Зміст

Новини

Прес релізи

Церква в Україні

Історія УГКЦ

УГКЦ сьогодні

Офіційні документи

Патріархат

Бібліотека

Запитуємо священика

Контакти

Головна сторінка

Rambler's Top100

   В розділі...
     <<< Назад
  
• 01.01.2008
• 02.01.2008
• 03.01.2008
• 04.01.2008
• 05.01.2008
• 06.01.2008
• 07.01.2008
• 08.01.2008
• 09.01.2008
• 10.01.2008
• 11.01.2008
• 12.01.2008
• 13.01.2008
• 14.01.2008
• 15.01.2008
• 16.01.2008
 17.01.2008
• 18.01.2008
• 19.01.2008
• 20.01.2008
• 21.01.2008
• 22.01.2008
• 23.01.2008
• 24.01.2008
• 25.01.2008
• 26.01.2008
• 27.01.2008
• 28.01.2008
• 29.01.2008
• 30.01.2008
• 31.01.2008
   17.01.2008

17 січня 2008 року


Передсвяття Богоявлення.
Собор свв. 70 апостолів.
Преп. Теоктиста ігумена, що в Кукумі Сікелійській.Собор сімдесяти апостолів

Окрім 12 Христових апостолів, св. євангелист Лука згадує ще 70 учнів, які після вознесіння Ісуса Христа проповідували Христову науку, а часто терпіннями і мученицькою кров'ю поширювали й зміцнювали Христову Церкву.

До них належать: Агав, Акила, Амилій, Ананія, Андронік, Апелій, Аполос, Аристарх, Аристовул, Артема, Архип, Ахаїк, Варнава (Йосиф), Вартоломій (Натанаїл), Ґай, Еводій, Епафрас, Епафродит, Епенет, Ераст, Ерм, Ермій, Зина, Іродіон, Йосій, Варсава-Юст, Карпо, Кесар, Кифа, Клеопа, Климент, Кондрат, Крисп, Кварт, Лин, Лука, Лукій, Марко, Марко (Іван), Матій, Мнасон, Наркис, Никонор, Олімп, Онисим, Пармен, Патровас, Прохор, Пуд, Родіон, Руф, Сила, Силуан, Семен – Господній родич, Сосипатр, Состен, Стахій, Степан, Терцій, Тимон, Тихік, Трофим, Урбан, Филип, Филогон, Флегонт, Фортунат, Тадей, Яків – Господній родич та Ясон.

Імена Христових учнів знаходимо в Діяннях апостолів і посланнях, в основному св. Павла.

Преподобний Теоктист

Преподобний Теоктист заснував обитель в місті Кукумі на острові Сицілія, де став ігуменом. В його монастирі жили грецькі ченці, що втікали від переслідувань іконоборців. Помер преподобний у 800 році.

На початок 1 соборне послання ап. Івана 1, 8 - 2, 6

Улюблені, коли ми кажемо, що не маємо гріха, обманюємо самі себе, і правди в нас немає. Якже ми визнаємо наші гріхи, то Він вірний і правдивий, щоб нам простити наші гріхи і очистити нас від усякої неправди. Коли ми кажемо, що ми не згрішили, то чинимо Його неправдомовним, і Його слова в нас немає. Дітоньки мої, пишу вам те, щоб ви не грішили. Якже хтось згрішить, ми маємо заступника перед Отцем, Ісуса Христа, праведного. Він примирення за гріхи наші і не лише за наші, але й за гріхи всього світу. З того знаємо, що ми Його пізнали, коли ми бережемо Його заповіді. Хто каже: Я Його знаю, і заповідей Його не зберігає, той неправдомовець і правди в ньому немає. А хто зберігає Його слова, в тому Божа любов справді досконала. З того й знаємо, що ми в Ньому. Хто каже, що в Ньому перебуває, повинен так поводитись, як Він поводився.

На початок Євангеліє від Марка 13, 31 - 14, 2

Сказав Господь Своїм учням: Небо і земля пройдуть, слова ж Мої не пройдуть. Про день же той чи годину, ніхто не знає, ні ангели на небі, ні Син, тільки Отець. Глядіть, чувайте, не знаєте бо, коли настане той час. І воно так, як чоловік, що, від'їжджаючи, зоставив свій дім, дав слугам своїм владу і кожному роботу, і велів воротареві пильнувати. Так пильнуйте й ви, бо не знаєте, коли прийде пан дому: увечорі, чи опівночі, чи як запіє півень, чи вранці, щоб, коли вернеться несподівано, не застав вас у сні. А що кажу вам, кажу всім: Чувайте! Два дні ж по тому мала бути Пасха й Опрісноки, і первосвященики та книжники шукали, як би Його схопити підступом і вбити, та казали: Тільки не під час свята, щоб не було розруху в народі.

На початок Буддійська черниця Ріонен

Буддійська черниця на ім'я Ріонен народилася в 1779 році. Її дідом був славетний японський воїн Сінген. У свій час її визнали за найгарнішу дівчину в усій Японії, а також надзвичайно талановиту поетку. Тож у віці сімнадцяти років вона вже була при імператорському дворі, де стала улюбленицею імператриці. Коли ж та раптово померла, Ріонен глибоко пережила цю втрату. До неї прийшло усвідомлення минущості всього земного. Саме тоді вона вирішила вивчати Дзен.

