Зміст

Новини

Прес релізи

Церква в Україні

Історія УГКЦ

УГКЦ сьогодні

Офіційні документи

Патріархат

Бібліотека

Запитуємо священика

Контакти

Головна сторінка

Rambler's Top100

   В розділі...
     <<< Назад
  
• 01.01.2008
• 02.01.2008
• 03.01.2008
• 04.01.2008
• 05.01.2008
 06.01.2008
• 07.01.2008
• 08.01.2008
• 09.01.2008
• 10.01.2008
• 11.01.2008
• 12.01.2008
• 13.01.2008
• 14.01.2008
• 15.01.2008
• 16.01.2008
• 17.01.2008
• 18.01.2008
• 19.01.2008
• 20.01.2008
• 21.01.2008
• 22.01.2008
• 23.01.2008
• 24.01.2008
• 25.01.2008
• 26.01.2008
• 27.01.2008
• 28.01.2008
• 29.01.2008
• 30.01.2008
• 31.01.2008
   06.01.2008

6 січня 2008 року

Неділя 32-а по Зісл. Святого Духа. Святих Отців.

Навечір'я Різдва Христового (Строгий піст).
Св. препмуч. Євгенії.Навечір'я Різдва Христового

У цей день християни молитвою і строгим постом готуються до великого празника Різдва Христового. У храмах відправляються Великі (Царські) Часи і Вечірня з Божественною Літургією св. Василія Великого. Після Великого Повечір'я з Литією вірні, співаючи коляди, спішать додому, де всією родиною збираються на Святу вечерю з 12 традиційних пісних страв.

Свята Євгенія

Свята Євгенія вступила в юному віці до монастиря, де працею, молитвою і постом прославляла Бога. Господь нагородив Свою вірну слугиню мученицьким вінцем, який вона отримала в Римі 257 року. Поховали Євгенію на цвинтарі Апроніяна, де згодом на її честь збудували церкву.

На початок Послання ап. Павла до Євреїв 11, 9-10; 17-23; 32-40

Браття, вірою Авраам, перебував у обіцяній землі, як у чужій, живучи в наметах з Ісааком та Яковом, спадкоємцями, як і він, тієї самої обітниці. Бо чекав міста з непохитними основами, якою Бог будівничий і засновник. Вірою Авраам, поставлений на пробу, приніс у жертву Ісаака, єдинородного сина, він, що одержав обітниці, про якого було сказано: Від Ісаака тобі народиться потомство, думаючи, що Бог має силу і з мертвих воскресити; тому і його одержав назад, як прообраз. Вірою Ісаак благословив Якова та Ісава на майбутнє. Вірою Яків перед смертю благословив кожного з синів Йосифа і поклонився, спираючись на кінець своєї палиці. Вірою Йосиф, умираючи, згадав про вихід синів Ізраїля і розпорядився про свої кості. Вірою батьки Мойсея після народження три місяці його ховали, бо бачили красу дитини і не злякалися царського наказу. І що ще скажу? Не вистачить мені часу, коли почну розповідати про Гедеона, про Барака, про Самсона, про Єфту, про Давида й Самуїла та пророків, що вірою побідили царства, чинили справедливість, осягнули обітниці, загородили пащі левам, гасили силу вогню, уникали вістря меча, ставали сильні, бувши немічні, на війні проявляли мужність, напади чужих розганяли. Жінки прийняли своїх померлих з воскресення. Інші загинули в муках, відкинувши визволення, щоб осягнути ліпше воскресіння. Інші зазнали наруг і биття, та й ще кайданів і в'язниці; були побиті камінням, були перерізувані, були допитувані, померли вбиті мечем, тинялися в овечих і козячих шкурах, збідовані, гноблені, покривджені; ті, яких увесь світ не був вартий, блукали пустинями, горами, печерами та земними проваллями. І всі вони, хоч мали добре засвідчення віри, не одержали обіцяного, бо Бог зберіг нам щось краще, щоб вони не без нас осягнули досконалість.

На початок Євангеліє від Матея 1, 1-25

Книга родоводу Ісуса Христа, сина Давидового, сина Авраамового: Авраам родив Ісаака. Ісаак же родив Якова. А Яків родив Юду й братів його. Юда ж родив Фареса і Зару від Тамари. А Фарес родив Єсрома. А Єсром родив Арама. Арам же родив Амінадава. Амінадав же родив Наасона, а Наасон родив Сасмона, Салмон родив Вооза від Рахави. А Вооз родив Овида від Рути. Овид же родив Єсея. А Єсей родив Давида Царя. Давид же цар родив Соломона від жінки Урії, Соломон родив Ровоама. Ровоам же родив Авію. Авія ж родив Асу. Аса ж родив Йо-сафата, а Йосафат родив Йорама, а Йорам родив Осію. Осія ж родив Йоатама, а Йоатам родив Ахаза. Ахаз же родив Єзекію. А Єзекія родив Манасію, а Манасія родив Амона. Амон же родив Йосію. А Йосія родив Єхонію і братів його, за переселення Вавилонського. А по переселенні Вавилонськім, Єхонія родив Салатіїла. А Салатіїл родив Зоровавеля, а Зоровавель родив Авіюда. Авіюд же родив Єліякима, а Єліяким родив Азора. Азор же родив Садока, а Садок родив Ахима; Ахим же родив Єліюда. А Єліюд родив Єлеазара. Єлеазар же родив Матана, а Матан родив Яківа. А Яків родив Йосифа, мужа Марії, з якої родився Ісус, називаний Христос. А всіх родів від Авраама до Давида — чотирнадцять; і від Давида до переселення Вавилонського — родів чотирнадцять; і від переселення Вавилонського до Христа — родів чотирнадцять. Ісус-Христове Різдво було так: Коли ото мати Його, Марія, була обручена Йосифові, перше поки не зійтися їм, показалося, що вона має в утробі від Духа Святого. А Йосиф, муж її, бувши праведним і не бажаючи її знеславити, хотів тайкома пустити її. Як же він це подумав, то ангел Господень у сні явився йому, кажучи: Йосифе, сину Давидів, не бійся прийняти Марію, дружину свою, бо зроджене в ній є від Духа Святого. І породить сина, і назвеш його Ісус, бо Він спасе людей Своїх від гріхів їх. А це сталося, щоб збулося сказане від Господа пророком, що говорить: Ось діва прийме в утробі і породить сина, і назвуть ім'я йому Ємануіл, що значить: 3 нами Бог. А Йосиф, вставши зі сну, вчинив, як звелів йому ангел Господній; і прийняв дружину свою. І не знав її, поки породила сина свого первенця, і назвав Його Ісус.

