Зміст

Новини

Прес релізи

Церква в Україні

Історія УГКЦ

УГКЦ сьогодні

Офіційні документи

Патріархат

Бібліотека

Запитуємо священика

Контакти

Головна сторінка

Rambler's Top100

   В розділі...
     <<< Назад
  
• 01.12.2007
• 02.12.2007
• 03.12.2007
• 04.12.2007
• 05.12.2007
• 06.12.2007
• 07.12.2007
• 08.12.2007
• 09.12.2007
• 10.12.2007
• 11.12.2007
• 12.12.2007
• 13.12.2007
• 14.12.2007
• 15.12.2007
• 16.12.2007
• 17.12.2007
• 18.12.2007
• 19.12.2007
• 20.12.2007
• 21.12.2007
• 22.12.2007
• 23.12.2007
• 24.12.2007
• 25.12.2007
 26.12.2007
• 27.12.2007
• 28.12.2007
• 29.12.2007
• 30.12.2007
• 31.12.2007
   26.12.2007

26 грудня 2007 року


Свв. мучч. Євстратія, Авксентія, Євгенія, Мардарія й Ореста.
Св. муч. Лукії, діви.Святі мученики Евстратій, Авксентій, Євгеній, Мардарій і Орест

Святі мученики Евстратій, Авксентій, Євгеній, Мардарій і Орест постраждали за Христа при імператорі Діоклітіані (284 - 305) в Севастії, у Вірменії. В числі перших християн, що прийняли тоді мученичу смерть, був пресвітер Аравійської церкви мученик Авксентій. Бачивши непохитність християн, мер Саталіона, благородний воєначальник Евстратій, що був таємним християнином, зважився на відкрите визнання віри, за що був підданий тортурам: його били, надягали на ноги залізні чоботи, палили вогнем. Після цих жорстоких мук його спалили, а мученикові Авксентієві відрубали голову. Побачивши їх мученицьку смерть, святий Мардарій, який був з простого народу, також визнав свою віру і був повішений вниз головою. Мученику Євгенію вирвали язик, відрубали руки і ноги і відсікли голову мечем. Молодий воїн святий Орест також визнав себе християнином і за це став перед судом. Він був засуджений до спалювання на розжареному залізному ложі. Мученик Евстратій помер 13 грудня.

Свята Лукія

Свята Лукія народилася на острові Сицилія у Південній Італії. Її ім'я у перекладі з латинської мови означає - "ясність", "світло". В одному життєписі сказано, що вона була надзвичайно вродливою дівчиною і мала дуже гарні очі. В час переслідування християн 304 року погани примушували Лукію поклонитися поганським божкам. Коли вона відмовилася, її жорстоко катували, а потім викололи очі й вбили за християнську віру. Вже з середньовіччя християни, які мали недугу очей, зверталися до св. Лукії за допомогою.

На початок Соборне послання ап. Якова 1, 1-18

Улюблені, слуга Бога й Господа Ісуса Христа, дванадцятьом поколінням, що в розсіянні, привіт. Мої брати, уважайте за найвищу радість, коли підлягаєте різноманітним спокусам. Ви знаєте, що іспит вашої віри виробляє витривалість, за витривалістю нехай іде чин досконалий, щоб ви були досконалі та бездоганні, та щоб вам нічого не бракувало. Коли ж комусь із вас бракує мудрости, нехай просить у Бога, який дає всім щедро і за це не докоряє, і вона йому дасться. Тільки ж хай просить із вірою, без жодного вагання; бо хто вагається, той подібний до морської хвилі, яку вітер здіймає й коливає на всі боки. Така людина нехай собі не уявляє, що прийме щось від Господа; людина з подвійною душею непостійна в своїх дорогах. Хай брат низького стану хвалиться своїм вивищенням, а багатий своїм пониженням, бо й він промине так, мов квіт трави. Зійшло пекуче сонце, висушило траву, і її квіт впав, краса її виду зникла. Так і багатий у своїх заходах зів'яне. Щаслива людина, що перетриває пробу, бо вона, як буде випробувана, дістане вінець життя, який Господь обіцяв тим, що його люблять. Ніхто спокушуваний нехай не каже: Бог мене спокушає; бо Бог не може бути спокушуваний злом, Сам нікого не спокушає; кожний спокушається своєю пожадливістю, яка його притягає і зводить. А потім похіть, завагітнівши, родить гріх, а здійснений гріх родить смерть. Мої любі брати, не обманюйте себе. Всяке добре да яння й усякий досконалий дар сходить згори від Отця світла, в якого немає ні зміни, ані тіні переміни. Він забажав нас породити словом правди, щоб ми були немов початком Його сотворінь.

