Зміст

Новини

Прес релізи

Церква в Україні

Історія УГКЦ

УГКЦ сьогодні

Офіційні документи

Патріархат

Бібліотека

Запитуємо священика

Контакти

Головна сторінка

Rambler's Top100

   В розділі...
     <<< Назад
  
• 01.12.2007
• 02.12.2007
• 03.12.2007
• 04.12.2007
• 05.12.2007
• 06.12.2007
• 07.12.2007
• 08.12.2007
• 09.12.2007
• 10.12.2007
• 11.12.2007
• 12.12.2007
• 13.12.2007
• 14.12.2007
• 15.12.2007
• 16.12.2007
 17.12.2007
• 18.12.2007
• 19.12.2007
• 20.12.2007
• 21.12.2007
• 22.12.2007
• 23.12.2007
• 24.12.2007
• 25.12.2007
• 26.12.2007
• 27.12.2007
• 28.12.2007
• 29.12.2007
• 30.12.2007
• 31.12.2007
   17.12.2007

17 грудня 2007 року


Св. вмуч. Варвари.
Преп. Івана Дамаскина.Свята Варвара

Свята Варвара жила у III ст. у місті Іліополі в Малій Ази. Її батько, будучи запеклим язичником-фанатиком, люто ненавидів християн і тому всіляко оберігав свою доньку від їхнього впливу. Але Варвара познайомилася з однією християнкою і невдовзі прийняла св. Хрещення. Довідавшись про це, батько дуже розлютився і жорстоко побив рідну дитину, а потім видав її на суд римській владі.

Спочатку Варвару переконували відректися святої віри, а потім віддали на тортури. Наступного дня невинну дівицю знову привели до мучителів, які не знайшли на ній жодних слідів від катувань. Нові жахливі муки не захитали геройську мученицю, тож правитель видав наказ убити її мечем. Тоді жорстокий батько вбив доньку власною рукою 290 року. Мощі св. Варвари були перенесені до Царгорода, а частина їх спочиває у Святомихайлівському монастирі в Києві. В українському народі св. Варвару почитають як велику помічницю в приготуванні до доброї смерті.

Святий Іван Дамаскин

Преподобний Іван Дамаскин народився біля 680 року в столиці Сирії, Дамаску, в християнській сім'ї. Його батько, Сергій Мансур, був скарбником при дворі халіфа. Після смерті батька Іван посів при дворі посаду міністра і управителя.

У той час у Візантії виникла і швидко розповсюджувалася єресь іконоборства, яку підтримував імператор Лев III Ісавр (717 - 741). Ставши на захист православного іконопочитания, Іван написав три трактати "Проти іконоборців". Відтак він роздав своє багатство і разом з названим братом і товаришем Космою відправився до Єрусалиму, де поступив простим ченцем у монастир Сави Освяченого.

Помер близько 780 року, у віці 104 років.

На початок Послання ап. Павла до Євреїв 8, 7-13

Браття, коли б перший завіт був бездоганний, то не було б місця для другого. Та Господь, докоряючи їм, говорить: Ось надходять дні, мовить, і я укладу новий завіт з домом Ізраїля і з домом Юди: не за завітом, що я уклав був з їхніми батьками в день, коли був взяв їх за руку, щоб вивести з землі Єгипетської. А що вони при моїм завіті не зосталися, говорить Господь, то я їх покину Ось той завіт, що я заключу з домом Ізраїля: По тих днях, каже Господь, я, поклавши мої закони їм на ум, напишу їх у них на серці і буду їм Богом, а вони будуть моїм народом. Ніхто не матиме потреби навчати свого ближнього, і ніхто свого брата, кажучи: Пізнай Господа. Всі бо вони, від найменшого до найбільшого, будуть Мене знати. Я бо буду милосердний супроти їхньої несправедливости, і їхніх гріхів не буду більше згадувати. А коли Він каже: Новий, тим робить перший старим. А те, що передавнене й застаріле, те близько заникнення.

На початок Євангеліє від Марка 8, 11-21

В той час вийшли фарисеї і стали сперечатися з Ісусом і, спокушаючи Його, вимагали від Нього знаку з неба. Зітхнув Він важко з глибини серця і каже: Чого цей рід вимагає знаку? Істинно кажу вам: Не дасться цьому родові знаку! І, покинувши їх, знову сів у човен, і поплив на той бік. Учні ж забули взяти хліба — мали з собою лиш один хліб у човні. Він остерігав їх, кажучи: Глядіть бережіться закваски фарисейської та Іродової! І вони стали говорити між собою про те, що не мають хліба. Ісус, довідавшись про те, каже до них: Чого між собою говорите, що не маєте хліба? Невже ви іще не розумієте і не тямите? Невже у вас іще нечуле серце? Маючи очі — не бачите? Маючи вуха — не чуєте? Не пам'ятаєте, як я ламав п'ять хлібів на п'ять тисяч? Скільки кошів, повних куснів, ви зібрали? — Дванадцять, кажуть Йому. А коли Я розламав сім хлібів на чотири тисячі, скільки кошів куснів ви зібрали? — Сім, кажуть Йому. І Він сказав їм: Іще не розумієте?

