Зміст

Новини

Прес релізи

Церква в Україні

Історія УГКЦ

УГКЦ сьогодні

Офіційні документи

Патріархат

Бібліотека

Запитуємо священика

Контакти

Головна сторінка

Rambler's Top100

   В розділі...
     <<< Назад
  
• 01.03.2008
• 02.03.2008
• 03.03.2008
• 04.03.2008
• 05.03.2008
• 06.03.2008
• 07.03.2008
• 08.03.2008
• 09.03.2008
• 10.03.2008
• 11.03.2008
• 12.03.2008
• 13.03.2008
• 14.03.2008
 15.03.2008
• 16.03.2008
• 17.03.2008
• 18.03.2008
• 19.03.2008
• 20.03.2008
• 21.03.2008
• 22.03.2008
• 23.03.2008
• 24.03.2008
• 25.03.2008
• 26.03.2008
• 27.03.2008
• 28.03.2008
• 29.03.2008
• 30.03.2008
• 31.03.2008
   15.03.2008

15 березня 2008 року


Св. свящмуч. Теодота, єп. Киринейського.
(Літургія Св. Івана Золотоустого)Святий Теодот

Святий Теодот відзначався духом християнської побожності й апостольської ревності. Під час перебування на Кіпрі він навернув чимало поган до Христової віри. Невдовзі Теодота обрали єпископом Киринеї. За правління імператора Лікинія, гонителя християн, було наказано ув'язнити також і Теодота. Довідавшись про це, єпископ сам прийшов до нього, щоб засвідчити свою віру в Христа.

Теодота почали бити палицями, рвати до костей тіло залізними гаками, але він терпеливо все зносив і навіть не зойкнув, а тільки голосно молився. Багато поган, які бачили геройську терпеливість мученика, навернулися до Христа. Тоді його кинули до в'язниці. За правління імператора Константина Великого Теодота звільнили і він ще два роки управляв Церквою в Киринеї. По вічну нагороду визнавця відійшов 320 року.

На початок Послання ап. Павла до Євреїв 1, 1-12

Багато разів і багатьма способами говорив Бог колись до батьків наших через пророків. За останніх же оцих днів Він говорив до нас через Сина, Якого зробив спадкоємцем усього і Яким віки сотворив. Він – відблиск Його слави, образ Його істоти, підтримуючи все Своїм могутнім словом, здійснив очищення гріхів і сів праворуч величі на вишині; ставши від ангелів остільки вищим, оскільки успадкував визначніше від них ім'я. Кому бо з ангелів він коли мовив: Ти мій Син, Я сьогодні родив Тебе? І ще: Я буду Йому за Отця, а Він буде Мені за Сина? Коли ж знов уводив Первородного у світ, то каже: Нехай поклоняться Йому всі ангели Божі. А щодо ангелів мовить: Той, хто чинить вітри Своїми вісниками, а полум'я вогненне Своїми слугами. А до Сина: Престол Твій, Боже, віковічний, і жезл правоти, жезл Твого царства. Ти полюбив справедливість і зненавидів беззаконня, тому помазав Тебе, Боже, Бог Твій єлеєм радости понад Твоїх співучасників. І: Ти, Господи, на початку заснував землю і небеса – діло рук Твоїх. Вони зникнуть, Ти ж перебуваєш; усі, мов одежа, постаріються. Ти їх, неначе одежу, згорнеш, і вони, немов одежа, зміняться. Ти ж Той Самий, і літа Твої не скінчаться.

На початок Євангеліє від Марка 2, 23-3, 5

В той час ішов Ісус в суботу крізь засіви, і учні Його на ходу почали зривати колосся. А фарисеї казали Йому: Дивись, що вони роблять у суботу, чого не годиться. І Він сказав їм: Чи ви ніколи не читали, що зробив Давид, як був у потребі, коли зголоднів сам і ті, що з ним? Як увійшов у дім Божий за Авіятара архиєрея і з'їв хліби предложення, яких не годилося їсти, тільки ієреям; і дав і тим, що були з ним? І сказав їм: Субота, встановлена для людини, а не людина для суботи. Тим то Син Людський є Господь і суботи. І ввійшов знов у сонмище, і був там чоловік, що мав суху руку. І назирали за ним, чи в суботу зцілить його, щоб наговорити на Нього. І сказав чоловікові, що мав суху руку: Стань посередині. І сказав їм: Чи годиться в суботу добро творити, чи зло творити? Душу спасти, чи погубити? Вони ж мовчали. І глянувши на них гнівно, зажурений закаменілістю сердець їх. І сказав чоловікові: Простягни руку твою. І простягнув. І стала рука його здорова, як і друга.

На початок Упевненість

У маленькому будиночку на березі ріки Тигр жив дуже добрий чоловік на ім'я Ромолетто. Одного дня він помітив, що крізь двері в його дім про­сочується вода. Ситуація була дуже небезпечною.

Ще більше він перелякався, коли почув, як по радіо безнастанно повторювали повідомлення: "Усі мешканці прибережних будинків мусять не­гайно залишити свої домівки. Ріка буде виливатися щораз більше".

