Зміст

Новини

Прес релізи

Церква в Україні

Історія УГКЦ

УГКЦ сьогодні

Офіційні документи

Патріархат

Бібліотека

Запитуємо священика

Контакти

Головна сторінка

Rambler's Top100

   В розділі...
     <<< Назад
  
• 01.11.2007
• 02.11.2007
• 03.11.2007
• 04.11.2007
• 05.11.2007
• 06.11.2007
• 07.11.2007
• 08.11.2007
• 09.11.2007
• 10.11.2007
• 11.11.2007
• 12.11.2007
• 13.11.2007
• 14.11.2007
• 15.11.2007
• 16.11.2007
• 17.11.2007
• 18.11.2007
• 19.11.2007
• 20.11.2007
• 21.11.2007
• 22.11.2007
• 23.11.2007
 24.11.2007
• 25.11.2007
• 26.11.2007
• 27.11.2007
• 28.11.2007
• 29.11.2007
• 30.11.2007
   24.11.2007

24 листопада 2007 року


Свв. мучч. Мини, Віктора й Вінкентія. Св. муч. Стефаніди.
Преп. й ісп. Теодора Студита.Святий Мина

Святий Мина походив з Єгипту і був вояком за правління імператора Діоклетіана, жорстокого гонителя християн. Будучи побожним християнином, він невдовзі покинув військо, бо не хотів переслідувати своїх братів у Христі. Мина оселився в пустелі, де ревною молитвою і строгим постом прославляв Бога. 304 року погани ув'язнили його, а потім зарубали мечем.

Святий Віктор і Стефаніда

Св. Віктор був вояком за часів цісаря Антоніна й служив у війську, мабуть, у Єгипті. Коли його комендант довідався, що він християнин, то хотів примусити його, щоб він приніс жертву поганським божкам. Але відважний Христовий борець не злякався поганських погроз і почав уголос прославляти Христа Господа. За це взяли його на жахливі муки.

Під час того почала прославляти Христа також молода жінка Стефаніда. За те її зараз ув'язнили і завели перед поганського суддю, що почав намовляти її до відступства від св. віри. Коли вона таку намову рішуче відкинула, казав суддя прив'язати її до вершків двох дерев і роздерти надвоє. Після цього відрубали сокирою голову також св. Вікторові.

Святий Вінкентій

Славний мученик св. Вінкентій походив з Іспанії. Завдяки батьківській опіці єпископа Сараґосси, Валерія, молодий Вінкентій здобув собі глибоку релігійну освіту, а передусім християнську побожність. Згодом Валерій висвятив його на диякона і доручив йому уряд проповідника.

Під час жорстокого переслідування християн, що його наказали римські цісарі Діоклетіан і Максимільян, єпископ Валерій і диякон Вінкентій були ув'язнені й мучені. Згодом Валерія прогнали з краю на заслання, а Вінкентій віддав Богові свою св. душу. Сталося це в Валенсії 304 року.

Святий Теодор Студит

Св. Теодор Студит належить до найславніших черців християнського Сходу. Народився у Царгороді приблизно 760 року і походив з такої побожної родини, що ціла вступила до монастиря. Мати Теоктиста з дочкою вступили до жіночого монастиря в Царгороді, а батько Фотин із трьома синами переїхали до свого маєтку в Саккудіоні і тут розпочали чернече життя. Недалеко від них, у монастирі на Горі Олімпі, був аввою Теодорів дядько св. Платон. В хвилині, коли Теодор, найстарший Фотинів син, посвятився на виключну службу Господеві, йому було 22 роки. Незабаром дядько Платон злучився з ними і став їхнім ігуменом. Коли Теодор засвоїв собі потрібне богословське знання, дядько вислав його до Царгороду, де його висвятили на священика. В тому часі о. Теодор зробив великий поступ у християнській досконалості й науці.

У 794 році, пізнавши цінні прикмети свого племінника, св. Платон зрікся незабаром настоятельства й, за згодою ченців, передав його Теодорові.

У 799 році Теодор покинув зі своїми ченцями давній монастир, що був загрожений нападами арабів, і прибув до Царгороду. Тут він перейняв т. зв. монастир Студіон, що його збудував 463 року римський консул Іван Студій. Завдяки Теодоровій святості й розумному духовному проводові, число ченців зросло в Студіоні до тисячі. Для своїх ченців написав він тут новий устав, що докладно впорядковував усе їх життя.

Своє багатотрудне життя закінчив 826 року на острові св. Трифона близько Царгороду. Перед смертю прийняв св. Тайни, попрощався зі своїми ченцями та сказав їм, щоб позасвічували свічки й заспівали похоронну пісню: "Блаженні непорочні..." Коли дійшли до слів: "Во віки не забуду оправданій Твоїх, яко в них оживил мя єси...", він, проспівавши ці слова, віддав спокійно Богу свою праведну душу.

На початок Послання ап. Павла до Галатів 3, 8-12

Браття, Писання, - передбачивши, що Бог оправдає поган вірою, дало Авраамові наперед цю благу вістку: У тобі благословляться всі народи. Так, отже, ті, що мають віру, благословляться з вірним Авраамом. Усі бо, які покликаються на діла закону - під прокляттям, бо написано: Проклятий кожний, хто не пильнує, щоб виконати все, що написано в книзі закону. А що ніхто законом не виправдується перед Богом, ясно, бо праведний вірою буде жити. Закон же не від віри, бо каже: Хто чинитиме його приписи, той буде ними жити.

