Зміст

Новини

Прес релізи

Церква в Україні

Історія УГКЦ

УГКЦ сьогодні

Офіційні документи

Патріархат

Бібліотека

Запитуємо священика

Контакти

Головна сторінка

Rambler's Top100

   В розділі...
     <<< Назад
  
• 01.02.2008
• 02.02.2008
• 03.02.2008
• 04.02.2008
• 05.02.2008
• 06.02.2008
• 07.02.2008
• 08.02.2008
• 09.02.2008
• 10.02.2008
• 11.02.2008
• 12.02.2008
• 13.02.2008
• 14.02.2008
• 15.02.2008
• 16.02.2008
• 17.02.2008
• 18.02.2008
• 19.02.2008
• 20.02.2008
• 21.02.2008
• 22.02.2008
• 23.02.2008
• 24.02.2008
 25.02.2008
• 26.02.2008
• 27.02.2008
• 28.02.2008
• 29.02.2008
   25.02.2008

25 лютого 2008 року


Св. Мелетія, архиєп. Антіохійського.Святий Мелетій

Святий Мелетій народився в місті Мелітині у Вірменії. Ще юнаком ревно вправлявся в умертвленні. Невдовзі Мелетія, який мав "медове ім'я і медові звичаї", вибрали єпископом Севастії, а у 361 році він став Антіохійським патріархом. Мелетій тричі перебував на засланні за вірність Христовій Церкві, невтомно працюючи над усуненням аріянської єресі. Він скликав в Антіохії Собор, на якому 27 єпископів визнали віру в Божество Ісуса Христа і засудили вчення єретика Арія.

У 381 році у Царгороді відбувся Синод східних єпископів, головою якого було обрано Мелетія, однак, патріарх несподівано занедужав і помер під час цього Синоду.

На початок 1 соборне послання ап. Івана 2, 18-3, 10

Улюблені, остання це година. І як ви чули, що має прийти антихрист, а тепер багато антихристів постало, то з цього пізнаємо, що настала остання година. З-поміж нас вийшли, але нашими не були, бо якби були нашими, то зостались би між нами, і через те виявилося, що не всі вони від нас. Ви ж маєте помазання від Святого Духа і все знаєте. Я вам писав не тому, що ви не знаєте правди, а тому, що ви її знаєте і що ніяка брехня не походить від правди. Хто неправдомовець, як не той, хто перечить, що Ісус є Христос? Він є антихрист, що відрікається Отця і Сина. Кожний, хто відрікається Сина, той і Отця не має. Хто ж визнає Сина, має Отця. Те, що ви чули спочатку, нехай у вас перебуває. Якщо у вас перебувати буде те, що ви спочатку чули, то й ви будете в Сині і в Отці перебувати. Ось та обітниця, яку Він сам обіцяв вам: життя вічне. Це я написав вам про тих, що вводять вас в оману. А помазання, яке ви від Нього прийняли, у вас перебуває і ви не потребуєте, щоб хтось навчав вас, бо Його помазання вас про все навчає. Воно правдиве й необманне; і як вас навчило, в тому перебувайте. І тепер, дітоньки, перебувайте в Ньому, щоб, як з'явиться, ми мали довір'я перед Ним і не осоромилися під час Його приходу. Коли ви знаєте, що Він праведний, то знайте теж, що всякий, хто чинить справедливість, від Нього народився. Дивіться, яку любов дарував нам Отець, щоб ми звалися дітьми Божими – і ними ми є. Тому світ нас не знає, бо він Його не пізнав. Любі, ми тепер – діти Божі, і ще не виявилось, чим будемо. Але знаємо, що, коли виявиться, ми будемо подібні до Нього, бо ми побачимо Його, як кожен, хто має на Нього цю надію, очищує себе, так само, як і Він чистий. Кожний, хто чинить гріх, чинить також беззаконня, бо гріх є беззаконня. Ви ж знаєте, що Він з’явиться, щоб узяти наші гріхи, а гріха в Ньому нема. Кожен, хто в Ньому перебуває, не грішить. Кожен, хто грішить, Його не бачив і Його не пізнав. Дітоньки, ніхто нехай не вводить вас в оману. Хто чинить правду, той праведний, як і Він праведний. Хто чинить гріх, той від диявола, бо диявол грішить від початку. На це Син Божий з'явився, щоб знищити діла диявола. Кожен, хто народився від Бога, не чинить гріха, бо в ньому перебуває Його насіння; і він не може грішити, бо він від Бога народився. Цим виявляються діти Божі і діти диявола.

На початок Євангеліє від Марка 11, 1-11

В ті дні, коли Ісус наблизився до Єрусалиму і прийшов до Витфагії й Витанії, біля Оливної гори, Він послав двох Своїх учнів, кажучи: Ідіть у село, що перед вами, і як тільки ввійдете, найдете прив'язане осля, на яке ніхто з людей ще не сідав. Відв'яжіть і приведіть його. А коли вам хто скаже: Що робите? — скажіть: Господь його потребує, і негайно відішле його назад сюди. Пішли вони й найшли осля, прив'язане коло дверей, на вулиці, і відв'язали його. Деякі з тих, що там стояли, сказали їм: Що робите, чому відв'язуєте осля? Ті їм відповіли, як сказав Ісус, і їх відпустили. Привели осля до Ісуса, поклали на нього свою одежу, і Ісус сів на нього. І багато хто стелили свою одіж на дорозі, інші ж різали віття на полі і стелили по дорозі. Ті, що йшли попереду, і ті, що слідували ззаду, викликували: Осанна! Благословен, хто йде в ім'я Господнє! Благословенне грядуще царство отця нашого Давида. Осанна на висотах! І Він увійшов у Єрусалим, у храм, і оглянув усе; а що було вже пізно, вийшов з дванадцятьма у Витанію.

