Зміст

Новини

Прес релізи

Церква в Україні

Історія УГКЦ

УГКЦ сьогодні

Офіційні документи

Патріархат

Бібліотека

Запитуємо священика

Контакти

Головна сторінка

Rambler's Top100

   В розділі...
     <<< Назад
  
• 01.02.2008
• 02.02.2008
• 03.02.2008
• 04.02.2008
• 05.02.2008
• 06.02.2008
• 07.02.2008
• 08.02.2008
• 09.02.2008
• 10.02.2008
• 11.02.2008
• 12.02.2008
• 13.02.2008
• 14.02.2008
• 15.02.2008
• 16.02.2008
• 17.02.2008
• 18.02.2008
• 19.02.2008
• 20.02.2008
• 21.02.2008
 22.02.2008
• 23.02.2008
• 24.02.2008
• 25.02.2008
• 26.02.2008
• 27.02.2008
• 28.02.2008
• 29.02.2008
   22.02.2008

22 лютого 2008 року


Св. муч. Никифора.Святий Никифор

Святий Никифор помер мученицькою смертю за Христову віру. Вже в імені Никифора криється суть його життя. Слово "ники" означає у перекладі з грецької мови "перемога", а "форейн" - "нести".

Никифор мужньо виніс перемогу над страхом смерті та спокусами відступництва від святої віри, здобувши у нелегкій боротьбі переможний вінець мучеництва і осягнувши вічне життя.

На початок 1 соборне послання ап. Івана 2, 7-17

Улюблені, не нову заповідь вам пишу, а давню, яку ви одержали спочатку. Ця давня заповідь, слово, що ви чули. Проте, нову заповідь пишу, що є правдиве в вас і в Ньому, бо темрява проминає і правдиве світло вже світить. Хто каже, що він у світлі, а ненавидить свого брата, той у темряві й досі. Хто ж любить свого брата, той у світлі перебуває і в ньому немає причини до падіння. Хто ж ненавидить свого брата, той у темряві, і в темряві він ходить, і не знає, куди йде, бо темрява йому засліпила очі. Пишу вам, діти, бо ваші гріхи відпущені вам задля Його імени. Пишу вам, батьки, бо ви пізнали того, хто споконвіку. Пишу вам, юнаки, бо ви перемогли лукавого. Писав вам, дітоньки, бо ви пізнали Отця. Писав вам, батьки, бо ви пізнали того, хто споконвіку. Писав вам, юнаки, бо ви сильні, і слово Боже у вас перебуває, і ви перемогли лукавого. Не любіть світу, ні того, що в світі. Коли хтось любить світ, у того немає любови Отця; бо все, що в світі: похіть тіла, похіть очей і гордість життя – не від Отця, а від світу. Світ проминає, і його пожадливість; той же, хто Божу волю чинить, перебуває повіки.

На початок Євангеліє від Марка 14, 3-9

В ті дні, як Ісус був у Витанії, в домі Симона прокаженого, як був за столом, підійшла жінка з алябастровою посудинкою щирого дорогоцінного нарду і, розбивши посудинку, вилила Йому на голову. Деякі обурилися і говорили між собою: Навіщо така втрата мира! Таж його можна було продати більш, ніж за триста динаріїв, і гроші дати бідним. І вони ремствували на неї. Але Ісус сказав: Лишіть її. Чого її непокоїте? Вона зробила для Мене добрий вчинок. Бідних бо ви завжди маєте з собою і, коли захочете, можете їм добро чинити; Мене ж не завжди маєте. Що могла, те зробила; вона заздалегідь намастила Моє тіло на похорон. Істинно кажу вам: По цілім світі, скрізь, де тільки буде проповідуватись це Євангеліє, оповідатимуть і те, що вона зробила, на пам'ятку про неї.

На початок Ланцюжок і гребінець

В одному глухому закутку світу жило подруж­жя, в якому з першого дня шлюбу взаємна любов не тільки не маліла, а постійно росла. Обоє були з бідних сімей, і кожен носив у своєму серці одне велике, але, мабуть, нездійсненне бажання. Чоло­вік мав золотого годинника – дарунок від бать­ка – і завжди мріяв про золотий ланцюжок до ньо­го. А в жінки було чудове довге світле волосся, і вона мріяла про перламутровий гребінець, щоб укладати і прикрашати його. Вони знали про пота­ємну мрію один одного.

З роками їхні бажання не згасали, однак чоло­вік уже мріяв про гребінець для жінки, а жінка – про золотий ланцюжок для чоловіка.

Вони вже давно навіть не розмовляли про це, проте кожен продовжував носити в серці свою потаємну мрію.

