Зміст

Новини

Прес релізи

Церква в Україні

Історія УГКЦ

УГКЦ сьогодні

Офіційні документи

Патріархат

Бібліотека

Запитуємо священика

Контакти

Головна сторінка

Rambler's Top100

   В розділі...
     <<< Назад
  
• 01.02.2008
• 02.02.2008
• 03.02.2008
• 04.02.2008
• 05.02.2008
• 06.02.2008
• 07.02.2008
• 08.02.2008
 09.02.2008
• 10.02.2008
• 11.02.2008
• 12.02.2008
• 13.02.2008
• 14.02.2008
• 15.02.2008
• 16.02.2008
• 17.02.2008
• 18.02.2008
• 19.02.2008
• 20.02.2008
• 21.02.2008
• 22.02.2008
• 23.02.2008
• 24.02.2008
• 25.02.2008
• 26.02.2008
• 27.02.2008
• 28.02.2008
• 29.02.2008
   09.02.2008

9 лютого 2008 року


Перенесення чесних мощів св. Івана Золотоустого.Перенесення мощів святого Івана Золотоустого

Царгородський патріарх св. Іван Золотоустий помер 407 року в місті Комани у Малій Азії. У 434 році за наказом імператора Теодосія нетлінні мощі св. Івана перенесли до Халкідона. Під час перенесення св. мощей зцілився один каліка. Потім святі мощі перевезли до царгородської церкви Святих Апостолів і помістили на патріаршому вівтарі. Того дня під час урочистої св. Літургії зцілилося багато хворих.

На початок 1 Послання ап. Павла до Солунян 5, 14-23

Браття, благаємо вас, картайте ледачих, підбадьорюйте малодушних, підтримуйте безсилих, супроти всіх будьте терпеливі. Уважайте, щоб ніхто не віддавав нікому злом за зло, але старайтеся робити добро один одному і всім. Завжди радійте, моліться безперестанку за все дякуйте; така бо воля Божа щодо вас у Христі Ісусі. Духа не гасіте, пророцтвами не легковажте, усе перевіряйте; тримайте те, що добре, і стримуйтесь від усякого роду зла. Сам же Бог миру нехай зробить вас святими й досконалими, і нехай уся ваша істота - дух, і душа, і тіло -буде збережена без плями на прихід Господа нашого Ісуса Христа.

На початок Євангеліє від Луки 17, 3-10

Сказав Господь: Уважайте на самих себе! Коли згрішить твій брат, докори йому, і як він покається, прости йому. Коли сім раз на день він згрішить проти тебе і сім раз вернеться до тебе та скаже: Каюся — прости йому. Апостоли ж сказали Господеві: Збільши нашу віру. Гос¬подь сказав їм: Якби ви мали віру, як гірчичне зерно, сказали б цій шовковиці: Вирвися з корінням і пересадися в море, і вона послухала б вас. Хто з вас, маючи слугу, орача або пастуха, скаже до нього, коли він прийде з поля: Ходи мерщій та сідай до столу? Чи не скаже йому радше: Зготуй мені що на вечерю, підпережись і услуговуй мені, поки я буду їсти і пити; потім ти будеш їсти і пити? Чи буде дякувати слузі за те, що той зробив все по наказу? Отак і ви, як зробите все, що вам наказано, кажіть: Ми слуги непотрібні, виконали те, що повинні були зробити.

На початок Проминуло з вітром

Пригріло весняне сонце, і на газоні міського парку серед зелені трави з'явилися м'ясисті зубчасті листочки кульбаби. Одна рослинка вже на­віть вигнала стебло, на якому зацвіла чудова жов­та квітка, невинна і погідна, як захід сонця у травні. Згодом у її лоні дозріли сотні насінинок, а сама вона перетворилися в ніжну кульку з мере­жаним візерунком на поверхні.

У кожній насінинці жило якесь бажання. Коли цвіркуни заводили свої серенади, в леготі вечірнього вітру колихалися тисячі мрій.

"Де їх розсіватимемо?"

"Хто знає?"

"Це знає тільки вітер".

Одного ранку від сильних рвучких поривів віт­ру маленькі насінинки зірвало в повітря і вони на своїх парашутиках полетіли в далечінь.

"До побачення... До побачення", – прощалися маленькі насінинки.

Осідали вони переважно на родючій землі садів і лук, а найменша з них спромоглася лише на ко­ротку мандрівку, що закінчилася в щілині між пли­тами хідника. Вона впала, змішавшись із курявою, яку підняв вітер. Порівняно з доброю врожайною землею лук це був дуже бідний ґрунт.

"Отут мені жити", – сказала про себе насінин­ка і без зайвих роздумів, зібравши всі свої сили, почала запускати коріння.

Обабіч хідника стояла крива розхитана лавка. Час від часу на ній любив посидіти юнак, начитаний і вразливий. Його серце гнітила якась журба, а руки завжди були затиснуті в кулаки. Одного разу хлопець помітив, що поміж плитами пророс­ли два ніжні листочки. Він злісно посміхнувся: "Нічого не вийде! Ви такі ж слабкі, як я!" – і за­топтав їх.

