Зміст

Новини

Прес релізи

Церква в Україні

Історія УГКЦ

УГКЦ сьогодні

Офіційні документи

Патріархат

Бібліотека

Запитуємо священика

Контакти

Головна сторінка

Rambler's Top100

   В розділі...
     <<< Назад
  
• 01.12.2007
• 02.12.2007
• 03.12.2007
• 04.12.2007
• 05.12.2007
• 06.12.2007
• 07.12.2007
• 08.12.2007
• 09.12.2007
• 10.12.2007
• 11.12.2007
• 12.12.2007
• 13.12.2007
• 14.12.2007
• 15.12.2007
• 16.12.2007
• 17.12.2007
• 18.12.2007
• 19.12.2007
• 20.12.2007
• 21.12.2007
• 22.12.2007
• 23.12.2007
• 24.12.2007
• 25.12.2007
• 26.12.2007
• 27.12.2007
 28.12.2007
• 29.12.2007
• 30.12.2007
• 31.12.2007
   28.12.2007

28 грудня 2007 року


Св. свящмуч. Елевтерія.
Преп. Павла, що в Латросі.
Ісп. Стефана, архиєп. Сурозького.Святий Елевтерій

Святий Елевтерій, син знатного римського громадянина, був вихований в християнському благочесті своєю матір'ю. Його чесноти були такі високі, що в двадцятилітньому віці він вже був поставлений єпископом Іллірійськім. За імператора Адріана (II ст.) святого Елевтерія за сміливу проповідь про Христа було віддано на муки, а відтак йому та його матері святій Анфії відрубали голови. Корив, що мучив святого Елевтерія, сам повірив у Христа і також був страчений.

Святий Павло Латроський

Святий Павло Латроський жив у X ст. і походив з Малої Азії. Юнаком вступив до Карійського монастиря, а згодом оселився в печері на вершині гори Латрос, де почав вести самітницьке життя. Невдовзі до нього долучилися численні монахи, для яких він збудував чернечу лавру. Через 12 років він віддалився від монастиря і постив та молився на самоті. До братії приходив, щоб їх духовно підтримати. На горі Самос Павло збудував ще три лаври. Він був дуже милосердним до вбогих і знедолених; навіть хотів продати себе як невільника, а гроші віддати убогим, але монахи не дозволили йому це зробити. Помер Павло 956 року.

Святитель Стефан

Святитель Стефан ісповідник, архієпископ Сурозький, був родом з Каппадокії, навчався в Константинополі. Постригшись в ченці, віддалився в пустиню, де провів у духовних подвигах 30 років. Патріарх Герман висвятив його на єпископа Сурожа (сьогодні Судак в Криму). За цісаря Лева III Ісавра іконоборця (716 - 741) зазнав мук і був кинений в темницю в Константинополі, звідки вийшов після смерті імператора. Вже в глибокій старості він знову повернувся до своєї пастви в Сурож, де і помер.

На початок Соборне послання ап. Якова 2, 1-13

Улюблені, не зважаючи на особи, майте віру в Господа нашого Ісуса Христа, прославленого. Бо коли на ваші зібрання ввійде чоловік із золотим перснем, у пишних шатах, увійде й убогий у драній одежині, а ви глянете на того, що носить пишні шати, і скажете йому: Ти сідай тут вигідно, а вбогому скажете: Ти стань он-там або сідай на моїм підніжку, - то хіба тим не творите різниці між собою і не стаєте суддями з нікчемними гадками? Слухайте ж, мої любі: Хіба не вбогих цього світу Бог вибрав як багатих вірою як спадкоємців царства, що його Він обіцяв тим, які Його люблять? Ви ж зневажаєте вбогого. Хіба не багаті вас гнітять і не вони тягнуть вас по судах? Хіба не вони ганьблять те гарне ім'я, яким вас названо? Коли, отже, виконуєте за Писанням: Люби ближнього свого, як себе самого, - ви робите добре. Коли ж зважаєте на особи, то чините гріх; закон засуджує вас як переступників. Бо хто ввесь закон дотримає, а прогрішиться лише в одному, стає у всьому винуватий. Бо хто сказав: Не чини перелюбу, сказав також: Не вбивай. Коли ж не чиниш перелюбу, але вбиваєш, ти стаєш порушником закону. Говоріть так і робіть так, як люди, що мають бути суджені законом свободи. Бо суд немилосердний для того, хто не чинить милосердя. Милосердя перевищає суд.

На початок Євангеліє від Марка 10, 23-32

Сказав Господь: Як тяжко тим, що мають багатства, увійти в Царство Боже! Учні були здивовані цими словами. Тоді Ісус знову заговорив до них, кажучи: Діти, як тяжко тим, що покладаються на багатства, увійти в Царство Боже! Легше верблюдові пройти крізь вушко голки, ніж багатому ввійти в Царство Боже. Дивувалися вони ще більше і один до одного казали: Хто ж тоді може спастися? Ісус, глянувши на них, мовив: У людей це неможливо, але не в Бога; у Бога все можливо. І заговорив до Нього Петро: Ось ми покинули все і пішли слідом за Тобою. Ісус озвавсь і каже: Істинно кажу вам: Нема такого, хто, кинувши свій дім, або братів, сестер, або батька чи матір, або дітей, або поля, ради Мене та ради Євангелія, не дістав би сторицею домів, братів, сестер, матерів, дітей і піль, тепер, у цьому часі, серед переслідувань, і в майбутньому віці життя вічне. І багато з перших стануть останніми, а останні — першими. Вони були в дорозі, простуючи в Єрусалим. Ісус ішов перед ними, і вони дивувались, ідучи за Ним, і боялися.

