Зміст

Новини

Прес релізи

Церква в Україні

Історія УГКЦ

УГКЦ сьогодні

Офіційні документи

Патріархат

Бібліотека

Запитуємо священика

Контакти

Головна сторінка

Rambler's Top100

   В розділі...
     <<< Назад
  
• 01.03.2008
• 02.03.2008
• 03.03.2008
• 04.03.2008
• 05.03.2008
• 06.03.2008
• 07.03.2008
• 08.03.2008
• 09.03.2008
• 10.03.2008
 11.03.2008
• 12.03.2008
• 13.03.2008
• 14.03.2008
• 15.03.2008
• 16.03.2008
• 17.03.2008
• 18.03.2008
• 19.03.2008
• 20.03.2008
• 21.03.2008
• 22.03.2008
• 23.03.2008
• 24.03.2008
• 25.03.2008
• 26.03.2008
• 27.03.2008
• 28.03.2008
• 29.03.2008
• 30.03.2008
• 31.03.2008
   11.03.2008

11 березня 2008 року


Преп. іспов. Прокопія Декаполіта.
(Літургії не правиться)


  У седмичні дні Великого посту богослуження відправляються за Мінеєю і Тріоддю. По понеділках, вівторках і четвергах Святої Чотиридесятниці Божественні Літургії не правляться, а по середах і п'ятницях служиться Літургія Напередосвячених Дарів.  Святий Прокопій Декаполіт

  Святий Прокопій Декаполіт жив у VIII ст. і походив з частини Палестини, яка називалася Декаполіс. З юності любив чисте, умертвлене життя і служив Богові як монах. У час правління візантійського імператора Лева, який переслідував правовірних за вшановування святих образів, Прокопій мужньо виступив проти іконоборства. За це Прокопія побили і кинули до в'язниці. Усі терпіння він зносив разом зі св. Василієм Визнавцем, вірним побратимом його монашого життя.

  Після смерті імператора 741 року Прокопій вийшов на волю і провів решту життя у монастирі. Відійшов до Господа у глибокій старості, багатий на заслуги за своє суворе монаше життя й терпіння Христового визнавця.

  На початок   Тропар (гл. 1)

  Ми чужинці на землі, як і всі батьки наші. Короткий час життя нашого безгрішним збережи, Спасе, і помилуй нас, як чоловіколюбець.

  На початок   Пророцтво Ісаї 1, 19-2, 3

  Як захочете ви та послухаєтесь, то будете добра землі споживати. А коли ви відмовитеся й неслухняними будете, меч пожере вас, бо уста Господні сказали оце! Як стало розпусницею вірне місто: було повне воно правосуддя, справедливість у нім пробувала, тепер же розбійники! Срібло твоє стало жужелицею, твоє питво водою розпущене. Князі твої вперті і друзі злодіям вони, хабара вони люблять усі та женуться за дачкою, не судять вони сироти, удовина справа до них не доходить. Тому то говорить Господь, Господь Саваот, Сильний Ізраїлів: О, буду Я тішитися над Своїми супротивниками, і помщусь на Своїх ворогах! І на тебе Я руку Свою оберну, і твою жужелицю немов лугом витоплю, і все твоє оливо повідкидаю! І верну твоїх суддів, як перше було, і твоїх радників, як напочатку. По цьому тебе будуть звати: місто справедливости, місто вірне! Правосуддям Сіон буде викуплений, а той, хто навернеться в нім, справедливістю. А знищення грішників та винуватців відбудеться разом, і ті, що покинули Господа, будуть понищені. І будете ви посоромлені за ті дуби, що їх пожадали, і застидаєтеся за садки, які вибрали ви. Бо станете ви, як той дуб, що листя всихає йому, і як сад, що не має води. І станеться сильний кострицею, його ж діло за іскру, і вони обоє попаляться разом, і не буде нікого, хто б те погасив! Слово, що його бачив Ісая, син Амосів, про Юдею та про Єрусалим: І станеться на кінці днів, міцно поставлена буде гора дому Господнього на шпилі гір, і піднята буде вона понад згір'я, і полинуть до неї всі люди. І підуть численні народи та й скажуть: Ходіть та зберімось на гору Господню, до дому Бога Якового, і доріг Своїх Він нас навчить, і ми підемо стежками Його! Бо вийде з Сіону Закон, і слово Господнє з Єрусалиму.

  На початок   Бамбук

  В одному прекрасному саду ріс дивовижний бамбук. Власник маєтку любив його найбільше з усіх дерев.

  З кожним роком бамбук ставав усе красивішим і міцнішим. Думка про те, що Пан його любить і пишається ним, додавала йому снаги до росту.

  Але одного дня господар підійшов до нього і сказав: "Любий бамбуку, мені дуже потрібна твоя допомога".

