Зміст

Новини

Прес релізи

Церква в Україні

Історія УГКЦ

УГКЦ сьогодні

Офіційні документи

Патріархат

Бібліотека

Запитуємо священика

Контакти

Головна сторінка

Rambler's Top100

   В розділі...
     <<< Назад
  
• 01.03.2008
• 02.03.2008
• 03.03.2008
 04.03.2008
• 05.03.2008
• 06.03.2008
• 07.03.2008
• 08.03.2008
• 09.03.2008
• 10.03.2008
• 11.03.2008
• 12.03.2008
• 13.03.2008
• 14.03.2008
• 15.03.2008
• 16.03.2008
• 17.03.2008
• 18.03.2008
• 19.03.2008
• 20.03.2008
• 21.03.2008
• 22.03.2008
• 23.03.2008
• 24.03.2008
• 25.03.2008
• 26.03.2008
• 27.03.2008
• 28.03.2008
• 29.03.2008
• 30.03.2008
• 31.03.2008
   04.03.2008

4 березня 2008 року


Преп. Льва, єп. Катанського.Святий Лев Катанський

Святий Лев Катанський народився в італійському місті Равенна і був єпископом міста Катанії на Сицилії. Побожного владику Бог наділив даром чудотворення. Завдяки його молитві сліпі бачили, біснуваті звільнялися від злого духа, а поганські ідоли падали на землю.

Помер Лев Катанський у глибокій старості і поховали його у збудованій ним церкві св. Лукії. При його святих мощах, з яких випливало цілюще миро, діялися численні чуда.

На початок Соборне послання ап. Юди 1, 1-10

Юда, слуга Ісуса Христа, брат Якова, покликаним, любим у Бозі Отці, а Ісусом Христом збереженим і вибраним, хай милосердя, і мир, і любов вам помножаться. Любі, я пильно стараюся писати вам про наше спільне спасіння і уважаю необхідним написати вам, щоб вас заохотити боротися за віру, передану раз назавжди святим. Бо до вас просмикнулися деякі люди, які здавна були призначені на засуд; безбожні, які ласку нашого Бога обертають на розпусту і відрікаються від нашого єдиного Владики і Господа Ісуса Христа. Я хочу пригадати вам, хоч ви знаєте те все, що Господь, визволивши людей з Єгипетського краю, згодом віддав на погибель тих, які не вірували. І ангелів, які не зберегли своєї гідности, а полишили своє житло, зберіг у вічних кайданах, під темрявою, на суд великого дня. Так само Содома й Гомора з сусідніми містами, які таким самим способом розпусничали і пішли за іншим тілом, лежать як приклад, скарані вічним вогнем. Отак і ці, також у маячінні, бруднять тіло, відкидають Божу владу і зневажають величчя. І тоді, як сам архангел Михаїл, змагаючись із дияволом і сперечаючись із ним про тіло Мойсея, не наважився винести зневажливого суду, але сказав: Нехай тебе Господь судить, - то ці зневажають те, чого не знають; а що, немов та нерозумна звірина, з природи знають, тим себе оскверняють.

На початок Євангеліє від Луки 22, 39-42; 45-23, 1

В той час Ісус вийшовши, пішов, як звичайно, на Оливну гору. Слідом за Ним пішли і Його учні. Коли прибув на місце, сказав їм: Моліться, щоб не ввійти в спокусу. І Сам відійшов від них так далеко, як кинути каменем, та, впавши на коліна, почав молитися: Отче, якщо хочеш, віддали від Мене цю чашу, однак, хай буде не Моя, але Твоя воля. Тоді підійшов до учнів і застав їх сплячими від смутку. І сказав їм: Чого спите? Вставайте і моліться, щоб не ввійти в спокусу. Він говорив ще, аж тут надходить юрба, проваджена одним з дванадцятьох, на ім'я Юда; він підійшов до Ісуса, щоб Його поцілувати. А Ісус сказав до нього: Юдо, то поцілунком видаєш Сина Людського? Побачивши, до чого доходить, сказали ті, що були з Ісусом: Господи, чи не вдарити нам мечем? І вдарив один із них слугу первосвященика і відтяв йому праве вухо. Ісус озвався: Лишіть! І, доторкнувшися до вуха, зцілив його. Тоді Ісус сказав до первосвящеників, начальників сторожі храму і старших, що були вийшли проти Нього: Неначе на розбійника ви вийшли з мечами та киями! Коли я щодня був з вами в храмі, ви не наклали рук на мене; та це ваша година і влада темряви. Схопивши Ісуса, вони повели Його і привели в дім первосвященика. Петро ішов слідом здалека. І коли вони розклали вогонь посеред двору та посідали вкупі, сів і Петро між ними. Побачила його одна слугиня, як він сидів біля вогню і, приглянувшись пильно до нього, каже: І цей був з Ним. Він відрікся, кажучи: Не знаю Його, жінко! Та трохи згодом другий, побачивши його, каже: І ти з них. Але Петро відповів: Ні, чоловіче! По якійсь годині хтось інший почав настоювати, кажучи: Справді, і цей з Ним був! Таж він із Галилеї! Петро озвався: Не знаю, чоловіче, що кажеш! І зараз же, як він ще говорив, півень запіяв. І тут Господь, обернувшись, глянув на Петра, і згадав Петро слово, яке Господь сказав йому був: Петре, перше ніж півень запіє, ти тричі Мене відречешся. І, вийшовши звідти, заплакав гірко. Тим часом люди, що держали Ісуса, над Ним знущалися і били Його. І, закривши Йому очі, питали: Пророкуй, хто той, що вдарив Тебе! І багато іншого, глузуючи, говорили на Нього. Якже настав день, зібралася рада старших народу, первосвященики та книжники. І привели Його на суд свій і казали: Якщо Ти Христос, скажи нам. Він відповів їм: Коли скажу вам, не повірите, і якщо вас спитаю, не відповісте. Віднині Син Людський сидітиме праворуч Божої Сили. Усі сказали: То Ти — Син Божий? Він сказав до них: Ви кажете, що це Я. Сказали ті: Навіщо нам ще свідків? Самі ми чули з уст Його. Тоді вся їхня громада встала, і повели Його до Пилата.

