Зміст

Новини

Прес релізи

Церква в Україні

Історія УГКЦ

УГКЦ сьогодні

Офіційні документи

Патріархат

Бібліотека

Запитуємо священика

Контакти

Головна сторінка

Rambler's Top100

   В розділі...
     <<< Назад
  
• 01.02.2008
• 02.02.2008
• 03.02.2008
• 04.02.2008
• 05.02.2008
• 06.02.2008
• 07.02.2008
• 08.02.2008
• 09.02.2008
• 10.02.2008
• 11.02.2008
• 12.02.2008
 13.02.2008
• 14.02.2008
• 15.02.2008
• 16.02.2008
• 17.02.2008
• 18.02.2008
• 19.02.2008
• 20.02.2008
• 21.02.2008
• 22.02.2008
• 23.02.2008
• 24.02.2008
• 25.02.2008
• 26.02.2008
• 27.02.2008
• 28.02.2008
• 29.02.2008
   13.02.2008

13 лютого 2008 року


Свв. чудотворців і безсрібників Кира і Івана.Святі Кир та Іван

Кир жив у III ст. в єгипетському місті Олександрії за часів правління імператора Діоклетіана, жорстокого гонителя християн. Він був побожним лікарем, який не брав жодної винагороди, а закликав людей не грішити, бо недуги часто є наслідком грішного життя. Згодом він вступив до монастиря в Арабії. Бог дав йому чудесний дар лікувати недужих молитвою. Пізніше до нього долучився колишній вояк Іван, який прийняв св. Хрещення.

Довідавшись про ув'язнення побожної християнки Атанасії та трьох її малолітніх дочок у єгипетському Канопі, Кир та Іван вирушили, щоб підтримати їх на дусі. Але побожних мужів також ув'язнили та жорстоко мучили, схиляючи до відступництва від Христової віри. Потім невинним дівчатам і матері відрубали голови, а Кира та Івана убили мечем 311 року. Їхні святі мощі, що прославилися багатьма чудами, спочивають у церкві св. Михаїла у Мюнхені.

На початок 1 соборне послання ап. Петра 4, 1-11

Улюблені, тому, що Христос страждав тілом, ви також озброюйтеся тією самою думкою, а саме: хто страждав тілом, той перестав грішити, щоб решту часу жити в тілі не за людськими похотями, а за волею Божою. Бо доволі часу минулого ви виконували волю поган, що віддавалися розпусті, пристрастям, пияцтву, гульні, пиятикам та мерзенній службі ідолів. Тому вони дивуються, що ви не рветесь до того самого багна розпусти і хулять. Але за це вони здадуть рахунок Тому, хто готов судити живих і мертвих. На те бо й мертвим проповідувано благовість, щоб, суджені за людською волею в тілі, вони жили в Бозі духом. Кінець усьому близько. Будьте, отже, мудрі й тверезі і чувайте в молитвах. А передусім майте велику любов один до одного, бо любов покриває силу гріхів. Будьте гостинні один до одного без нарікання. Служіть один одному, кожний тим даром, що його прийняв, як добрі домоуправителі різноманітної Божої благодаті. Коли хто говорить, то наче б говорив Божими словами; коли хто служить, то як би натхнений Божою силою, щоб у всьому прославлявся Бог через Ісуса Христа.

На початок Євангеліє від Марка 12, 28-37

В той час один з книжників, що чув, як садукеї сперечалися з Ісусом, побачивши як Він їм добре відповів, підійшов і спитав Його: Учителю, яка перша з усіх заповідей? Ісус відповів: Перша: Слухай, Ізраїлю, Господь, Бог наш Господь єдиний, і будеш любити Господа, Бога твого, всім серцем твоїм, усією душею твоєю, всією думкою твоєю і всією силою твоєю. А друга: Будеш любити ближнього твого, як себе самого. Іншої, більшої від цих, заповіді нема. І сказав Йому книжник: Добре, учителю, ти сказав по правді, що Він єдиний, і що немає іншого крім Нього. І любити Його всім серцем, усім розумом та всією силою, і любити ближнього, як себе самого — це більше, ніж усі всепалення та жертви. Ісус побачивши, що той відповів розумно, сказав до нього: Ти недалеко від Царства Божого. І ніхто не смів більше Його питати. Заговорив тоді Ісус і сказав, навчаючи у храмі: Як то є, що книжники кажуть, що Христос є син Давидів, коли Давид сам промовив був Святим Духом: Сказав Господь Господеві моєму: Сиди праворуч мене, доки не покладу ворогів твоїх підніжком ніг твоїх. Сам Давид зве його Господом; як же тоді Він є син його? І багато людей слухали Його радо.

На початок ***

Був собі горобець, життя його – безнастанні клопоти і переживання.

Ще в яйці він журився: "Чи вдасться мені щасливо вибратися з такої твердої шкаралупи? Чи не випаду я з гнізда? Чи мої батьки зможуть мене вигодувати ?"

