Зміст

Новини

Прес релізи

Церква в Україні

Історія УГКЦ

УГКЦ сьогодні

Офіційні документи

Патріархат

Бібліотека

Запитуємо священика

Контакти

Головна сторінка

Rambler's Top100

   В розділі...
     <<< Назад
  
• 01.01.2008
• 02.01.2008
• 03.01.2008
• 04.01.2008
• 05.01.2008
• 06.01.2008
• 07.01.2008
• 08.01.2008
• 09.01.2008
• 10.01.2008
• 11.01.2008
• 12.01.2008
• 13.01.2008
• 14.01.2008
• 15.01.2008
 16.01.2008
• 17.01.2008
• 18.01.2008
• 19.01.2008
• 20.01.2008
• 21.01.2008
• 22.01.2008
• 23.01.2008
• 24.01.2008
• 25.01.2008
• 26.01.2008
• 27.01.2008
• 28.01.2008
• 29.01.2008
• 30.01.2008
• 31.01.2008
   16.01.2008

16 січня 2008 року


Св. прор. Малахії.
Св. муч. Гордія.Святий Малахія

Святий Малахія належав до 12 "малих" пророків. Його ім'я означає "Божий ангел", "вістун". Через Малахію, останнього зі старозавітних пророків, Господь промовляв до Ізраїля.

У своїй пророчій книзі Малахія говорить про любов Бога до вибраного народу та пророкує прихід Месії і Його предтечі. Ці слова пояснив у IV ст. після Христа великий знавець Біблії св. Єронім, як пророцтво про св. Івана Хрестителя і самого Ісуса Христа, нашого Спасителя. Пророк згадує також про судний день. Свої пророцтва він проголосив за 400 років до народження Ісуса Христа.

Святий Гордій

Мученик Гордій народився в кінці III століття в місті Кесарії Каппадокійській в християнській сім'ї. В зрілому віці поступив на військову службу і, проявивши мужність і військове мистецтво, був призначений сотником. Під час переслідування християн на початку IV століття він залишив світське життя і віддалився в пустелю. В 320 році Гордій відкрито виступив перед префектом міста на захист християн. Його схопили і після страшних катувань відсікли голову.

На початок 2 соборне послання ап. Петра 3, 1-18

Улюблені, це вже друге послання пишу до вас. В них напоумненням розбуджую в вас здорову думку щоб ви пригадували ті слова, що їх святі пророки були наперед сказали, та заповідь ваших апостолів, заповідь Господа і Спаса. Насамперед знайте те, що за останніх днів прийдуть глузливці з насмішками, які житимуть у своїх похотях і говоритимуть: Де той обіцяний його прихід? Відколи бо батьки поснули, все залишається так, як було на початку сотворення. Скрите перед ними, бо самі того хочуть, що небо було здавна і що земля з води постала і через воду, словом Божим, тому-то тодішній світ загинув, затоплений водою. Нинішнє ж небо і земля, тим самим словом заховані, зберігаються для вогню на день суду й погибелі безбожних людей. Одне нехай не буде заховане перед вами, любі: що один день перед Господом, як тисяча літ, а тисяча літ, як один день. Господь не зволікає з обітницею, як деякі вважають це зволіканням, а показує своє довготерпіння до вас, бо не хоче, щоб хтось загинув, але щоб усі прийшли до покаяння. День же Господній прийде, як злодій; і тоді небо з шумом перейде, розпалені первні розтопляться, і земля з ділами, що на ній, розпадеться. І коли так це все мас розпастися, якими святими слід вам бути у всім вашім житті та в побожності, очікуючи й прискорюючи день Божого приходу, коли небо, палаюче, розтане, а первні, розпалені, розтопляться. Нового ж неба і нової землі, в яких перебуває справедливість, ми, згідно з Його обіцянкою, очікуємо. Тому, любі, очікуючи цього, старайтеся, щоб Він знайшов вас непорочними й бездоганними в мирі. Довготерпеливість Господа нашого вважайте спасінням, як і любий наш брат Павло, за даною йому мудрістю, писав вам, що, зрештою, він робить в усіх листах, коли про це говорить. В них є дещо трудне до зрозуміння, що його люди без освіти й не зміцнені у вірі перекручують, як і інші писання, на свою власну погибель. Ви ж, любі, знаючи це наперед, бережіться, щоб не датися збаламутити ошуканством беззаконних і не відхилитися від своєї непохитности; але ростіть у благодаті та пізнанні Господа нашого і Спаса Ісуса Христа: Йому слава тепер, і по день вічний. Амінь.

