Зміст

Новини

Прес релізи

Церква в Україні

Історія УГКЦ

УГКЦ сьогодні

Офіційні документи

Патріархат

Бібліотека

Запитуємо священика

Контакти

Головна сторінка

Rambler's Top100

   В розділі...
     <<< Назад
  
• 01.02.2008
• 02.02.2008
• 03.02.2008
• 04.02.2008
• 05.02.2008
• 06.02.2008
• 07.02.2008
• 08.02.2008
• 09.02.2008
• 10.02.2008
• 11.02.2008
• 12.02.2008
• 13.02.2008
• 14.02.2008
• 15.02.2008
• 16.02.2008
• 17.02.2008
• 18.02.2008
• 19.02.2008
• 20.02.2008
 21.02.2008
• 22.02.2008
• 23.02.2008
• 24.02.2008
• 25.02.2008
• 26.02.2008
• 27.02.2008
• 28.02.2008
• 29.02.2008
   21.02.2008

21 лютого 2008 року


Cв. вмуч. Теодора Стратилата.
Св. прор. Захарії Серповидця.Святий Теодор Стратилат

Святий Теодор походив з міста Євхаїт (в Малій Азії, нині Туретчина) і був воєводою (з грецької — «стратилатом») в місті Гераклеє, поблизу Чорного моря. Своїм благочестивим життям і покірливим управлінням він викликав до себе прихильність городян, і багато язичників, бачивши його добродійне життя, приймали Христову віру. Коли слух про це дійшов до імператора Лікинія (308-323 рр.), співправителя Костянтина, він прибув в Гераклею і примушував Теодора поклонитися ідолам. Коли ж святий Теодор залишився непохитним, розгніваний правитель наказав піддати його жорстоким мукам.

Святого Тедора розтягнули на землі, били залізними прутами, палили вогнем і, нарешті розіпнули на хресті і викололи очі. Вночі ангел з'явився мученику, зняв його з хреста і абсолютно зцілив його. На ранок слуги Лікинія, послані кинути тіло святого Теодора в море, побачивши його абсолютно здоровим, увірували в Христа. Увірувало також і багато інших язичників, що бачили Боже чудо. Дізнавшись про це, Лікиній наказав обезголовити святого Теодора в 319 році. Страждання його були описані очевидцем, його слугою і писарем Уаром.

Святий Захарія

Святий Захарія був сином Варахіїла, з покоління Леві і жив за 460 років до народження Ісуса Христа. Захарія, ім'я якого означає "пам'ять Господня", належить до 12 "малих" пророків Старого Завіту. Він написав пророчу книгу, в якій передбачив: покірний в'їзд Ісуса Христа до Єрусалима; зраду Юди за 30 срібняків; пробиття цвяхами й списом; втечу учнів; переслідування Церкви та поширення Христового царства по всьому світу.

Загинув пророк Захарія мученицькою смертю в притворі храму від рук розлючених юдеїв. Перед смертю він сказав такі слова: "Господь бачить і буде це судити". Захарію називають ще "серповидцем", бо він бачив на небі "серп" – знак близької кари для безбожників.

На початок 1 соборне послання ап. Івана 1, 8 - 2, 6

Улюблені, коли ми кажемо, що не маємо гріха, обманюємо самі себе, і правди в нас немає. Якже ми визнаємо наші гріхи, то Він вірний і правдивий, щоб нам простити наші гріхи і очистити нас від усякої неправди. Коли ми кажемо, що ми не згрішили, то чинимо Його неправдомовним, і Його слова в нас немає. Дітоньки мої, пишу вам те, щоб ви не грішили. Якже хтось згрішить, ми маємо заступника перед Отцем, Ісуса Христа, праведного. Він примирення за гріхи наші і не лише за наші, але й за гріхи всього світу. З того знаємо, що ми Його пізнали, коли ми бережемо Його заповіді. Хто каже: Я Його знаю, і заповідей Його не зберігає, той неправдомовець і правди в ньому немає. А хто зберігає Його слова, в тому Божа любов справді досконала. З того й знаємо, що ми в Ньому. Хто каже, що в Ньому перебуває, повинен так поводитись, як Він поводився.

На початок Євангеліє від Марка 13, 31 - 14, 2

Сказав Господь Своїм учням: Небо і земля пройдуть, слова ж Мої не пройдуть. Про день же той чи годину, ніхто не знає, ні ангели на небі, ні Син, тільки Отець. Глядіть, чувайте, не знаєте бо, коли настане той час. І воно так, як чоловік, що, від'їжджаючи, зоставив свій дім, дав слугам своїм владу і кожному роботу, і велів воротареві пильнувати. Так пильнуйте й ви, бо не знаєте, коли прийде пан дому: увечорі, чи опівночі, чи як запіє півень, чи вранці, щоб, коли вернеться несподівано, не застав вас у сні. А що кажу вам, кажу всім: Чувайте! Два дні ж по тому мала бути Пасха й Опрісноки, і первосвященики та книжники шукали, як би Його схопити підступом і вбити, та казали: Тільки не під час свята, щоб не було розруху в народі.