На початок Євангеліє від Марка 10, 13-16

В той час приносили до Ісуса дітей, щоб доторкнувся їх, але учні забороняли їм. Бачачи те, Ісус виявив невдоволення і сказав їм: Пустіть дітей приходити до Мене, не бороніть їм: таких бо Царство Боже. Істинно кажу вам: Хто Царства Божого не прийме як дитина, не ввійде до нього. І, обнявши їх, поклав на них руки і благословив їх.

На початок Диригент, який нічого не тямив у музиці

Один багатій вирішив здійснити мрію всього свого життя — керувати оркестром. Він найняв ударника, трьох саксофоністів та двадцять чотири скрипалі. На першій репетиції диригент настільки погано диригував, що барабанщик запропонував іншим музикантам покинути цю справу і піти геть. Та один із саксофоністів заперечив: «Навіщо? Нам добре платять. Крім того, має же він хоч що-небудь тямити в музиці».

На наступній репетиції диригент взагалі не зумів витримати ритму. Це так розлютило ударника, що він почав з усієї сили гамселити по інструменту. Диригент постукав паличкою, закликаючи до тиші, окинув музикантів сердитим поглядом і запитав: «Хто це зробив?»


Ентоні де Мелло. Молитва жаби. т. 2. - Свічадо, 1999

На початок Прохання про молитву

З 9 грудня 2003 року на цьому місці у "Покутті" Ви можете подати своє прохання про молитву. А ми передамо його сестрам-монахиням Української Греко-Католицької Церкви, які будуть молитися у Вашому намірі. Якщо Ви не заперечуватимете, прохання буде активізоване тут (тільки текст прохання, без вказівки імені та прізвища того, хто просить про молитву).

Запрошуємо відвідувачів нашої сторінки до спільної молитви, адже Господь наш Ісус Христос сказав: "Де двоє або троє зібрані в моє ім'я, там я серед них" (Мт. 18, 20), - а також: "Просіть, і дасться вам; шукайте, і знайдете; стукайте, і відчинять вам" (Мт. 7, 7). Як відомо, молитви є різні (одна триває декілька хвилин і інша - лічені секунди), тому просимо про таку молитву, яку матимете змогу промовити.

Просимо помолитися

- за прославу Слуги Божого Митрополита Андрея (Шептицького) та Ісповідника віри Патріарха Йосифа (Сліпого);
- за Боже благословення для Віктора, Олександра, Галини, Петра, Каземіра, Світлани, Олени, Оксани, Віри;
- за Боже благословення для Михайла, Олени, Анастасії, Маркіяна, Миколи, Ольги, Володимира, Евеліни, Ілони, Геннадія, Ярослава, Марти, Марти, Ірини, Галини, Михайла, Світлани, Світлани;
- за упокій Петра, Юстини, Миколи, Василя, Кулини, Миколи, Івана, Матрони;
- за упокій Михайла, Марії, Тетяни, Анни, Петра, Станіслава, Данила, Меланки, Стефи, Михайла, Гриня, Василя, Йосифа;
- за упокій Михайла, Марії, Миколи, Людмили, Валентини, Антона, Єфросинії, Олексія, Семена, Єви;
- за упокій Василя, Емілії, Богдана, Лідії, Віктора, Михайла, Наталії, Зінаїди, Михайла, Миколи, Миколи;
- за здоров'я душі, тіла Тетяни і Вадима, мир, злагоду в їх сім’ї, любов між ними і за те, щоб Господь Бог дав їм дитину;
- за здоров'я душі, тіла Михайла, мир, злагоду , щоб Господь Бог дав Михайлові роботу;
- за упокій Нелі, Луня;
- за Боже благословення для священників Романа, Романа, Івана, Андрія, Миколу, Тимотея, Володимира, Юрія;
- за Боже благословення для сестер Емілії, Бернадети, Ольги, Володимири;
- за упокій воїнів ОУН, УПА, запорізьких козаків знищених Катериною II та душі в чистилищі українського народу;
- за упокій душ, які померли під час голодомору;
- за Боже благословення для готельного бізнесу Михайла, Світлани;
- за Боже благословення і здоров'я Антоніни, Олександри, Петра, Ігоря, Петра, Дениса, Олесі і Марини.У зв'язку з неполадками в роботі форми для надсилання прохань про молитву, просимо надсилати свої прохання безпосередньо на електронну адресу: press@ugcc.org.ua

Якщо Ви бажаєте залишити своє прохання, то просимо заповнити нижчеподану форму (формулювання прохання має бути чітким і лаконічним).

Ваше ім'я та прізвище:
         
Ваша ел. адреса (e-mail):
         
Текст прохання:
         
                         

На початок 


© 1995-2008 Українська Греко-Католицька Церква  Web від TRC