Зміст

Новини

Прес релізи

Церква в Україні

Історія УГКЦ

УГКЦ сьогодні

Офіційні документи

Патріархат

Бібліотека

Запитуємо священика

Контакти

Головна сторінка

Rambler's Top100

   В розділі...
     <<< Назад
  
• 01.02.2008
• 02.02.2008
• 03.02.2008
• 04.02.2008
• 05.02.2008
• 06.02.2008
• 07.02.2008
• 08.02.2008
• 09.02.2008
• 10.02.2008
• 11.02.2008
• 12.02.2008
• 13.02.2008
• 14.02.2008
• 15.02.2008
• 16.02.2008
• 17.02.2008
• 18.02.2008
 19.02.2008
• 20.02.2008
• 21.02.2008
• 22.02.2008
• 23.02.2008
• 24.02.2008
• 25.02.2008
• 26.02.2008
• 27.02.2008
• 28.02.2008
• 29.02.2008
   19.02.2008

19 лютого 2008 року


Преп. Вукола, єп. Смирнського. Св. свящмуч. Сілвана, єп. Ємеського, і тих, що з ним. Віддання Стрітення.Святий Вукол

Святий Вукол був учнем св. Івана Богослова, який висвятив його на єпископа міста Смирни, що у Малій Азії. Вукол ревно працював над спасінням своїх вірних. Деякі церковні письменники вважають, що саме Вукол був тим "ангелом Церкви в Смирні", про якого писав в "Одкровенні" св. євангелист Іван: "Не бійся нічого, що маєш витерпіти. От, укидатиме декотрих із вас диявол у темницю, щоб випробувати вас. Будь вірний до смерті" (Од. 2, 10).

Вукол закінчив своє побожне і жертвенне життя в II ст. При його гробі діялися різні чуда, зокрема найбільш відоме: на могилі виросло зілля, яке приносило хворим зцілення.

Святий Сілван і ті, що з ним

Святі мученики єпископ Сілван, диякон Лука і читець Мокій постраждали в місті Ємесі Фінікійському в 312 році. Після катувань, темничного ув'язнення і мучення голодом вони були віддані на поживу звірям. Після молитви святих мучеників вони, не доторкнені звірями, померли. Вночі християни таємно взяли тіла святих мучеників і з честю їх похоронили.

На початок 2 соборне послання ап. Петра 2, 9-22

Улюблені, Господь знає, як визволяти побожних від спокуси, неправедних же, призначених на кару, тримати на день суду; особливо тих, які лише шукають брудних похотей тіла і зневажають Господа. Зухвалі та нахабні, вони не бояться кидати наклепи на величчя, тоді як ангели, хоч силою і міццю більші, не виносять на них зневажливого осуду перед Господом. Вони, немов нерозумна тварина, що з природи є на те, щоб її ловили і нищили, зневажаючи те, чого не розуміють, будуть знищені у своїм зіпсутті і зазнають кари як відплату за несправедливість. Вони вважають повсякденні розкоші за щастя, брудні й мерзенні, насолоджуються в своїх блудах, навіть, коли бенкетують з вами. Очі в них сповнені перелюбом і грішать безнастанно; вони зваблюють нестійкі душі; серце в них вправне до зажерливости, – діти прокляття. Вони, покинувши просту дорогу, зблудили, ідуть слідом за Валаамом, сином Бебра, що полюбив несправедливу заплату, тож одержав докір за свій переступ: ослиця німа, під'яремна, заговорила людським голосом і спинила нерозум пророка. Вони – джерела безводні, хмари, гонені хуртовиною; для них приготована вічна чорна темнота. Вони верзуть пусті нісенітниці, розбещеними похотями тіла приваблюють людей, які ледве що втекли від тих, що проводять життя в розпусті. Вони обіцяють їм волю, самі будучи рабами зіпсуття, бо хто ким був переможений, того він і невільником став. Бо коли ті, що, пізнавши Господа і Спаса нашого Ісуса Христа, втекли від погані світу, і, знов омотані нею, їй піддаються, то останнє їх гірше, ніж перше. Ліпше було б їм дороги справедливости не пізнати, ніж, пізнавши, відвернутися від переданої їм святої заповіді. З ними трапилося те, про що приповідка влучно каже: Пес повернувся до своєї блюватини, або: Безрога, вимита, качаються у грязюці.

