Зміст

Новини

Прес релізи

Церква в Україні

Історія УГКЦ

УГКЦ сьогодні

Офіційні документи

Патріархат

Бібліотека

Запитуємо священика

Контакти

Головна сторінка

Rambler's Top100

   В розділі...
     <<< Назад
  
• 01.02.2008
 02.02.2008
• 03.02.2008
• 04.02.2008
• 05.02.2008
• 06.02.2008
• 07.02.2008
• 08.02.2008
• 09.02.2008
• 10.02.2008
• 11.02.2008
• 12.02.2008
• 13.02.2008
• 14.02.2008
• 15.02.2008
• 16.02.2008
• 17.02.2008
• 18.02.2008
• 19.02.2008
• 20.02.2008
• 21.02.2008
• 22.02.2008
• 23.02.2008
• 24.02.2008
• 25.02.2008
• 26.02.2008
• 27.02.2008
• 28.02.2008
• 29.02.2008
   02.02.2008

2 лютого 2008 року


Преп. і богоносного Євтимія Великого.Святий Євтимій Великий

Святий Євтимій Великий народився 378 року у вірменському місті Мелітині, де він пізніше був священиком і завідателем монастирів. Згодом Євтимій потайки вирушив до Святої Землі і замешкав в келії біля Єрусалима. Проживши п'ять років, він віддалився вглиб пустелі.

Згодом біля його печери почали поселятися побожні пустельники. Так постав монастир, настоятелем якого Євтимій призначив побратима Теоктиста, а сам почав вести в пустелі Рува над Мертвим морем самітне і дуже строге життя. Завдяки його чуду зцілення сина арабського князя багато арабів навернулися до Христової віри. Представники Євтимія брали участь у Вселенських Соборах в Ефесі 431 року та Халкідоні 451 року. Помер Євтимій 473 року, провівши 68 літ у пустелі.

На початок Послання ап. Павла до Колосян 1, 2-6

Браття, благодать вам і мир від Бога, Отця нашого. Дякуємо Богові, Отцеві Господа нашого Ісуса Христа, завжди молячись за вас відколи ми почули про вашу віру в Христа Ісуса та про любов, що маєте до всіх святих задля надії, що вам приготована на небі, яку ви перше чули в проповіді правди, в Євангелію, що до вас прибуло і що в усьому світі дає плоди і росте, так як у вас, від того дня, коли ви почули і пізнали ласку Божу в правді.

На початок Євангеліє від Луки 16, 10-15

Сказав Господь: Хто вірний у найменшому, той і в великому вірний; а хто нечесний у найменшому, той і в великому нечесний. Коли ви, отже, з нечесно набутим багатством не були вірні, то хто довірить вам чесне? І коли в чужім добрі не були вірні, хто вам дасть ваше? Ніякий слуга не може двом панам служити, бо, або одного зненавидить, і другого полюбить, або буде триматися одного, а другого занедбає. Не можете служити Богові і мамоні. Чули все це фарисеї, які любили гроші, і насміхалися з Нього. Він же до них промовив: Ви видаєте себе за праведних перед людьми, але Бог знає серця ваші; бо що в людей високе — Богові огидне.

На початок Грішник, що покутує

Один чоловік сімдесят років жив на світі, і прожив він усе життя своє в гріхах, і захворів цей чоловік – і не покутував. А коли прийшла смерть, в останню хвилину заплакав він і сказав: «Господи! Як розбійникові на хресті, прости мені!» Тільки-но встиг промовити – вийшла з нього душа. І полюбила душа грішника Бога, і повірила в милість Його, і прийшла до дверей раю. Почав грішник стукати і проситися в Царство Небесне. І почув він голос з-за дверей:

– Що це за людина стукає до воріт раю? І які діла здійснив цей чоловік у своєму житті?

І пролунав голос викривача: перерахував він усі грішні вчинки цієї людини і не назвав жодного доброго. І відповів голос з-за дверей:

– Не може грішник увійти в Царство Небесне. Відійди звідси.

І сказав чоловік:

– Пане, голос твій чую, а обличчя не бачу й імені твого не знаю.

І промовив голос:

– Я – апостол Петро.

І почав благати грішник:

– Змилуйся наді мною, Петре – апостоле, пригадай слабкість людську і милість Божу. Хіба ти не був учнем Христа, хіба ти не чув з Його вуст вчення і не бачив приклад Його життя? А пригадай: коли він тужив і сумував душею і тричі просив тебе не спати, а молитись, ти ж спав, тому що очі твої обважніли, і тричі Він застав тебе сонним. Так само і я. А пригадай ще, як обіцяв Йому самому до смерті не відрікатись від Нього і як ти тричі відрікся від Нього, коли Його повели до Каяфи. Так само і я. І пригадай ще, як заспівав півень, а ти вийшов геть і гірко заплакав. Так само і я. Не можеш мене не впустити.

