Зміст

Новини

Прес релізи

Церква в Україні

Історія УГКЦ

УГКЦ сьогодні

Офіційні документи

Патріархат

Бібліотека

Запитуємо священика

Контакти

Головна сторінка

Rambler's Top100

   В розділі...
     <<< Назад
  
• 01.02.2008
• 02.02.2008
• 03.02.2008
• 04.02.2008
• 05.02.2008
• 06.02.2008
• 07.02.2008
• 08.02.2008
• 09.02.2008
• 10.02.2008
• 11.02.2008
• 12.02.2008
• 13.02.2008
• 14.02.2008
• 15.02.2008
• 16.02.2008
• 17.02.2008
• 18.02.2008
• 19.02.2008
 20.02.2008
• 21.02.2008
• 22.02.2008
• 23.02.2008
• 24.02.2008
• 25.02.2008
• 26.02.2008
• 27.02.2008
• 28.02.2008
• 29.02.2008
   20.02.2008

20 лютого 2008 року


Преп. Партенія, єп. Лампсакійського.Святий Партеній

Святий Партеній жив у IV ст. в місті Мелітополі у Малій Азії і був сином диякона. Бог обдарував юнака даром творення чудес та зцілення недужих. Невдовзі Партенія висвятили на священика, а згодом він став єпископом міста Лампсака. Своїми духовними науками і чудами Партеній навернув багатьох поган до Христової віри. Найбільшим чудом Партенія було воскресіння молитвою мертвого юнака, якого під час будови церкви переїхав віз, що був завантажений кам'яними плитами. Партеній віддав свою душу Богові 360 року. При його святих мощах у Лампсаку багато недужих отримали ласку зцілення.

На початок 2 соборне послання ап. Петра 3, 1-18

Улюблені, це вже друге послання пишу до вас. В них напоумненням розбуджую в вас здорову думку щоб ви пригадували ті слова, що їх святі пророки були наперед сказали, та заповідь ваших апостолів, заповідь Господа і Спаса. Насамперед знайте те, що за останніх днів прийдуть глузливці з насмішками, які житимуть у своїх похотях і говоритимуть: Де той обіцяний його прихід? Відколи бо батьки поснули, все залишається так, як було на початку сотворення. Скрите перед ними, бо самі того хочуть, що небо було здавна і що земля з води постала і через воду, словом Божим, тому-то тодішній світ загинув, затоплений водою. Нинішнє ж небо і земля, тим самим словом заховані, зберігаються для вогню на день суду й погибелі безбожних людей. Одне нехай не буде заховане перед вами, любі: що один день перед Господом, як тисяча літ, а тисяча літ, як один день. Господь не зволікає з обітницею, як деякі вважають це зволіканням, а показує своє довготерпіння до вас, бо не хоче, щоб хтось загинув, але щоб усі прийшли до покаяння. День же Господній прийде, як злодій; і тоді небо з шумом перейде, розпалені первні розтопляться, і земля з ділами, що на ній, розпадеться. І коли так це все мас розпастися, якими святими слід вам бути у всім вашім житті та в побожності, очікуючи й прискорюючи день Божого приходу, коли небо, палаюче, розтане, а первні, розпалені, розтопляться. Нового ж неба і нової землі, в яких перебуває справедливість, ми, згідно з Його обіцянкою, очікуємо. Тому, любі, очікуючи цього, старайтеся, щоб Він знайшов вас непорочними й бездоганними в мирі. Довготерпеливість Господа нашого вважайте спасінням, як і любий наш брат Павло, за даною йому мудрістю, писав вам, що, зрештою, він робить в усіх листах, коли про це говорить. В них є дещо трудне до зрозуміння, що його люди без освіти й не зміцнені у вірі перекручують, як і інші писання, на свою власну погибель. Ви ж, любі, знаючи це наперед, бережіться, щоб не датися збаламутити ошуканством беззаконних і не відхилитися від своєї непохитности; але ростіть у благодаті та пізнанні Господа нашого і Спаса Ісуса Христа: Йому слава тепер, і по день вічний. Амінь.

На початок Євангеліє від Марка 13, 24-31

Сказав Господь Своїм учням: Після того горя сонце затьмиться, місяць не дасть свого світла, зорі спадуть з неба, і сили небесні захитаються. І тоді побачать Сина Людського, що йтиме на хмарах з великою силою і славою. Тоді Він пошле ангелів і збере своїх вибраних із чотирьох вітрів, від краю землі до краю неба. Від смоковниці навчіться притчі, коли віття її стає м'яким і пускає листя, знаєте, що літо близько. Так і ви, коли побачите, що це діється, знайте, що Він близько, при дверях. Істинно кажу вам: Не мине цей рід, доки усе це не збудеться.

На початок Канатоходець

Жив колись на світі славний канатоходець. Усі люди захоплювалися його надзвичайною спритніс­тю. Ніхто ніколи не бачив, щоб він упав чи бодай втратив рівновагу.

Настав час, коли в цирку, де він працював, почалися серйозні фінансові проблеми.

Щоб привабити публіку, директор запропону­вав артистові підняти канат вище і додати небезпечних трюків.

Працівники цирку покладали на канатоходця ве­ликі надії і вірили, що йому, як завжди, усе вдасться.

Він запитав колег: "Ви впевнені, що мій номер вийде?"

Ті відповіли: "Ми тобі довіряємо і впевнені, що і цього разу все буде якнайкраще".

Ризиковий виступ канатоходця справді мав ве­личезний успіх. Кожного дня люди купували в цирковій касі квитки, щоб стати учасниками не­звичайного дійства.

