Зміст

Новини

Прес релізи

Церква в Україні

Історія УГКЦ

УГКЦ сьогодні

Офіційні документи

Патріархат

Бібліотека

Запитуємо священика

Контакти

Головна сторінка

Rambler's Top100

   В розділі...
     <<< Назад
  
• 01.11.2007
• 02.11.2007
• 03.11.2007
• 04.11.2007
 05.11.2007
• 06.11.2007
• 07.11.2007
• 08.11.2007
• 09.11.2007
• 10.11.2007
• 11.11.2007
• 12.11.2007
• 13.11.2007
• 14.11.2007
• 15.11.2007
• 16.11.2007
• 17.11.2007
• 18.11.2007
• 19.11.2007
• 20.11.2007
• 21.11.2007
• 22.11.2007
• 23.11.2007
• 24.11.2007
• 25.11.2007
• 26.11.2007
• 27.11.2007
• 28.11.2007
• 29.11.2007
• 30.11.2007
   05.11.2007

5 листопада 2007 року


Св. ап. Якова, брата Господнього.Святий Яків

Святий Яків був двоюрідним братом Ісуса Христа (мати його називалася Марія Клеопова), а також одним із 70 Христових учнів. Після воскресіння Ісус явився йому особисто. Про це не згадано у Євангеліях, але св. Павло у своєму посланні до коринтян пише, що Спаситель явився св. Петрові, опісля усім дванадцятьом апостолам, потім більш як п'ятистам учням, які зібралися разом, "опісля з'явився Якову" (15, 7).

Яків був першим єпископом Єрусалима і управляв Єрусалимською Церквою 28 літ. Його пастирське служіння припало на дуже важкі часи переслідування християн поганами та юдеями. Життя Якова було таке чисте і святе, що увесь народ надзвичайно шанував його і називав праведником, про що, зокрема, згадує римський історик Йосиф Флавій. Якова було 63 року жорстоко побито до смерті камінням і палицями за те, що не хотів заперечувати божество Ісуса Христа. Мощі св. Якова спочивають у Римі в церкві Дванадцяти Апостолів.

На початок 1 послання ап. Павла до Солунян 2, 20-3, 8

Браття, ви наша слава і радість! Тому, не спроможні більше терпіти, ми вирішили за краще самим зостатися в Афінах, а Тимофія, нашого брата і Божого [служителя, а нашого] помічника в Євангелії Христа, послати, щоб запевнити вас і потішити [вас] у вашій вірі. Щоб ніхто не захитався серед цих труднощів. Адже ви самі знаєте, що на те ми призначені. Бо коли ми були у вас, ми вам казали наперед, що маємо страждати; так воно й сталося, і вам це відомо. Тому-то і я, не витерпівши більше, послав довідатися про вашу віру, щоб часом не спокусив вас спокусник і наша праця не виявилася даремною. Тепер же, як від вас повернувся Тимофій і приніс нам радісну вістку про вашу віру та любов, і що ви завжди про нас згадуєте добром, бажаючи бачити нас, як і ми вас; через це, брати, ми втішилися вами серед усієї нашої біди й горя, заради вашої віри. Адже ми тепер ожили, якщо ви стоїте в Господі!

На початок Євангеліє від Луки 11, 29-33

В той час, коли народ сходився, почав Ісус промовляти: Рід цей — рід лукавий; він шукає знаку, але знаку йому не дасться, окрім знаку Йони, бо як Йона був знаком для ніневитян, так і Син Людський буде знаком для цього роду. Цариця півдня встане на суд з людьми цього роду і його засудить, бо прийшла з кінців світу слухати мудрости Соломона, а ось тут більше від Соломона. Ніневитяни встануть з цим родом під час суду і його засудять, бо вони покаялись на проповідь Йони, а ось тут більше від Йони. Ніхто не світить світла і не ставить його у сховок, ані під посудину, але на свічник, щоб ті, що входять, бачили світло.

На початок Навчання ремеслу грабіжника

Побачивши, що батько постарів, син грабіжника сказав: «Батьку, навчи мене своєму ремеслу, і, коли ти підеш на спочинок, я зможу підтримати сімейну традицію».

Батько не відповів, але тієї ж ночі взяв хлопця з собою. Коли вони проникли в якийсь чужий будинок, той відкрив комірку і попросив сина подивитись, чи є щось всередині. Не встиг син увійти досередини, як батько швидко зачинив двері на засув, перед тим так хряснувши ними, що зчинився страшний ґвалт і за мить увесь будинок вже був на ногах. Тоді він спокійно вислизнув на вулицю.

