Зміст

Новини

Прес релізи

Церква в Україні

Історія УГКЦ

УГКЦ сьогодні

Офіційні документи

Патріархат

Бібліотека

Запитуємо священика

Контакти

Головна сторінка

Rambler's Top100

   В розділі...
     <<< Назад
  
• 01.02.2008
• 02.02.2008
• 03.02.2008
• 04.02.2008
• 05.02.2008
• 06.02.2008
• 07.02.2008
• 08.02.2008
• 09.02.2008
• 10.02.2008
• 11.02.2008
• 12.02.2008
• 13.02.2008
• 14.02.2008
• 15.02.2008
• 16.02.2008
• 17.02.2008
• 18.02.2008
• 19.02.2008
• 20.02.2008
• 21.02.2008
• 22.02.2008
• 23.02.2008
 24.02.2008
• 25.02.2008
• 26.02.2008
• 27.02.2008
• 28.02.2008
• 29.02.2008
   24.02.2008

24 лютого 2008 року

Неділя про блудного сина.

Св. свящмуч. Власія, єп. Севастійського.
Святий Власій

Святий Власій був лікарем, а потім став єпископом у місті Севастії в Малій Азії. Під час переслідування християн імператором Діоклетіаном переховувався разом зі своїми вірними в пустелі. Незабаром вояки знайшли Власія і в кайданах привели до судді. Власій охоче пішов на суд, бо напередодні тричі явився йому Ісус Христос і сказав принести, як священикові, святу жертву.

Власія, який сміливо визнав свою віру в Христа, спершу жорстоко мучили, а потім наказали втопити. Коли його кинули в озеро, він став ходити по воді, наче по твердій землі, прославляючи Бога. Потім він вийшов на берег, став перед мучителем і сказав: "Покайся і вір у Христа!". Розлючений поганин убив Власія мечем 316 року.

На початок 1 послання ап. Павла до Коринтян 6, 12-20

Браття, все мені вільно, та не все корисне. Все мені вільно, та я не дам нічому заволодіти мною. Пожива для утроби, а утроба для поживи. Та Бог одне і друге знищить. Тіло ж не для розпусти, але для Господа, і Господь для тіла. Бог же і Господа воскресив, і нас воскресить силою Своєю. Хіба не знаєте, що тіла ваші є члени Христові? Узявши, отже, члени Христові, зроблю їх членами блудниці? Хай так не буде! Хіба не знаєте, що хто пристає до блудниці, є з нею одним тілом? Бо будуть, – каже, – двоє одним тілом. Хто ж пристає до Господа, є одним духом з Ним. Втікайте від розпусти. Усякий гріх, що людина чинить, є назовні тіла; хто ж чинить розпусту грішить проти власного тіла. Хіба ви не знаєте, що ваше тіло є храм живучого у вас Святого Духа, Якого маєте від Бога? Отже ви не належите більше самі до себе. Бо ви куплені високою ціною. Тож прославляйте Бога тілами вашими і вашими душами, які є Божі.

На початок Євангеліє від Луки 15, 11-32

Сказав Господь притчу оцю: Один чоловік мав двох синів. І сказав молодший з них батькові: Отче, дай мені належну частину майна. І розділив їм майно. І по небагатьох днях, зібравши все, менший син відійшов у далекий край і там розтратив своє майно, живучи блудно. Коли ж він прожив усе, настав сильний голод у краю тім; і він почав бідувати. І пішовши, пристав до одного з жителів того краю; і той послав його на поля свої пасти безрог. І бажав наситити черево своє ріжками, що їли безроги; і ніхто не давав йому. Та ввійшовши в себе, сказав: Скільки наємникам батька мого збуває хліба, а я гину з голоду. Вставши, піду до мого батька і скажу йому: Отче, я згрішив на небо і перед тобою і вже не достойний я зватися сином твоїм; вчини мене як одного з наємників твоїх. І вставши, пішов до отця свого. І коли він був ще далеко, уздрів його отець його і змилувався над ним; і побігши, кинувся йому на шию і поцілував його. І сказав йому син: Отче, я згрішив на небо і перед тобою і вже недостоїн назватися твоїм сином. А отець сказав до своїх слуг: Винесіть першу одежу, і одягніть його, і дайте перстень на руку його й обуву на ноги. І привівши годоване теля, заколіть, і їжмо й веселімся. Бо син мій оцей був мертвий, і ожив; згинув був, і знайшовся. І почали веселитися. А його старший син був на полі. І як, ідучи, наблизився до дому, почув спів і хороводи. І завізвавши одного з хлопців, запитав: Що це воно таке? А він сказав йому, що брат твій прийшов, і отець твій заколов годоване теля, бо здоровим його прийняв. І той розсердився і не хотів увійти. А отець його, вийшовши, умовляв його. Він же, відповідаючи, сказав отцеві: Ось стільки літ служу тобі і ніколи твоїх заповідей не переступив, і мені ніколи ти не дав козеняти, щоб я був звеселився з моїми друзями. А коли син твій оцей, що проїв з блудницями майно твоє, прийшов, ти заколов йому теля годоване. Він же сказав йому: Дитино, ти завжди є зо мною, і все моє є твоє. Годилося ж возвеселитися й возрадуватися, бо оцей твій брат мертвий був, і ожив, пропав був, і знайшовся.

