Зміст

Новини

Прес релізи

Церква в Україні

Історія УГКЦ

УГКЦ сьогодні

Офіційні документи

Патріархат

Бібліотека

Запитуємо священика

Контакти

Головна сторінка

Rambler's Top100

   В розділі...
     <<< Назад
  
• 01.01.2008
• 02.01.2008
• 03.01.2008
• 04.01.2008
• 05.01.2008
• 06.01.2008
• 07.01.2008
• 08.01.2008
• 09.01.2008
• 10.01.2008
• 11.01.2008
• 12.01.2008
• 13.01.2008
• 14.01.2008
• 15.01.2008
• 16.01.2008
• 17.01.2008
• 18.01.2008
• 19.01.2008
• 20.01.2008
• 21.01.2008
• 22.01.2008
• 23.01.2008
 24.01.2008
• 25.01.2008
• 26.01.2008
• 27.01.2008
• 28.01.2008
• 29.01.2008
• 30.01.2008
• 31.01.2008
   24.01.2008

24 січня 2008 року


Преп. Теодосія, спільного життя начальника.Святий Теодосій Великий

Святий Теодосій Великий народився 423 року в містечку Гарисі у провінції Каппадокії, що в Малій Азії. Юнаком вирушив до Єрусалима, щоб у пустелі вести богопосвячене життя. За благословенням св. Симеона Стовпника замешкав на горі Сіон. Невдовзі він поселився у печері, де прожив 30 років у молитві, пості й чуванні. Теодосій збудував великий монастир, в якому монахи жили за правилами чернечого життя св. Василія Великого.

Теодосій мужньо обороняв святу віру від єретиків. Його красномовні проповіді та численні чуда навертали до правдивої віри багато людей. Коли імператор довідався, що в Єрусалимі одна жінка зцілилася від раку, діткнувшись одежі Теодосія, то вигнав його з країни. Повернувшись із заслання, Теодосій прожив ще 11 років і відійшов у вічність 529 року.

На початок Послання ап. Павла до Євреїв 10, 35 - 11, 7

Браття, не покидайте, цього довір'я, воно бо має велику нагороду Вам бо треба терпеливости, щоб ви, виконуючи Божу волю, одержали обітницю. Бо: Ще трохи, дуже мало часу, і Той, хто має прийти, прийде, не забариться. А праведник з віри буде жити; коли ж він відступить, не матиме вподобання в Моїй душі. Та ми не з тих, що відступають собі на погибель, а з тих, що вірують для спасіння душі. Віра є запорукою того, чого сподіваємося, доказом речей невидимих. через неї предки отримали добре свідчення. Вірою ми пізнаємо, що світ сотворений словом Божим, так що видиме постало з невидимого. Вірою Авель приніс Богові кращу, ніж Каїн, жертву; вона засвідчила, що він праведний, коли сам Бог дав свідчення про його дари; нею він, хоч і мертвий, далі промовляє. Вірою Енох був перенесений, щоб не бачити смерти; його не знайдено, Бог бо його переніс. А перед його перенесенням він отримав свідчення, що подобався Богові. Без віри не можливо подобатися Богові, бо хто приступає до Бога, мусить вірити, що Він існує і нагороджує тих, що Його шукають. Вірою Ной, діставши об'явлення небесне про те, чого ще не бачив, богобоязно збудував ковчег, щоб спасти свій дім; нею він світ осудиві став спадкоємцем праведности, яка з віри.

На початок Євангеліє від Марка 9, 10-16

В той час учні, зберігши слово Ісуса, питали один одного, що воно значить воскреснути з мертвих. І спитали вони Його: Чому книжники кажуть, що Ілля прийде перше? Він відповів їм: Ілля має прийти перше і все до ладу привести. Але як то воно про сина Людського написано, що Він мусить багато страждати і бути погордженим? Однак кажу вам, що Ілля вже був прийшов, і вони вчинили з ним, що хотіли, як написано про нього. Вернувшися до учнів, побачив навкола силу народу і книжників, що сперечалися з ними. Як тільки ввесь народ узрів Ісуса, здивувався вельми і, біжучи до Нього, став вітати Його.

На початок П'ятсот тисяч динарів за годину життя

Один скупендря наскладав п'ятсот тисяч динарів. Тож попереду його чекав цілий рік безтурботного існування, і він почав було розмірковувати, як вигідніше вкласти гро­ші, коли це раптом перед ним з'явився Ангел Смерті.

Чоловік став благати Ангела, щоби той дозволив йому ще трохи пожити, та все даремно.

– Подаруй мені всього три дні, і я віддам тобі половину своїх статків, – просив він, однак Ангел затявся на своєму і схопив його за руку, аби потягнути на той світ.

