Зміст

Новини

Прес релізи

Церква в Україні

Історія УГКЦ

УГКЦ сьогодні

Офіційні документи

Патріархат

Бібліотека

Запитуємо священика

Контакти

Головна сторінка

Rambler's Top100

   В розділі...
     <<< Назад
  
• 01.05.2008
• 02.05.2008
• 03.05.2008
• 04.05.2008
• 05.05.2008
• 06.05.2008
• 07.05.2008
• 08.05.2008
• 09.05.2008
• 10.05.2008
• 11.05.2008
• 12.05.2008
• 13.05.2008
• 14.05.2008
• 15.05.2008
 16.05.2008
• 17.05.2008
• 18.05.2008
• 19.05.2008
• 20.05.2008
• 21.05.2008
• 22.05.2008
• 23.05.2008
• 24.05.2008
• 25.05.2008
• 26.05.2008
• 27.05.2008
• 28.05.2008
• 29.05.2008
• 30.05.2008
• 31.05.2008
   16.05.2008

16 травня 2008 року

Свв. мучч. Тимотея і Маври.
Переставлення преп. Теодосія, ігумена монастиря Печерського і спільного життя начальника.
Святі Тимотей і Мавра

Святі Тимотей і Мавра постраждали за віру під час гоніння імператора Діоклетіана (284 - 305). Святий Тимотей походив з села Перапеї , був сином священика на ім'я Піколпос і виконував обов'язки читця в церковному клірі, а також хранителя і переписувача Богослужбових книг. На святого Тимотея донесли, що він береже християнські книги, які, за наказом імператора, відбирали і спалювали. Святого Тимотея привели до правителя Аріана, який піддав його страшним мукам. Йому встромили у вуха дві розжарені залізні палиці. Святий Тимотей мужньо терпів біль і дякував Господу, що сподобився страждати за Нього. Мучителі повісили святого вниз головою, вклавши йому в рот шматок дерева, і прив'язали до його шиї важкий камінь. Страждання святого Тимотеяя були настільки тяжкими, що самі виконавці страти стали просити правителя ослабити катування. В цей час Аріану повідомили, що у Тимотея є молода дружина на ім'я Мавра, на якій він одружився 20 днів тому. Аріан наказав привести Мавру, сподіваючись, що в її присутності непохитність мученика похитнеться. На прохання Маври, з рота мученика вийняли шматок дерева, щоб він міг говорити. Святий Тимотей переконав дружину не боятися мук і йти разом з ним на подвиг. Свята Мавра сміливо визнала себе християнкою. Аріан наказав вирвати їй волосся на голові і відрубати пальці на руках. Свята Мавра з радістю перенесла тортури. Тоді Аріан наказав кинути святу Мавру в киплячий казан, але вона не відчувала болю і залишилася неушкодженою.

Нарешті, після довгих катувань Аріан наказав розіпнути мучеників. Це відбулося в 286 році.

Святий Теодосій Печерський

Святий Теодосій Печерський народився 1008 року у Василеві поблизу Києва. Постригся у ченці 1032 року і вів богоугодне життя у Києво-Печерській лаврі під проводом св. Антонія Великого. Через деякий час він був висвячений на священика. Теодосія називають основоположником українського монашого життя, тому що св. Антоній, який хоч і приніс в Україну з грецької гори Атон чернечий спосіб життя, жив не спільним, а самітним життям.

Теодосій, будучи ігуменом монастиря, запровадив устав св. Василія Великого, дещо змінивши відповідно до обставин життя на Русі. Так постали нові правила чернечого життя під назвою "Устав Теодосія Печерського". Теодосій спочив у Бозі 1074 року на 66 році життя.

На початок Діяння святих апостолів 8, 40-9, 19

В тих днях Филип, опинився в Азоті і по дорозі звіщав євангеліє всім містам, аж поки не прийшов у Кесарію. Савло, іще дихаючи погрозами та вбивством на Господніх учнів, прийшов до архиєрея, і просив у нього листів у Дамаск до синагог, щоб, коли знайде яких чоловіків та жінок що тримаються цього визнання, привести їх зв'язаними в Єрусалим. Коли ж він був у дорозі й наближався до Дамаску, зненацька засяяло навкруг нього світло з неба, і він, впавши на землю, почув голос, що говорив до нього: Савле, Савле, чого мене переслідуєш? Він спитав: Хто Ти, Господи? Той сказав: Я Ісус, якого ти переслідуєш. Встань, іди в місто, і тобі скажуть, що маєш робити. Мужі, що йшли з ним, стояли онімілі з дива, бо вони чули голос, але не бачили нікого. Встав Савло з землі і, хоч очі його були відкриті, він нічого не бачив. Взяли вони його за руку і ввели у Дамаск. Був він там три дні невидючим; не їв і не пив нічого. Був же у Дамаску один учень, на ім'я Ананія. Господь сказав до нього у видінні: Ананіє! Той озвався: Ось я, Господи. Господь сказав до нього: Встань та йди на вулицю, що зветься простою, і шукай у домі Юди тарсянина, на ім'я Савло, он він молиться. І бачив Савло у видінні чоловіка, на ім'я Ананія, який увійшов і поклав на нього руки, щоб він прозрів. Ананія відповів: Господи, чув я від багатьох про того чоловіка, скільки зла він учинив твоїм святим у Єрусалимі. Та й тут він має владу від архиєреїв в'язати всіх, що взивають Твоє ім'я. Але Господь сказав до нього: Іди, бо він для Мене вибране знаряддя, щоб нести Моє ім'я перед поган, царів і синів Ізраїля. Я бо йому покажу, скільки він має терпіти за Моє ім'я. Відійшов Ананія і, увійшовши в дім та поклавши на Савла руки, мовив: Савле, брате! Послав мене, Господь Ісус, що з'явився тобі в дорозі, якою ти йшов, щоб ти прозрів знову і сповнився Духом Святим. І вмить немов луска впала йому з очей, і він прозрів, і встав, і охристився. Прийняв потім поживу і покріпився.

