Зміст

Новини

Прес релізи

Церква в Україні

Історія УГКЦ

УГКЦ сьогодні

Офіційні документи

Патріархат

Бібліотека

Запитуємо священика

Контакти

Головна сторінка

Rambler's Top100

   В розділі...
     <<< Назад
  
• Слово Блаженнішого Любомира на завершення Божественної Літургії з нагоди святкування його сімдесятип’ятиріччя
• Промова Кардинала Леонардо Сандрі, Префекта Конгрегації Східних Церков, до Синоду Греко-католицької Церкви в Україні з нагоди візиту «ad limina Apostolorum»
 Промова Блаженнішого Любомира з нагоди підписання «Угоди про співробітництво між УГКЦ та Державним департаментом України з питань виконання покарань»
• Розтин “Коду да Вінчі”: інтерв'ю для інформаційної агенції ZENIT
• Пристрасті «Cтрастей Христових»: стаття в газеті «Дзеркало тижня»
• "Патріарх Заходу": доповідь митр. прот. Михайла Димида, виголошена в Інституті церковного права УКУ
• Думки з приводу заходів щодо відзначення Року захисту духовного світу дитини
• «НеСОБОРний злочин»: стаття в газеті «Україна молода»
• Лист Блаженнішому Любомиру від імені Священного Синоду УПЦ КП
• Доповідь Блаженнішого Любомира на семінарі «Законодавство України про освіту і Церква»
• Проповідь Блаженнішого Любомира на свято Різдва Христового
• "Традиція і Літургія": доповідь д-ра Тараса Шманька на засіданні Комісії у справах мирян Львівської архієпархії УГКЦ
• Роздуми на актуальну тему сьогодення
• Проповідь Блаженнішого Любомира під час Божественної Літургії з нагоди відкриття Синоду Єпископів УГКЦ
   Промова Блаженнішого Любомира з нагоди підписання «Угоди про співробітництво між УГКЦ та Державним департаментом України з питань виконання покарань»


Київ, 2 квітня 2007 року

Промова Блаженнішого Любомира з нагоди підписання «Угоди про співробітництво між Українською Греко-Католицькою Церквою та Державним департаментом України з питань виконання покарань»

Вельмишановний Василю Васильовичу,
дорогі високоповажні учасники цієї зустрічі, радо вітаю вас сьогодні!

Хоча нагода, що нас зібрала стається на початку Страсного тижня, лише через кілька днів будемо співпереживати спасенні події, які сталися задля добра цілого людського роду – завершенням цих днів є славне Воскресіння Господа нашого і Спаса Ісуса Христа. Свято Свят і торжество усіх торжеств! Мабуть символічно, що й угоду про співпрацю з Департаментом ми укладаємо при Соборі Воскресіння Христового саме напередодні Великодня!

Ми добре усвідомлюємо, як потребують сьогодні люди, що опинилися за ґратами, священика. Дуже добре знаємо, як мало ще ми послужили. Але йдемо далі, щоб потрудитися на цій ниві. Нажаль, ми також усвідомлюємо свої немочі. Святі визнавали, що лише Божою ласкою уникнули долі покараного за злочини. Ми також особливо слабкі в нашому розділенні. Мають повне право закинути нам брак отої єдності Церкви ті, до кого ми йдемо проповідувати у в'язниці. Дуже сердечно радію присутності тут наших братів отця Григорія Драуса, що очолює правління Української християнської міжконфесійної місії «Духовна та благодійна опіка в місцях позбавлення волі», та її виконавчого директора Юрія Васильчука. Бо це запевнення нашого щирого прагнення до спільного свідчення Христа.

Сьогодні ми звершуємо важливий крок для продовження справи душпастирства у пенітенціарних закладах України. За рішенням Синоду владик УГКЦ в Україні ми хочемо докласти особливих старань, щоб послужити людям, які часто ні від кого не зазнали любові, аби засвідчити їм любов. Церква покликана донести цінність кожної особи в очах Божих, незважаючи на тягар лихих вчинків. І вона має все для цього потрібне.

Засвідчую глибоку пошану співробітникам Державної служби виконання покарань за їх щиру готовність до взаємодії із Церквою.

Напередодні Великодня молюся про благословення вас і ваших родин рясними Божими ласками! Радості Воскресіння бажаю вам усім. Нехай вона збагатить наші душі та серця духовними дарами для спасіння, для благочестивого життя, служіння Богу, Його Святій Церкві, нашому благовірному народу.

 


На початок 


© 1995-2008 Українська Греко-Католицька Церква  Web від TRC