На початок Благословення

Після багатьох років, проведених серед науков­ців, славнозвісний о. Генрі Ноуен вирішив пов'яз­ати своє життя зі спільнотою "Ковчег". Якось до нього підійшла неповносправна дівчина і запита­ла: "Генрі, ти можеш мене поблагословити?"

Отець Генрі відповів на її питання конкретною дією – він поставив знак хреста на її чолі.

Але дівчина, замість того, щоб подякувати, різ­ко запротестувала: "Ні, це не діє. Я хочу справжнього благословення!"

Отець Генрі, зрозумівши, що відреагував авто­матично і поверхово, сказав: "О, вибач, я уділю тобі справжнє благословення під час богослуження".

Після богослуження близько тридцяти осіб си­діло "колом" на підлозі, а отець Генрі сказав: "Жанет просила мене, щоб я уділив їй особливе благо­словення. Вона вважає, що це їй дуже потрібно".

Дівчина встала і попрямувала до священика, який саме надягав на себе ризу з широкими довгими рукавами. Раптом Жанет міцно обійняла отця і поклала голову йому на груди. Отець Генрі, не ва­гаючись, також її обійняв – дівчина майже цілком заховалася під його ризою.

Коли вони стояли так, обійнявшись, отець Генрі сказав їй: "Жанет, я хочу, аби ти знала, що ти – улюблена дочка Бога. Він любить на тебе дивити­ся. Твоя мила усмішка і лагідність до всіх членів нашої спільноти, все добро, що нам даруєш, свід­чать про те, яким чудовим створінням ти є. Я знаю, останнім часом тебе огортає смуток, а на твоєму серці лежить якась тінь, однак я хочу нагадати тобі, ким ти є: ти – незвичайна людина, яку любить Бог і всі, що тут є разом з тобою".

Жанет підняла голову і подивилася на нього, і широкий усміх був доказом того, що вона отримала справжнє благословення.

Коли Жанет повернулася на своє місце, решта також захотіли отримати особливе благословення.! І навіть один з приятелів спільноти, двадцятичотирьохлітній юнак, підняв руку і запитав: "А я?"

"Звичайно ж, – відповів отець Генрі. – Підходь і ти".

Він пригорнув хлопця до грудей і сказав: "Джоне, це так прекрасно, що ти з нами. Ти – улюблений син Бога. Твоя присутність приносить радість усім нам. Коли тебе зустрічають труднощі, й життя стає складним, пам'ятай, що тебе любить безмежна Любов".

Юнак поглянув на нього зі сльозами в очах і сказав: "Щиро дякую!"

Ми набагато глибше переживаємо прикрощі, з якими стикаємося, аніж благословення.

Треба наново відкрити для себе сенс і красу бла­гословення.

Коли тобі важко, коли життя приносить при­крощі, не забувай, ким ти є: особливою і неповтор­ною людиною, улюбленою Бога і всіх тих, хто є поруч з тобою.


Бруно Ферреро "Це знає тільки вітер" - Свічадо, 2005

На початок Прохання про молитву

З 9 грудня 2003 року на цьому місці у "Покутті" Ви можете подати своє прохання про молитву. А ми передамо його сестрам-монахиням Української Греко-Католицької Церкви, які будуть молитися у Вашому намірі. Якщо Ви не заперечуватимете, прохання буде активізоване тут (тільки текст прохання, без вказівки імені та прізвища того, хто просить про молитву).

Запрошуємо відвідувачів нашої сторінки до спільної молитви, адже Господь наш Ісус Христос сказав: "Де двоє або троє зібрані в моє ім'я, там я серед них" (Мт. 18, 20), - а також: "Просіть, і дасться вам; шукайте, і знайдете; стукайте, і відчинять вам" (Мт. 7, 7). Як відомо, молитви є різні (одна триває декілька хвилин і інша - лічені секунди), тому просимо про таку молитву, яку матимете змогу промовити.

Просимо помолитися

- за прославу Слуги Божого Митрополита Андрея (Шептицького) та Ісповідника віри Патріарха Йосифа (Сліпого);
- за Боже благословення о. Єроніма, хворого Богдана, хворого Петра, навернення Віктора, Олега з родиною, навернення хворої Наталії, Степана з родиною, Любов з родиною, Ігора, Ксенії з родиною, Олександри і всіх з родини;
- за упокій Мирослави і всіх рідних одвіку спочилих, за душі терплячих в чистилищі, за упокій Вікторії;
- за здоров'я душі і тіла Олесі;
- за здоров'я душі і тіла Марії;
- за Боже благословення для Марії, Геннадія, Миколи та Людмили;
- за упокій душі мами Марії;
- за здоровя та ласки Божі для Марічки;
- за благословення для Святослава і його швидке одужання після важкої аварії;
- за благословення для Андрія та Оксани, за мир злагоду і любов у їхній сім'ї і щоб Господь Бог подарував їм дитину;
- за благословення для Андрія, Лесі та Юлії і, щоб Господь допоміг їм подолали ту складну ситуацію, в якій вони опинилися;
- за упокій Оксани та померлих Марії і Михайла.У зв'язку з неполадками в роботі форми для надсилання прохань про молитву, просимо надсилати свої прохання безпосередньо на електронну адресу: press@ugcc.org.ua

Якщо Ви бажаєте залишити своє прохання, то просимо заповнити нижчеподану форму (формулювання прохання має бути чітким і лаконічним).

Ваше ім'я та прізвище:
         
Ваша ел. адреса (e-mail):
         
Текст прохання:
         
                         

На початок 


© 1995-2008 Українська Греко-Католицька Церква  Web від TRC