Зміст

Новини

Прес релізи

Церква в Україні

Історія УГКЦ

УГКЦ сьогодні

Офіційні документи

Патріархат

Бібліотека

Запитуємо священика

Контакти

Головна сторінка

Rambler's Top100

   В розділі...
     <<< Назад
  
• 01.04.2008
• 02.04.2008
• 03.04.2008
• 04.04.2008
• 05.04.2008
• 06.04.2008
• 07.04.2008
• 08.04.2008
• 09.04.2008
• 10.04.2008
• 11.04.2008
• 12.04.2008
• 13.04.2008
• 14.04.2008
• 15.04.2008
• 16.04.2008
• 17.04.2008
• 18.04.2008
• 19.04.2008
• 20.04.2008
 21.04.2008
• 22.04.2008
• 23.04.2008
• 24.04.2008
• 25.04.2008
• 26.04.2008
• 27.04.2008
• 28.04.2008
• 29.04.2008
• 30.04.2008
   21.04.2008

21 квітня 2008 року


Страсний тиждень. Великий понеділок.
Свв. апп. Іродіона, Агава, Руфа, Асинкріта, Флеганта і Єрма.
(Літургія Напередосвячених Дарів)


  У понеділок, вівторок і середу Страсного тижня Божественні Літургії Святого Івана Золотоустого не правляться, а служиться Літургія Напередосвячених Дарів. У четвер і суботу - Літургія Святого Василія Великого з вечірнею. П'ятниця - алітургічний день.  Святий Іродіон та інші

  Серед 70 Христових учнів були Іродіон, Агав, Руф, Асинкрит, Флегонт і Герма. Іродіон, родич св. апостола Павла, був єпископом Нових Патрів, що в Ахаї, де багато натерпівся від місцевих юдеїв. У Римі погани зарубали його мечем того самого дня, коли св. Петра розп'яли на хресті. Разом з Іродіоном за Христову віру загинув від меча і Агав. Руфа, який був єпископом у грецькому місті Тебах, св. Павло називає "вибраним у Господі" (Рм. 16, 13). Асинкрит був єпископом в Ірканії у Малій Азії, Флегонт - у Маратоні, а Герма - у Філипополі. Всі вони віддали своє життя за Христову віру під час переслідування християн у Римі.

  На початок   Євангеліє від Матея 24, 3-35

  В той час, як сів Ісус на Оливній горі, учні приступили до Нього на самоті й питали: Скажи нам, коли це буде і який буде знак Твого приходу і кінця світу? Ісус у відповідь мовив їм: Глядіть, щоб ніхто не звів вас. Багато бо прийде в Моє ім'я, що будуть казати: Я Христос, і зведуть багатьох. Ви почуєте про війни та воєнні поголоски; глядіть же, не тривожтеся, бо треба, щоб це все сталося, але це ще не кінець. Народ бо повстане на народ і царство на царство. Голод, чума та землетруси будуть по різних місцях, та все це — початок страждань. Тоді видадуть вас на муки і уб'ють; вас будуть ненавидіти всі народи імени Мого ради. Багато тоді спокусяться, і видаватимуть один одного, і будуть ненавидіти один одного. Чимало лжепророків устане і зведуть багато людей. Тому що розбуяється беззаконня, любов багатьох охолоне. Але, хто витримає до кінця, той спасеться. Це Євангеліє буде проповідуватись по всьому світі, на свідоцтво всім народам. І тоді прийде кінець. Отож, коли побачите мерзоту запустіння, провіщену пророком Даниїлом, поставлену на святім місці — хто читає, нехай розуміє! — Тоді ті, що в Юдеї, нехай тікають у гори; а хто на покрівлі, нехай не сходить узяти речі з своєї хати; і хто в полі, нехай не вертається назад узяти свою одіж. Горе вагітним і годуючим у ті дні! Моліться, щоб ваша втеча не сталася зимою, ані в суботу. Тоді буде скорбота велика, якої не було від початку світу аж понині, та й не буде. І коли б ті дні були вкорочені, ніхто б не врятувався; але заради вибраних ті дні будуть вкорочені. І коли хто скаже тоді вам: Глянь, ось Христос, чи онде, — не вірте, бо встануть лжехристи і лжепророки, які чинитимуть великі знаки й чуда, щоб, коли можна, звести навіть і вибраних. Ось Я попередив вас. Коли вам, отже, скажуть: Ось Він у пустині, — не вірте! Як блискавка, що на сході блисне і вмить аж на самім заході сяє, так буде і прихід Сина Людського. Бо де є труп, там зберуться і орли. Негайно по тих днях скорботних сонце затьмиться, місяць не дасть більше свого блиску, зорі падатимуть з неба і захитаються небесні сили. Тоді на небі з'явиться знак Сина Людського, і тоді всі племена землі битимуть себе у груди і побачать Сина Людського, як приходитиме на небесних хмарах з потугою та славою великою. Він пошле своїх ангелів із сурмою вельми голосною, і ті зберуть вибраних з чотирьох вітрів, від одного аж до другого кінця неба. Від смоковниці навчіться притчі. Коли віття її стає м'яке і вона виганяє листя, ви знаєте, що близько літо. Отак і ви: коли це все побачите, знайте, що уже близько при дверях. Істинно кажу вам: Цей рід не промине, поки не збудеться це все. Небо і земля пройдуть, але слова мої не пройдуть.