За дверима раю тиша. Грішник почекав хвилину і знову почав стукати до дверей раю і проситись у Царство Небесне. Почувся з-за дверей інший голос, який спитав:

– Хто ця людина? І як вона жила на землі?

І відповідав голос викривача, і знову повторив про погані вчинки грішника і не назвав ніяких добрих справ. І відповідав голос з-за дверей:

– Відійди звідси: не можуть такі грішники жити разом з нами в раю.

І сказав грішник:

– Пане, голос твій чую, але обличчя твого не бачу й імені твого не знаю.

І відповів йому голос:

– Я – цар і пророк Давид. Грішник не впав у відчай, не відійшов від дверей раю, а почав говорити:

– Змилуйся наді мною, царю Давиде, пригадай слабкість людську і милосердя Боже. Бог любив тебе і возвеличив перед людьми. Все було в тебе – і царство, і слава, і багатство, і дружини, і діти, а побачив ти з даху дружину бідного чоловіка – і гріх увійшов в тебе, і взяв ти дружину Урії, і вбив його самого мечем амонитян. Ти, багатій, відібрав у бідняка останню овечку і погубив його самого. Те ж саме зробив і я. Згадай потім, як ти покутував і говорив: «Я визнаю свою провину і жалкую, що вчинив гріх свій». Так само і я. Не можеш мене не впустити.

І замовк голос за дверима. Постояв грішник трохи, потім знову почав стукати і проситися у Царство Небесне. І почувся з-за дверей третій голос і спитав:

– Що це за людина? І як вона прожила на світі?

І відповідав голос викривача, і втретє перерахував погані вчинки людини і не назвав добрих. І промовив голос з-за дверей:

– Відійди звідси: не можуть грішники увійти у Царство Небесне.

І відповідав грішник:

– Голос твій чую, але обличчя не бачу й імені твого не знаю.

І сказав голос:

– Я – Йоан Богослов, улюблений учень Христа.

І зрадів грішник, і сказав:

– Тепер не можеш мене не впустити. Петро і Давид впустять мене за те, що вони знають людську слабкість і милосердя Боже. А ти впустиш мене тому, що в тебе любові багато. Чи не ти, Йоане, написав у своїй книзі, що Бог є Любов і що хто не любить, той не знає Бога? Чи не ти говорив людям одне: «Брати, любіть один одного!» – Як же ти тепер мене зненавидиш і проженеш? Або зречись того, що ти сам казав, або полюби мене і впусти в Царство Небесне.

І відчинилися ворота райські, й обняв Йоан грішника, що покутує, і впустив його у Царство Небесне.


"Християнські легенди" - Свічадо, 2000

На початок Прохання про молитву

З 9 грудня 2003 року на цьому місці у "Покутті" Ви можете подати своє прохання про молитву. А ми передамо його сестрам-монахиням Української Греко-Католицької Церкви, які будуть молитися у Вашому намірі. Якщо Ви не заперечуватимете, прохання буде активізоване тут (тільки текст прохання, без вказівки імені та прізвища того, хто просить про молитву).

Запрошуємо відвідувачів нашої сторінки до спільної молитви, адже Господь наш Ісус Христос сказав: "Де двоє або троє зібрані в моє ім'я, там я серед них" (Мт. 18, 20), - а також: "Просіть, і дасться вам; шукайте, і знайдете; стукайте, і відчинять вам" (Мт. 7, 7). Як відомо, молитви є різні (одна триває декілька хвилин і інша - лічені секунди), тому просимо про таку молитву, яку матимете змогу промовити.

Просимо помолитися

- за прославу Слуги Божого Митрополита Андрея (Шептицького) та Ісповідника віри Патріарха Йосифа (Сліпого);
- за благословення для Святослава і його швидке одужання після важкої аварії;
- за благословення для Андрія та Оксани, за мир злагоду і любов у їхній сім'ї і щоб Господь Бог подарував їм дитину;
- за благословення для Андрія, Лесі та Юлії і, щоб Господь допоміг їм подолали ту складну ситуацію, в якій вони опинилися;
- за здоров'я та ласки Божі для Марічки;
- за здоров'я для маленької Іринки та за душевний спокій Оксани;
- за здоров'я душі і тіла Марії;
- за Боже благословення Марії, Геннадія, Миколи та Людмили;
- за зрозуміння свого правдивого покликання і за душевний спокій Ірини.У зв'язку з неполадками в роботі форми для надсилання прохань про молитву, просимо надсилати свої прохання безпосередньо на електронну адресу: [email protected]

Якщо Ви бажаєте залишити своє прохання, то просимо заповнити нижчеподану форму (формулювання прохання має бути чітким і лаконічним).

Ваше ім'я та прізвище:
         
Ваша ел. адреса (e-mail):
         
Текст прохання:
         
                         

На початок 


© 1995-2008 Українська Греко-Католицька Церква  Web від TRC