Зміст

Новини

Прес релізи

Церква в Україні

Історія УГКЦ

УГКЦ сьогодні

Офіційні документи

Патріархат

Бібліотека

Запитуємо священика

Контакти

Головна сторінка

Rambler's Top100


Помилка в тексті?
Виділіть мишкою та натисніть Ctrl+Enter!

   В розділі...
    <<< Назад

Статті цього розділу походять з різних джерел і не завжди відповідають офіційній позиції УГКЦ.


  
1. "Патріархія УГКЦ - кому і чому?": стаття о. Михайла Ковальчика у газеті "Поступ"
12.07.2004 [16:07] // Патр_статті // UGCC News
Минув саме місяць, як правне домагання Української Греко-Католицької Церкви набрало нової дійсності та вперше за останніх більше як сорок років викликало відгук самого Папи Івана Павла ІІ на авдієнції 3 червня 2004 р. з нагоди відвідин Постійного Синоду УГКЦ у Римі.

2. "Воліємо свій Патріархат": стаття Павла Чемериса в газеті "За Вільну Україну"
08.07.2004 [15:35] // Патр_статті // UGCC News
 
Для його проголошення не потрібна стороння згода: Патріархат УГКЦ вже реальність. Для цього достатньо, щоб вірні асоціативного загалу (5 мільйонів осіб) заявили форумом про свою волю. Як творіння Всевишнього, їхніми устами промовляє Абсолютна Субстанція. Хто особистісний може мати вагу більшу множинності, виявлену в Господі? Коли особистісність протиставляється Абсолютові у юридичній поставі, то у цій фізичності вона намагається підмінити собою прояву Господнього. Отже, святотатствує.

3. "Єгипетська кара, що обертається благословенням": стаття Мирослава Мариновича у газеті "Дзеркало тижня"
13.03.2004 [15:19] // Патр_статті // UGCC News
 
Мета цієї статті — не аналізувати недавню зустріч Кардинала Каспера з Патріархом Алексієм II у Москві, а поміркувати над тим, що слід робити далі. Проте, щоб читач знав позицію автора, я все ж дозволю собі кілька коротких констатацій.

4. "Москва, Ватикан і непередбачувана погода в Україні": стаття Катерини Щоткіної в газеті "Дзеркало Тижня"
05.03.2004 [15:41] // Патр_статті // UGCC News
 
Іноді в нас — українців — є всі підстави відчути себе не те що «центром Європи» чи «мостом між Сходом і Заходом», а просто-таки пупом Землі — таку пильну увагу приділяють нам із різних боків, так сильно ми впливаємо на найрізноманітніші світові процеси. Причому ми самі майже не докладаємо до того зусиль (це, звісно, плюс) і ні на що не впливаємо (це все ж мінус) — просто існуємо, й усе. «Кардинал Каспер прибуде з візитом до Москви. Але для Ватикану в Москві завжди зима» — такий заголовок італійська Chiesa дала статті про візит глави ватиканської ради з питань екуменізму. А знаєте, через що насамперед кардинал був приречений мерзнути в Білокам’яній? Та через нас, через Україну.

5. "Ватикан, Москва та Патріархат УГКЦ": стаття Петра Дідули у „Львівській газеті”
03.03.2004 [16:43] // Патр_статті // UGCC News
 
Про те, що зустріч між Кардиналом Вальтером Каспером і Патріархом РПЦ Алєксієм ІІ завершилася і на ній досягнуто домовленості щодо подальших кроків і пошуку єдності між Православною та Католицькою церквами, світ довідався із короткого повідомлення офіційної прес-служби Ватикану, в якому йшлося про те, що Іван Павло ІІ не визнає патріархату УГКЦ. Це повідомлення стало логічним завершенням пов’язаних між собою подій, започаткованих меморандумом Кардинала Каспера до Патріарха Алєксія ІІ про намір Папи визнати патріархат УГКЦ.

Помилка в тексті? Виділіть мишкою та натисніть Ctrl+Enter!
© 1995-2008 Українська Греко-Католицька Церква  Web від TRC