Зміст

Новини

Прес релізи

Церква в Україні

Історія УГКЦ

УГКЦ сьогодні

Офіційні документи

Патріархат

Бібліотека

Запитуємо священика

Контакти

Головна сторінка

Rambler's Top100

   В розділі...
     <<< Назад
  
• 01.01.2008
• 02.01.2008
• 03.01.2008
• 04.01.2008
• 05.01.2008
• 06.01.2008
• 07.01.2008
• 08.01.2008
• 09.01.2008
• 10.01.2008
• 11.01.2008
• 12.01.2008
• 13.01.2008
• 14.01.2008
• 15.01.2008
• 16.01.2008
• 17.01.2008
• 18.01.2008
• 19.01.2008
• 20.01.2008
• 21.01.2008
 22.01.2008
• 23.01.2008
• 24.01.2008
• 25.01.2008
• 26.01.2008
• 27.01.2008
• 28.01.2008
• 29.01.2008
• 30.01.2008
• 31.01.2008
   22.01.2008

22 січня 2008 року


Св. муч. Полієвкта.Святий Полієвкт

Святий Полієвкт жив у III ст. у вірменському місті Мелітині і був багатим та хоробрим старшиною римської армії. Полієвкт мав одного найсердечнішого друга Неарха, який, будучи ревним християнином, навернув його до Христової віри.

Під час переслідування християн Полієвкт привселюдно визнав свою віру в правдивого Бога. Він розповів, як з'явився йому Ісус Христос і, знявши з нього військову уніформу, одягнув в дуже дорогу і ясну одежу, та ще дав крилатого коня. Це видіння означало, що незабаром Полієвкт стане лицарем неба, куди прибуде на крилатому коні мучеництва. Тоді відважному Полієвкту відрубали голову і так він був хрещений власною кров'ю. Невдовзі його святі мощі перенесли до Царгорода. На честь св. Полієвкта близько 377 року в його рідному місті збудували церкву.

На початок Послання ап. Павла до Євреїв 9, 8-10; 15-23

Браття, Дух Святий показує, що дорога в святиню ще не відкрита, доки стоїть перший намет. Це образ теперішнього часу, коли приносяться дари й жертви, які не можуть зробити досконалим у совісті того, хто служить. Це лиш тілесні установи щодо страв, напоїв та різних обмивань, установлені до часу їхнього виправлення. Власне тому Він є посередником нового завіту, щоб, після того, як наступила Його смерть для відкуплення гріхів першого завіту, вибрані одержали обітницю вічного спадкоємства. Бо де завіт, там мусить наступити смерть заповітника. Завіт є важливим лиш по смерті, він не має сили, поки живе заповітник. Тому й перший завіт не був освячений без крови. Бо коли Мойсей був проголосив усі заповіді за законом усьому народові, він узяв крови бичків та козлів з водою червоної вовни та іссопу і покропив самі книги та ввесь народ, кажучи: Це кров завіту, що його Бог установив для вас. Так само й намет і ввесь служебний посуд покропив кров'ю. Зрештою, за законом, майже все очищується кров'ю, і без кровопролиття немає відпущення. Треба було, отже, щоб тоді, як подоби небесних речей очищувалися таким чином, то самі небесні речі очищувалися жертвами, багато ліпшими від тих.

На початок Євангеліє від Марка 8,22-26

В той час прийшов Ісус у Витсаїду, і ось приводять Йому сліпого, й просять, щоб Його доторкнувся. Узявши сліпого за руку, вивів Він його за село і, помазавши йому слиною очі, поклав на нього руки й спитав його: Чи бачиш що? Глянув той і каже: Бачу людей — наче б дерева ходячі. Тоді Ісус знову поклав йому руки на очі, і той прозрів, і одужав, і бачив усе ясно й далеко. Послав Він його додому, кажучи: Не входь у село; і нікому в селі не розказуй!

На початок Перли за їжу

Якось увечері до караван-сараю, що стояв у пустелі, майже одночасно прибули два купці, що торгували коштовностями. Кожного з них дратувала присутність іншого. Розвантажуючи свого верблюда, один купець не втримався від спокуси і нібито випадково випустив з рук велику перлину, що покотилася по землі до ніг сусіда. Той підняв її і з показною люб'язністю повернув власникові, кажучи:

— Гарні ж у вас перли, добродію. Ось ця — велика і блискуча, наче щойно з морського дна.

