Зміст

Новини

Прес релізи

Церква в Україні

Історія УГКЦ

УГКЦ сьогодні

Офіційні документи

Патріархат

Бібліотека

Запитуємо священика

Контакти

Головна сторінка

Rambler's Top100

   В розділі...
     <<< Назад
  
• 01.12.2007
• 02.12.2007
• 03.12.2007
• 04.12.2007
• 05.12.2007
• 06.12.2007
• 07.12.2007
 08.12.2007
• 09.12.2007
• 10.12.2007
• 11.12.2007
• 12.12.2007
• 13.12.2007
• 14.12.2007
• 15.12.2007
• 16.12.2007
• 17.12.2007
• 18.12.2007
• 19.12.2007
• 20.12.2007
• 21.12.2007
• 22.12.2007
• 23.12.2007
• 24.12.2007
• 25.12.2007
• 26.12.2007
• 27.12.2007
• 28.12.2007
• 29.12.2007
• 30.12.2007
• 31.12.2007
   08.12.2007

8 грудня 2007 року


Віддання празника Введення у храм Пресвятої Богородиці.
Свв. свящмучч. Климента, Папи Римського, і Петра, єп. Олександрійського.Святий Климент

Отже, мова йде про успадкування вічного життя. Святий Климент був четвертим Христовим намісником у Римі. Коли Папа Климент управляв Христовою Церквою, дійшло до великого непорозуміння між християнами в Коринті. Тоді Папа написав відомого у Церкві листа до мешканців цього міста, завдяки якому він повернув між ними християнський мир, зміцнив їхню віру і пригадав їм науку святих апостолів.

Папу Климента заслали в Корсунь за ревну працю і великий вплив на імператорський двір. На засланні він навернув до Христової віри багатьох поган. За це його втопили у водах Чорного моря 99 року.

Мощі св. Климента Папи знайшли святі слов'янські апостоли Кирило і Методій, які були покладені у спорудженій церкві св. Климента в Корсуні, звідки їх забрав до Десятинної церкви у Києві св. Володимир Великий. Мощі св. Папи мученика спочивали більш як тисячу років на нашій землі аж до їхнього перенесення до римської церкви св. Климента Папи.

Святий Петро Олександрійський

Церковний історик Євсевій називає св. Петра, патріарха олександрійського, славним учителем християнської релігії й великим єпископом, що визначався великою чеснотою й широкою освітою, а передусім знанням св. Письма. Олександрійським патріархом став трьохсотого року і управляв патріархатом дванадцять літ, з чого впродовж дев'ятьох років багато натерпівся в часі Діоклетіянового переслідування християн і його наступників. Він раз-у-раз молився, щоб Бог подав йому і його вірним потрібну в тих тяжких часах ласку й відвагу, та сердечне заохочував своїх духовних дітей, щоб щодня відрікалися власної волі і таким чином приготовлялися до смерті за Христа. Своєю чуйністю й дбайливістю він огортав усі церкви в Єгипті, Тебаїді й Лібії, де було чимало таких християн, що відступили були від Христової віри. Св. патріарх проголосив чотирнадцять приписів, як треба поводитися з тими відступниками, які бажають поєднатися з Богом та повернутися до св. Церкви. Цих канонів придержувалася згодом ціла Східна Церква.

Коли переслідування християн загострилося, патріарх Петро перейшов з Олександрії в безпечніше місце. У 311 році вояки несподівано ув'язнили його і без ніякого суду замучили. Св. Петра Олександрійського називали на християнськім Сході "печаттю й закінченням мучеництва", бо він був останнім мучеником, який згинув в Олександрії з наказу державної влади.

На початок Послання ап. Павла до Ефесян 1, 16-23

Браття, не перестаю дякувати за вас у моїх молитвах, щоб Бог Господа нашого Ісуса Христа, Отець слави, дав вам духа мудрости та об'явлення, щоб Його пізнати добре; щоб Він просвітлив очі вашого серця, аби ви зрозуміли, до якої надії він нас кличе, яке то багатство славної спадщини між святими і яка безмірна велич Його сили для нас, що повірили за діянням Його могутности, яку Він здійснив у Христі, коли воскресив Його з мертвих і посадовив на небі праворуч себе, вище від усякого начала, влади, сили й володарства та всякого імени, яке б воно не було не тільки на цьому світі, але й на тому, що буде. І Він підкорив Йому під ноги і поставив Його вище над усе як голову Церкви, яка є Його тілом, повнотою Того, що виповнює все в усьому.

