Зміст

Новини

Прес релізи

Церква в Україні

Історія УГКЦ

УГКЦ сьогодні

Офіційні документи

Патріархат

Бібліотека

Запитуємо священика

Контакти

Головна сторінка

Rambler's Top100

   В розділі...
     <<< Назад
  
 01.11.2007
• 02.11.2007
• 03.11.2007
• 04.11.2007
• 05.11.2007
• 06.11.2007
• 07.11.2007
• 08.11.2007
• 09.11.2007
• 10.11.2007
• 11.11.2007
• 12.11.2007
• 13.11.2007
• 14.11.2007
• 15.11.2007
• 16.11.2007
• 17.11.2007
• 18.11.2007
• 19.11.2007
• 20.11.2007
• 21.11.2007
• 22.11.2007
• 23.11.2007
• 24.11.2007
• 25.11.2007
• 26.11.2007
• 27.11.2007
• 28.11.2007
• 29.11.2007
• 30.11.2007
   01.11.2007

1 листопада 2007 року


Бл. свящмуч. Теодора (Ромжі).
Преп. Йоіла.
Св. муч. Уара.
Преп. Івана Рильського.Блаженний Теодор Ромжа

Блаженний Теодор Ромжа народився 14 квітня 1911 року у Великому Бичкові на Закарпатті. В 1930 році закінчив з відзнакою державну гімназію в Хусті. Того ж року розпочав філософські й теологічні студії в Римі, де й був висвячений на священика в 1936 році. Після вимушеного повернення на Закарпаття був призначений 1938 року парохом сіл Березове і Нижній Бистрий. У 1939 році о. Теодор став духівником і професором Ужгородської духовної семінарії. У 1944 році його висвячено на єпископа Мукачівської єпархії.

Владика Теодор був добрим пастирем свого духовного стада, заохочував своїх священиків і вірних до стійкості у католицькій вірі. 26 жовтня 1947 року, коли владика Теодор повертався зі села Лавки, що неподалік Мукачева, на нього було скоєно наїзд автомобілем. У лікарні важкопораненого владику отруїли. Єпископ Теодор Ромжа прославив Бога мученицькою смертю 1 листопада 1947 року. 27 червня 2001 року у Львові був проголошений блаженним Папою Іваном Павлом II. Його мощі спочивають у крипті катедрального храму в Ужгороді.

Святий Йоіл

Св. пророк Йоіл жив на вісімсот літ перед Христом. Його устами грозив Бог своєму вибраному народові тяжкими карами за невдячність, а одночасно в своїй невисказаній доброті кликав їх до покаяння: "Оберніться до Мене всім серцем у пості, плачі й жалю. Роздирайте свої серця, а не одежу, і наверніться до Господа, свого Бога, бо Він добрий і милосердний, довготерпеливий і багатий на милосердя та й боліє над нещастям...

Про зіслання Святого Духа Йоіл пророкував: "І станеться після того, що на всякого зіллю свого Духа, і будуть ваші сини й ваші дочки пророкувати; старим людям у вас будуть сни від Мене снитися та й молоді будуть у вас видіння бачити".

Святий Уар

За цісаря Максиміяна служив у Єгипті при війську хоробрий вояк Уар, що був одночасно потайним християнином. Під час переслідування християн він заходив до в'язниць і послуговував ув'язненим християнам. Коли одного разу до в'язниці привели сімох пустельників, він негайно поспішив до них і провів з ними цілу ніч на побожних розмовах, а опісля довгий час приносив їм до в'язниці поживу. Коли в тому часі один із пустельників помер, Уар зголосився на його місце. Незабаром він згинув мученицькою смертю за Христову віру, на початку 4 століття.

Тіло св. Уара забрала християнка Клеопатра і тайком перенесла до Сирії, де його з пошаною поховала. До гробу св. мученика почало приходити багато християн. Згодом Клеопатра збудувала церкву св. Уара і в ній зложено мощі св. мученика. Коли помер її син, вона поховала його біля гробу св. Уара. Опісля роздала свій маєток убогим, а сама проживала до смерти серед молитов і постів при церкві св. мученика Уара.

На початок 1 послання ап. Павла до Солунян 2, 9-14

Браття, згадайте про наш труд та про працю; вночі і вдень ми працювали, щоб кого з вас не обтяжити, та проповідували вам Боже Євангеліє. Ви і Бог свідки, як свято, справедливо й бездоганно ми поводилися між вами, віруючими. Самі знаєте, як ми кожного з вас, мов батько своїх дітей, просили, умовляли й заклинали жити достойно перед Богом, який вас кличе до свого царства і слави. І тому ми також дякуємо Богові безперестанку за те, що ви, ледве почувши від нас слово Боже, прийняли його не як слово людське, але як воно є справді — як Боже слово, яке діє у вас, віруючих. Ви бо, брати, почали наслідувати Божі Церкви, що в Юдеї у Христі Ісусі; бо і ви терпіли те саме від ваших земляків, що вони від юдеїв.