— Як ґречно з Вашого боку, — відказав купець. — Втім, це одна з найменших перлин, які в мене є. Неподалік біля вогню сидів якийсь бедуїн, що мовчки спостерігав за цією виставою. Він звівся на ноги й запросив обох купців розділити з ним трапезу, під час якої розповів їм таку історію:

«Друзі мої, колись давно я був, як і ви, купцем, і теж торгував коштовними речами. Одного разу в пустелі мій караван потрапив у сильну піщану бурю. Нас жбурляло в різні боки, аж доки мої товариші не зникли з очей, а я остаточно не заблукав. Минали дні, й у відчаї я став усвідомлювати, що ходжу по пустелі колами, не маючи жодного уявлення про те, де перебуваю і куди податися. Тоді, вже майже вмираючий з голоду, я зняв зі спини верблюда всі свої речі і почав чи не всоте обмацувати кожен клунок. Як же я зрадів, коли знайшов торбинку, яку досі не помічав. Мої пальці тремтіли, коли я розривав її, сподіваючись побачити там щось їстівне. Уявіть же тепер моє розчарування, коли виявилося, що в ній були всього-на-всього якісь перли».


Ентоні де Мелло. Молитва жаби. т. 2. - Свічадо, 1999

На початок Прохання про молитву

З 9 грудня 2003 року на цьому місці у "Покутті" Ви можете подати своє прохання про молитву. А ми передамо його сестрам-монахиням Української Греко-Католицької Церкви, які будуть молитися у Вашому намірі. Якщо Ви не заперечуватимете, прохання буде активізоване тут (тільки текст прохання, без вказівки імені та прізвища того, хто просить про молитву).

Запрошуємо відвідувачів нашої сторінки до спільної молитви, адже Господь наш Ісус Христос сказав: "Де двоє або троє зібрані в моє ім'я, там я серед них" (Мт. 18, 20), - а також: "Просіть, і дасться вам; шукайте, і знайдете; стукайте, і відчинять вам" (Мт. 7, 7). Як відомо, молитви є різні (одна триває декілька хвилин і інша - лічені секунди), тому просимо про таку молитву, яку матимете змогу промовити.

Просимо помолитися

- за прославу Слуги Божого Митрополита Андрея (Шептицького) та Ісповідника віри Патріарха Йосифа (Сліпого);
- за здоров'я душі і тіла Марії;
- за здоров'я Надії;
- за Боже благословення для Олександра, Людмили, Назара;
- за благословення для Святослава і його швидке одужання після важкої аварії;
- за благословення для Андрія та Оксани, за мир злагоду і любов у їхній сім'ї і щоб Господь Бог подарував їм дитину;
- за благословення для Андрія, Лесі та Юлії і, щоб Господь допоміг їм подолали ту складну ситуацію, в якій вони опинилися;
- за ласки Божі для Ірини та Галини;
- за Боже благословення для Віктора, Олександра, Галини, Петра, Каземіра, Світлани, Олени, Оксани, Віри;
- за Боже благословення для Михайла, Олени, Настасії, Маркіяна, Миколи, Ольги, Володимира, Евеліни, Ілони, Геннадія, Ярослава, Марти, Марти, Ірини, Галини, Михайла, Світлани, Світлани;
- за упокій Петра, Юстини, Миколи, Василя, Кулини, Миколи, Івана, Матрони;
- за упокій Михайла, Марії, Тетяни, Анни, Петра, Станіслава, Данила, Меланки, Стефи, Михайла, Гриня, Василя, Йосифа;
- за упокій Михайла, Марії, Миколи, Людмили, Валентини, Антона, Єфросинії, Олексія, Семена, Єви;
- за упокій Василя, Емілії, Богдана, Лідії, Віктора, Михайла, Наталії, Зінаїди, Михайла, Миколи, Миколи;
- за здоров'я душі, тіла Тетяни і Вадима, мир, злагоду в їх сім’ї, любов між ними і за те, щоб Господь Бог дав їм дитину;
- за здоров'я душі, тіла Михайла, мир, злагоду , щоб Господь Бог дав Михайлові роботу;
- за упокій Нелі, Луня;
- за Боже благословення для священників Романа, Романа, Івана, Андрія, Миколу, Тимотея, Володимира, Юрія;
- за Боже благословення для сестер Емілії, Бернадети, Ольги, Володимири;
- за упокій воїнів ОУН, УПА, запорізьких козаків знищених Катериною II та душі в чистилищі українського народу;
- за упокій душ, які померли під час голодомору;
- за Боже благословення для готельного бізнесу Михайла, Світлани.У зв'язку з неполадками в роботі форми для надсилання прохань про молитву, просимо надсилати свої прохання безпосередньо на електронну адресу: press@ugcc.org.ua

Якщо Ви бажаєте залишити своє прохання, то просимо заповнити нижчеподану форму (формулювання прохання має бути чітким і лаконічним).

Ваше ім'я та прізвище:
         
Ваша ел. адреса (e-mail):
         
Текст прохання:
         
                         

На початок 


© 1995-2008 Українська Греко-Католицька Церква  Web від TRC