Зміст

Новини

Прес релізи

Церква в Україні

Історія УГКЦ

УГКЦ сьогодні

Офіційні документи

Патріархат

Бібліотека

Запитуємо священика

Контакти

Головна сторінка

Rambler's Top100

   В розділі...
     <<< Назад
  
• Слово Блаженнішого Любомира на завершення Божественної Літургії з нагоди святкування його сімдесятип’ятиріччя
• Промова Кардинала Леонардо Сандрі, Префекта Конгрегації Східних Церков, до Синоду Греко-католицької Церкви в Україні з нагоди візиту «ad limina Apostolorum»
• Промова Блаженнішого Любомира з нагоди підписання «Угоди про співробітництво між УГКЦ та Державним департаментом України з питань виконання покарань»
• Розтин “Коду да Вінчі”: інтерв'ю для інформаційної агенції ZENIT
• Пристрасті «Cтрастей Христових»: стаття в газеті «Дзеркало тижня»
• "Патріарх Заходу": доповідь митр. прот. Михайла Димида, виголошена в Інституті церковного права УКУ
• Думки з приводу заходів щодо відзначення Року захисту духовного світу дитини
• «НеСОБОРний злочин»: стаття в газеті «Україна молода»
• Лист Блаженнішому Любомиру від імені Священного Синоду УПЦ КП
• Доповідь Блаженнішого Любомира на семінарі «Законодавство України про освіту і Церква»
• Проповідь Блаженнішого Любомира на свято Різдва Христового
• "Традиція і Літургія": доповідь д-ра Тараса Шманька на засіданні Комісії у справах мирян Львівської архієпархії УГКЦ
• Роздуми на актуальну тему сьогодення
 Проповідь Блаженнішого Любомира під час Божественної Літургії з нагоди відкриття Синоду Єпископів УГКЦ
   Проповідь Блаженнішого Любомира під час Божественної Літургії з нагоди відкриття Синоду Єпископів УГКЦ


Проповідь Блаженнішого Любомира
під час Божественної Літургії з нагоди відкриття Синоду Єпископів УГКЦ

Львів, Архикатедральний собор Святого Юра, 13 вересня 2006 року

Дорогі у Христі!

Сьогодні важливий день у нашому житті: розпочинаємо засідання Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви. Сердечно вітаю усіх співбратів: митрополитів, архиєпископів, преосвященних владик нашого Синоду, які прибули з різних куточків землі, України і поселень, щоб ми спільно могли прославити Бога, шукати Його святу волю, вказати напрямки діяльності нашої Церкви. Щиро дякую вам за співпрацю та спільне служіння.

Вітаю також присутнього між нами Архиєпископа Ерколє Люпіначчі, представника Італійської Єпископської Конференції. Його перебування несе для нас велику радість. Як нам усім відомо, багато наших людей виїхали в Італію шукати там кращого життя, добробуту. Слід визнати, що єпископи Італії дуже прихильно поставилися до наших людей, зокрема до українських священиків, даючи їм там можливість служити нашому народові. Водночас наші італійські співбрати стараються матеріально підтримати нас і нашу Церкву. Тому присутність представника цієї конференції є для нас дуже цінною. Сердечно вітаємо вас між нами, Владико Ерколе.

Хочу привітати усіх, хто прийшов разом з нами розпочати цю важливу подію. Одразу висловлю подяку за те, що ви відгукнулися на наш заклик упродовж минулих тижнів молилися за успіх нашого Синоду. Дякую також тим, хто, висловлюючи свої погляди, думки щодо теми засідань, хоче дати нам можливість пізнати потреби нашого народу. Принагідно попрошу вас не переставали молитися, щоб на Синоді ми пізнали Божу волю і могли якнайкраще по-Божому жити.

Ця Свята Літургія - як колись, у 40-х роках, коли відбувалися собори Львівської архиєпархії, казав Слуга Божий Митрополит Андрей - є актом віри й надії. Ми всі чули приказку „Без Бога ні до порога”, в якій висловлена глибока віра нашого народу. Таким актом віри ми розпочинаємо наш Синод. Дехто може думати, що це тільки якийсь гарний звичай починати справу з молитви. Насправді це не так. Ми сьогодні зібралися тут з глибокого переконання, що Господь є Творцем усього, що Він є тим Добродієм, який тримає нас при житті, Провідником, який вказує нам шлях. Без нього все це було б пустим, не мало б значення для нашого життя. Не тільки те, що ми бачимо, чуємо і до чого можемо доторкнутися, є вартісним: Бог, в якого ми віримо, є найбільшою вартістю, найціннішим у нашому житті, бо Він дає нам початок і мету нашого існування.

Ця Свята Літургія є також актом надії. Живемо у світі, в якому так багато непорозумінь, кривди, стільки незадоволених людських потреб. Власне, вчора ми, владики, сіли і почали розмірковувати, якими є потреби нашого народу. Ми перелічили їх багато. Коли б хтось це все вислухав, то міг би впасти у відчай. Чи можна в якийсь спосіб цьому зарадити? Чи можливо, щоб наша Церква жила, існувала, виконувала свої завдання? Міряючи людськими мірками, можна зробити висновок, що цього досягти неможливо. Але, звертаючись до Господа Бога, збудивши в собі віру в Нього, ми сповнюємося надією. Адже там, де є Господь, де є Його батьківська опіка, щедра рука, не може бути безнадії, відчаю. Там повинна бути надія на краще, на можливість виконати Божу волю, зробити цей світ більш прихильним до Божого слова, до виконання Господньої волі. Тому ми сьогодні тут зібралися, щоб, з одного боку, поглибити нашу віру і надію, з другого – публічно заявити, щоб з нашого прикладу, нашої позиції весь народ черпав віру і надію, які йому конче потрібні. Коли ми будемо близько до Бога, не боятимемося нічого.

Сердечно дякую за молитви всім: владикам, духовенству, монашеству і мирянам. З усього серця бажаю, щоб ті Божі благодаті, які вимолюємо, були з нами завжди. Амінь.


На початок 


© 1995-2008 Українська Греко-Католицька Церква  Web від TRC