Зміст

Новини

Прес релізи

Церква в Україні

Історія УГКЦ

УГКЦ сьогодні

Офіційні документи

Патріархат

Бібліотека

Запитуємо священика

Контакти

Головна сторінка

Rambler's Top100

   В розділі...
     <<< Назад
  
• 01.02.2008
• 02.02.2008
• 03.02.2008
• 04.02.2008
• 05.02.2008
• 06.02.2008
• 07.02.2008
• 08.02.2008
• 09.02.2008
• 10.02.2008
• 11.02.2008
• 12.02.2008
• 13.02.2008
 14.02.2008
• 15.02.2008
• 16.02.2008
• 17.02.2008
• 18.02.2008
• 19.02.2008
• 20.02.2008
• 21.02.2008
• 22.02.2008
• 23.02.2008
• 24.02.2008
• 25.02.2008
• 26.02.2008
• 27.02.2008
• 28.02.2008
• 29.02.2008
   14.02.2008

14 лютого 2008 року


Передпразденство Стрітення. Св. муч. Трифона.Святий Трифон

Трифон народився в убогій християнській сім'ї і жив у селі Кампсиді, що в Малій Азії. Він відзначався даром чудотворення. Під час переслідування християн за правління Імператора Декія Трифона і його товариша Респіція було ув'язнено за те, що вони поклонялися Христові, а не поганським божкам.

У нікомидійській в'язниці вони мужньо переносили жорстокі тортури: їм забивали цвяхи у ступні, бичували та обсмалювали смолоскипами. Під час мук явився їм Божий ангел, який поклав на їхні голови прегарні корони. Наступного дня Трифона і Респіція жорстоко побили батогами з прив'язаним оловом, а потім відрубали голови. Їхні святі мощі перенесли до Єрусалима, а згодом – до Рима.

На початок 1 соборне послання ап. Петра 4, 12-5, 5

Улюблені, не дивуйтесь тій пожежі, що в вас постає вам на пробу, немов би з вами діялось щось дивного, але радійте, оскільки берете участь у стражданнях Христових, щоб і під час славного Його об'явлення радіти й веселитися. Щасливі ви, як вас ганьблять за ім'я Христове, бо Дух слави й Божий на вас спочиває; ними Він зневажається, вами ж прославляється. Ніхто з вас нехай не страждає як душогубець, або злодій, або злочинець, або як той, хто встряває в чужі справи. Коли ж як християнин, нехай не соромиться, але прославляє Бога цим ім'ям. Бо настав час почати суд від Божого дому; коли ж він від нас розпочинається, то який кінець буде тим, які не коряться Божій благовісті? І коли праведник ледве спасеться, то безбожник і грішник де з'явиться? Тому й ті, які страждають з Божої волі, нехай у доброчинності довірять свої душі вірному Творцеві. То ж пресвітерів з-поміж вас заклинаю, як пресвітер і свідок мук Христових і співучасник слави, що має об'явитися. Пасіть довірене вам стадо Боже, доглядаючи за ним не примусово, а добровільно, пo-Божому, не ради брудного зиску, але доброхіть, і не як пануючі над вибраними, але бувши прикладом для стада. І як з'явиться архипастир, отримаєте нев'янущий вінець слави. Так само й ви, молоді, коріться старшим. А ви всі одягніться в покірливість один супроти одного, Бог бо гордим противляється, а покірливим дає благодать.

На початок Євангеліє від Марка 12, 38-44

Сказав Господь Своїм учням: Остерігайтеся книжників, що люблять ходити собі у довгих шатах, вітання на майданах, перші сидження у синагогах, перші місця на бенкетах, що з'їдають доми вдовиць і довго моляться на показ. Вони матимуть тяжкий засуд. І, сівши проти скарбоні, дивився, як народ кидав гроші у скарбоню. Чимало заможних кидали багато. І ось прийшла одна вдовиця і вкинула дві лепти, тобто кодрант. Прикликавши Своїх учнів, сказав їм: Істинно кажу вам, що та вбога вдовиця кинула більш від усіх, які кидали у скарбоню. Усі бо кидали зо свого зайвого, вона ж зо свого убозтва вкинула все, що мала, увесь свій прожиток.

На початок Слушна думка

Один мандрівник, ідучи селом, побачив під де­ревом людину з мотузкою в руці. Чоловік обв'язав себе на поясі одним кінцем, а другий – намагався закинути на міцну грубу гіляку.