Замкнений у комірці, зляканий та сердитий, хлопець почав метикувати, як вибратися на волю. Врешті у нього з'явилася одна ідея. Він почав нявчати і шкреб­тися, аж доки хтось із слуг не запалив свічку і не відчинив комірку, щоб випустити з неї кота. Як тільки двері відчинилися, хлопець прожогом вискочив звідти, а всі кинулися йому навздогін. По дорозі втікач поба­чив колодязь, він вкинув туди великого каменя, а сам сховався в тіні. Переслідувачі, що наспіли, стали пильно вдивлятися у воду, сподіваючись побачити у ній пото­паючого грабіжника. А він у той час спокійно прош­мигнув повз них і тільки його й бачили.

Повернувшись додому, юнак зовсім забув про свій гнів і почав було із запалом розповідати про те, що з ним трапилося. Та батько перервав його: «Навіщо розказу­вати мені цю історію? Ти тут, і цього достатньо. Тепер я бачу, що ти навчився нашому ремеслу».


Ентоні де Мелло. Молитва жаби. т. 2. - Свічадо, 1999

На початок Прохання про молитву

З 9 грудня 2003 року на цьому місці у "Покутті" Ви можете подати своє прохання про молитву. А ми передамо його сестрам-монахиням Української Греко-Католицької Церкви, які будуть молитися у Вашому намірі. Якщо Ви не заперечуватимете, прохання буде активізоване тут (тільки текст прохання, без вказівки імені та прізвища того, хто просить про молитву).

Запрошуємо відвідувачів нашої сторінки до спільної молитви, адже Господь наш Ісус Христос сказав: "Де двоє або троє зібрані в моє ім'я, там я серед них" (Мт. 18, 20), - а також: "Просіть, і дасться вам; шукайте, і знайдете; стукайте, і відчинять вам" (Мт. 7, 7). Як відомо, молитви є різні (одна триває декілька хвилин і інша - лічені секунди), тому просимо про таку молитву, яку матимете змогу промовити.

Просимо помолитися

- за прославу Слуги Божого Митрополита Андрея (Шептицького) та Ісповідника віри Патріарха Йосифа (Сліпого);
- за Боже благословення для Віктора, Олександра, Галини, Петра, Каземіра, Світлани, Олени, Оксани, Віри;
- за Боже благословення для Михайла, Олени, Настасії, Маркіяна, Миколи, Ольги, Володимира, Евеліни, Ілони, Геннадія, Ярослава, Марти, Марти, Ірини, Галини, Михайла, Світлани, Світлани;
- за упокій Петра, Юстини, Миколи, Василя, Кулини, Миколи, Івана, Матрони;
- за упокій Михайла, Марії, Тетяни, Анни, Петра, Станіслава, Данила, Меланки, Стефи, Михайла, Гриня, Василя, Йосифа;
- за упокій Михайла, Марії, Миколи, Людмили, Валентини, Антона, Єфросинії, Олексія, Семена, Єви;
- за упокій Василя, Емілії, Богдана, Лідії, Віктора, Михайла, Наталії, Зінаїди, Михайла, Миколи, Миколи;
- за здоров'я душі, тіла Тетяни і Вадима, мир, злагоду в їх сім’ї, любов між ними і за те, щоб Господь Бог дав їм дитину;
- за здоров'я душі, тіла Михайла, мир, злагоду , щоб Господь Бог дав Михайлові роботу;
- за упокій Нелі, Луня;
- за Боже благословення для священників Романа, Романа, Івана, Андрія, Миколу, Тимотея, Володимира, Юрія;
- за Боже благословення для сестер Емілії, Бернадети, Ольги, Володимири;
- за упокій воїнів ОУН, УПА, запорізьких козаків знищених Катериною II та душі в чистилищі українського народу;
- за упокій душ, які померли під час голодомору;
- за Боже благословення для готельного бізнесу Михайла, Світлани;
- за здоров'я душі, тіла Андрія і Оксани, мир, злагоду в їх сім’ї;
- за благословення для Святослава і його швидке одужання після важкої аварії;
- за Боже благословення для Назара і його швидке одужання після важкої аварії;
- за благословення для Андрія та Оксани, за мир злагоду і любов у їхній сім'ї і щоб Господь Бог подарував їм дитину;
- за благословення для Андрія, Лесі та Юлії і, щоб Господь допоміг їм подолали ту складну ситуацію, в якій вони опинилися;
- за здоров'я душi, тiла Назара, Тетьяни, Людмили, Володимира, Iрини, Iвана, Олександра.У зв'язку з неполадками в роботі форми для надсилання прохань про молитву, просимо надсилати свої прохання безпосередньо на електронну адресу: [email protected]

Якщо Ви бажаєте залишити своє прохання, то просимо заповнити нижчеподану форму (формулювання прохання має бути чітким і лаконічним).

Ваше ім'я та прізвище:
         
Ваша ел. адреса (e-mail):
         
Текст прохання:
         
                         

На початок 


© 1995-2008 Українська Греко-Католицька Церква  Web від TRC