Зміст

Новини

Прес релізи

Церква в Україні

Історія УГКЦ

УГКЦ сьогодні

Офіційні документи

Патріархат

Бібліотека

Запитуємо священика

Контакти

Головна сторінка

Rambler's Top100

   В розділі...
     <<< Назад
  
• 01.05.2008
• 02.05.2008
• 03.05.2008
• 04.05.2008
• 05.05.2008
• 06.05.2008
• 07.05.2008
• 08.05.2008
• 09.05.2008
• 10.05.2008
• 11.05.2008
• 12.05.2008
• 13.05.2008
• 14.05.2008
• 15.05.2008
• 16.05.2008
• 17.05.2008
• 18.05.2008
• 19.05.2008
• 20.05.2008
• 21.05.2008
• 22.05.2008
• 23.05.2008
 24.05.2008
• 25.05.2008
• 26.05.2008
• 27.05.2008
• 28.05.2008
• 29.05.2008
• 30.05.2008
• 31.05.2008
   24.05.2008

24 травня 2008 року

Св. свящмуч. Мокія.
Свв. рівноап. Кирила і Методія, учителів слов'янських.
Святий Мокій

Святий Мокій був пресвітером в Македонії, в місті Амфіполе. Під час гоніння на християн імператора Діоклетіана (284-305) святий Мокій переконував язичників, що зібралися для святкування язичницькому божеству Діонісу (Бахусу), залишити беззаконні і погані звичаї, що супроводжували це торжество, покаятися, звернутися до Господа Ісуса Христа і очиститися в святому хрещенні. Святий був приведений на суд до правителя Лаодикії, визнав перед ним істинну віру, а на погрози відповідав: "смерть за Христа - велике надбання для мене". Святого Мокія піддали катуванням, які він переносив з подиву гідним терпінням, не припиняючи викривати гріх ідолопоклонників. Відтак святому Мокієві відсікли голову біля 295 року. Згодом імператор Костянтин побудував на честь священномученика Мокія храм і переніс до нього святі мощі страстотерпця.

Святі Кирило і Методій

Святі Кирило і Методій народилися в місті Солуні (Тессалоніці), столиці грецької частини Македонії, і були рідними братами. Методій прийшов на світ 815 року, а Кирило - 827 року. Вони прославилися своєю місійною діяльністю, зокрема у Корсуні на Кримському півострові, де вони віднайшли мощі св. Папи Климента, а потім у Моравії. Існує здогад, що певний час Кирило перебував і в Києві.

Заслугою Кирила і Методія є те, що Папа поблагословив Богослужбу слов'янською мовою і наказав висвятити перших священиків для слов'янського народу, а також створив окрему церковну слов'янську митрополію. 869 року Кирило закінчив своє святе життя у віці 42 років. 870 року Методія, який став ще й папським легатом на слов'янській землі, було висвячено на Моравського архиєпископа. Помер Методій 885 року.

Кирило і Методій уклали першу слов'янську абетку, переклали церковні книги слов'янською мовою і своєю апостольською працею поширили Христову віру серед слов'янського народу.

На початок Діяння святих апостолів 12, 1-11

В тих днях цар Ірод підняв руку, щоб гнобити деяких з Церкви. Він убив мечем Якова, брата Іванового. Побачивши, що це подобалося юдеям, він завзявся також схопити Петра. То були дні опрісноків. Схопивши його, він посадив його у в'язницю і передав чотирьом четвіркам вояків, щоб стерегли його, бажаючи вивести його перед народ по Пасці. І стерегли Петра у в'язниці, а Церква молилася увесь час за нього. Коли ж Ірод намірявся вивести його, Петро, закутий у два ланцюги, спав тієї ночі між двома вояками, а сторожі при дверях стерегли в'язницю. Нараз з'явився ангел Господній, і у в'язниці засяяло світло. Він, вдаривши злегка Петра у бік, збудив його, кажучи: Вставай чим скоріше! І ланцюги впали з рук у нього. Підпережися і надінь свої сандали. Він зробив так. Знову сказав до нього: Накинь на себе плащ і йди за мною. Вийшов Петро і йшов за ним; не знав, чи то правда, що робив ангел; думав, що видіння бачить. Минули вони першу варту й другу, і перейшли до залізної брами, що веде в місто; вона сама собою їм відчинилася. Вийшли вони та пройшли одну вулицю, і ангел нараз відступив від нього. Тоді Петро, опам'ятавшись, мовив: Тепер я справді знаю, що Господь послав ангела свого і вирвав мене з рук Ірода й від усього, чого так ждав юдейський народ.

