Зміст

Новини

Прес релізи

Церква в Україні

Історія УГКЦ

УГКЦ сьогодні

Офіційні документи

Патріархат

Бібліотека

Запитуємо священика

Контакти

Головна сторінка

Rambler's Top100

   В розділі...
     <<< Назад
  
• 01.11.2007
• 02.11.2007
• 03.11.2007
• 04.11.2007
• 05.11.2007
• 06.11.2007
• 07.11.2007
• 08.11.2007
• 09.11.2007
• 10.11.2007
• 11.11.2007
• 12.11.2007
• 13.11.2007
• 14.11.2007
• 15.11.2007
• 16.11.2007
• 17.11.2007
• 18.11.2007
• 19.11.2007
• 20.11.2007
• 21.11.2007
 22.11.2007
• 23.11.2007
• 24.11.2007
• 25.11.2007
• 26.11.2007
• 27.11.2007
• 28.11.2007
• 29.11.2007
• 30.11.2007
   22.11.2007

22 листопада 2007 року


Преп. Матрони.
Преп. Теоктиста, що з Лезви.Свята Матрона

Свята Матрона народилася 422 року в Малій Азії. Вона вже з раннього дитинства бажала посвятитися Богові, але опісля підкорилася волі батьків і вийшла заміж. Подружжя мало одну дочку Теодотію, яку Матрона, переїхавши до Царгорода, віддала на виховання побожній дівиці Сусанні, а сама вступила до монастиря. Пізніше вона повернулася до Сусанни і перебувала в неї аж до смерті своєї доньки. Невдовзі після того Матрона поселилась у покинутій поганській святині, де вела життя, повне християнських чеснот. Після смерті чоловіка вона повернулася до Царгорода, де стала ігуменею у новозбудованому монастирі. Бог наділив Матрону чудотворною силою і даром зцілення молитвою хворих. Закінчила своє праведне життя 522 року в глибокій старості.

Преподобна Теоктиста

Преподобна Теоктиста народилася на острові Лезві (або Лесбос) в місті Міфімне (Мала Азія). В ранньому дитинстві вона залишилася круглою сиротою, і родичі віддали її на виховання в монастир. В 846 році, коли їй було вже 18 років, вона, за благословенням ігумені, пішла на свято Воскресіння Христового до сусіднього села відвідати свою рідну сестру. Вночі на селище напали араби, полонили всіх жителів, посадили на корабель і вранці вийшли в море.

Розбійники висадили полонених на пустинному острові Парос, щоб, розглянувши їх, призначити за кожного ціну і відвезти на невільничий ринок. Господь допоміг юній дівчині втекти, і араби не наздогнали її. З тих пір преподобна Теоктиста прожила на острові 35 років. Її житлом був стародавній храм Пресвятої Богородиці, їжею - насіння соняшнику. Весь час вона проводила в молитві. Померла 881 року.

На початок 1 послання ап. Павла до Тимотея 3, 1-13

Сину Тимотею, вірне слово: Коли хтось прагне єпископства, бажає доброго діла. Але єпископ має бути бездоганним, однієї лише жінки чоловіком, тверезим, розважливим, чесним, гостинним, здібним навчати, не п'яницею, не розбишакою, а сумирним, не сварливим, не грошолюбом; щоб власним домом добре правив та щоб дітей тримав у послусі з усякою повагою. Бо хто не вміє рядити власним домом, як він буде дбати про Церкву Божу? Не новохрищений, щоб, розгордівши, не попав під дияволів осуд. Треба також, щоб він мав гарне свідчення і від тих, що ззовні, щоб не опинився у ганьбі та в диявольських тенетах. Диякони також мають бути поважні, не двоязичні. Щоб не вживали багато вина, не були жадібні брудного зиску; щоб тайну віри берегли в чистій совісті. Але й таких спочатку треба піддати пробі, а потім нехай служать, якщо будуть бездоганні. Жінки також нехай будуть поважні, не обмовники, тверезі, вірні в усьому. Диякони нехай будуть кожен лиш однієї жінки чоловіком, нехай добре правлять дітьми і власним домом. Бо ті, що виконують гаразд свої обов'язки, здобувають собі почесний ступінь і велику сміливість у вірі в Христа Ісуса.

На початок Євангеліє від Луки 16, 1-9

Сказав Господь притчу оцю: Був один багатий чоловік і мав управителя, якого обвинувачували, що марнує його добра. Покликав він його і каже: Що я про тебе чую? Дай звіт про своє управління, бо ти не можеш більше управляти. І почав управитель міркувати: Що мені робити? Пан мій відбирає в мене управління. Копати землю — сил не маю; просити — соромлюся. Знаю, що зроблю, щоб, коли скине мене з управління, прийняли мене до себе. Покликав він одного по однім боржників свого пана і мовив до першого: Скільки ти винен панові моєму? — Сто мір оливи, відповів той. Сказав до нього: Візьми твою розписку, сядь і напиши швидко: п'ятдесят. Потім до другого промовив: Ти скільки винен? — Сто корців пшениці, відповів той. — Візьми твою розписку, напиши: вісімдесят. І похвалив пан нечесного управителя, що той учинив мудро, бо діти цього світу мудріші, в їхньому роді, від дітей світла. І Я кажу вам: Робіть собі друзів мамоною неправедного, щоб, коли її не стане, вас прийняли в намети вічні.