На початок «Ваш кінь хворіє на жовтяницю»

Група студентів була дуже незадоволена якістю пива, яке їм давали в їдальні.

Врешті у когось з'явилася чудова думка: відлити трохи пива у пляшечку і надіслати в лабораторію лікарні.

Наступного дня надійшла відповідь: «Ваш кінь хворіє на жовтяницю».

Ентоні де Мелло. Молитва жаби. т. 2. - Свічадо, 1999

На початок Прохання про молитву

З 9 грудня 2003 року на цьому місці у "Покутті" Ви можете подати своє прохання про молитву. А ми передамо його сестрам-монахиням Української Греко-Католицької Церкви, які будуть молитися у Вашому намірі. Якщо Ви не заперечуватимете, прохання буде активізоване тут (тільки текст прохання, без вказівки імені та прізвища того, хто просить про молитву).

Запрошуємо відвідувачів нашої сторінки до спільної молитви, адже Господь наш Ісус Христос сказав: "Де двоє або троє зібрані в моє ім'я, там я серед них" (Мт. 18, 20), - а також: "Просіть, і дасться вам; шукайте, і знайдете; стукайте, і відчинять вам" (Мт. 7, 7). Як відомо, молитви є різні (одна триває декілька хвилин і інша - лічені секунди), тому просимо про таку молитву, яку матимете змогу промовити.

Просимо помолитися

- за прославу Слуги Божого Митрополита Андрея (Шептицького) та Ісповідника віри Патріарха Йосифа (Сліпого);
- за здоров'я Надії;
- за Боже благословення для Віктора, Олександра, Галини, Петра, Каземіра, Світлани, Олени, Оксани, Віри;
- за Боже благословення для Михайла, Олени, Анастасії, Маркіяна, Миколи, Ольги, Володимира, Евеліни, Ілони, Геннадія, Ярослава, Марти, Марти, Ірини, Галини, Михайла, Світлани, Світлани;
- за упокій Петра, Юстини, Миколи, Василя, Кулини, Миколи, Івана, Матрони;
- за упокій Михайла, Марії, Тетяни, Анни, Петра, Станіслава, Данила, Меланки, Стефи, Михайла, Гриня, Василя, Йосифа;
- за упокій Михайла, Марії, Миколи, Людмили, Валентини, Антона, Єфросинії, Олексія, Семена, Єви;
- за упокій Василя, Емілії, Богдана, Лідії, Віктора, Михайла, Наталії, Зінаїди, Михайла, Миколи, Миколи;
- за здоров'я душі, тіла Тетяни і Вадима, мир, злагоду в їх сім’ї, любов між ними і за те, щоб Господь Бог дав їм дитину;
- за здоров'я душі, тіла Михайла, мир, злагоду , щоб Господь Бог дав Михайлові роботу;
- за упокій Нелі, Луня;
- за Боже благословення для священників Романа, Романа, Івана, Андрія, Миколу, Тимотея, Володимира, Юрія;
- за Боже благословення для сестер Емілії, Бернадети, Ольги, Володимири;
- за упокій воїнів ОУН, УПА, запорізьких козаків знищених Катериною II та душі в чистилищі українського народу;
- за упокій душ, які померли під час голодомору;
- за Боже благословення для готельного бізнесу Михайла, Світлани;
- за Боже благословення для Олени, Зеновії, Галини, Мар'яни, Алли;
- за благословення для Святослава і його швидке одужання після важкої аварії;
- за благословення для Андрія та Оксани, за мир злагоду і любов у їхній сім'ї і щоб Господь Бог подарував їм дитину;
- за благословення для Андрія, Лесі та Юлії і, щоб Господь допоміг їм подолали ту складну ситуацію, в якій вони опинилися;
- за здоров'я та ласки Божі для Марічки.У зв'язку з неполадками в роботі форми для надсилання прохань про молитву, просимо надсилати свої прохання безпосередньо на електронну адресу: press@ugcc.org.ua

Якщо Ви бажаєте залишити своє прохання, то просимо заповнити нижчеподану форму (формулювання прохання має бути чітким і лаконічним).

Ваше ім'я та прізвище:
         
Ваша ел. адреса (e-mail):
         
Текст прохання:
         
                         

На початок 


© 1995-2008 Українська Греко-Католицька Церква  Web від TRC