Ромолетто був дуже побожним чоловіком і по­кладав надію на Господа. Він упав на коліна і почав ревно молитися:

"Господи, спаси мене!"

Раптом чоловік почув голос згори: "Не бійся, Ромолетто! Я пам'ятаю про тебе!" – Це був голос Господа Бога.

Ромолетто встав і почав виконувати свою зви­чайну роботу, ніби й нічого особливого не діялося. Близько одинадцятої години вода вже сягала йому плечей, тож Ромолетто змушений був піднятися на другий поверх. Він помітив рятувальників, які пропливали човном повз його дім. Вони почали гу­кати йому: "Рятуйся разом з нами! Залишатися тут – чисте безумство!"

"Ні. Я маю захист згори", – відповів Ромолет­то, вказуючи пальцем на небо.

О третій годині пополудні вода почала заливати ліжко, і Ромолетто був змушений відступити на горище. Неподалік пропливав ще один рятуваль­ний баркас і знову хтось загукав: "Не зволікай! Вода прибуває!"

Ромолетто і цього разу демонстративно відрік: "У мене свій покровитель".

Чверть на шосту вода вже доходила до ринви, тож Ромолетто видряпався на дах. І знову поруч пропливала на плоті рятувальна служба Червоно­го Хреста, підбираючи останніх, які ще залишилися в небезпеці. Але й тепер рятувальники марно звер­талися до Ромолетто. Він учепився свого комина, як реп'ях собачого хвоста, і відповідав: "Мені допо­мога не потрібна. Я маю на кого розраховувати".

А вода все піднімалася... Десять на шосту Ро­молетто потонув.

Коли Ромолетто опинився в Раю, його аж тряс­ло від обурення.

Він приступив до Божого престолу і спитав: "Хіба Ти не обіцяв, що подбаєш про мене?"

Господь Бог ласкаво поглянув на Ромолетто: "Я ж тричі посилав тобі рятувальників!"

Один чоловік був справжнім невдахою – жит­тя тільки те й робило, що било його. Але він не переставав молитися: "Господи, зроби так, щоб я виграв у лотерею".

Його справи і далі погіршувалися, але він не пе­реставав просити: "Господи, поможи мені, зроби, щоб я виграв у лотерею!"

Якось серед ночі його розбудив знервований го­лос Господа Бога: "Ти також мусиш мені помогти. Купи хоча б один лотерейний білет!"

Бруно Ферреро "Це знає тільки вітер" - Свічадо, 2005

На початок Прохання про молитву

З 9 грудня 2003 року на цьому місці у "Покутті" Ви можете подати своє прохання про молитву. А ми передамо його сестрам-монахиням Української Греко-Католицької Церкви, які будуть молитися у Вашому намірі. Якщо Ви не заперечуватимете, прохання буде активізоване тут (тільки текст прохання, без вказівки імені та прізвища того, хто просить про молитву).

Запрошуємо відвідувачів нашої сторінки до спільної молитви, адже Господь наш Ісус Христос сказав: "Де двоє або троє зібрані в моє ім'я, там я серед них" (Мт. 18, 20), - а також: "Просіть, і дасться вам; шукайте, і знайдете; стукайте, і відчинять вам" (Мт. 7, 7). Як відомо, молитви є різні (одна триває декілька хвилин і інша - лічені секунди), тому просимо про таку молитву, яку матимете змогу промовити.

Просимо помолитися

- за прославу Слуги Божого Митрополита Андрея (Шептицького) та Ісповідника віри Патріарха Йосифа (Сліпого);
- за здоров'я душі і тіла Марії, та за Боже благословення для Марії, Геннадія, Миколи та Людмили;
- за Жанну та Ігора, щоби Господь допоміг їм у скрутній ситуації в якій вони опинилися;
- за благословення для Святослава і його швидке одужання після важкої аварії;
- за благословення для Андрія та Оксани, за мир злагоду і любов у їхній сім'ї і щоб Господь Бог подарував їм дитину;
- за благословення для Андрія, Лесі та Юлії і, щоб Господь допоміг їм подолали ту складну ситуацію, в якій вони опинилися;
- за здоров'я та ласки Божі для Марічки;
- за навернення Володимира і Ігоря та оздоровлення їх від алкоголізму;
- за здоров'я душі і тіла Олександра, за благословення для Олександра та Вікторії, мир, злагоду, любов у їхній сім'ї та прощення гріхів, за те, щоб стали справжніми і добрими християнами;
- за розуміння і добру реалізацію свого покликання Ірини;
- за здоров'я душі і тіла Олександра, Людмили, Назара, Дарія, Антона, Зоряни.У зв'язку з неполадками в роботі форми для надсилання прохань про молитву, просимо надсилати свої прохання безпосередньо на електронну адресу: press@ugcc.org.ua

Якщо Ви бажаєте залишити своє прохання, то просимо заповнити нижчеподану форму (формулювання прохання має бути чітким і лаконічним).

Ваше ім'я та прізвище:
         
Ваша ел. адреса (e-mail):
         
Текст прохання:
         
                         

На початок 


© 1995-2008 Українська Греко-Католицька Церква  Web від TRC