На початок Дати прочуханки заздалегідь

Насредин тицьнув одному хлопцеві в руки глечика і загадав принести води з криниці. Та спершу дав малому добрячого штурхана і прикрикнув: «Дивись, не випусти його!»

Хтось побачив це і сказав:

– Як ти можеш бити бідну дитину, коли вона ще нічого не накоїла?

Насредин відказав:

– А ти хотів би, щоб я вилаяв його після того, як він розіб'є глек і розіллє воду? Якщо ж я дам йому прочуханки зараз, то він це запам'ятає, й таким чином глечик із водою буде врятовано.


Ентоні де Мелло. Молитва жаби. т. 2. - Свічадо, 1999

На початок Прохання про молитву

З 9 грудня 2003 року на цьому місці у "Покутті" Ви можете подати своє прохання про молитву. А ми передамо його сестрам-монахиням Української Греко-Католицької Церкви, які будуть молитися у Вашому намірі. Якщо Ви не заперечуватимете, прохання буде активізоване тут (тільки текст прохання, без вказівки імені та прізвища того, хто просить про молитву).

Запрошуємо відвідувачів нашої сторінки до спільної молитви, адже Господь наш Ісус Христос сказав: "Де двоє або троє зібрані в моє ім'я, там я серед них" (Мт. 18, 20), - а також: "Просіть, і дасться вам; шукайте, і знайдете; стукайте, і відчинять вам" (Мт. 7, 7). Як відомо, молитви є різні (одна триває декілька хвилин і інша - лічені секунди), тому просимо про таку молитву, яку матимете змогу промовити.

Просимо помолитися

- за прославу Слуги Божого Митрополита Андрея (Шептицького) та Ісповідника віри Патріарха Йосифа (Сліпого);
- за Боже благословення для Віктора, Олександра, Галини, Петра, Каземіра, Світлани, Олени, Оксани, Віри;
- за Боже благословення для Михайла, Олени, Настасії, Маркіяна, Миколи, Ольги, Володимира, Марти, Марти, Ірини, Галини, Михайла, Світлани, Світлани;
- за упокій Петра, Юстини, Миколи, Василя, Кулини, Миколи, Івана, Матрони;
- за упокій Михайла, Марії, Тетяни, Анни, Петра, Станіслава, Данила, Меланки, Стефи, Михайла, Гриня, Василя, Йосифа;
- за упокій Михайла, Марії, Миколи, Людмили, Валентини, Антона, Єфросинії, Олексія, Семена, Єви;
- за упокій Василя, Емілії, Богдана, Лідії, Віктора, Михайла, Наталії, Зінаїди, Михайла, Миколи, Миколи;
- за здоров'я душі, тіла Тетяни і Вадима, мир, злагоду в їх сім’ї, любов між ними і за те, щоб Господь Бог дав їм дитину;
- за здоров'я душі, тіла Михайла, мир, злагоду, щоб Господь Бог дав Михайлові роботу;
- за упокій Нелі, Луня;
- за Боже благословення для священиків Романа, Романа, Івана, Андрія, Миколу, Тимотея, Володимира, Юрія;
- за Боже благословення для сестер Емілії, Бернадети, Ольги, Володимири;
- за упокій воїнів ОУН, УПА, запорізьких козаків знищених Катериною II та душі в чистилищі українського народу;
- за упокій душ, які померли під час голодомору;
- за Боже благословення для готельного бізнесу Михайла, Світлани;
- за Боже благословення для Зенновії, Руслана;
- за благословення для Святослава і його швидке одужання після важкої аварії;
- за Боже благословення для Назара і його швидке одужання після важкої аварії;
- за благословення для Андрія та Оксани, за мир злагоду і любов у їхній сім'ї і щоб Господь Бог подарував їм дитину;
- за благословення для Андрія, Лесі та Юлії і, щоб Господь допоміг їм подолали ту складну ситуацію, в якій вони опинилися;
- за Боже благословення Вікторії та Андрія;
- за здоров'я та ласки Божі для Марічки.У зв'язку з неполадками в роботі форми для надсилання прохань про молитву, просимо надсилати свої прохання безпосередньо на електронну адресу: [email protected]

Якщо Ви бажаєте залишити своє прохання, то просимо заповнити нижчеподану форму (формулювання прохання має бути чітким і лаконічним).

Ваше ім'я та прізвище:
         
Ваша ел. адреса (e-mail):
         
Текст прохання:
         
                         

На початок 


© 1995-2008 Українська Греко-Католицька Церква  Web від TRC