На початок Євангеліє від Луки 12, 32-40

Сказав Господь: Не бійся мале стадо, бо вашому Отцеві подобалося дати вам Царство. Продайте ваше майно і дайте милостиню; зробіть собі гамани, що не старіються, невичерпний скарб на небі, де злодій приступу не має, ні міль не точить. Бо де скарб ваш, там буде і серце ваше. Глядіть, щоб ваш стан був підперезаний, і свічники засвічені. І будьте, як люди, що чекають свого господаря, коли він вернеться з весілля, щоб йому негайно відчинити, як прийде і застукає. Блаженні ті слуги, яких він, прийшовши, застане що чувають. Істинно кажу вам: Він підпережеться, посадить їх за стіл і, приступивши, почне їм служити. І як прийде о другій або третій сторожі, і так усе знайде, щасливі ті слуги. Збагніть це добре: коли б господар знав, о котрій годині прийде злодій, пильнував би і не дав би проламати стіни у своїм домі. І ви також будьте готові, бо не знаєте, о котрій годині Син Людський прийде.

На початок Як доктор Чунг врятував хворого

— Чи можете порекомендувати мені доброго лікаря?

— Я Вам раджу доктора Чунга. Він врятував мені життя.

— Як це сталося?

— Це було так. Я серйозно занедужав і пішов до доктора Чінга. Прийнявши його ліки, я почув себе гірше. Тоді пішов до доктора Чанга. Випив ще і його ліки та відчув, що вмираю. Зрештою я подався до доктора Чунга — але його не було вдома!


Ентоні де Мелло. Молитва жаби. т. 2. - Свічадо, 1999

На початок Прохання про молитву

З 9 грудня 2003 року на цьому місці у "Покутті" Ви можете подати своє прохання про молитву. А ми передамо його сестрам-монахиням Української Греко-Католицької Церкви, які будуть молитися у Вашому намірі. Якщо Ви не заперечуватимете, прохання буде активізоване тут (тільки текст прохання, без вказівки імені та прізвища того, хто просить про молитву).

Запрошуємо відвідувачів нашої сторінки до спільної молитви, адже Господь наш Ісус Христос сказав: "Де двоє або троє зібрані в моє ім'я, там я серед них" (Мт. 18, 20), - а також: "Просіть, і дасться вам; шукайте, і знайдете; стукайте, і відчинять вам" (Мт. 7, 7). Як відомо, молитви є різні (одна триває декілька хвилин і інша - лічені секунди), тому просимо про таку молитву, яку матимете змогу промовити.

Просимо помолитися

- за прославу Слуги Божого Митрополита Андрея (Шептицького) та Ісповідника віри Патріарха Йосифа (Сліпого);
- за Боже благословення для Віктора, Олександра, Галини, Петра, Каземіра, Світлани, Олени, Оксани, Віри;
- за Боже благословення для Михайла, Олени, Настасії, Маркіяна, Миколи, Ольги, Володимира, Марти, Марти, Ірини, Галини, Михайла, Світлани, Світлани;
- за упокій Петра, Юстини, Миколи, Василя, Кулини, Миколи, Івана, Матрони;
- за упокій Михайла, Марії, Тетяни, Анни, Петра, Станіслава, Данила, Меланки, Стефи, Михайла, Гриня, Василя, Йосифа;
- за упокій Михайла, Марії, Миколи, Людмили, Валентини, Антона, Єфросинії, Олексія, Семена, Єви;
- за упокій Василя, Емілії, Богдана, Лідії, Віктора, Михайла, Наталії, Зінаїди, Михайла, Миколи, Миколи;
- за здоров'я душі, тіла Тетяни і Вадима, мир, злагоду в їх сім’ї, любов між ними і за те, щоб Господь Бог дав їм дитину;
- за здоров'я душі, тіла Михайла, мир, злагоду, щоб Господь Бог дав Михайлові роботу;
- за упокій Нелі, Луня;
- за Боже благословення для священиків Романа, Романа, Івана, Андрія, Миколу, Тимотея, Володимира, Юрія;
- за Боже благословення для сестер Емілії, Бернадети, Ольги, Володимири;
- за упокій воїнів ОУН, УПА, запорізьких козаків знищених Катериною II та душі в чистилищі українського народу;
- за упокій душ, які померли під час голодомору;
- за Боже благословення для готельного бізнесу Михайла, Світлани;
- за Боже благословення для Зеновії, Руслана;
- за благословення для Святослава і його швидке одужання після важкої аварії;
- за благословення для Андрія та Оксани, за мир злагоду і любов у їхній сім'ї і щоб Господь Бог подарував їм дитину;
- за благословення для Андрія, Лесі та Юлії і, щоб Господь допоміг їм подолали ту складну ситуацію, в якій вони опинилися;
- за Боже благословення Вікторії та Андрія;
- за здоров'я та ласки Божі для Марічки;
- за навернення Ігоря;
- за здоров'я Лілії, Олекси, Антона.У зв'язку з неполадками в роботі форми для надсилання прохань про молитву, просимо надсилати свої прохання безпосередньо на електронну адресу: [email protected]

Якщо Ви бажаєте залишити своє прохання, то просимо заповнити нижчеподану форму (формулювання прохання має бути чітким і лаконічним).

Ваше ім'я та прізвище:
         
Ваша ел. адреса (e-mail):
         
Текст прохання:
         
                         

На початок 


© 1995-2008 Українська Греко-Католицька Церква  Web від TRC