На початок Євангеліє від Луки 9, 57-62

В той час, як Ісус був у дорозі, сказав хтось до Нього: Я піду за Тобою, куди б Ти не пішов. Ісус озвався до нього: Лисиці мають нори і птиці небесні гнізда, а Син Людський не має де голови приклонити. До другого сказав: Іди за Мною. Та той відповів: Господи, дозволь мені передше піти та поховати мого батька. Сказав Ісус до нього: Лиши мертвим ховати своїх мертвих. Ти ж іди, проповідуй Царство Боже. Інший сказав: Я піду за Тобою, Господи, але перед тим дозволь мені попрощатися з моїми домашніми. Ісус сказав до нього: Ніхто, поклавши руку на плуг і озираючись, не здатний до Царства Божого.

На початок ***

Маленький хлопчик, що мешкав у великому місті, вперше приїхав у село. Він саме стояв на тротуарі, коли поруч зупинився запряжений конем візок. З нього зійшов літній чоловік і подався до крамниці. Хлопець зачудовано витріщився на коня, якого бачив уперше в житті. Коли старий вийшов і зібрався було їхати, малий загукав: «Агов, пане! З нього щойно витекло пальне!»


Ентоні де Мелло. Молитва жаби. т. 2. - Свічадо, 1999

На початок Прохання про молитву

З 9 грудня 2003 року на цьому місці у "Покутті" Ви можете подати своє прохання про молитву. А ми передамо його сестрам-монахиням Української Греко-Католицької Церкви, які будуть молитися у Вашому намірі. Якщо Ви не заперечуватимете, прохання буде активізоване тут (тільки текст прохання, без вказівки імені та прізвища того, хто просить про молитву).

Запрошуємо відвідувачів нашої сторінки до спільної молитви, адже Господь наш Ісус Христос сказав: "Де двоє або троє зібрані в моє ім'я, там я серед них" (Мт. 18, 20), - а також: "Просіть, і дасться вам; шукайте, і знайдете; стукайте, і відчинять вам" (Мт. 7, 7). Як відомо, молитви є різні (одна триває декілька хвилин і інша - лічені секунди), тому просимо про таку молитву, яку матимете змогу промовити.

Просимо помолитися

- за прославу Слуги Божого Митрополита Андрея (Шептицького) та Ісповідника віри Патріарха Йосифа (Сліпого);
- за Боже благословення для Віктора, Олександра, Галини, Петра, Каземіра, Світлани, Олени, Оксани, Віри;
- за Боже благословення для Михайла, Олени, Настасії, Маркіяна, Миколи, Ольги, Володимира, Марти, Марти, Ірини, Галини, Михайла, Світлани, Світлани;
- за упокій Петра, Юстини, Миколи, Василя, Кулини, Миколи, Івана, Матрони;
- за упокій Михайла, Марії, Тетяни, Анни, Петра, Станіслава, Данила, Меланки, Стефи, Михайла, Гриня, Василя, Йосифа;
- за упокій Михайла, Марії, Миколи, Людмили, Валентини, Антона, Єфросинії, Олексія, Семена, Єви;
- за упокій Василя, Емілії, Богдана, Лідії, Віктора, Михайла, Наталії, Зінаїди, Михайла, Миколи, Миколи;
- за здоров'я душі, тіла Тетяни і Вадима, мир, злагоду в їх сім’ї, любов між ними і за те, щоб Господь Бог дав їм дитину;
- за здоров'я душі, тіла Михайла, мир, злагоду, щоб Господь Бог дав Михайлові роботу;
- за упокій Нелі, Луня;
- за Боже благословення для священиків Романа, Романа, Івана, Андрія, Миколу, Тимотея, Володимира, Юрія;
- за Боже благословення для сестер Емілії, Бернадети, Ольги, Володимири;
- за упокій воїнів ОУН, УПА, запорізьких козаків знищених Катериною II та душі в чистилищі українського народу;
- за упокій душ, які померли під час голодомору;
- за Боже благословення для готельного бізнесу Михайла, Світлани;
- за Боже благословення для Зенновії, Руслана;
- за благословення для Святослава і його швидке одужання після важкої аварії;
- за упокій душі Назарія;
- за благословення для Андрія та Оксани, за мир злагоду і любов у їхній сім'ї і щоб Господь Бог подарував їм дитину;
- за благословення для Андрія, Лесі та Юлії і, щоб Господь допоміг їм подолали ту складну ситуацію, в якій вони опинилися;
- за Боже благословення Вікторії та Андрія;
- за здоров'я та ласки Божі для Марічки;
- за навернення Ігоря.У зв'язку з неполадками в роботі форми для надсилання прохань про молитву, просимо надсилати свої прохання безпосередньо на електронну адресу: press@ugcc.org.ua

Якщо Ви бажаєте залишити своє прохання, то просимо заповнити нижчеподану форму (формулювання прохання має бути чітким і лаконічним).

Ваше ім'я та прізвище:
         
Ваша ел. адреса (e-mail):
         
Текст прохання:
         
                         

На початок 


© 1995-2008 Українська Греко-Католицька Церква  Web від TRC