На початок Коштовний камінь

Двоє приятелів зустрілися після довгої розлу­ки. За цей час один став багатим, а другий – бідним.

Вони сіли і почали пригадувати прожиті разом роки.

Під час розмови бідний задрімав.

Багатий приятель, опанований співчуттям, по­клав в кишеню бідняка великий дорогий діамант і вийшов з дому.

Але той, прокинувшись, не знайшов подарова­ного йому скарбу і свій наступний день розпочав так, немовби нічого не сталося.

Через рік доля знову звела двох приятелів.

"Скажи мені, – запитав багатий, знову поба­чивши бідного у великій нужді, – чому ти не скористався скарбом, який я залишив у твоїй ки­шені?"

Подібне стається чи не за кожної зустрічі між людьми. Люди, що живуть поруч з нами, обдаро­вують нас безцінними скарбами. Але зазвичай ми цього не усвідомлюємо.


Бруно Ферреро "Це знає тільки вітер" - Свічадо, 2005

На початок Прохання про молитву

З 9 грудня 2003 року на цьому місці у "Покутті" Ви можете подати своє прохання про молитву. А ми передамо його сестрам-монахиням Української Греко-Католицької Церкви, які будуть молитися у Вашому намірі. Якщо Ви не заперечуватимете, прохання буде активізоване тут (тільки текст прохання, без вказівки імені та прізвища того, хто просить про молитву).

Запрошуємо відвідувачів нашої сторінки до спільної молитви, адже Господь наш Ісус Христос сказав: "Де двоє або троє зібрані в моє ім'я, там я серед них" (Мт. 18, 20), - а також: "Просіть, і дасться вам; шукайте, і знайдете; стукайте, і відчинять вам" (Мт. 7, 7). Як відомо, молитви є різні (одна триває декілька хвилин і інша - лічені секунди), тому просимо про таку молитву, яку матимете змогу промовити.

Просимо помолитися

- за прославу Слуги Божого Митрополита Андрея (Шептицького) та Ісповідника віри Патріарха Йосифа (Сліпого);
- за здоров'я душі і тіла Марії, та за Боже благословення для Марії, Геннадія, Миколи та Людмили;
- за здоров'я та ласки Божі для Ірини;
- за благословення для Святослава і його швидке одужання після важкої аварії;
- за благословення для Андрія та Оксани, за мир злагоду і любов у їхній сім'ї і щоб Господь Бог подарував їм дитину;
- за благословення для Андрія, Лесі та Юлії і, щоб Господь допоміг їм подолали ту складну ситуацію, в якій вони опинилися;
- за здоров'я та ласки Божі для Марічки;
- за навернення Володимира і Ігоря та оздоровлення їх від алкоголізму.У зв'язку з неполадками в роботі форми для надсилання прохань про молитву, просимо надсилати свої прохання безпосередньо на електронну адресу: press@ugcc.org.ua

Якщо Ви бажаєте залишити своє прохання, то просимо заповнити нижчеподану форму (формулювання прохання має бути чітким і лаконічним).

Ваше ім'я та прізвище:
         
Ваша ел. адреса (e-mail):
         
Текст прохання:
         
                         

На початок 


© 1995-2008 Українська Греко-Католицька Церква  Web від TRC