Зміст

Новини

Прес релізи

Церква в Україні

Історія УГКЦ

УГКЦ сьогодні

Офіційні документи

Патріархат

Бібліотека

Запитуємо священика

Контакти

Головна сторінка

Rambler's Top100

   В розділі...
     <<< Назад
  
• Слово Блаженнішого Любомира на завершення Божественної Літургії з нагоди святкування його сімдесятип’ятиріччя
• Промова Кардинала Леонардо Сандрі, Префекта Конгрегації Східних Церков, до Синоду Греко-католицької Церкви в Україні з нагоди візиту «ad limina Apostolorum»
• Промова Блаженнішого Любомира з нагоди підписання «Угоди про співробітництво між УГКЦ та Державним департаментом України з питань виконання покарань»
• Розтин “Коду да Вінчі”: інтерв'ю для інформаційної агенції ZENIT
• Пристрасті «Cтрастей Христових»: стаття в газеті «Дзеркало тижня»
• "Патріарх Заходу": доповідь митр. прот. Михайла Димида, виголошена в Інституті церковного права УКУ
 Думки з приводу заходів щодо відзначення Року захисту духовного світу дитини
• «НеСОБОРний злочин»: стаття в газеті «Україна молода»
• Лист Блаженнішому Любомиру від імені Священного Синоду УПЦ КП
• Доповідь Блаженнішого Любомира на семінарі «Законодавство України про освіту і Церква»
• Проповідь Блаженнішого Любомира на свято Різдва Христового
• "Традиція і Літургія": доповідь д-ра Тараса Шманька на засіданні Комісії у справах мирян Львівської архієпархії УГКЦ
• Роздуми на актуальну тему сьогодення
• Проповідь Блаженнішого Любомира під час Божественної Літургії з нагоди відкриття Синоду Єпископів УГКЦ
   Думки з приводу заходів щодо відзначення Року захисту духовного світу дитини


Думки з приводу заходів щодо відзначення Року захисту духовного світу дитини

Ісус Христос у своєму вченні звернув окрему увагу на дітей. Матері приносили дітей до Ісуса, щоб доторкнувся їх та благословив, хоч учні забороняли це робити. Ісус, бачачи поведінку учнів, виявив незадоволення і сказав їм „Пустіть дітей приходити до мене, не бороніть їм; таких бо Царство небесне. І обнявши їх, поклав на них руки і благословив їх” (Мк 10, 16).

Отже Ісус Христос відкриває нам, якими важливими є діти і, рівно ж, навчає нас яке має бути відношення до них „І обнявши їх, поклав на них руки і благословив їх”. Ісус Христос ставить саме дитину як приклад для дорослих. Коли учні запитують Ісуса: «Хто найбільший у Царстві Небеснім?», - Ісус покликав дитину, поставив серед них і каже ”Істинно кажу вам: Якщо ви не навернеться і не станете, як діти не увійдете в Небесне Царство” (Мт 18 1- 4). Їх простота, доброта, правдивість, невинність, щирість – це скарб, цінності, про які ми повинні завжди пам'ятати та плекати. Дитина – найцінніший скарб, який Господь дарує батькам. Вона завжди представляє радість не тільки батьків, родини, але теж радість Церкви і всього суспільства. Однак, на жаль, сьогодні ми є свідками, коли діти терплять насильство, є покинуті, позбавлені права на життя, родинне тепло і любов, на християнське виховання, коли вони часто стають жертвою користолюбної реклами. Ми, як Церква, не можемо лише спостерігати ці негативні явища.

Рік 2006 проголошений Президентом України Віктором Ющенком Роком захисту прав дитини, а Християнські Церкви, підтримуючи ініціативу глави Держави (точніше дев'ять християнських Церков в Україні), спільно виявили перед суспільством свою турботу і відповідальність про захист духовного світу дитини. Мова іде про захист прав дітей на гідне життя людини, створеної на Образ і подобу Божу, захист права на християнське виховання, за яке християнські Церкви несуть в перше чергу відповідальність і усвідомлюють його, як своє завдання, яке їм доручив сам Ісус Христос.

Українська Греко-Католицька Церква відзначатиме Рік захисту духовного світу дитини згідно плану затвердженого Синодом Єпископів Києво-Галицької Митрополії, який відбувся 8-9 березня 2006. Цей план є результатом спільної праці комісій, які покликані до служіння в Церкві: Комісії у справах молоді, родини, здоров`я, «Справедливість і мир», шкільництва, літургійної та катехитичної.

Метою відзначення Року захисту духовного світу дитини є активізація та об'єднання зусиль всіх церковних структур для утвердження та плекання духовного світу дитини та спонукання до глибшого усвідомлення батьками і всією церковною спільнотою потреби християнського виховання та плекання духовного світу дітей. Щоб осягнути цю мету оргкомітет запланував різні заходи та акції.

