Зміст

Новини

Прес релізи

Церква в Україні

Історія УГКЦ

УГКЦ сьогодні

Офіційні документи

Патріархат

Бібліотека

Запитуємо священика

Контакти

Головна сторінка

Rambler's Top100

   В розділі...
     <<< Назад
  
• Слово Блаженнішого Любомира на завершення Божественної Літургії з нагоди святкування його сімдесятип’ятиріччя
• Промова Кардинала Леонардо Сандрі, Префекта Конгрегації Східних Церков, до Синоду Греко-католицької Церкви в Україні з нагоди візиту «ad limina Apostolorum»
• Промова Блаженнішого Любомира з нагоди підписання «Угоди про співробітництво між УГКЦ та Державним департаментом України з питань виконання покарань»
• Розтин “Коду да Вінчі”: інтерв'ю для інформаційної агенції ZENIT
• Пристрасті «Cтрастей Христових»: стаття в газеті «Дзеркало тижня»
• "Патріарх Заходу": доповідь митр. прот. Михайла Димида, виголошена в Інституті церковного права УКУ
• Думки з приводу заходів щодо відзначення Року захисту духовного світу дитини
• «НеСОБОРний злочин»: стаття в газеті «Україна молода»
• Лист Блаженнішому Любомиру від імені Священного Синоду УПЦ КП
• Доповідь Блаженнішого Любомира на семінарі «Законодавство України про освіту і Церква»
 Проповідь Блаженнішого Любомира на свято Різдва Христового
• "Традиція і Літургія": доповідь д-ра Тараса Шманька на засіданні Комісії у справах мирян Львівської архієпархії УГКЦ
• Роздуми на актуальну тему сьогодення
• Проповідь Блаженнішого Любомира під час Божественної Літургії з нагоди відкриття Синоду Єпископів УГКЦ
   Проповідь Блаженнішого Любомира на свято Різдва Христового


Проповідь Блаженнішого Любомира
на свято Різдва Христового

Київ, храм Святого Василія Великого, 7 січня 2006 року

Дорогі у Христі!

Зі святим празником Христового Різдва сердечно вітаю усіх Вас! Дякую Вам за те, що Ви прийшли, щоб ми разом могли під час цієї Святої Літургії прославити Господа, який до нас сьогодні приходить як Немовля. Висловлюю щиру подяку отцям василіянам, господарям цієї церкви, отцям-сусідам, які прийшли, щоб зробити це свято ще урочистішим. Вітаю присутніх парафіян цього храму та гостей, а також тих, хто бере участь у цій Святій Літургії через телебачення. Прошу Вас передати це різдвяне привітання усім парафіянам, які, може, хотіли б бути тут з нами, але з різних причин (чи через недугу, чи через професійні обов'язки тощо) не змогли до нас прилучитися. Передайте їм це привітання, щоб вони знали, що ми про них не забули, що вони близькі нашому серцю.

Христове Різдво – це один з найбільш радісних празників. Дехто вважає, що це завдяки тому, що із цим святом пов'язані різні обставини: довга підготовка, колядки, ялинка, пошуки подарунків для найдорожчих осіб, родинна Свята вечеря, ця нинішня спільна молитва тощо. І хоча всі ці зовнішні моменти є для нас дуже приємними, однак цього не достатньо, щоб пояснити, чому цей празник приносить нам велику радість. Треба шукати більшої причини. Відповідь на наше запитання можна знайти в одній із найстаріших колядок: „Бог Предвічний народився, прийшов днесь із небес, щоб спасти люд свій весь, і утішив вся”. Ми святкуємо сьогодні празник, у якому пригадуємо народження Ісуса Христа, Єдинородного Божого Сина, який прийняв людську природу і прийшов до нас, - прийшов, щоб спасти люд свій весь. Спасти людей – означає повернути їх до Бога, відкрити їм шлях до Небесного Отця.

Дорогі у Христі! Ми – люди різного походження, віку, освітнього рівня тощо. Кожен з нас чимось особливий. Але всі ми – люди, грішні люди. Немає між нами жодної людини, яка б у своєму житті ніколи не зробила нічого такого, що суперечить Божій волі. Кожен з нас повинен визнати, що в його житті були погані вчинки, слова й думки, про які ми тепер шкодуємо і хотіли б позбутися. І хоча зовнішньо ми можемо виглядати радісними, веселими, але кожен з нас несе тягар гріха.

Ісус Христос, Бог, Друга Особа Пресвятої Трійці, Єдинородний Божий Син, прийшов днесь із небес, щоб спасти люд свій весь, щоб дати нам можливість позбутися гріхів, щоб звільнити нас від них, щоб відкрити нам дорогу до справді радісного майбутнього! Це, на мою думку, істинна причина, чому у глибині наших сердець сьогодні, в цей празник, панує радість.

Однак звільнення від гріхів пов'язане з певною відповідальністю. Пригадаймо собі таку подію з життя Ісуса Христа. Коли Він був у Єрусалимі, до Нього, дослівно, притягнули жінку, яку викрили у вчиненні тяжкого гріха (тоді за такий гріх каменували). Ці люди прийшли не тому, що дуже любили Бога і ненавиділи гріх, а тому що намагалися закон віри використати для задоволення власних інтересів. Вони запитали Ісуса, чи карати ту жінку. А Ісус відповів: „Хто між Вами не має гріха, хай перший кине камінь”. І відвернувся від них, а вони один за одним позникали. Коли Господь обернувся, то побачив перед собою тільки грішницю. Тоді промовив до неї знаменні слова: ”Якщо ніхто тебе не засудив, то і я не буду судити. Йди і більше не гріши”. Цю науку, дорогі у Христі, ми повинні сьогодні взяти до уваги.

Ісус Христос прийшов на землю не для того, щоб нас судити. Він прагне звільнити нас від тягаря гріха. Будучи безмірно милосердним, Господь готовий простити нам наші гріхи, якщо ми до Нього з жалем, з покорою звертатимемося.

Дорогі у Христі, за нашим звичаєм з нагоди такого великого празника ми обмінюємося різдвяними вітаннями. Я хочу сьогодні щиро побажати Вам і собі (бо і я є грішною людиною), щоб ми відчули у глибині свого серця радість, що Ісус Христос прийшов, щоб нас спасти, щоб звільнити нас від гріха, щоб відкрити перед нами шлях і дати можливість позбутися всього зла, яке ми накоїли у своєму житті. З великого почуття вдячності за таке Боже милосердя приймімо собі до серця Його слова „йди і більше не гріши”, справді постановімо собі більше не ображати Бога та не кривдити свого ближнього, щоб жити ласкою сьогоднішнього празника, тішитися тим празником і відчувати ту велику радість.

Христос рождається!


На фото: під час телетрансляції на "5 каналі"

На початок 


© 1995-2008 Українська Греко-Католицька Церква  Web від TRC