Та родичі не хотіли про це й слухати. Вони по суті силоміць видали дівчину заміж, однак вона домоглася від свого майбутнього чоловіка згоди стати монахинею після того, як народить йому трьох дітей. На двадцять шостому році життя вона виконала цю умову. А тоді ні благання чоловіка, ніщо в світі не могло вже відвернути її від виконання свого наміру, що йшов із самісінького серця. Вона поголила голову, взяла собі ім'я Ріонен, що означає «цілковите розуміння», і вирушила на пошуки.

Прибувши до міста Едо, молода жінка попросилася в учениці до Учителя Тецугю. Той поглянув на неї і відмовив: була занадто гарна. Інший Учитель, Хакуо, був тієї ж думки: її врода, сказав він, буде лише джерелом постійних клопотів. Тоді Ріонен розпеченим залізом поставила собі на обличчі тавро, назавжди погубивши свою красу. Коли ж знову прийшла до Хакуо, той прийняв її за ученицю.

На згадку про цю подію Ріонен написала на зворотньому боці маленького дзеркальця такі рядки:

Прислуговуючи імператриці,
я палила ладан,
щоб духмяніли мої чудові шати.
А тепер, блукаючи, немов жебрачка,
таврую обличчя,
щоб увійти у світ Дзену.

Коли ж відчула наближення смерті, написала ще й таке:

Шістдесят шість разів мої очі милувалися
красою осені.
Не проси більшого.
Просто вслухайся в шум соснових верхів,
коли немає найменшого вітерця.

Ентоні де Мелло. Молитва жаби. т. 2. - Свічадо, 1999

На початок Прохання про молитву

З 9 грудня 2003 року на цьому місці у "Покутті" Ви можете подати своє прохання про молитву. А ми передамо його сестрам-монахиням Української Греко-Католицької Церкви, які будуть молитися у Вашому намірі. Якщо Ви не заперечуватимете, прохання буде активізоване тут (тільки текст прохання, без вказівки імені та прізвища того, хто просить про молитву).

Запрошуємо відвідувачів нашої сторінки до спільної молитви, адже Господь наш Ісус Христос сказав: "Де двоє або троє зібрані в моє ім'я, там я серед них" (Мт. 18, 20), - а також: "Просіть, і дасться вам; шукайте, і знайдете; стукайте, і відчинять вам" (Мт. 7, 7). Як відомо, молитви є різні (одна триває декілька хвилин і інша - лічені секунди), тому просимо про таку молитву, яку матимете змогу промовити.

Просимо помолитися

- за прославу Слуги Божого Митрополита Андрея (Шептицького) та Ісповідника віри Патріарха Йосифа (Сліпого);
- за здоров'я Надії;
- за Боже благословення для Олександра, Людмили, Назара;
- за благословення для Святослава і його швидке одужання після важкої аварії;
- за благословення для Андрія та Оксани, за мир злагоду і любов у їхній сім'ї і щоб Господь Бог подарував їм дитину;
- за благословення для Андрія, Лесі та Юлії і, щоб Господь допоміг їм подолали ту складну ситуацію, в якій вони опинилися;
- за ласки Божі для Ірини та Галини;
- за Боже благословення для Віктора, Олександра, Галини, Петра, Каземіра, Світлани, Олени, Оксани, Віри;
- за Боже благословення для Михайла, Олени, Настасії, Маркіяна, Миколи, Ольги, Володимира, Евеліни, Ілони, Геннадія, Ярослава, Марти, Марти, Ірини, Галини, Михайла, Світлани, Світлани;
- за упокій Петра, Юстини, Миколи, Василя, Кулини, Миколи, Івана, Матрони;
- за упокій Михайла, Марії, Тетяни, Анни, Петра, Станіслава, Данила, Меланки, Стефи, Михайла, Гриня, Василя, Йосифа;
- за упокій Михайла, Марії, Миколи, Людмили, Валентини, Антона, Єфросинії, Олексія, Семена, Єви;
- за упокій Василя, Емілії, Богдана, Лідії, Віктора, Михайла, Наталії, Зінаїди, Михайла, Миколи, Миколи;
- за здоров'я душі, тіла Тетяни і Вадима, мир, злагоду в їх сім’ї, любов між ними і за те, щоб Господь Бог дав їм дитину;
- за здоров'я душі, тіла Михайла, мир, злагоду , щоб Господь Бог дав Михайлові роботу;
- за упокій Нелі, Луня;
- за Боже благословення для священників Романа, Романа, Івана, Андрія, Миколу, Тимотея, Володимира, Юрія;
- за Боже благословення для сестер Емілії, Бернадети, Ольги, Володимири;
- за упокій воїнів ОУН, УПА, запорізьких козаків знищених Катериною II та душі в чистилищі українського народу;
- за упокій душ, які померли під час голодомору;
- за Боже благословення для готельного бізнесу Михайла, Світлани.У зв'язку з неполадками в роботі форми для надсилання прохань про молитву, просимо надсилати свої прохання безпосередньо на електронну адресу: press@ugcc.org.ua

Якщо Ви бажаєте залишити своє прохання, то просимо заповнити нижчеподану форму (формулювання прохання має бути чітким і лаконічним).

Ваше ім'я та прізвище:
         
Ваша ел. адреса (e-mail):
         
Текст прохання:
         
                         

На початок 


© 1995-2008 Українська Греко-Католицька Церква  Web від TRC