На початок Лінкольн підпорядковується підлеглому

Якось Лінкольн на догоду одному чиновнику підписав наказ про переведення кількох армійських підрозділів в інше місце. Військовий міністр Стентон, упевнений, що президент припустився серйозної помилки, відмовився виконувати це розпорядження. І, щоб підсилити свої слова, додав: «Лінкольн — дурень!»

Коли про це доповіли президентові, той мовив: «Якщо Стентон сказав, що я — дурень, то так воно і є, бо він майже завжди має рацію. Напевно, мушу сам подивитись, у чому річ».

Так він і зробив. Стентон навів неспростовні докази помилковості згаданого наказу, і Лінкольн негайно його скасував. Усі знали, що велич президента значною мірою полягала у тому, що він з радістю сприймав критику у свій бік.


Ентоні де Мелло. Молитва жаби. т. 2. - Свічадо, 1999

На початок Прохання про молитву

З 9 грудня 2003 року на цьому місці у "Покутті" Ви можете подати своє прохання про молитву. А ми передамо його сестрам-монахиням Української Греко-Католицької Церкви, які будуть молитися у Вашому намірі. Якщо Ви не заперечуватимете, прохання буде активізоване тут (тільки текст прохання, без вказівки імені та прізвища того, хто просить про молитву).

Запрошуємо відвідувачів нашої сторінки до спільної молитви, адже Господь наш Ісус Христос сказав: "Де двоє або троє зібрані в моє ім'я, там я серед них" (Мт. 18, 20), - а також: "Просіть, і дасться вам; шукайте, і знайдете; стукайте, і відчинять вам" (Мт. 7, 7). Як відомо, молитви є різні (одна триває декілька хвилин і інша - лічені секунди), тому просимо про таку молитву, яку матимете змогу промовити.

Просимо помолитися

- за прославу Слуги Божого Митрополита Андрея (Шептицького) та Ісповідника віри Патріарха Йосифа (Сліпого);
- за Боже благословення для Віктора, Олександра, Галини, Петра, Каземіра, Світлани, Олени, Оксани, Віри;
- за Боже благословення для Михайла, Олени, Анастасії, Маркіяна, Миколи, Ольги, Володимира, Евеліни, Ілони, Геннадія, Ярослава, Марти, Марти, Ірини, Галини, Михайла, Світлани, Світлани;
- за упокій Петра, Юстини, Миколи, Василя, Кулини, Миколи, Івана, Матрони;
- за упокій Михайла, Марії, Тетяни, Анни, Петра, Станіслава, Данила, Меланки, Стефи, Михайла, Гриня, Василя, Йосифа;
- за упокій Михайла, Марії, Миколи, Людмили, Валентини, Антона, Єфросинії, Олексія, Семена, Єви;
- за упокій Василя, Емілії, Богдана, Лідії, Віктора, Михайла, Наталії, Зінаїди, Михайла, Миколи, Миколи;
- за здоров'я душі, тіла Тетяни і Вадима, мир, злагоду в їх сім’ї, любов між ними і за те, щоб Господь Бог дав їм дитину;
- за здоров'я душі, тіла Михайла, мир, злагоду , щоб Господь Бог дав Михайлові роботу;
- за упокій Нелі, Луня;
- за Боже благословення для священників Романа, Романа, Івана, Андрія, Миколу, Тимотея, Володимира, Юрія;
- за Боже благословення для сестер Емілії, Бернадети, Ольги, Володимири;
- за упокій воїнів ОУН, УПА, запорізьких козаків знищених Катериною II та душі в чистилищі українського народу;
- за упокій душ, які померли під час голодомору;
- за Боже благословення для готельного бізнесу Михайла, Світлани;
- за благословення для Святослава і його швидке одужання після важкої аварії;
- за благословення для Андрія та Оксани, за мир злагоду і любов у їхній сім'ї і щоб Господь Бог подарував їм дитину;
- за благословення для Андрія, Лесі та Юлії і, щоб Господь допоміг їм подолали ту складну ситуацію, в якій вони опинилися;
- за здоров'я та ласки Божі для Марічки;
- за Боже благословення і здоров'я Антоніни, Олександри, Петра, Ігоря, Петра, Дениса, Олесі і Марини;
- за здоров'я душі і тіла Володимира;
- за одужання та здоров'я хворого Володимира.У зв'язку з неполадками в роботі форми для надсилання прохань про молитву, просимо надсилати свої прохання безпосередньо на електронну адресу: press@ugcc.org.ua

Якщо Ви бажаєте залишити своє прохання, то просимо заповнити нижчеподану форму (формулювання прохання має бути чітким і лаконічним).

Ваше ім'я та прізвище:
         
Ваша ел. адреса (e-mail):
         
Текст прохання:
         
                         

На початок 


© 1995-2008 Українська Греко-Католицька Церква  Web від TRC