Зміст

Новини

Прес релізи

Церква в Україні

Історія УГКЦ

УГКЦ сьогодні

Офіційні документи

Патріархат

Бібліотека

Запитуємо священика

Контакти

Головна сторінка

Rambler's Top100

   В розділі...
     <<< Назад
  
• 01.01.2008
• 02.01.2008
• 03.01.2008
• 04.01.2008
• 05.01.2008
• 06.01.2008
• 07.01.2008
• 08.01.2008
• 09.01.2008
• 10.01.2008
• 11.01.2008
• 12.01.2008
• 13.01.2008
• 14.01.2008
• 15.01.2008
• 16.01.2008
• 17.01.2008
• 18.01.2008
• 19.01.2008
• 20.01.2008
 21.01.2008
• 22.01.2008
• 23.01.2008
• 24.01.2008
• 25.01.2008
• 26.01.2008
• 27.01.2008
• 28.01.2008
• 29.01.2008
• 30.01.2008
• 31.01.2008
   21.01.2008

21 січня 2008 року


Преп. Георгія Хозевіта.
Преп. Домніки і Еміліяна, ісп.Святий Георгій Хозевіт

Святий Георгій Хозевіт народився 730 року на острові Кіпр. В юності він потайки помандрував до Святої Землі, щоб відвідати місця, де жив, навчав і терпів наш Спаситель. Потім він вибрався до Коломанського монастиря, де ігуменом був його рідний брат Іраклід. Оскільки устав не дозволяв приймати у чернечу братію неповнолітніх, брат примістив Георгія в Хозевітському монастирі неподалік Єрусалима. Тут Георгій вів побожне життя, повне монаших подвигів, праці і ревної молитви аж до смерті.

Коли 812 року Георгій прощався зі своїми співбратами перед відходом до Господа, то тричі промовив: "Не бійся, душе, виходь з радістю зі свого тіла. Іди вітати та оглядати Боже обличчя, красу неба і славу всіх Святих". Після цього він віддав свою святу душу в руки Небесного Отця.

Преподобна Домніка

Преподобна Домніка прибула з Картагену до Царгороду за святого царя Теодозія Великого. Тут вона прийняла Хрещення від Патріарха Нектарія і поступила в монастир. Строгими і тривалими подвигами зійшла вона на висоту духовної досконалості. Свята зціляла хворих, виявляла силу над стихіями, передбачала майбутнє. Прикрашена чеснотами, свята відійшла у вічність непорочною дівою в глибокій старості (+ 474).

Святитель Еміліян

Святитель Еміліян, єпископ Кизіцький, жив за царювання імператора-іконоборця Льва Вірменина (813-820). Разом з іншими єпископами він був викликаний в палац до імператора, який настирливо вимагав від єпископів відмовитися від шанування святих ікон. Святитель Еміліян перший твердо відповідав імператору, що питання про іконопочитання може обговорюватися і розв'язуватися лише в Церкві духовними особами, а не в царському палаці. У 815 році він був засланий в ув'язнення за православну віру, де і помер як ісповідник.

На початок Послання ап. Павла до Євреїв 8, 7-13

Браття, коли б перший завіт був бездоганний, то не було б місця для другого. Та Господь, докоряючи їм, говорить: Ось надходять дні, мовить, і я укладу новий завіт з домом Ізраїля і з домом Юди: не за завітом, що я уклав був з їхніми батьками в день, коли був взяв їх за руку, щоб вивести з землі Єгипетської. А що вони при моїм завіті не зосталися, говорить Господь, то я їх покину Ось той завіт, що я заключу з домом Ізраїля: По тих днях, каже Господь, я, поклавши мої закони їм на ум, напишу їх у них на серці і буду їм Богом, а вони будуть моїм народом. Ніхто не матиме потреби навчати свого ближнього, і ніхто свого брата, кажучи: Пізнай Господа. Всі бо вони, від найменшого до найбільшого, будуть Мене знати. Я бо буду милосердний супроти їхньої несправедливости, і їхніх гріхів не буду більше згадувати. А коли Він каже: Новий, тим робить перший старим. А те, що передавнене й застаріле, те близько заникнення.

На початок Євангеліє від Марка 8, 11-21

В той час вийшли фарисеї і стали сперечатися з Ісусом і, спокушаючи Його, вимагали від Нього знаку з неба. Зітхнув Він важко з глибини серця і каже: Чого цей рід вимагає знаку? Істинно кажу вам: Не дасться цьому родові знаку! І, покинувши їх, знову сів у човен, і поплив на той бік. Учні ж забули взяти хліба — мали з собою лиш один хліб у човні. Він остерігав їх, кажучи: Глядіть бережіться закваски фарисейської та Іродової! І вони стали говорити між собою про те, що не мають хліба. Ісус, довідавшись про те, каже до них: Чого між собою говорите, що не маєте хліба? Невже ви іще не розумієте і не тямите? Невже у вас іще нечуле серце? Маючи очі — не бачите? Маючи вуха — не чуєте? Не пам'ятаєте, як я ламав п'ять хлібів на п'ять тисяч? Скільки кошів, повних куснів, ви зібрали? — Дванадцять, кажуть Йому. А коли Я розламав сім хлібів на чотири тисячі, скільки кошів куснів ви зібрали? — Сім, кажуть Йому. І Він сказав їм: Іще не розумієте?