На початок Євангеліє від Марка 13, 24-31

Сказав Господь Своїм учням: Після того горя сонце затьмиться, місяць не дасть свого світла, зорі спадуть з неба, і сили небесні захитаються. І тоді побачать Сина Людського, що йтиме на хмарах з великою силою і славою. Тоді Він пошле ангелів і збере своїх вибраних із чотирьох вітрів, від краю землі до краю неба. Від смоковниці навчіться притчі, коли віття її стає м'яким і пускає листя, знаєте, що літо близько. Так і ви, коли побачите, що це діється, знайте, що Він близько, при дверях. Істинно кажу вам: Не мине цей рід, доки усе це не збудеться.

На початок Буддійська черниця Ріонен

Буддійська черниця на ім'я Ріонен народилася в 1779 році. Її дідом був славетний японський воїн Сінген. У свій час її визнали за найгарнішу дівчину в усій Японії, а також надзвичайно талановиту поетку. Тож у віці сімнадцяти років вона вже була при імператорському дворі, де стала улюбленицею імператриці. Коли ж та раптово померла, Ріонен глибоко пережила цю втрату. До неї прийшло усвідомлення минущості всього земного. Саме тоді вона вирішила вивчати Дзен.

Та родичі не хотіли про це й слухати. Вони по суті силоміць видали дівчину заміж, однак вона домоглася від свого майбутнього чоловіка згоди стати монахинею після того, як народить йому трьох дітей. На двадцять шостому році життя вона виконала цю умову. А тоді ні благання чоловіка, ніщо в світі не могло вже відвернути її від виконання свого наміру, що йшов із самісінького серця. Вона поголила голову, взяла собі ім'я Ріонен, що означає «цілковите розуміння», і вирушила на пошуки.

Прибувши до міста Едо, молода жінка попросилася в учениці до Учителя Тецугю. Той поглянув на неї і відмовив: була занадто гарна. Інший Учитель, Хакуо, був тієї ж думки: її врода, сказав він, буде лише джерелом постійних клопотів. Тоді Ріонен розпеченим залізом поставила собі на обличчі тавро, назавжди погубивши свою красу. Коли ж знову прийшла до Хакуо, той прийняв її за ученицю.

На згадку про цю подію Ріонен написала на зворотньому боці маленького дзеркальця такі рядки:

Прислуговуючи імператриці,
я палила ладан,
щоб духмяніли мої чудові шати.
А тепер, блукаючи, немов жебрачка,
таврую обличчя,
щоб увійти у світ Дзену.

Коли ж відчула наближення смерті, написала ще й таке:

Шістдесят шість разів мої очі милувалися
красою осені.
Не проси більшого.
Просто вслухайся в шум соснових верхів,
коли немає найменшого вітерця.

Ентоні де Мелло. Молитва жаби. т. 2. - Свічадо, 1999

На початок Прохання про молитву

З 9 грудня 2003 року на цьому місці у "Покутті" Ви можете подати своє прохання про молитву. А ми передамо його сестрам-монахиням Української Греко-Католицької Церкви, які будуть молитися у Вашому намірі. Якщо Ви не заперечуватимете, прохання буде активізоване тут (тільки текст прохання, без вказівки імені та прізвища того, хто просить про молитву).

Запрошуємо відвідувачів нашої сторінки до спільної молитви, адже Господь наш Ісус Христос сказав: "Де двоє або троє зібрані в моє ім'я, там я серед них" (Мт. 18, 20), - а також: "Просіть, і дасться вам; шукайте, і знайдете; стукайте, і відчинять вам" (Мт. 7, 7). Як відомо, молитви є різні (одна триває декілька хвилин і інша - лічені секунди), тому просимо про таку молитву, яку матимете змогу промовити.

Просимо помолитися

- за прославу Слуги Божого Митрополита Андрея (Шептицького) та Ісповідника віри Патріарха Йосифа (Сліпого);
- за здоров'я Надії;
- за Боже благословення для Олександра, Людмили, Назара;
- за благословення для Святослава і його швидке одужання після важкої аварії;
- за благословення для Андрія та Оксани, за мир злагоду і любов у їхній сім'ї і щоб Господь Бог подарував їм дитину;
- за благословення для Андрія, Лесі та Юлії і, щоб Господь допоміг їм подолали ту складну ситуацію, в якій вони опинилися;
- за ласки Божі для Ірини та Галини.У зв'язку з неполадками в роботі форми для надсилання прохань про молитву, просимо надсилати свої прохання безпосередньо на електронну адресу: press@ugcc.org.ua

Якщо Ви бажаєте залишити своє прохання, то просимо заповнити нижчеподану форму (формулювання прохання має бути чітким і лаконічним).

Ваше ім'я та прізвище:
         
Ваша ел. адреса (e-mail):
         
Текст прохання:
         
                         

На початок 


© 1995-2008 Українська Греко-Католицька Церква  Web від TRC