На початок Небесна троянда

Китайський імператор, передчуваючи набли­ження смерти, вирішив видати заміж свою єдину дочку. Вона була не лише найелегантнішою, але й перевершила вродою і розумом усіх дівчат імперії. Та був у неї один ґандж: ні за які гроші не хотіла виходити заміж.

Проте, розуміючи, що це так важливо для бать­ка, вона пообіцяла, що вийде заміж, однак лишень за того юнака, який подарує їй небесну троянду. Всі претенденти, щойно дізналися про це бажання імператорської дочки, одразу ж почали наввипе­редки шукати небесну троянду. Старання більшости з них були марними. Тільки троє прийшли з трояндами.

Першим був заможний купець, багатший від са­мого імператора. Він звернувся до найславетнішого алхіміка світу, і той за допомогою таємничих фільтрів і кольорових розчинів перемінив білий ко­лір квітки на блакитний. Не гаючись, купець при­ніс її до палацу імператора. Побачивши квітку, дочка імператора зблідла, однак, пильніше пригля­нувшись, сказала: "Якби на цю квітку сів метелик, він зразу ж отруївся б", – із огидою відкинула її.

Другим кандидатом був генерал імператорсь­кого війська. Він попросив найславетнішого у світі золотаря виготовити для нього небесну троянду з сапфіру. Коли дочка імператора звернула погляд своїх чорних, як ніч, очей на оксамитово-блискучу троянду, то промовила: "Тату, хіба ти не бачиш, що це зовсім не троянда, а звичайний крокус у формі троянди?"

Третім кандидатом був син Першого міністра, красивий, ґречний і симпатичний юнак. Він наказав найкращим митцям держави, щоб за три місяці зробили для нього небесну троянду з найтоншої порцеляни.

"Я візьму її, бо вона гарна, – сказала дочка імператора, – але й це всього лиш цяцька".

Отак відкинула вона і третього кандидата.

Одного літнього вечора, зачаровано спогляда­ючи з вікна захід сонця, дочка імператора почула чарівний голос. Він належав молодому поетові, який проходжався перед її вікнами. Раптом їх погляди пересіклися. Вони довго безмовно дивилися одне на одного. Згодом чоловік тихо промовив: "Я хочу одружитися з тобою".

"Ох, – вирвалося в дівчини, – але я дочка імператора і оголосила, що вийду заміж за того, хто принесе мені небесну троянду. Дотепер це ні­кому не вдалося".

"Байдуже, я принесу", – сказав поет.

Наступного ранку юнак зірвав у саду білу тро­янду і приніс імператорові. Той, сміючись, передав її дочці. Але вона взяла троянду і спокійно промо­вила: "Нарешті небесна троянда!"

Імператор на мить онімів від здивування. Мі­ністри і придворні почали перешіптуватися: "Та ж це зовсім не небесна троянда".

Імператорова дочка запитала їх: "Невже ваші очі справді не бачать? Це небесна троянда, запевняю вас. Придивіться уважніше, і ви побачите її чудовий небесний відблиск".

Усі замовкли. Дочка імператора вийшла заміж за поета, і вони прожили щасливе життя.

Правдиво бачити можна тільки серцем. Треба лишень йому більше довіряти.


Бруно Ферреро "Це знає тільки вітер" - Свічадо, 2005

На початок Прохання про молитву

З 9 грудня 2003 року на цьому місці у "Покутті" Ви можете подати своє прохання про молитву. А ми передамо його сестрам-монахиням Української Греко-Католицької Церкви, які будуть молитися у Вашому намірі. Якщо Ви не заперечуватимете, прохання буде активізоване тут (тільки текст прохання, без вказівки імені та прізвища того, хто просить про молитву).

Запрошуємо відвідувачів нашої сторінки до спільної молитви, адже Господь наш Ісус Христос сказав: "Де двоє або троє зібрані в моє ім'я, там я серед них" (Мт. 18, 20), - а також: "Просіть, і дасться вам; шукайте, і знайдете; стукайте, і відчинять вам" (Мт. 7, 7). Як відомо, молитви є різні (одна триває декілька хвилин і інша - лічені секунди), тому просимо про таку молитву, яку матимете змогу промовити.

Просимо помолитися

- за прославу Слуги Божого Митрополита Андрея (Шептицького) та Ісповідника віри Патріарха Йосифа (Сліпого);
- за ласки Божі для Ірини та Галини;
- за Боже благословення для Віри, Любомира та Святослава.У зв'язку з неполадками в роботі форми для надсилання прохань про молитву, просимо надсилати свої прохання безпосередньо на електронну адресу: press@ugcc.org.ua

Якщо Ви бажаєте залишити своє прохання, то просимо заповнити нижчеподану форму (формулювання прохання має бути чітким і лаконічним).

Ваше ім'я та прізвище:
         
Ваша ел. адреса (e-mail):
         
Текст прохання:
         
                         

На початок 


© 1995-2008 Українська Греко-Католицька Церква  Web від TRC