На початок «Мені ж так і залишиться 95 років»

Один молодий репортер намагався витягнути в старезного діда, що мешкав у державному притулку для старих, щось цікаве з його життя.

- Дідусю, - мовив він, - що б Ви відчули, якби раптом отримали листа з повідомленням, що якийсь далекий родич заповів Вам 10 мільйонів доларів?

- Синку, - поволі говорив старий, - але ж мені так і залишиться 95 років, правда?


Ентоні де Мелло. Молитва жаби. т. 2. - Свічадо, 1999

На початок Прохання про молитву

З 9 грудня 2003 року на цьому місці у "Покутті" Ви можете подати своє прохання про молитву. А ми передамо його сестрам-монахиням Української Греко-Католицької Церкви, які будуть молитися у Вашому намірі. Якщо Ви не заперечуватимете, прохання буде активізоване тут (тільки текст прохання, без вказівки імені та прізвища того, хто просить про молитву).

Запрошуємо відвідувачів нашої сторінки до спільної молитви, адже Господь наш Ісус Христос сказав: "Де двоє або троє зібрані в моє ім'я, там я серед них" (Мт. 18, 20), - а також: "Просіть, і дасться вам; шукайте, і знайдете; стукайте, і відчинять вам" (Мт. 7, 7). Як відомо, молитви є різні (одна триває декілька хвилин і інша - лічені секунди), тому просимо про таку молитву, яку матимете змогу промовити.

Просимо помолитися

- за прославу Слуги Божого Митрополита Андрея (Шептицького) та Ісповідника віри Патріарха Йосифа (Сліпого);
- за здоров'я душі і тіла Марії;
- за здоров'я Надії;
- за Боже благословення для Олександра, Людмили, Назара;
- за благословення для Святослава і його швидке одужання після важкої аварії;
- за благословення для Андрія та Оксани, за мир злагоду і любов у їхній сім'ї і щоб Господь Бог подарував їм дитину;
- за благословення для Андрія, Лесі та Юлії і, щоб Господь допоміг їм подолали ту складну ситуацію, в якій вони опинилися;
- за ласки Божі для Ірини та Галини;
- за Боже благословення для Віктора, Олександра, Галини, Петра, Каземіра, Світлани, Олени, Оксани, Віри;
- за Боже благословення для Михайла, Олени, Настасії, Маркіяна, Миколи, Ольги, Володимира, Евеліни, Ілони, Геннадія, Ярослава, Марти, Марти, Ірини, Галини, Михайла, Світлани, Світлани;
- за упокій Петра, Юстини, Миколи, Василя, Кулини, Миколи, Івана, Матрони;
- за упокій Михайла, Марії, Тетяни, Анни, Петра, Станіслава, Данила, Меланки, Стефи, Михайла, Гриня, Василя, Йосифа;
- за упокій Михайла, Марії, Миколи, Людмили, Валентини, Антона, Єфросинії, Олексія, Семена, Єви;
- за упокій Василя, Емілії, Богдана, Лідії, Віктора, Михайла, Наталії, Зінаїди, Михайла, Миколи, Миколи;
- за здоров'я душі, тіла Тетяни і Вадима, мир, злагоду в їх сім’ї, любов між ними і за те, щоб Господь Бог дав їм дитину;
- за здоров'я душі, тіла Михайла, мир, злагоду , щоб Господь Бог дав Михайлові роботу;
- за упокій Нелі, Луня;
- за Боже благословення для священників Романа, Романа, Івана, Андрія, Миколу, Тимотея, Володимира, Юрія;
- за Боже благословення для сестер Емілії, Бернадети, Ольги, Володимири;
- за упокій воїнів ОУН, УПА, запорізьких козаків знищених Катериною II та душі в чистилищі українського народу;
- за упокій душ, які померли під час голодомору;
- за Боже благословення для готельного бізнесу Михайла, Світлани.У зв'язку з неполадками в роботі форми для надсилання прохань про молитву, просимо надсилати свої прохання безпосередньо на електронну адресу: [email protected]

Якщо Ви бажаєте залишити своє прохання, то просимо заповнити нижчеподану форму (формулювання прохання має бути чітким і лаконічним).

Ваше ім'я та прізвище:
         
Ваша ел. адреса (e-mail):
         
Текст прохання:
         
                         

На початок 


© 1995-2008 Українська Греко-Католицька Церква  Web від TRC