Зміст

Новини

Прес релізи

Церква в Україні

Історія УГКЦ

УГКЦ сьогодні

Офіційні документи

Патріархат

Бібліотека

Запитуємо священика

Контакти

Головна сторінка

Rambler's Top100

   В розділі...
     <<< Назад
  
• 01.12.2007
• 02.12.2007
• 03.12.2007
• 04.12.2007
• 05.12.2007
• 06.12.2007
• 07.12.2007
• 08.12.2007
• 09.12.2007
• 10.12.2007
• 11.12.2007
• 12.12.2007
• 13.12.2007
• 14.12.2007
• 15.12.2007
• 16.12.2007
• 17.12.2007
• 18.12.2007
• 19.12.2007
• 20.12.2007
• 21.12.2007
• 22.12.2007
• 23.12.2007
• 24.12.2007
• 25.12.2007
• 26.12.2007
• 27.12.2007
• 28.12.2007
• 29.12.2007
• 30.12.2007
 31.12.2007
   31.12.2007

31 грудня 2007 року


Св. муч. Севастіяна і вояків його.Святий Севастіян

Святий Севастіян походив з Мілана і був римським старшиною. Будучи побожним християнином, відвідував ув'язнених братів у Христі і кріпив їх у святій вірі, відвернувши багатьох з них від відступництва. Удостоївся мученицького вінка 287 року. Поховано його в підземному християнському цвинтарі при вулиці Аппія Антіка в Римі, що його сьогодні називають катакомбами св. Севастіяна.

У IV ст. Папа Дамаз поставив на честь св. Севастіяна величну базиліку, а св. Папа Григорій Великий зібрав численні документальні свідчення про чуда за його посередництвом, в основному в припиненні жахливих пошестей у краї.

На початок Соборне послання ап. Якова 2, 14-26

Улюблені, яка користь, коли хтось каже, що має віру, але діл не має? Чи може віра спасти його? Коли брат або сестра будуть нагі й позбавлені засобів щоденного прожитку, і хто-небудь з вас скаже до них: Ідіть собі з миром, грійтеся та годуйтесь, і не дасть їм необхідного для тіла, то що це допоможе? Так само й віра, коли немає діл, сама в собі мертва. Та хто-небудь скаже: Ти маєш віру, а я маю діла; покажи мені твою віру без діл, а я тобі покажу мою віру моїми ділами. Ти віруєш, що Бог один? - Добре робиш. І біси вірують та тремтять. Хочеш знати, безглузда людино, що віра без діл не приносить плоду? Авраам, наш батько, чи не ділами виявився праведним, коли був приніс на жертовник Ісаака, свого сина? Бачиш, що віра співдіяла з його ділами, і його віра удосконалилася ділами. Так здійснилося Писання, яке каже: Авраам повірив Богові, і це зараховано йому за праведність, і він був названий приятелем Божим. Ви бачите, що чоловік виправдується ділами, не тільки вірою. Так само й Рахав, блудниця, чи ж не ділами виправдалася, прийнявши посланців і випустивши їх іншим шляхом? Як тіло без душі мертве, так і віра без діл мертва.

На початок Євангеліє від Марка 10, 46-52

В той час, як Ісус виходив з Єрихону, син Тимея — Вартимей, сліпий жебрак, сидів край дороги. Довідавшись, що то Ісус з Назарету, закричав він, кажучи: Ісусе, Сину Давидів, змилуйся надо мною! Багато хто сварив на нього, щоб мовчав, та він ще більше кричав: Сину Давидів, змилуйся надо мною! Ісус зупинився і велів: Покличте його. Кличуть, отже, сліпого і говорять до нього: Бадьорся! Устань, Ісус кличе тебе. Тоді сліпий, скинувши верхню одежу, скочив і підійшов до Ісуса. Ісус, звернувшись до нього, й каже: Що хочеш, щоб я зробив тобі? Сліпий йому каже: Учителю мій, щоб я прозрів! Сказав Ісус до нього: Іди, віра твоя спасла тебе. І негайно прозрів той, і пішов дорогою за Ним.

На початок Катінка

Якось до равина Ізраeля завітала одна жінка і поділилась із ним своїм потаємним горем: двадцять років минуло відтоді, як вона вийшла заміж, а дітей у неї все ще не було. «Який збіг! — вигукнув равин. — Саме так було і з моєю матір'ю». І він розповів їй таку історію.

Двадцять років у його матері не було дітей. Одного дня вона почула, що до міста приїхав праведний Бал Шем Тов, і поспішила до будинку, в якому той зупинився. Потрапивши перед очі святого чоловіка, вона почала благати його помолитися за те, щоб у неї з'явилася дитина.

— Що ти даси мені взамін? — поцікавився праведник.

— А що я можу дати? — відказала жінка. — Мій чоловік — бідний бібліотекар. Втім, у мене є одна річ, яку я можу запропонувати.