  На початок   Якби я народилася вдруге

  Хтось запитав мене кілька днів тому: якби я могла народитися вдруге, чи захотіла б прожити життя наново? Довго не роздумуючи, я відповіла "ні". Та згодом трішки замислилась і...

  Маючи змогу наново прожити своє життя, я менше говорила б, натомість більше б слухала. Не боялася б запросити до себе на вечерю друзів тільки через те, що на килимі є кілька плям, а оббивка дивану трохи вицвіла.

  Я б смакувала крихкі булочки в елегантному салоні і вже зовсім не турбувалася б через сажу, коли горить коминок.

  Обов'язково знайшла б час, аби послухати спогади дідуся, який розповідає про роки своєї молодості. Влітку не вимагала би, щоб позачиняли всі вікна в машині, бо я щойно зробила собі завивку.

  Я не допустила б, аби свічка у формі ружі так і розплавилась, забута у комірчині, а часто б її запалювала, доки вона б не догоріла до кінця.

  Я б лягла собі на луку і перекочувалася б разом з дітьми, зовсім не хвилюючись, що забрудню сукенку.

  Набагато менше плакала б і сміялася, дивлячись телевізор, а частіше — спостерігаючи життя.

  Більшою мірою ділила б відповідальність зі своїм чоловіком.

  Почуваючись погано, лягла б у ліжко, замість бігти з гарячкою на роботу, наче без мене там світ завалиться.

  Замість дев'ять місяців поспіль нетерпляче чекати, коли ж нарешті закінчиться моя вагітність, полюбила б кожну її мить, усвідомлюючи, що ця дивовижна дія, яка відбувається у мені, є єдиною можливістю співпрацювати з Богом у здійсненні чуда.

  Синові, який прибіг поцілувати мене, не сказала б: "Досить, досить, іди митися, бо вечеря вже готова".

  Частіше казала б "Я люблю тебе", натомість рідше "Мені прикро"... Та передусім, якби я могла розпочати все спочатку, то цінувала б кожну хвилину... споглядала б її так довго, доки не побачила б, якою вона є насправді... жила б нею... і ніколи б її не віддаляла.

  Кожна мить, що нею обдаровує тебе Бог, є величезним скарбом. Не викидай його. Не бігай невпинно у пошуках непевного завтра. "Живи найліпше як можеш, мисли найліпше як умієш, дій найліпше як потрафиш нині. Нинішній день скоро стане завтрашнім, а завтра скоро стане вічністю".

  (А. П. Ґонті)


  Бруно Фереро. Спів польового цвіркуна - Свічадо, 2002

  На початок   Прохання про молитву

  З 9 грудня 2003 року на цьому місці у "Покутті" Ви можете подати своє прохання про молитву. А ми передамо його сестрам-монахиням Української Греко-Католицької Церкви, які будуть молитися у Вашому намірі. Якщо Ви не заперечуватимете, прохання буде активізоване тут (тільки текст прохання, без вказівки імені та прізвища того, хто просить про молитву).

  Запрошуємо відвідувачів нашої сторінки до спільної молитви, адже Господь наш Ісус Христос сказав: "Де двоє або троє зібрані в моє ім'я, там я серед них" (Мт. 18, 20), - а також: "Просіть, і дасться вам; шукайте, і знайдете; стукайте, і відчинять вам" (Мт. 7, 7). Як відомо, молитви є різні (одна триває декілька хвилин і інша - лічені секунди), тому просимо про таку молитву, яку матимете змогу промовити.

  Просимо помолитися

  - за прославу Слуги Божого Митрополита Андрея (Шептицького) та Ісповідника віри Патріарха Йосифа (Сліпого);
  - за благословення для Святослава і його швидке одужання після важкої аварії;
  - за благословення для Андрія та Оксани, за мир злагоду і любов у їхній сім'ї і щоб Господь Бог подарував їм дитину;
  - за благословення для Андрія, Лесі та Юлії і, щоб Господь допоміг їм подолали ту складну ситуацію, в якій вони опинилися;
  - за здоров'я та ласки Божі для Марії, Геннадія, Миколи та Людмили.  У зв'язку з неполадками в роботі форми для надсилання прохань про молитву, просимо надсилати свої прохання безпосередньо на електронну адресу: press@ugcc.org.ua

  Якщо Ви бажаєте залишити своє прохання, то просимо заповнити нижчеподану форму (формулювання прохання має бути чітким і лаконічним).

  Ваше ім'я та прізвище:
           
  Ваша ел. адреса (e-mail):
           
  Текст прохання:
           
                           

  На початок 


  © 1995-2008 Українська Греко-Католицька Церква  Web від TRC