Щойно впорався з цими турботами, як голову обсіли нові. Перед першим польотом горобець зно­ву бідкався: "Чи втримають мене мої крила? А якщо я розіб'юся?.. Хто мене позбирає?"

Уже впевнено літаючи, горобець далі почав пе­реживати: "Чи знайду пару, чи поталанить мені з горобчихою? Чи впораюся з будуванням гнізда?"

Владнав і ці проблеми, але турботи не припи­няли його непокоїти: "Чи вилупляться в мене пташенята? А якщо зламається гілка – загине вся моя сім'я? А якщо сокіл украде моїх писклят? І взагалі, чи зможу я їх вигодувати?"

Коли вилупилися здорові веселі й гарненькі го­робчики і вже почали тріпотіти крильцями, горобець знову за своє: "Чи вистачить їм їжі? Чи вдас­ться втекти від котів та інших розбійників?"

Одного дня під деревом зупинився Ісус. Вказав пальцем на горобця і промовив: "Подивіться на птахів небесних: не сіють і не жнуть... а Отець Небесний годує їх!"

Аж тоді горобець зрозумів, що йому нічого в житті не бракувало. На жаль, раніше він цього не усвідомлював.


Бруно Ферреро "Це знає тільки вітер" - Свічадо, 2005

На початок Прохання про молитву

З 9 грудня 2003 року на цьому місці у "Покутті" Ви можете подати своє прохання про молитву. А ми передамо його сестрам-монахиням Української Греко-Католицької Церкви, які будуть молитися у Вашому намірі. Якщо Ви не заперечуватимете, прохання буде активізоване тут (тільки текст прохання, без вказівки імені та прізвища того, хто просить про молитву).

Запрошуємо відвідувачів нашої сторінки до спільної молитви, адже Господь наш Ісус Христос сказав: "Де двоє або троє зібрані в моє ім'я, там я серед них" (Мт. 18, 20), - а також: "Просіть, і дасться вам; шукайте, і знайдете; стукайте, і відчинять вам" (Мт. 7, 7). Як відомо, молитви є різні (одна триває декілька хвилин і інша - лічені секунди), тому просимо про таку молитву, яку матимете змогу промовити.

Просимо помолитися

- за прославу Слуги Божого Митрополита Андрея (Шептицького) та Ісповідника віри Патріарха Йосифа (Сліпого);
- за Боже благословення для Віктора, Олександра, Галини, Петра, Каземіра, Світлани, Олени, Оксани, Віри;
- за Боже благословення для Михайла, Олени, Настасії, Маркіяна, Миколи, Ольги, Володимира, Евеліни, Ілони, Геннадія, Ярослава, Марти, Марти, Ірини, Галини, Михайла, Світлани, Світлани;
- за упокій Петра, Юстини, Миколи, Василя, Кулини, Миколи, Івана, Матрони;
- за упокій Михайла, Марії, Тетяни, Анни, Петра, Станіслава, Данила, Меланки, Стефи, Михайла, Гриня, Василя, Йосифа;
- за упокій Михайла, Марії, Миколи, Людмили, Валентини, Антона, Єфросинії, Олексія, Семена, Єви;
- за упокій Василя, Емілії, Богдана, Лідії, Віктора, Михайла, Наталії, Зінаїди, Михайла, Миколи, Миколи;
- за здоров'я душі, тіла Тетяни і Вадима, мир, злагоду в їх сім’ї, любов між ними і за те, щоб Господь Бог дав їм дитину;
- за здоров'я душі, тіла Михайла, мир, злагоду , щоб Господь Бог дав Михайлові роботу;
- за упокій Нелі, Луня;
- за Боже благословення для священників Романа, Романа, Івана, Андрія, Миколу, Тимотея, Володимира, Юрія;
- за Боже благословення для сестер Емілії, Бернадети, Ольги, Володимири;
- за упокій воїнів ОУН, УПА, запорізьких козаків знищених Катериною II та душі в чистилищі українського народу;
- за упокій душ, які померли під час голодомору;
- за Боже благословення для готельного бізнесу Михайла, Світлани;
- за здоровя та ласки Божі для Марічки;
- за благословення для Святослава і його швидке одужання після важкої аварії;
- за благословення для Андрія та Оксани, за мир злагоду і любов у їхній сім'ї і щоб Господь Бог подарував їм дитину;
- за благословення для Андрія, Лесі та Юлії і, щоб Господь допоміг їм подолали ту складну ситуацію, в якій вони опинилися.У зв'язку з неполадками в роботі форми для надсилання прохань про молитву, просимо надсилати свої прохання безпосередньо на електронну адресу: press@ugcc.org.ua

Якщо Ви бажаєте залишити своє прохання, то просимо заповнити нижчеподану форму (формулювання прохання має бути чітким і лаконічним).

Ваше ім'я та прізвище:
         
Ваша ел. адреса (e-mail):
         
Текст прохання:
         
                         

На початок 


© 1995-2008 Українська Греко-Католицька Церква  Web від TRC