На початок Євангеліє від Луки 11, 14-23

В той час Ісус виганяв біса, що був німий. І як біс вийшов, німий заговорив, і дивувалися люди. Та деякі з них говорили: Він Велзевулом, князем бісівським, виганяє бісів. Інші ж, щоб Його випробувати, домагалися від Нього знаку з неба. Він же, знаючи їх, сказав їм: Кожне царство, розділене саме в собі, запустіє, і дім на дім упаде. Коли, отже, і сатана розділений сам у собі, як устоїться його царство? Кажете бо, що Велзевулом виганяю бісів. Коли Я Велзевулом виганяю бісів, ким виганяють ваші сини? Ось чому вони будуть вашими суддями. Коли ж Я пальцем Божим виганяю бісів, то прийшло до вас Царство Боже. Коли хто сильний та озброєний пильнує свого двору, його майно в безпеці. Коли ж надійде хто сильніший від нього і його подолає, забере у нього всю його зброю, на яку він покладався, і розділить його здобич. Хто не зі Мною, той проти Мене; і хто зі Мною не збирає, той розсипає.

На початок Вибраний плескати в долоні та кричати «браво»

Маленького Джонні пробували на одну з ролей у шкільній виставі. Мати знала, що він горить бажанням отримати її, та боялася, що з цього просто нічого не вийде. У той день, коли роздавали ролі, Джонні, примчав додому і кинувся в обійми матері, сяючи від щастя й гордості. «Мамо, — вигукнув він, — відгадай, що сталося! Мені доручили плескати в долоні та кричати «браво»!

 

З дитячого звіту: "Семюел бере активну участь у заняттях співом, уважно слухаючи".


Ентоні де Мелло. Молитва жаби. т. 2. - Свічадо, 1999

На початок Прохання про молитву

З 9 грудня 2003 року на цьому місці у "Покутті" Ви можете подати своє прохання про молитву. А ми передамо його сестрам-монахиням Української Греко-Католицької Церкви, які будуть молитися у Вашому намірі. Якщо Ви не заперечуватимете, прохання буде активізоване тут (тільки текст прохання, без вказівки імені та прізвища того, хто просить про молитву).

Запрошуємо відвідувачів нашої сторінки до спільної молитви, адже Господь наш Ісус Христос сказав: "Де двоє або троє зібрані в моє ім'я, там я серед них" (Мт. 18, 20), - а також: "Просіть, і дасться вам; шукайте, і знайдете; стукайте, і відчинять вам" (Мт. 7, 7). Як відомо, молитви є різні (одна триває декілька хвилин і інша - лічені секунди), тому просимо про таку молитву, яку матимете змогу промовити.

Просимо помолитися

- за прославу Слуги Божого Митрополита Андрея (Шептицького) та Ісповідника віри Патріарха Йосифа (Сліпого);
- за Боже благословення для Віктора, Олександра, Галини, Петра, Каземіра, Світлани, Олени, Оксани, Віри;
- за Боже благословення для Михайла, Олени, Настасії, Маркіяна, Миколи, Ольги, Володимира, Евеліни, Ілони, Геннадія, Ярослава, Марти, Марти, Ірини, Галини, Михайла, Світлани, Світлани;
- за упокій Петра, Юстини, Миколи, Василя, Кулини, Миколи, Івана, Матрони;
- за упокій Михайла, Марії, Тетяни, Анни, Петра, Станіслава, Данила, Меланки, Стефи, Михайла, Гриня, Василя, Йосифа;
- за упокій Михайла, Марії, Миколи, Людмили, Валентини, Антона, Єфросинії, Олексія, Семена, Єви;
- за упокій Василя, Емілії, Богдана, Лідії, Віктора, Михайла, Наталії, Зінаїди, Михайла, Миколи, Миколи;
- за здоров'я душі, тіла Тетяни і Вадима, мир, злагоду в їх сім’ї, любов між ними і за те, щоб Господь Бог дав їм дитину;
- за здоров'я душі, тіла Михайла, мир, злагоду , щоб Господь Бог дав Михайлові роботу;
- за упокій Нелі, Луня;
- за Боже благословення для священників Романа, Романа, Івана, Андрія, Миколу, Тимотея, Володимира, Юрія;
- за Боже благословення для сестер Емілії, Бернадети, Ольги, Володимири;
- за упокій воїнів ОУН, УПА, запорізьких козаків знищених Катериною II та душі в чистилищі українського народу;
- за упокій душ, які померли під час голодомору;
- за Боже благословення для готельного бізнесу Михайла, Світлани;
- за здоров'я душі, тіла Андрія і Оксани, мир, злагоду в їх сім’ї;
- за благословення для Святослава і його швидке одужання після важкої аварії;
- за Боже благословення для Назара і його швидке одужання після важкої аварії;
- за благословення для Андрія та Оксани, за мир злагоду і любов у їхній сім'ї і щоб Господь Бог подарував їм дитину;
- за благословення для Андрія, Лесі та Юлії і, щоб Господь допоміг їм подолали ту складну ситуацію, в якій вони опинилися;
- за здоров'я душi, тiла Назара, Тетьяни, Людмили, Володимира, Iрини, Iвана, Олександра.У зв'язку з неполадками в роботі форми для надсилання прохань про молитву, просимо надсилати свої прохання безпосередньо на електронну адресу: press@ugcc.org.ua

Якщо Ви бажаєте залишити своє прохання, то просимо заповнити нижчеподану форму (формулювання прохання має бути чітким і лаконічним).

Ваше ім'я та прізвище:
         
Ваша ел. адреса (e-mail):
         
Текст прохання:
         
                         

На початок 


© 1995-2008 Українська Греко-Католицька Церква  Web від TRC