Зміст

Новини

Прес релізи

Церква в Україні

Історія УГКЦ

УГКЦ сьогодні

Офіційні документи

Патріархат

Бібліотека

Запитуємо священика

Контакти

Головна сторінка

Rambler's Top100

   В розділі...
     <<< Назад
  
• 01.02.2008
• 02.02.2008
• 03.02.2008
• 04.02.2008
• 05.02.2008
• 06.02.2008
 07.02.2008
• 08.02.2008
• 09.02.2008
• 10.02.2008
• 11.02.2008
• 12.02.2008
• 13.02.2008
• 14.02.2008
• 15.02.2008
• 16.02.2008
• 17.02.2008
• 18.02.2008
• 19.02.2008
• 20.02.2008
• 21.02.2008
• 22.02.2008
• 23.02.2008
• 24.02.2008
• 25.02.2008
• 26.02.2008
• 27.02.2008
• 28.02.2008
• 29.02.2008
   07.02.2008

7 лютого 2008 року


Св. Григорія Богослова, архиєп. Царгородського.Святий Григорій Богослов

Святий Григорій Богослов народився 329 року в Аріянзі у Малій Азії. Покинувши блискучу кар'єру юриста, він разом зі св. Василієм Великим декілька років вів у понтійській пустелі життя у молитві, пості та роздумах над Святим Письмом. Потім батько Григорія, св. Григорій Старший, який був єпископом Назіянза, висвятив його на священика. Згодом Григорій став єпископом у м. Сазимі. У 375 році він пішов у Ісаврійську Селевкію, де провів п'ять років аскетичного життя. 381 року Григорій став царгородським патріархом. У той час він виголосив свої славні проповіді про Пресвяту Трійцю, за які Халкідонський Собор назвав його Богословом.

На II Вселенському Соборі у Царгороді 381 року Григорій став його головою. Незабаром він зрікся патріаршого престолу й головування на Соборі і виїхав до Назіянза, де управляв батьківською єпархією. Помер Григорій Богослов 389 року в Аріянзі. Його мощі спочивають на вівтарі базиліки св. Петра у Ватикані.

На початок Соборне послання ап. Якова 4, 7-5, 9

Улюблені, коріться, Богові; а противтесь дияволові, і він утече від вас. Наблизьтеся до Бога і Він наблизиться до вас. Очистьте руки, грішники. Освятіть серця, двоєдушники. Потерпіть, жалуйте і плачте. Сміх ваш нехай у плач обернеться, а радість у смуток. Смиріться перед Господом і Він вас підніме. Не обмовляйте, брати, один одного. Хто обмовляє або судить брата свого, той обмовляє закон і законом судить. Коли ж ти закон судиш, то ти не виконавець, а суддя закону. Один лише законодавець і суддя, який може спасти і погубити. А ти хто такий, що судиш ближнього? Тепер послухайте ви, що говорите: Сьогодні або завтра підемо в те місто і перебудемо там рік, і будемо там торгувати і гроші заробляти. Ви, що не відаєте, що буде завтра. Яке бо ваше життя? Ви пара, що на короткий час з'являється, а потім зникає. Чому б вам радше не сказати: Коли така Господня воля, будемо жити і це чи те робити. Тепер ви хвалитесь у хвастощах ваших. Усяка така хвальба погана. Хто, отже, знає добро чинити, а його не чинить – грішить. Нумо тепер, багачі. Плачте і ридайте над злиднями, що вас спіткають. Багатство ваше зігнило, одежу вашу міль поїла. Золото ваше та срібло поіржавіло, а їхня іржа буде проти вас свідчити і поїсть, наче вогонь, ваше тіло. Ви назбирали собі гнів останніми днями. Ось платня робітників, що жали ваші ниви, вами затримана, кричить, і голосіння женців дійшло до вух Господа сил. Ви на землі розкошували й жили в розпусті, наситилися досхочу за дня заколення. Ви засудили праведного і вбили: він вам не чинив опору. Будьте, отже, брати, довготерпеливі аж до Господнього приходу. Ось хлібороб чекає терпеливо на дорогоцінний плід землі аж до дощів осінніх та весняних. Терпіть і ви, скріпіть ваші серця, бо прихід Господній наблизився. Не нарікайте, брати, один на одного, щоб вас не осуджено. Ось суддя стоїть перед дверима.

На початок Євангеліє від Марка 11, 27-33

В той час прийшов Ісус у Єрусалим. І коли Він ходив у храмі, підійшли до Нього первосвященики, книжники та старші і кажуть до Нього: Якою владою чиниш це? Хто дав Тобі владу це робити? Ісус відповів їм: Спитаю Я вас одну річ; дайте Мені відповідь, і Я скажу вам, якою владою це чиню. Іванове хрещення було з неба чи від людей? Відповіжте Мені. Вони почали міркувати між собою і говорити: Як відповімо: 3 неба, — Він скаже: Чому ж ви не повірили йому? А скажемо: Від людей, — боялися народу, бо всі вважали Івана за пророка. І відповіли Ісусові: Не знаємо. Ісус же сказав їм: І Я вам не скажу, якою владою це чиню.