На початок Євангеліє від Марка 13, 14-23

Сказав Господь своїм учням: Коли побачите мерзоту запустіння, що настане там, де їй не слід бути, — хто читає, хай розуміє! — тоді ті, що в Юдеї, нехай утікають у гори; хто на покрівлі, нехай униз не сходить і не входить до хати, щоб узяти що із неї; а хто у полі, нехай не вертається назад узяти одежу. Горе вагітним і тим, що годуватимуть грудьми у той час. Моліться, щоб це не сталося зимою. Бо дні ті будуть таким лихом, якого не було від початку світу, який Бог сотворив, аж понині, і ніколи більше не буде. І якби Господь не вкоротив тих днів, ніхто б не врятувався; але заради вибраних, яких вибрав, Він укоротить ті дні. І коли вам тоді хто скаже: Ось тут Христос! Глянь, он там він — не вірте. Постануть бо неправдиві месії та лжепророки і чинитимуть знаки та чуда, щоб, як можна, одурити вибраних. Ви ж уважайте. Я сказав вам усе наперед.

На початок Важка дружба

Пес і Кінь жили душа в душу. Обидвоє за наймен­шої нагоди виявляли один одному свою приязнь.

Пес приносив коневі найсмачніші кості з тих, які йому вдавалося роздобути, а кінь відкладав для пса найвідбірніший овес.

Вони так сильно любили одне одного, що обоє померли з голоду.

Моїм щастям є я – не ти.

І не тому, що ти не хочеш мені його дати.

А тому, що тоді я був би вже не я.

Коли б я мінявся тільки для того,

щоб задовольнити твій егоїзм,

я б не міг бути щасливим.

Коли б ти критикував мене за те,

Що я не думаю твоїми думками

І бачу не так, як ти бачиш -

Я б не міг бути щасливим.

Ти називаєш мене бунтівником.

Але кожного разу,

Як я з тобою не погоджуюся,

Мені не йдеться про те, щоб змінювати тебе.

"Ти мусиш бути тим, ким я є".

Але я не хочу,

Щоб ти казав мені, ким маю стати.

Ти говорив, що я прозорий

І що про мене дуже легко забути.

То навіщо ти скористався моїм життям,

Аби довести самому собі,

Ким, власне, ти є?


Бруно Ферреро "Це знає тільки вітер" - Свічадо, 2005

На початок Прохання про молитву

З 9 грудня 2003 року на цьому місці у "Покутті" Ви можете подати своє прохання про молитву. А ми передамо його сестрам-монахиням Української Греко-Католицької Церкви, які будуть молитися у Вашому намірі. Якщо Ви не заперечуватимете, прохання буде активізоване тут (тільки текст прохання, без вказівки імені та прізвища того, хто просить про молитву).

Запрошуємо відвідувачів нашої сторінки до спільної молитви, адже Господь наш Ісус Христос сказав: "Де двоє або троє зібрані в моє ім'я, там я серед них" (Мт. 18, 20), - а також: "Просіть, і дасться вам; шукайте, і знайдете; стукайте, і відчинять вам" (Мт. 7, 7). Як відомо, молитви є різні (одна триває декілька хвилин і інша - лічені секунди), тому просимо про таку молитву, яку матимете змогу промовити.

Просимо помолитися

- за прославу Слуги Божого Митрополита Андрея (Шептицького) та Ісповідника віри Патріарха Йосифа (Сліпого);
- за Боже благословення о. Єроніма, хворого Богдана, хворого Петра, навернення Віктора, Олега з родиною, навернення хворої Наталії, Степана з родиною, Любов з родиною, Ігора, Ксенії з родиною, Олександри і всіх з родини;
- за упокій Мирослави і всіх рідних одвіку спочилих, за душі терплячих в чистилищі, за упокій Вікторії;
- за здоров'я душі і тіла Олесі;
- за здоров'я душі і тіла Марії;
- за Боже благословення для Марії, Геннадія, Миколи та Людмили;
- за упокій душі мами Марії;
- за здоровя та ласки Божі для Марічки;
- за благословення для Святослава і його швидке одужання після важкої аварії;
- за благословення для Андрія та Оксани, за мир злагоду і любов у їхній сім'ї і щоб Господь Бог подарував їм дитину;
- за благословення для Андрія, Лесі та Юлії і, щоб Господь допоміг їм подолали ту складну ситуацію, в якій вони опинилися.У зв'язку з неполадками в роботі форми для надсилання прохань про молитву, просимо надсилати свої прохання безпосередньо на електронну адресу: press@ugcc.org.ua

Якщо Ви бажаєте залишити своє прохання, то просимо заповнити нижчеподану форму (формулювання прохання має бути чітким і лаконічним).

Ваше ім'я та прізвище:
         
Ваша ел. адреса (e-mail):
         
Текст прохання:
         
                         

На початок 


© 1995-2008 Українська Греко-Католицька Церква  Web від TRC