– Благаю тебе, дай мені тільки один день, і можеш взяти все, що я заробив за життя своїм потом і важкою працею. Проте Ангел був невблаганним.

Зрештою він дав нещасному кілька хвилин, щоб написати ці рядки:

«О ти, котрий натрапив на цю записку, ким би ти не був, але якщо маєш на що прожити, то не марнуй часу, нагромаджуючи гроші. Живи! За свої п'ятсот тисяч ди­нарів я не зумів купити навіть однієї години життя».

Коли помирає мільйонер і люди запитують: «Скільки він залишив?», у відповідь, як правило, звучить: «Геть усе!».

Та іноді вони чують: «Він не залишив нічого. Його просто від цього відірвали».


Ентоні де Мелло. Молитва жаби. т. 2. - Свічадо, 1999

На початок Прохання про молитву

З 9 грудня 2003 року на цьому місці у "Покутті" Ви можете подати своє прохання про молитву. А ми передамо його сестрам-монахиням Української Греко-Католицької Церкви, які будуть молитися у Вашому намірі. Якщо Ви не заперечуватимете, прохання буде активізоване тут (тільки текст прохання, без вказівки імені та прізвища того, хто просить про молитву).

Запрошуємо відвідувачів нашої сторінки до спільної молитви, адже Господь наш Ісус Христос сказав: "Де двоє або троє зібрані в моє ім'я, там я серед них" (Мт. 18, 20), - а також: "Просіть, і дасться вам; шукайте, і знайдете; стукайте, і відчинять вам" (Мт. 7, 7). Як відомо, молитви є різні (одна триває декілька хвилин і інша - лічені секунди), тому просимо про таку молитву, яку матимете змогу промовити.

Просимо помолитися

- за прославу Слуги Божого Митрополита Андрея (Шептицького) та Ісповідника віри Патріарха Йосифа (Сліпого);
- за Боже благословення для Віктора, Олександра, Галини, Петра, Каземіра, Світлани, Олени, Оксани, Віри;
- за Боже благословення для Михайла, Олени, Настасії, Маркіяна, Миколи, Ольги, Володимира, Евеліни, Ілони, Геннадія, Ярослава, Марти, Марти, Ірини, Галини, Михайла, Світлани, Світлани;
- за упокій Петра, Юстини, Миколи, Василя, Кулини, Миколи, Івана, Матрони;
- за упокій Михайла, Марії, Тетяни, Анни, Петра, Станіслава, Данила, Меланки, Стефи, Михайла, Гриня, Василя, Йосифа;
- за упокій Михайла, Марії, Миколи, Людмили, Валентини, Антона, Єфросинії, Олексія, Семена, Єви;
- за упокій Василя, Емілії, Богдана, Лідії, Віктора, Михайла, Наталії, Зінаїди, Михайла, Миколи, Миколи;
- за здоров'я душі, тіла Тетяни і Вадима, мир, злагоду в їх сім’ї, любов між ними і за те, щоб Господь Бог дав їм дитину;
- за здоров'я душі, тіла Михайла, мир, злагоду , щоб Господь Бог дав Михайлові роботу;
- за упокій Нелі, Луня;
- за Боже благословення для священників Романа, Романа, Івана, Андрія, Миколу, Тимотея, Володимира, Юрія;
- за Боже благословення для сестер Емілії, Бернадети, Ольги, Володимири;
- за упокій воїнів ОУН, УПА, запорізьких козаків знищених Катериною II та душі в чистилищі українського народу;
- за упокій душ, які померли під час голодомору;
- за Боже благословення для готельного бізнесу Михайла, Світлани;
- за здоров'я душі і тіла Марії;
- за здоров'я Надії;
- за Боже благословення для Олександра, Людмили, Назара;
- за благословення для Святослава і його швидке одужання після важкої аварії;
- за благословення для Андрія та Оксани, за мир злагоду і любов у їхній сім'ї і щоб Господь Бог подарував їм дитину;
- за благословення для Андрія, Лесі та Юлії і, щоб Господь допоміг їм подолали ту складну ситуацію, в якій вони опинилися;
- за ласки Божі для Ірини та Галини;
- за упокій душі Назарія;
- за здоров'я та ласки Божі для Марічки.У зв'язку з неполадками в роботі форми для надсилання прохань про молитву, просимо надсилати свої прохання безпосередньо на електронну адресу: press@ugcc.org.ua

Якщо Ви бажаєте залишити своє прохання, то просимо заповнити нижчеподану форму (формулювання прохання має бути чітким і лаконічним).

Ваше ім'я та прізвище:
         
Ваша ел. адреса (e-mail):
         
Текст прохання:
         
                         

На початок 


© 1995-2008 Українська Греко-Католицька Церква  Web від TRC