На початок Євангеліє від Івана 6, 48-54

Сказав Господь: Я — хліб життя. Батьки ваші їли манну в пустині і померли. А це — хліб, що з неба сходить, щоб той, хто його їстиме, не вмер. Я — хліб живий, що зійшов з неба. Коли хто їстиме цей хліб, житиме повіки. І хліб, що Я дам, то Моє тіло за життя світу. Тут юдеї стали сперечатися між собою, кажучи: Як отой може нам дати Своє тіло їсти? Сказав їм Ісус: Істинно, істинно кажу вам: Як не їстимете тіла Сина Людського і не питимете крови Його, не матимете життя в собі. Хто їсть Моє тіло і п'є Мою кров, має життя вічне, і Я воскрешу його в останній день.

На початок Погляд у майбутнє

Вождь одного індіанського племені, яке отаборилося біля підніжжя гір, помирав. Він покликав своїх синів і сказав:

— Я вмираю, а один із вас стане моїм наступником, стане на чолі племені. Нехай кожен із вас вибереться на вершину нашої святої гори і принесе мені звідти щось красиве. Моїм наступником буде той, хто принесе найнезвичайніший подарунок.

Через декілька днів сини повернулися. Перший приніс батькові дуже рідкісну пречудову квітку, що росла на самій вершині. Другий приніс кольоровий, надзвичайної краси гладкий камінчик, відполірований дощами і бурями. А третій не приніс нічого.

Він сказав батькові:

— Отче, я не приніс тобі нічого, що міг би показати. Вибравшись на вершину святої гори, я побачив з другої сторони прекрасні зелені пасовиська, озеро з кришталево чистою водою. Мене так зачарував цей краєвид і думка, що ми там могли б жити, що я не зміг нічого тобі принести.

Батько відповів на це:

— Ти, синку, будеш новим вождем нашого племені, тому що ти приніс мені щось найцінніше — перспективу на краще майбутнє.


Поль Дж. Вортон. Історії та притчі - Свічадо, 1998

На початок Прохання про молитву

З 9 грудня 2003 року на цьому місці у "Покутті" Ви можете подати своє прохання про молитву. А ми передамо його сестрам-монахиням Української Греко-Католицької Церкви, які будуть молитися у Вашому намірі. Якщо Ви не заперечуватимете, прохання буде активізоване тут (тільки текст прохання, без вказівки імені та прізвища того, хто просить про молитву).

Запрошуємо відвідувачів нашої сторінки до спільної молитви, адже Господь наш Ісус Христос сказав: "Де двоє або троє зібрані в моє ім'я, там я серед них" (Мт. 18, 20), - а також: "Просіть, і дасться вам; шукайте, і знайдете; стукайте, і відчинять вам" (Мт. 7, 7). Як відомо, молитви є різні (одна триває декілька хвилин і інша - лічені секунди), тому просимо про таку молитву, яку матимете змогу промовити.

Просимо помолитися

- за прославу Слуги Божого Митрополита Андрея (Шептицького) та Ісповідника віри Патріарха Йосифа (Сліпого);
- за упокій Ярослава, Степана, Ольги;
- за ласки Божі для Анастасії та Дарії;
- за ласки Божі для Ірини та її сім'ї.У зв'язку з неполадками в роботі форми для надсилання прохань про молитву, просимо надсилати свої прохання безпосередньо на електронну адресу: press@ugcc.org.ua

Якщо Ви бажаєте залишити своє прохання, то просимо заповнити нижчеподану форму (формулювання прохання має бути чітким і лаконічним).

Ваше ім'я та прізвище:
         
Ваша ел. адреса (e-mail):
         
Текст прохання:
         
                         

На початок 


© 1995-2008 Українська Греко-Католицька Церква  Web від TRC