  Красень-бамбук передчував, що настала довго­жданна мить, і з радістю відповів: "Пане, я готовий. Роби зі мною все, що бажаєш".

  Голос Пана, однак, був поважний. "Щоб ско­ристатися тобою, я мушу тебе зрубати".

  Бамбук відсахнувся: "Зрубати? Мене? Найкра­сивіше дерево у твоєму саду? Благаю, не роби цього. Вчини щось гарне, але, прошу тебе, не рубай мене".

  "Любий бамбуку, – промовив Пан, – я не зможу тобою скористатися, якщо дозволю, аби ти продовжував рости".

  Увесь сад завмер. Запала глибока тиша, і навіть вітер перестав повівати, вражений почутим. Нарешті бамбук схилив свою буйну голову і проше­потів: "Пане, якщо ти не можеш скористатися мною, не рубаючи мене, то роби, як знаєш".

  "Любий бамбуку, – вів далі Пан, – мені дове­деться не тільки тебе зрубати, але ще й поспилювати гілки і пообривати листя".

  "Пане, змилуйся наді мною. Якщо вже губиш мою красу, то залиш мені принаймні гілки і листя".

  "Якщо я не зітну їх, то не зможу ними скорис­татися".

  Бамбук знову похилився і прошепотів: "Пане, ріж і обривай".

  Господар саду зрубав дерево, обпиляв його гіл­ки, розрізав уздовж стовбур і вийняв із нього серцевину. Потім приніс його до джерела, яке виті­кало неподалік сухого поля. Господар підвів до джерела один кінець стовбура і спрямував воду до спраглої землі.

  Чиста і свіжа вода потекла на поле бамбуковим жолобом. Господар посіяв там рис, а згодом зібрав багатий урожай.

  Ось так бамбук, попри те, що сам спочатку му­сив бути стятим і знищеним, став благословенням для багатьох.

  Коли він був красивим деревом, то жив тільки для себе, захоплюючись власною вродою. І щойно тоді, як його зрубали, – став каналом і почав оживлювати ціле королівство.

  Те, що ми називаємо "стражданням", Господь Бог називає "ти Мені потрібен".


  Бруно Ферреро "Це знає тільки вітер" - Свічадо, 2005

  На початок   Прохання про молитву

  З 9 грудня 2003 року на цьому місці у "Покутті" Ви можете подати своє прохання про молитву. А ми передамо його сестрам-монахиням Української Греко-Католицької Церкви, які будуть молитися у Вашому намірі. Якщо Ви не заперечуватимете, прохання буде активізоване тут (тільки текст прохання, без вказівки імені та прізвища того, хто просить про молитву).

  Запрошуємо відвідувачів нашої сторінки до спільної молитви, адже Господь наш Ісус Христос сказав: "Де двоє або троє зібрані в моє ім'я, там я серед них" (Мт. 18, 20), - а також: "Просіть, і дасться вам; шукайте, і знайдете; стукайте, і відчинять вам" (Мт. 7, 7). Як відомо, молитви є різні (одна триває декілька хвилин і інша - лічені секунди), тому просимо про таку молитву, яку матимете змогу промовити.

  Просимо помолитися

  - за прославу Слуги Божого Митрополита Андрея (Шептицького) та Ісповідника віри Патріарха Йосифа (Сліпого);
  - за здоров'я душі і тіла Марії, та за Боже благословення для Марії, Геннадія, Миколи та Людмили;
  - за Жанну та Ігора, щоби Господь допоміг їм у скрутній ситуації в якій вони опинилися;
  - за благословення для Святослава і його швидке одужання після важкої аварії;
  - за благословення для Андрія та Оксани, за мир злагоду і любов у їхній сім'ї і щоб Господь Бог подарував їм дитину;
  - за благословення для Андрія, Лесі та Юлії і, щоб Господь допоміг їм подолали ту складну ситуацію, в якій вони опинилися;
  - за здоров'я та ласки Божі для Марічки;
  - за навернення Володимира і Ігоря та оздоровлення їх від алкоголізму;
  - за здоров'я душі і тіла Олександра, за благословення для Олександра та Вікторії, мир, злагоду, любов у їхній сім'ї та прощення гріхів, за те, щоб стали справжніми і добрими християнами.  У зв'язку з неполадками в роботі форми для надсилання прохань про молитву, просимо надсилати свої прохання безпосередньо на електронну адресу: press@ugcc.org.ua

  Якщо Ви бажаєте залишити своє прохання, то просимо заповнити нижчеподану форму (формулювання прохання має бути чітким і лаконічним).

  Ваше ім'я та прізвище:
           
  Ваша ел. адреса (e-mail):
           
  Текст прохання:
           
                           

  На початок 


  © 1995-2008 Українська Греко-Католицька Церква  Web від TRC