На початок Євангеліє від Івана 8, 31-42

Сказав Господь до юдеїв, які увірували в Нього: Коли ви перебуватимете в Моїм слові, справді будете Моїми учнями; і ви пізнаєте правду, і правда визволить вас. Вони Йому відповіли: Ми потомки Авраама і не були ніколи невільниками ні в кого. Як же Ти говориш: Будете визволені? Ісус відповів їм: Істинно, істинно кажу вам: Кожен, хто чинить гріх, є невільником гріха. Невільник не перебуває в домі повіки; син перебуває повіки. Отже, як Син вас визволить, справді будете вільні. Знаю, що ви потомки Авраама, однак хочете Мене вбити, бо Моє слово не має місця у вашому серці. Я говорю те, що бачив в Отця Мого, а ви робите те, що чули від батька вашого. Ті йому у відповідь сказали: Авраам є наш батько. Каже їм Ісус: Якби ви були дітьми Авраама, то чинили б діла Авраама. Та ось тепер хочете вбити Мене, чоловіка, який вам сказав правду, яку Він чув від Бога. Так Авраам не робив. Ви чините діла батька вашого. Ті йому кажуть: Ми не народились з чужоложства, один у нас Отець — Бог. Ісус сказав їм: Якби Бог був Отець ваш, ви б Мене любили, бо Я від Бога вийшов і прийшов.

На початок *****

Один турист, відвідуючи національний парк в Америці із відомим Великим Каньйоном, необачно став так близько над його краєм, що нога йому зсунулася вниз, і він покотився у прірву. Рятуючи своє життя, він хапався руками за каміння і корчі. Нарешті йому вдалось вхопитися рукою за кущ тернини. Перемагаючи біль, перелякано почав кричати:

— Рятуйте! Чи там, нагорі, є хто-небудь? Допоможіть мені!

На превелике своє здивування, він почув спокійний лагідний голос.

— Я є тут, твій Господь Бог.

— О, яке щастя, що Ти є! Я вже не маю сили триматися за цей колючий кущ, — відповів турист. Господь промовив:

— Але поки я тобі допоможу, хочу переконатися, чи ти віриш у мене.

Турист відповів:

— Очевидно, що вірю, Господи. Читаю Святе Письмо, кожної неділі ходжу до церкви, а деколи і серед тижня, щодня молюся. Даю милостиню бідним і датки на церкву.

На це Господь відповів:

— Але скажи мені, чи ти дійсно віриш у мене?

Бідолашний турист з останніх сил тримався за колючий кущ. Колючки тернини впивались йому щораз глибше в руку. Він почав втрачати надію на порятунок. Вже слабнучим голосом вигукнув:

— О, Господи! Ти навіть не можеш собі уявити, як сильно вірю в Тебе. Вірю! Вірю!

На це Господь відповів йому:

— Ну добре, відпусти галузку, за яку тримаєшся.

— Але ж Господи... — застогнав у розпуці турист.

Він знову виразно почув:

— Якщо віриш у мене, то пусти галузку.

Турист замовк на хвилю, ще сильніше вхопився за галузку і простогнав:

— Невже там, нагорі, нема більше нікого?


Поль Дж. Вортон. Історії та притчі - Свічадо, 1998

На початок Прохання про молитву

З 9 грудня 2003 року на цьому місці у "Покутті" Ви можете подати своє прохання про молитву. А ми передамо його сестрам-монахиням Української Греко-Католицької Церкви, які будуть молитися у Вашому намірі. Якщо Ви не заперечуватимете, прохання буде активізоване тут (тільки текст прохання, без вказівки імені та прізвища того, хто просить про молитву).

Запрошуємо відвідувачів нашої сторінки до спільної молитви, адже Господь наш Ісус Христос сказав: "Де двоє або троє зібрані в моє ім'я, там я серед них" (Мт. 18, 20), - а також: "Просіть, і дасться вам; шукайте, і знайдете; стукайте, і відчинять вам" (Мт. 7, 7). Як відомо, молитви є різні (одна триває декілька хвилин і інша - лічені секунди), тому просимо про таку молитву, яку матимете змогу промовити.

Просимо помолитися

- за прославу Слуги Божого Митрополита Андрея (Шептицького) та Ісповідника віри Патріарха Йосифа (Сліпого);
- за упокій Ярослава, Степана, Ольги;
- за ласки Божі для Анастасії та Дарії;
- за ласки Божі для Ірини та її сім'ї;
- за здоров'я душі і тіла для Марії, Геннадія, Миколи та Людмили.У зв'язку з неполадками в роботі форми для надсилання прохань про молитву, просимо надсилати свої прохання безпосередньо на електронну адресу: [email protected]

Якщо Ви бажаєте залишити своє прохання, то просимо заповнити нижчеподану форму (формулювання прохання має бути чітким і лаконічним).

Ваше ім'я та прізвище:
         
Ваша ел. адреса (e-mail):
         
Текст прохання:
         
                         

На початок 


© 1995-2008 Українська Греко-Католицька Церква  Web від TRC