На початок Серце Бога

Одна катехитка розповідала дітям притчу про блудного сина. Однак, діти були дуже збуджені й неуважні. Отож вона попросила їх своїми словами переказати зміст щойно почутої притчі.

Один з учнів зробив це так: "Чоловік мав двох синів. Молодший син не хотів жити з батьком й одного дня залишив дім і родину, забравши з со­бою всі гроші, які мав. Та прийшов час, коли гроші скінчилися. Юнак не мав уже що їсти і вирішив вернутися до свого дому. Коли він був уже недалеко, його помітив батько. Схопив ломаку і побіг назустріч. По дорозі батько зустрів свого доброго старшого сина і сказав йому: «Вернувся твій брат. Це чудовисько, після всього скоєного, заслуговує двадцять п'ять гарячих».

«Тату, хочеш я тобі допоможу?» – запитав син. «Звичайно», – відповів батько. Удвох вони почали лупцювати молодшого сина палицями. Коли закінчили свою справу, батько покликав слугу, наказав зарізати найвгодованіше ягня і приготувати великий бенкет, бо злість на сина, який стільки накоїв, уже минула!

Зрозуміти Боже серце ми і справді не в змозі.


Бруно Ферреро "Це знає тільки вітер" - Свічадо, 2005

На початок Прохання про молитву

З 9 грудня 2003 року на цьому місці у "Покутті" Ви можете подати своє прохання про молитву. А ми передамо його сестрам-монахиням Української Греко-Католицької Церкви, які будуть молитися у Вашому намірі. Якщо Ви не заперечуватимете, прохання буде активізоване тут (тільки текст прохання, без вказівки імені та прізвища того, хто просить про молитву).

Запрошуємо відвідувачів нашої сторінки до спільної молитви, адже Господь наш Ісус Христос сказав: "Де двоє або троє зібрані в моє ім'я, там я серед них" (Мт. 18, 20), - а також: "Просіть, і дасться вам; шукайте, і знайдете; стукайте, і відчинять вам" (Мт. 7, 7). Як відомо, молитви є різні (одна триває декілька хвилин і інша - лічені секунди), тому просимо про таку молитву, яку матимете змогу промовити.

Просимо помолитися

- за прославу Слуги Божого Митрополита Андрея (Шептицького) та Ісповідника віри Патріарха Йосифа (Сліпого);
- за Боже благословення о. Єроніма, хворого Богдана, хворого Петра, навернення Віктора, Олега з родиною, навернення хворої Наталії, Степана з родиною, Любов з родиною, Ігора, Ксенії з родиною, Олександри і всіх з родини;
- за упокій Мирослави і всіх рідних одвіку спочилих, за душі терплячих в чистилищі, за упокій Вікторії;
- за здоров'я душі і тіла Олесі;
- за здоров'я душі і тіла Марії;
- за Боже благословення для Марії, Геннадія, Миколи та Людмили;
- за упокій душі мами Марії;
- за здоровя та ласки Божі для Марічки;
- за благословення для Святослава і його швидке одужання після важкої аварії;
- за благословення для Андрія та Оксани, за мир злагоду і любов у їхній сім'ї і щоб Господь Бог подарував їм дитину;
- за благословення для Андрія, Лесі та Юлії і, щоб Господь допоміг їм подолали ту складну ситуацію, в якій вони опинилися;
- за упокій Оксани та померлих Марії і Михайла;
- за Боже благословення для Віктора, Олександра, Галини, Петра, Каземіра, Світлани, Олени, Оксани, Віри;
- за Боже благословення для Михайла, Олени, Настасії, Маркіяна, Миколи, Ольги, Володимира, Евеліни, Ілони, Геннадія, Ярослава, Марти, Марти, Ірини, Галини, Михайла, Світлани, Світлани;
- за упокій Петра, Юстини, Миколи, Василя, Кулини, Миколи, Івана, Матрони;
- за упокій Михайла, Марії, Тетяни, Анни, Петра, Станіслава, Данила, Меланки, Стефи, Михайла, Гриня, Василя, Йосифа;
- за упокій Михайла, Марії, Миколи, Людмили, Валентини, Антона, Єфросинії, Олексія, Семена, Єви;
- за упокій Василя, Емілії, Богдана, Лідії, Віктора, Михайла, Наталії, Зінаїди, Михайла, Миколи, Миколи.У зв'язку з неполадками в роботі форми для надсилання прохань про молитву, просимо надсилати свої прохання безпосередньо на електронну адресу: press@ugcc.org.ua

Якщо Ви бажаєте залишити своє прохання, то просимо заповнити нижчеподану форму (формулювання прохання має бути чітким і лаконічним).

Ваше ім'я та прізвище:
         
Ваша ел. адреса (e-mail):
         
Текст прохання:
         
                         

На початок 


© 1995-2008 Українська Греко-Католицька Церква  Web від TRC