Минув рік, директор задумав досягти ще біль­шого успіху і висловив побажання, щоб канатоходець продемонстрував іще вищу майстерність і знову привабив численну публіку. Він запропонував протягнути металевий канат над великим водоспадом – від одного берега ріки до другого – запросити телебачення і всіх довколишніх меш­канців на небачене видовище.

Працівники цирку знову покладали великі надії на канатоходця. Він не відмовився виконати і це завдання.

За хвилину до початку небезпечної переправи канатоходець ще раз запитав своїх друзів, чи справді вони в нього вірять і надіються на нього.

"Так!" – загукали всі без винятку.

Акробат виконав цей складний номер і черго­вий раз викликав у публіки величезне захоплення.

По закінченні номера циркач підняв руку, даю­чи публіці зрозуміти, що він хоче щось сказати.

"Довір'я, яке ви мені виявили, не має меж", – сказав він.

"Це очевидно", – від імені глядачів відповів якийсь чоловік.

"Тому я хочу запропонувати вам щось ще не­звичайніше, ніж те, що ви досі бачили!"

"Прекрасно. Скажи, що це має бути. Наше до­вір'я до тебе безмежне: ми погоджуємося на все, що ти запропонуєш!"

"Я перейду по цьому канату туди й назад, штов­хаючи перед собою візок. А оскільки ви маєте до мене безмежне довір'я, то я хочу посадити в неї когось із вас. Зробимо переправу вдвох".

Проте, ніхто не зголосився.

"Як він увійшов до човна, слідом за ним увійшли його учні. Аж ось зірвалася на морі така велика буря, що хвилі заливали човен. Він же спав. Ті ки­нулись до нього, збудили й кажуть: «Рятуй, Господи, ми гинемо!» А він до них каже: «Чого ви ляк­ливі, маловіри?» (Мт. 8, 23-26)


Бруно Ферреро "Це знає тільки вітер" - Свічадо, 2005

На початок Прохання про молитву

З 9 грудня 2003 року на цьому місці у "Покутті" Ви можете подати своє прохання про молитву. А ми передамо його сестрам-монахиням Української Греко-Католицької Церкви, які будуть молитися у Вашому намірі. Якщо Ви не заперечуватимете, прохання буде активізоване тут (тільки текст прохання, без вказівки імені та прізвища того, хто просить про молитву).

Запрошуємо відвідувачів нашої сторінки до спільної молитви, адже Господь наш Ісус Христос сказав: "Де двоє або троє зібрані в моє ім'я, там я серед них" (Мт. 18, 20), - а також: "Просіть, і дасться вам; шукайте, і знайдете; стукайте, і відчинять вам" (Мт. 7, 7). Як відомо, молитви є різні (одна триває декілька хвилин і інша - лічені секунди), тому просимо про таку молитву, яку матимете змогу промовити.

Просимо помолитися

- за прославу Слуги Божого Митрополита Андрея (Шептицького) та Ісповідника віри Патріарха Йосифа (Сліпого);
- за Боже благословення о. Єроніма, хворого Богдана, хворого Петра, навернення Віктора, Олега з родиною, навернення хворої Наталії, Степана з родиною, Любов з родиною, Ігора, Ксенії з родиною, Олександри і всіх з родини;
- за упокій Мирослави і всіх рідних одвіку спочилих, за душі терплячих в чистилищі, за упокій Вікторії;
- за здоров'я душі і тіла Олесі;
- за здоров'я душі і тіла Марії;
- за Боже благословення для Марії, Геннадія, Миколи та Людмили;
- за упокій душі мами Марії;
- за здоровя та ласки Божі для Марічки;
- за благословення для Святослава і його швидке одужання після важкої аварії;
- за благословення для Андрія та Оксани, за мир злагоду і любов у їхній сім'ї і щоб Господь Бог подарував їм дитину;
- за благословення для Андрія, Лесі та Юлії і, щоб Господь допоміг їм подолали ту складну ситуацію, в якій вони опинилися;
- за упокій Оксани та померлих Марії і Михайла;
- за Боже благословення для Віктора, Олександра, Галини, Петра, Каземіра, Світлани, Олени, Оксани, Віри;
- за Боже благословення для Михайла, Олени, Настасії, Маркіяна, Миколи, Ольги, Володимира, Евеліни, Ілони, Геннадія, Ярослава, Марти, Марти, Ірини, Галини, Михайла, Світлани, Світлани;
- за упокій Петра, Юстини, Миколи, Василя, Кулини, Миколи, Івана, Матрони;
- за упокій Михайла, Марії, Тетяни, Анни, Петра, Станіслава, Данила, Меланки, Стефи, Михайла, Гриня, Василя, Йосифа;
- за упокій Михайла, Марії, Миколи, Людмили, Валентини, Антона, Єфросинії, Олексія, Семена, Єви;
- за упокій Василя, Емілії, Богдана, Лідії, Віктора, Михайла, Наталії, Зінаїди, Михайла, Миколи, Миколи.У зв'язку з неполадками в роботі форми для надсилання прохань про молитву, просимо надсилати свої прохання безпосередньо на електронну адресу: press@ugcc.org.ua

Якщо Ви бажаєте залишити своє прохання, то просимо заповнити нижчеподану форму (формулювання прохання має бути чітким і лаконічним).

Ваше ім'я та прізвище:
         
Ваша ел. адреса (e-mail):
         
Текст прохання:
         
                         

На початок 


© 1995-2008 Українська Греко-Католицька Церква  Web від TRC