайла, Світлани, Світлани;
- за упокій Петра, Юстини, Миколи, Василя, Кулини, Миколи, Івана, Матрони;
- за упокій Михайла, Марії, Тетяни, Анни, Петра, Станіслава, Данила, Меланки, Стефи, Михайла, Гриня, Василя, Йосифа;
- за упокій Михайла, Марії, Миколи, Людмили, Валентини, Антона, Єфросинії, Олексія, Семена, Єви;
- за упокій Василя, Емілії, Богдана, Лідії, Віктора, Михайла, Наталії, Зінаїди, Михайла, Миколи, Миколи;
- за здоров'я душі, тіла Тетяни і Вадима, мир, злагоду в їх сім’ї, любов між ними і за те, щоб Господь Бог дав їм дитину;
- за здоров'я душі, тіла Евеліни і Михайла, мир, злагоду між ними, щоб Господь Бог дав Михайлові роботу;
- за упокій Нелі, Луня;
- за Боже благословення для священників Романа, Романа, Івана, Андрія, Миколу, Тимотея, Володимира, Юрія;
- за Боже благословення для сестер Емілії, Бернадети, Ольги;
- за упокій воїнів ОУН, УПА, запорізьких козаків знищених Катериною II та душі в чистилищі українського народу;
- за упокій душ, які померли під час голодомору;
- за Боже благословення для готельного бізнесу Михайла, Світлани;
- за Боже благословення та здоров'я для Валентина;
- за Боже благословення для Назара і його швидке одужання після важкої аварії;
- за благословення для Андрія та Оксани, за мир злагоду і любов у їхній сім'ї і щоб Господь Бог подарував їм дитину;
- за благословення для Андрія, Лесі та Юлії і, щоб Господь допоміг їм подолали ту складну ситуацію, в якій вони опинилися;
- за здоров'я та ласки Божі для Марічки;
- за ласки Божі та оздоровлення 10-річної Віти, хворої на лейкемію.У зв'язку з неполадками в роботі форми для надсилання прохань про молитву, просимо надсилати свої прохання безпосередньо на електронну адресу: press@ugcc.org.ua

Якщо Ви бажаєте залишити своє прохання, то просимо заповнити нижчеподану форму (формулювання прохання має бути чітким і лаконічним).

Ваше ім'я та прізвище:
         
Ваша ел. адреса (e-mail):
         
Текст прохання:
         
                         

На початок 


© 1995-2008 Українська Греко-Католицька Церква  Web від TRC