Хочу підкреслити, що заходи мають два головні аспекти, здійснення яких буде мати дві різні площини:

Перший аспект – відзначення Року захисту духовного світу дитини в УГКЦ;

Другий аспект – активна участь УГКЦ у міжконфесійних заходах згідно рішення і благословення Синоду Єпископів УГКЦ.

Багатопланова програма буде здійснюватися на різних рівнях, а саме: на митрополичому, єпархіальному та парафіяльному.

На першому місці поставлена молитва за дітей: два прохання на ектенії у Божественній Літургії та молитва у родині, в парафіяльних катехитичних і у католицьких школах (найближчим часом буде видрукувана ікона з цією молитвою). Ми глибоко свідомі та переконані, що не можливо говорити і мислити про плекання духовного світу дитини без молитви.

Переконані теж, що плекання духовного світу дитини починається у домашній церкві – в родині, тому в програмі окрема увага звертається на батьків, родину, особливо в часі приготування до Різдва. Для цього буде опрацьовано окремі зустрічі для батьків, які є першими катехитами і відповідальними за плекання духовності своїх дітей.

 

Жодна категорія дітей не може залишитись поза увагою Церкви. 14 травня УГКЦ віздначатеме День хворого. Комісія душпастирства охорони здоров`я вже має план заходів до цього дня. Звісно, що є багато дітей в лікарнях, які потребують духовної опіки. Будемо старатися спільно з катехитами, медсестрами та родинами послужити дітям. Є категорія дітей в колоніях, діти, позбавленні мови і слуху .Щоб краще послужити цій категорії у Катехитично-педагогічному інституті УКУ організовано курс мови жестів, участь у якому бере велике число осіб, які бажають у тій сфері послужити.

 

Дуже важливим пунктом програми є тиждень Духовного захисту дитини у парафії з 28 травня по 4 червня, який приготовляє до відзначення Міжнародного дня захисту дитини 1 червня. Це парафіяльний рівень. Тому що духовний світ дитини плекає парафіяльна спільнота вірних, яка є конечною в процесі виховання у вірі, плеканні християнського життя та духовного зросту. Для проведення цього важливого тижня в парафії наш оргкомітет подасть певні методичні напрацювання, які допоможуть парохам, катехитам, волонтерам, християнським лідерам та батькам краще провести євангелізаційну катехитичну та культурно-освітню програму. Тиждень захисту духовності у парафії має завершитися урочистим святкуванням Дня захисту дитини на парафіяльному рівні.

Запрошуємо сердечно батьків до активної участі у проведенні у своїй парафії запланованого тижня Духовного захисту дитини (і не тільки одного тижня, але протягом року брати більше активну участь в процесі християнського виховання). В цьому тижні ми включаємося та приготовляємося вже у великій мірі до активної участі у запланованих заходах на міжконфесійному рівні, які відбудуться в Києві.

 

15–16 липня планується проща дітей з родинами до Зарваниці, щоб віддати в опіку Пресвятій Богородиці всіх українських дітей та просити її материнської помочі у плекані духовного світу дітей. Вона є наша Мати і „виховниця чудова”.

 

Крім цих заходів будуть організовані одноденні наукові конференції, літні табори для дітей і підлітків, катехизація в селах та катехитична олімпіада „Христос – наш Спаситель” для підлітків, які навчаються у катехитичних парафіяльних школах та у католицьких школах УГКЦ. Вона стане точкою завершення відзначення Року захисту духовного світу дитини. Буде проходити на всіх рівнях: від парафіяльного – до митрополичого. Також Патріарша катехитична комісія вже зробила переклад на українську мову трьох відеофільмів для дітей: „Заповіді Божі”, „Притчі” та „Квіти святого Франциска”. Готуємо в найближчий час відеоматеріали про катехизу святих Таїнств християнського втаємничення та переклад документального фільму „Подорожі апостола Павла”. Все це робиться для того, щоб прокращити євангелізаційне та катехитичне служіння в УГКЦ.

Слова Христові „Пустіть дітей приходити до мене, не бороніть їм, таких бо Царство Небесне” є звернені до всіх тих, хто сьогодні вирішує долю виховання дітей, які мають право на життя, гідне дітей Божих створених на Його образ і подобу, право на християнське виховання на основі традиційних для України християнських цінностей.

 

 

с. Луїза Цюпа, СНДМ
Голова оргкомітету по відзначенню
Року захисту духовного світу дитини


На початок 


© 1995-2008 Українська Греко-Католицька Церква  Web від TRC