Сказавши це, вона кинулася додому, відчинила скриню, в якій дбайливо зберігала катінку, вийняла її і понесла равинові. Кожен знає, що катінка — то накидка, яку одягає наречена в день свого весілля. Це фамільна реліквія, що передається з покоління в покоління. Проте доки жінка ходила додому й назад, равин вже вирушив до іншого міста, тому вона подалася слідом за ним. Грошей у неї не було, і увесь шлях довелося йти пішки. Втім коли вона дісталась до потрібного місця, то з'ясувалось, що равин вже подався далі. Шість тижнів переслідувала жінка праведника, аж доки зрештою не наздогнала його і не віддала катінку, яку равин передав до місцевої синагоги,

«Всю дорогу назад до рідного міста моя мати здолала пішки. А через рік народився я», — завершив свою розповідь Ізраель.

— Який збіг! — скрикнула його співрозмовниця. — У мене вдома теж є катінка. Я зараз же принесу, а Ви віддасте її до синагоги, і Бог пошле мені сина!

— О, ні, моя люба, — сумно сказав равин, — це не допоможе. Різниця між моєю матір'ю і Вами полягає в тому, що Ви цю історію почули з моїх уст, вона ж не мала прикладу, який могла б наслідувати.

Після того, як святий скористався драбиною, її викидають геть і нею вже ніколи не можна піднятись.


Ентоні де Мелло. Молитва жаби. т. 2. - Свічадо, 1999

На початок Прохання про молитву

З 9 грудня 2003 року на цьому місці у "Покутті" Ви можете подати своє прохання про молитву. А ми передамо його сестрам-монахиням Української Греко-Католицької Церкви, які будуть молитися у Вашому намірі. Якщо Ви не заперечуватимете, прохання буде активізоване тут (тільки текст прохання, без вказівки імені та прізвища того, хто просить про молитву).

Запрошуємо відвідувачів нашої сторінки до спільної молитви, адже Господь наш Ісус Христос сказав: "Де двоє або троє зібрані в моє ім'я, там я серед них" (Мт. 18, 20), - а також: "Просіть, і дасться вам; шукайте, і знайдете; стукайте, і відчинять вам" (Мт. 7, 7). Як відомо, молитви є різні (одна триває декілька хвилин і інша - лічені секунди), тому просимо про таку молитву, яку матимете змогу промовити.

Просимо помолитися

- за прославу Слуги Божого Митрополита Андрея (Шептицького) та Ісповідника віри Патріарха Йосифа (Сліпого);
- за Боже благословення для Віктора, Олександра, Галини, Петра, Каземіра, Світлани, Олени, Оксани, Віри;
- за Боже благословення для Михайла, Олени, Анастасії, Маркіяна, Миколи, Ольги, Володимира, Евеліни, Ілони, Геннадія, Ярослава, Марти, Марти, Ірини, Галини, Михайла, Світлани, Світлани;
- за упокій Петра, Юстини, Миколи, Василя, Кулини, Миколи, Івана, Матрони;
- за упокій Михайла, Марії, Тетяни, Анни, Петра, Станіслава, Данила, Меланки, Стефи, Михайла, Гриня, Василя, Йосифа;
- за упокій Михайла, Марії, Миколи, Людмили, Валентини, Антона, Єфросинії, Олексія, Семена, Єви;
- за упокій Василя, Емілії, Богдана, Лідії, Віктора, Михайла, Наталії, Зінаїди, Михайла, Миколи, Миколи;
- за здоров'я душі, тіла Тетяни і Вадима, мир, злагоду в їх сім’ї, любов між ними і за те, щоб Господь Бог дав їм дитину;
- за здоров'я душі, тіла Михайла, мир, злагоду , щоб Господь Бог дав Михайлові роботу;
- за упокій Нелі, Луня;
- за Боже благословення для священників Романа, Романа, Івана, Андрія, Миколу, Тимотея, Володимира, Юрія;
- за Боже благословення для сестер Емілії, Бернадети, Ольги, Володимири;
- за упокій воїнів ОУН, УПА, запорізьких козаків знищених Катериною II та душі в чистилищі українського народу;
- за упокій душ, які померли під час голодомору;
- за Боже благословення для готельного бізнесу Михайла, Світлани;
- за благословення для Святослава і його швидке одужання після важкої аварії;
- за благословення для Андрія та Оксани, за мир злагоду і любов у їхній сім'ї і щоб Господь Бог подарував їм дитину;
- за благословення для Андрія, Лесі та Юлії і, щоб Господь допоміг їм подолали ту складну ситуацію, в якій вони опинилися;
- за здоров'я та ласки Божі для Марічки;
- за Боже благословення і здоров'я Антоніни, Олександри, Петра, Ігоря, Петра, Дениса, Олесі і Марини;
- за здоров'я душі і тіла Володимира;
- за одужання та здоров'я хворого Володимира.У зв'язку з неполадками в роботі форми для надсилання прохань про молитву, просимо надсилати свої прохання безпосередньо на електронну адресу: press@ugcc.org.ua

Якщо Ви бажаєте залишити своє прохання, то просимо заповнити нижчеподану форму (формулювання прохання має бути чітким і лаконічним).

Ваше ім'я та прізвище:
         
Ваша ел. адреса (e-mail):
         
Текст прохання:
         
                         

На початок 


© 1995-2008 Українська Греко-Католицька Церква  Web від TRC