Однак наступного дня він побачив, що лис­точки знову піднялися, цього разу вже чотири.

Від цього моменту він почав пильно спосте­рігати за маленькою, але незламною та мужньою рослинкою. Через кілька днів вона вже цвіла весе­лим жовтим квітом, що нагадував вигук радости.

Уперше впродовж тривалого часу пригнічений юнак відчув, що його смуток і нехіть до життя по­чинає розвіюватися. Він підняв голову і вдихнув повітря на повні груди. Стукнув по лавці кулаком і вигукнув: "Звісно! І в мене мусить вийти!"

Радість аж розпирала його, водночас йому хо­тілося сміятися і плакати... Він ніжно торкнувся пальцями жовтої голівки квітки.

Квіти відчувають делікатність і доброту людей. А для маленької відважної кульбаби ніжність юнака була особливим дивом.

Не випитуй у вітру, чому ти опинився тут, а не деінде. Навіть потрапивши у вузьку щілину поміж камінням, роби все, щоб запустити коріння і жити. ...Бо в тебе є призначення.

Наші короткі оповідання – розсіяне вітром на­сіння. Куди воно долетить і що з нього виросте - це знає тільки вітер.


Бруно Ферреро "Це знає тільки вітер" - Свічадо, 2005

На початок Прохання про молитву

З 9 грудня 2003 року на цьому місці у "Покутті" Ви можете подати своє прохання про молитву. А ми передамо його сестрам-монахиням Української Греко-Католицької Церкви, які будуть молитися у Вашому намірі. Якщо Ви не заперечуватимете, прохання буде активізоване тут (тільки текст прохання, без вказівки імені та прізвища того, хто просить про молитву).

Запрошуємо відвідувачів нашої сторінки до спільної молитви, адже Господь наш Ісус Христос сказав: "Де двоє або троє зібрані в моє ім'я, там я серед них" (Мт. 18, 20), - а також: "Просіть, і дасться вам; шукайте, і знайдете; стукайте, і відчинять вам" (Мт. 7, 7). Як відомо, молитви є різні (одна триває декілька хвилин і інша - лічені секунди), тому просимо про таку молитву, яку матимете змогу промовити.

Просимо помолитися

- за прославу Слуги Божого Митрополита Андрея (Шептицького) та Ісповідника віри Патріарха Йосифа (Сліпого);
- за Боже благословення для Віктора, Олександра, Галини, Петра, Каземіра, Світлани, Олени, Оксани, Віри;
- за Боже благословення для Михайла, Олени, Настасії, Маркіяна, Миколи, Ольги, Володимира, Евеліни, Ілони, Геннадія, Ярослава, Марти, Марти, Ірини, Галини, Михайла, Світлани, Світлани;
- за упокій Петра, Юстини, Миколи, Василя, Кулини, Миколи, Івана, Матрони;
- за упокій Михайла, Марії, Тетяни, Анни, Петра, Станіслава, Данила, Меланки, Стефи, Михайла, Гриня, Василя, Йосифа;
- за упокій Михайла, Марії, Миколи, Людмили, Валентини, Антона, Єфросинії, Олексія, Семена, Єви;
- за упокій Василя, Емілії, Богдана, Лідії, Віктора, Михайла, Наталії, Зінаїди, Михайла, Миколи, Миколи;
- за здоров'я душі, тіла Тетяни і Вадима, мир, злагоду в їх сім’ї, любов між ними і за те, щоб Господь Бог дав їм дитину;
- за здоров'я душі, тіла Михайла, мир, злагоду , щоб Господь Бог дав Михайлові роботу;
- за упокій Нелі, Луня;
- за Боже благословення для священників Романа, Романа, Івана, Андрія, Миколу, Тимотея, Володимира, Юрія;
- за Боже благословення для сестер Емілії, Бернадети, Ольги, Володимири;
- за упокій воїнів ОУН, УПА, запорізьких козаків знищених Катериною II та душі в чистилищі українського народу;
- за упокій душ, які померли під час голодомору;
- за Боже благословення для готельного бізнесу Михайла, Світлани;
- за здоровя та ласки Божі для Марічки;
- за благословення для Святослава і його швидке одужання після важкої аварії;
- за благословення для Андрія та Оксани, за мир злагоду і любов у їхній сім'ї і щоб Господь Бог подарував їм дитину;
- за благословення для Андрія, Лесі та Юлії і, щоб Господь допоміг їм подолали ту складну ситуацію, в якій вони опинилися.У зв'язку з неполадками в роботі форми для надсилання прохань про молитву, просимо надсилати свої прохання безпосередньо на електронну адресу: press@ugcc.org.ua

Якщо Ви бажаєте залишити своє прохання, то просимо заповнити нижчеподану форму (формулювання прохання має бути чітким і лаконічним).

Ваше ім'я та прізвище:
         
Ваша ел. адреса (e-mail):
         
Текст прохання:
         
                         

На початок 


© 1995-2008 Українська Греко-Католицька Церква  Web від TRC