На початок Св. Апостол Петро та управління світом

Одного дня після пробудження святий Петро відчув дивне натхнення; захотів керувати світом. Він не насмілювався висловити своє недоречне прагнення, але Ісус Христос прочитав це в його серці:

– Думаєш, що це легко?

– Може, й ні, – зізнався святий Петро. – Але хотів би спробувати.

– Добре, – відповів Ісус. – На один день сядеш на троні і керуватимеш світом.

І святий Петро опинився на золотому троні, звідки бачив увесь світ – міста, країни, села і всіх людей. Його погляд зупинився на одній старенькій, яка спокійно сиділа на луці, а в той час біла корова і її теля паслися обіч. Якийсь чоловік, проходячи повз неї, затримався і запитав:

– Що ти робиш?

– Пильную корову і телятко. Але тепер захотілося мені їсти, отже, піду щось з'їм.

– А корову і телятко візьмеш зі собою?

– Ні, залишу тут.

– Самих? Не боїшся?

– Ні. Господь Бог заопікується ними.

Святий Петро почув ці слова і, свідомий своєї відповідальності, покинув трон у небесах і зійшов на луку, щоб доглянути тварин, бо не міг зрадити довіри старенької, котра довірилась Богові. Але раптом з'явився рій мух, які налетіли на телятко. Телятко смикнулось, брикнуло і, врешті, почало втікати, а корова за ним.

– У нелегкому становищі опинився я, – мовив до себе святий Петро. Але, прагнучи залишитись на висоті, без вагань, мов стріла, побіг за тваринами. Біг так, що волосся на голові стало дибки. Спершу мусив перестрибнути рів і ледве не перекинув цапа, потім був живопліт, на якому роздер штани, врешті, мусив переплисти річку, в якій ледь не втопився. Але, подолавши усі перешкоди і нарешті наздогнавши втікачів, відчув, що страшенно змучений: у нього перехоплювало подих і підкошувались ноги. Однак схопив тварин за хвости і затягнув назад на луку саме в той момент, коли туди повернулася старенька. Задоволений, що успішно справився зі своїм обов'язком, не показуючись їй, апостол повернувся на небо.

Коли Ісус побачив, що Петро повертається, запитав:

– Ну як, сподобалася тобі роль царя світу?

– Боже Милостивий, це не для мене! Благаю Тебе, звільни мене від цього обов'язку. Я так намучився, щоб не засмутити стареньку! А як би я зумів відгукнутися на всі молитви, котрі возносяться до неба?


"Християнські легенди" - Свічадо, 2000

На початок Прохання про молитву

З 9 грудня 2003 року на цьому місці у "Покутті" Ви можете подати своє прохання про молитву. А ми передамо його сестрам-монахиням Української Греко-Католицької Церкви, які будуть молитися у Вашому намірі. Якщо Ви не заперечуватимете, прохання буде активізоване тут (тільки текст прохання, без вказівки імені та прізвища того, хто просить про молитву).

Запрошуємо відвідувачів нашої сторінки до спільної молитви, адже Господь наш Ісус Христос сказав: "Де двоє або троє зібрані в моє ім'я, там я серед них" (Мт. 18, 20), - а також: "Просіть, і дасться вам; шукайте, і знайдете; стукайте, і відчинять вам" (Мт. 7, 7). Як відомо, молитви є різні (одна триває декілька хвилин і інша - лічені секунди), тому просимо про таку молитву, яку матимете змогу промовити.

Просимо помолитися

- за прославу Слуги Божого Митрополита Андрея (Шептицького) та Ісповідника віри Патріарха Йосифа (Сліпого);
- за благословення для Святослава і його швидке одужання після важкої аварії;
- за благословення для Андрія та Оксани, за мир злагоду і любов у їхній сім'ї і щоб Господь Бог подарував їм дитину;
- за благословення для Андрія, Лесі та Юлії і, щоб Господь допоміг їм подолали ту складну ситуацію, в якій вони опинилися;
- за здоров'я та ласки Божі для Марічки;
- за здоров'я для маленької Іринки та за душевний спокій Оксани;
- за здоров'я душі і тіла Марії;
- за Боже благословення Марії, Геннадія, Миколи та Людмили;
- за щасливі пологи для Людмили;
- за зрозуміння свого правдивого покликання і за душевний спокій Ірини;
- за навернення Володимира, Вікторії, Андрія;
- за упокій Нелі, Луня;
- за Боже благословення для священників Романа, Романа, Івана, Андрія, Миколу, Тимотея, Володимира, Юрія;
- за Боже благословення для сестер Емілії, Бернадети, Ольги, Володимири;
- за упокій воїнів ОУН, УПА, запорізьких козаків знищених Катериною II та душі в чистилищі українського народу;
- за упокій душ, які померли під час голодомору;
- за Боже благословення для готельного бізнесу Михайла, Світлани.У зв'язку з неполадками в роботі форми для надсилання прохань про молитву, просимо надсилати свої прохання безпосередньо на електронну адресу: press@ugcc.org.ua

Якщо Ви бажаєте залишити своє прохання, то просимо заповнити нижчеподану форму (формулювання прохання має бути чітким і лаконічним).

Ваше ім'я та прізвище:
         
Ваша ел. адреса (e-mail):
         
Текст прохання:
         
                         

На початок 


© 1995-2008 Українська Греко-Католицька Церква  Web від TRC