Настала десята річниця їх шлюбу. Вранці, роз­плющивши очі, чоловік побачив усміхнене лице своєї дружини. Вона була коротко підстрижена – де й ділася розкішна довга коса!

– Що ти зробила з волоссям? – вражений, запитав він.

Жінка розтулила долоню – на ній виблискував золотий ланцюжок.

– Я продала волосся, щоб купити ланцюжок до твого годинника.

– О, кохана, – промовив чоловік і відкрив свою долоню, в якій лежав чудовий перламутро­вий гребінь. – А я продав годинника, щоб купити тобі гребінець.

Вони кинулися в обійми, щасливі з того, що ма­ють одне одного.

"Поклади мене печаттю на твоїм серці,
печаттю на твою руку;
любов бо, як смерть, сильна.
Водам великим любови не вгасити,
Ані рікам її не затопити.
Якби хто за любов віддав скарби свого дому,
Зазнав би лиш погорди великої" (П. п. 8, 6-7).
У житті є тільки одне велике щастя: любити і бути любленим.


Бруно Ферреро "Це знає тільки вітер" - Свічадо, 2005

На початок Прохання про молитву

З 9 грудня 2003 року на цьому місці у "Покутті" Ви можете подати своє прохання про молитву. А ми передамо його сестрам-монахиням Української Греко-Католицької Церкви, які будуть молитися у Вашому намірі. Якщо Ви не заперечуватимете, прохання буде активізоване тут (тільки текст прохання, без вказівки імені та прізвища того, хто просить про молитву).

Запрошуємо відвідувачів нашої сторінки до спільної молитви, адже Господь наш Ісус Христос сказав: "Де двоє або троє зібрані в моє ім'я, там я серед них" (Мт. 18, 20), - а також: "Просіть, і дасться вам; шукайте, і знайдете; стукайте, і відчинять вам" (Мт. 7, 7). Як відомо, молитви є різні (одна триває декілька хвилин і інша - лічені секунди), тому просимо про таку молитву, яку матимете змогу промовити.

Просимо помолитися

- за прославу Слуги Божого Митрополита Андрея (Шептицького) та Ісповідника віри Патріарха Йосифа (Сліпого);
- за Боже благословення о. Єроніма, хворого Богдана, хворого Петра, навернення Віктора, Олега з родиною, навернення хворої Наталії, Степана з родиною, Любов з родиною, Ігора, Ксенії з родиною, Олександри і всіх з родини;
- за упокій Мирослави і всіх рідних одвіку спочилих, за душі терплячих в чистилищі, за упокій Вікторії;
- за здоров'я душі і тіла Олесі;
- за здоров'я душі і тіла Марії;
- за Боже благословення для Марії, Геннадія, Миколи та Людмили;
- за упокій душі мами Марії;
- за здоровя та ласки Божі для Марічки;
- за благословення для Святослава і його швидке одужання після важкої аварії;
- за благословення для Андрія та Оксани, за мир злагоду і любов у їхній сім'ї і щоб Господь Бог подарував їм дитину;
- за благословення для Андрія, Лесі та Юлії і, щоб Господь допоміг їм подолали ту складну ситуацію, в якій вони опинилися;
- за упокій Оксани та померлих Марії і Михайла;
- за здоров'я душі, тіла Тетяни і Вадима, мир, злагоду в їх сім’ї, любов між ними і за те, щоб Господь Бог дав їм дитину;
- за здоров'я душі, тіла Михайла, мир, злагоду , щоб Господь Бог дав Михайлові роботу;
- за упокій Нелі, Луня;
- за Боже благословення для священників Романа, Романа, Івана, Андрія, Миколу, Тимотея, Володимира, Юрія;
- за Боже благословення для сестер Емілії, Бернадети, Ольги, Володимири;
- за упокій воїнів ОУН, УПА, запорізьких козаків знищених Катериною II та душі в чистилищі українського народу;
- за упокій душ, які померли під час голодомору;
- за Боже благословення для готельного бізнесу Михайла, Світлани.У зв'язку з неполадками в роботі форми для надсилання прохань про молитву, просимо надсилати свої прохання безпосередньо на електронну адресу: press@ugcc.org.ua

Якщо Ви бажаєте залишити своє прохання, то просимо заповнити нижчеподану форму (формулювання прохання має бути чітким і лаконічним).

Ваше ім'я та прізвище:
         
Ваша ел. адреса (e-mail):
         
Текст прохання:
         
                         

На початок 


© 1995-2008 Українська Греко-Католицька Церква  Web від TRC