– Чоловіче, ти що надумав робити? – запитав мандрівник.

– Хочу повіситися, – відповів той.

– Отак? – здивувався перехожий. – Та ж мотузку зав'язують на шиї.

– Я вже пробував, – відповів чоловік, – але боюся, що задушуся.

Багато людей хоче зробити щось величне, важ­ливе і вирішальне. Але бракує відваги прийняти пов'язані з цим наслідки.

Кожне рішення, а передовсім те велике, важ­ливе і остаточне, тягне за собою певні наслідки. Життєва мудрість саме в тому і полягає, щоб усвідомлювати наслідки наших учинків.


Бруно Ферреро "Це знає тільки вітер" - Свічадо, 2005

На початок Прохання про молитву

З 9 грудня 2003 року на цьому місці у "Покутті" Ви можете подати своє прохання про молитву. А ми передамо його сестрам-монахиням Української Греко-Католицької Церкви, які будуть молитися у Вашому намірі. Якщо Ви не заперечуватимете, прохання буде активізоване тут (тільки текст прохання, без вказівки імені та прізвища того, хто просить про молитву).

Запрошуємо відвідувачів нашої сторінки до спільної молитви, адже Господь наш Ісус Христос сказав: "Де двоє або троє зібрані в моє ім'я, там я серед них" (Мт. 18, 20), - а також: "Просіть, і дасться вам; шукайте, і знайдете; стукайте, і відчинять вам" (Мт. 7, 7). Як відомо, молитви є різні (одна триває декілька хвилин і інша - лічені секунди), тому просимо про таку молитву, яку матимете змогу промовити.

Просимо помолитися

- за прославу Слуги Божого Митрополита Андрея (Шептицького) та Ісповідника віри Патріарха Йосифа (Сліпого);
- за Боже благословення для Віктора, Олександра, Галини, Петра, Каземіра, Світлани, Олени, Оксани, Віри;
- за Боже благословення для Михайла, Олени, Настасії, Маркіяна, Миколи, Ольги, Володимира, Евеліни, Ілони, Геннадія, Ярослава, Марти, Марти, Ірини, Галини, Михайла, Світлани, Світлани;
- за упокій Петра, Юстини, Миколи, Василя, Кулини, Миколи, Івана, Матрони;
- за упокій Михайла, Марії, Тетяни, Анни, Петра, Станіслава, Данила, Меланки, Стефи, Михайла, Гриня, Василя, Йосифа;
- за упокій Михайла, Марії, Миколи, Людмили, Валентини, Антона, Єфросинії, Олексія, Семена, Єви;
- за упокій Василя, Емілії, Богдана, Лідії, Віктора, Михайла, Наталії, Зінаїди, Михайла, Миколи, Миколи;
- за здоров'я душі, тіла Тетяни і Вадима, мир, злагоду в їх сім’ї, любов між ними і за те, щоб Господь Бог дав їм дитину;
- за здоров'я душі, тіла Михайла, мир, злагоду , щоб Господь Бог дав Михайлові роботу;
- за упокій Нелі, Луня;
- за Боже благословення для священників Романа, Романа, Івана, Андрія, Миколу, Тимотея, Володимира, Юрія;
- за Боже благословення для сестер Емілії, Бернадети, Ольги, Володимири;
- за упокій воїнів ОУН, УПА, запорізьких козаків знищених Катериною II та душі в чистилищі українського народу;
- за упокій душ, які померли під час голодомору;
- за Боже благословення для готельного бізнесу Михайла, Світлани;
- за здоровя та ласки Божі для Марічки;
- за благословення для Святослава і його швидке одужання після важкої аварії;
- за благословення для Андрія та Оксани, за мир злагоду і любов у їхній сім'ї і щоб Господь Бог подарував їм дитину;
- за благословення для Андрія, Лесі та Юлії і, щоб Господь допоміг їм подолали ту складну ситуацію, в якій вони опинилися.У зв'язку з неполадками в роботі форми для надсилання прохань про молитву, просимо надсилати свої прохання безпосередньо на електронну адресу: press@ugcc.org.ua

Якщо Ви бажаєте залишити своє прохання, то просимо заповнити нижчеподану форму (формулювання прохання має бути чітким і лаконічним).

Ваше ім'я та прізвище:
         
Ваша ел. адреса (e-mail):
         
Текст прохання:
         
                         

На початок 


© 1995-2008 Українська Греко-Католицька Церква  Web від TRC