На початок Чого не розумів Марконі

Марконі, один із геніальних винахідників радіо, всю ніч провів у лабораторії, обговорюючи з приятелем деякі складні аспекти бездротового зв'язку.

Коли вони вже виходили, Марконі раптом сказав:

— Я займаюсь цією справою все своє життя, та є щось в радіо таке, чого я просто не можу збагнути.

— У радіо є щось, чого ти не розумієш? — здивовано перепитав приятель. — Що ж це?

— Чому воно працює, — відповів Марконі.


Ентоні де Мелло. Молитва жаби. т. 2. - Свічадо, 1999

На початок Прохання про молитву

З 9 грудня 2003 року на цьому місці у "Покутті" Ви можете подати своє прохання про молитву. А ми передамо його сестрам-монахиням Української Греко-Католицької Церкви, які будуть молитися у Вашому намірі. Якщо Ви не заперечуватимете, прохання буде активізоване тут (тільки текст прохання, без вказівки імені та прізвища того, хто просить про молитву).

Запрошуємо відвідувачів нашої сторінки до спільної молитви, адже Господь наш Ісус Христос сказав: "Де двоє або троє зібрані в моє ім'я, там я серед них" (Мт. 18, 20), - а також: "Просіть, і дасться вам; шукайте, і знайдете; стукайте, і відчинять вам" (Мт. 7, 7). Як відомо, молитви є різні (одна триває декілька хвилин і інша - лічені секунди), тому просимо про таку молитву, яку матимете змогу промовити.

Просимо помолитися

- за прославу Слуги Божого Митрополита Андрея (Шептицького) та Ісповідника віри Патріарха Йосифа (Сліпого);
- за Боже благословення для Віктора, Олександра, Галини, Петра, Каземіра, Світлани, Олени, Оксани, Віри;
- за Боже благословення для Михайла, Олени, Настасії, Маркіяна, Миколи, Ольги, Володимира, Марти, Марти, Ірини, Галини, Михайла, Світлани, Світлани;
- за упокій Петра, Юстини, Миколи, Василя, Кулини, Миколи, Івана, Матрони;
- за упокій Михайла, Марії, Тетяни, Анни, Петра, Станіслава, Данила, Меланки, Стефи, Михайла, Гриня, Василя, Йосифа;
- за упокій Михайла, Марії, Миколи, Людмили, Валентини, Антона, Єфросинії, Олексія, Семена, Єви;
- за упокій Василя, Емілії, Богдана, Лідії, Віктора, Михайла, Наталії, Зінаїди, Михайла, Миколи, Миколи;
- за здоров'я душі, тіла Тетяни і Вадима, мир, злагоду в їх сім’ї, любов між ними і за те, щоб Господь Бог дав їм дитину;
- за здоров'я душі, тіла Михайла, мир, злагоду, щоб Господь Бог дав Михайлові роботу;
- за упокій Нелі, Луня;
- за Боже благословення для священиків Романа, Романа, Івана, Андрія, Миколу, Тимотея, Володимира, Юрія;
- за Боже благословення для сестер Емілії, Бернадети, Ольги, Володимири;
- за упокій воїнів ОУН, УПА, запорізьких козаків знищених Катериною II та душі в чистилищі українського народу;
- за упокій душ, які померли під час голодомору;
- за Боже благословення для готельного бізнесу Михайла, Світлани;
- за Боже благословення для Зеновії, Руслана;
- за благословення для Святослава і його швидке одужання після важкої аварії;
- за благословення для Андрія та Оксани, за мир злагоду і любов у їхній сім'ї і щоб Господь Бог подарував їм дитину;
- за благословення для Андрія, Лесі та Юлії і, щоб Господь допоміг їм подолали ту складну ситуацію, в якій вони опинилися;
- за Боже благословення Вікторії та Андрія;
- за здоров'я та ласки Божі для Марічки;
- за ласки Божі для Ірини, Галини та їх родини;
- за Боже благословення для Любомира, Віри, Святослава.У зв'язку з неполадками в роботі форми для надсилання прохань про молитву, просимо надсилати свої прохання безпосередньо на електронну адресу: press@ugcc.org.ua

Якщо Ви бажаєте залишити своє прохання, то просимо заповнити нижчеподану форму (формулювання прохання має бути чітким і лаконічним).

Ваше ім'я та прізвище:
         
Ваша ел. адреса (e-mail):
         
Текст прохання:
         
                         

На початок 


© 1995-2008 Українська Греко-Католицька Церква  Web від TRC